To było zaledwie kilka miesięcy temu, kiedy WordPress 3.5 został wydany (dokładnie 11 grudnia 2012). Cóż, następne Główne wydanie, WordPress 3.6, jest już w toku. WordPress 3.6 ma zostać wydany pod koniec kwietnia 2013 roku. Śledzimy rozwój WordPress 3.6 i postanowiliśmy podzielić się z wami, jakie funkcje czekają. W tym artykule omówimy, jakie funkcje pojawią się w WordPress 3.6.

Lepsza Kontrola Redakcyjna

WordPress 3.6 będzie świetną aktualizacją szczególnie dla blogerów i wydawców treści. Koncentruje się na obszarze edycji postów, zapewniając lepsze narzędzia i wsparcie w celu poprawy procesu edytorskiego tworzenia treści za pomocą WordPress.

Zamek Pocztowy

WordPress 3.6 będzie miał funkcję kontroli redakcyjnej, o nazwie post lock. Pozwoli to administratorom i autorom witryny zablokować post, aby inni użytkownicy nie mogli pracować nad tym samym postem, dopóki nie zostanie odblokowany. Jeśli inny użytkownik ma prawo edytować post, zostanie poproszony o powrót lub przejęcie. Jest to bardzo fajna funkcja dla blogów z wieloma autorami.

Post Lock in WordPress 3.6

Ulepszony Autozapis

WordPress 3.6 będzie koncentrować się na edycji treści, więc funkcja automatycznego zapisywania zobaczy kilka wspaniałych ulepszeń. Mówi się o zapisywaniu niezapisanych zmian w pamięci lokalnej przeglądarki. Będzie to bardzo pomocne, ponieważ zapobiegnie utracie postów z powodu wygasłych plików cookie, utraty połączenia z Internetem, nieumyślnej nawigacji, błędów wtyczki lub rdzenia podczas zapisywania, awarii przeglądarki, awarii systemu operacyjnego, chodzenia kotów na klawiaturze itp. Jeśli tak się stanie, będziesz mógł wznowić edycję dokładnie tam, gdzie ją zostawiłeś.

Local Backups for Revisions

Celem jest zachęcenie ludzi do zaufania WordPressowi swoimi postami. Funkcja autozapisu została wprowadzona z tego powodu, ponieważ ludzie obawiali się utraty pracy. To jest powód, dla którego wielu korzysta z aplikacji innych firm, takich jak Windows Live Writer, aby pisać swoje posty WordPress. Mamy nadzieję, że dzięki ulepszeniu funkcji automatycznego zapisywania wielu użytkowników zacznie ufać możliwościom automatycznego zapisywania WordPress.

Lepsza obsługa wersji Post

Post Revisions będzie teraz odzwierciedlać zmiany między różnymi wersjami. Zmiany zostaną podświetlone kolorami i elementami wizualnymi, dzięki czemu będziesz mógł szybko zauważyć różnicę między nimi.

Compare Post Revisions UI

Editorial Workflow

Mówiono o Integracji jednej z najlepszych wtyczek do edycji workflow w core. Jednak ze względu na ograniczenia czasowe ta funkcja nie zostanie dodana w WordPress 3.6. Wysiłki te nie zostały zmarnowane, ponieważ ujawniły wiele wyzwań związanych z tym procesem. Pozwoli to zespołowi głównemu na wcześniejsze przygotowanie się do następnej wersji. (Patrz wyjaśnienie Marka Jaquitha). Nie ma się czym martwić. Nadal możesz używać wtyczki Edit Flow (używamy jej).

Nowy i Ulepszony interfejs użytkownika dla formatów postów

Jak wiesz, że WordPress obsługuje formaty postów i niestandardowe formaty postów. Jednak stary interfejs nie był zbyt zauważalny. W WordPress 3.6, nie będzie nowy interfejs użytkownika dla formatów post. Użytkownicy będą mogli wybierać i przełączać między formatami postów, a obszar edycji zmieni się w zależności od formatu postu. Inspiracją dla tych zmian jest wtyczka Alex King ‘ s post format UI, pokazaliśmy ci wcześniej, jak zainstalować wtyczkę Post Format UI w WordPress 3.5. Ludzie przesyłają pomysły i szkielety, jak powinien wyglądać interfejs użytkownika formatów postów. Poniżej makieta nadesłana przez Mela Choyce ‘ a:

Post Formats UI Mockup

Dwadzieścia Trzynaście

WordPress 3.6 będzie również pochodzić z Twenty Thirteen, nowy domyślny motyw WordPress. Dwadzieścia trzynaście będzie miało świetne wsparcie dla formatów postów. W przeciwieństwie do poprzednich domyślnych motywów WordPress, dwadzieścia trzynaście będzie używać wielu odważnych kolorów. Będzie używać innego koloru tła dla każdego postu, który wygląda świetnie, gdy użytkownik przewija stronę. Twenty Thirteen będzie w pełni responsywny i będzie wyglądał równie świetnie na różnych rozmiarach ekranu, rozdzielczościach i urządzeniach. Zobacz demo na żywo.

Twenty Thirteen Demo Screenshot

Nowy GUI dla menu WordPress

Edytor Menu WordPress otrzyma również nowy i bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. W WPBeginner zauważyliśmy, że wielu początkujących WordPress nie rozumie systemu menu. Zakładki, rozwijane menu, wybieranie wielu menu i przełączanie między nimi jest trywialne dla większości nowych użytkowników. Mam nadzieję, że to się zmieni w WordPress 3.6, i będzie łatwiej tworzyć i zarządzać menu w WordPress.

Ulepszone Powiadomienia O Logowaniu

Czasami sesja użytkownika wygasa w samym środku czegoś ważnego. Nowy system powiadomień o logowaniu poprosi użytkownika o zalogowanie się bez opuszczania strony, nad którą pracował.

Improved Login Notifications - WordPress 3.6

W wydaniu WordPress 3.6 pozostało jeszcze trochę czasu. Jest to główne wydanie, więc oprócz tych nowych funkcji, będzie kilka ulepszeń do rdzenia kodu, poprawki błędów, aktualizacje zabezpieczeń, itp. Pamiętaj, że zawsze możesz przesłać swoje pomysły na WordPress, najwyżej głosowane pomysły zostaną uwzględnione w nadchodzących wersjach WordPress. Jakie nowe funkcje chciałbyś zobaczyć w WordPress? Jaka jest twoja ulubiona funkcja tego wydania WordPress 3.6? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…