W naszym artykule o tym, dlaczego nie widzisz wszystkich wtyczek sieci WordPress multisite, omówiliśmy temat wtyczek aktywujących sieć. Rodzi to również pytanie, czy powinieneś aktywować wszystkie wtyczki w sieci na swojej wielostanowiskowej stronie WordPress. W sieci wielostanowiskowej super administrator ma możliwość aktywacji wtyczki tylko na stronie głównej lub aktywacji jej w sieci. W tym artykule omówimy, jak i kiedy należy aktywować wtyczki sieciowe na WordPress multisite.

Which plugins to activate across multisite network in WordPress

Network Aktywuj vs Aktywuj w WordPress multisite

Na wielu stronach WordPress tylko Super administratorzy mogą instalować wtyczki. Po instalacji super admini mają te opcje.

1. Aktywacja Sieci – Za pomocą tej opcji super administratorzy mogą aktywować wtyczkę w sieci.
2. Aktywuj – Mogą również aktywować wtyczkę dla głównej / głównej strony.
3. Strony Indywidualne – Wreszcie mogą pozwolić poszczególnym administratorom witryny na samodzielne aktywowanie wtyczek.

Po zalogowaniu się do głównej witryny WordPress multisite będziesz mógł zobaczyć ekran dwóch różnych wtyczek.

Pierwszy z nich znajduje się na głównym pasku bocznym administratora. Jest to dla wtyczek zainstalowanych i dostępnych do aktywacji na twojej stronie głównej.

Drugi ekran wtyczek znajduje się pod Moje Witryny “Network Admin” Wtyczki. W tym miejscu zainstalujesz nowe wtyczki i zarządzasz nimi dla całej sieci.

2pluginsscreen

Jeśli chcesz, aby administratorzy witryny aktywowali lub dezaktywowali wtyczkę, wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę i nie aktywować jej w sieci.

Domyślnie inni poszczególni administratorzy witryny nie widzą menu wtyczek w obszarze administracyjnym witryny. Oznacza to, że nie mogą aktywować ani dezaktywować zainstalowanych wtyczek. Jednak superadmini mogą dać administratorom witryny dostęp do menu wtyczek.

Oto jak dodasz menu wtyczek dla witryn dziecięcych w sieci WordPress multisite.

Dodaj menu wtyczek dla stron dla dzieci w WordPress Multisite

Aby włączyć menu Wtyczki dla poszczególnych witryn, musisz przełączyć się na pulpit administratora sieci.

Switching to network admin dashboard

Na pulpicie administratora sieci odwiedź Ustawienia ” Ustawienia Sieci. Przewiń w dół strony, a zobaczysz pole wyboru, aby włączyć menu wtyczek.

Enabling plugins menu for individual sites

To wszystko, Zapisz Ustawienia, a poszczególne witryny będą teraz mogły zobaczyć menu wtyczek. Będą również mogli zobaczyć zainstalowane wtyczki i aktywować je na swojej stronie.

Uwaga: Poszczególni administratorzy witryny nie widzą wtyczek aktywowanych przez sieć.

Które wtyczki WordPress powinny być aktywowane przez sieć?

Nie musisz korzystać z sieci aktywuj wszystkie wtyczki w sieci WordPress.

Na przykład, jeśli chcesz użyć wtyczki na stronie głównej, musisz ją zainstalować, a następnie przejść do strony wtyczek na stronie głównej, aby aktywować wtyczkę.

Poszczególni administratorzy witryny nie mogą samodzielnie instalować wtyczek w sieci wielostanowiskowej. Dlatego musisz zainstalować dla nich wtyczki. Ale nie trzeba sieci aktywować wszystkie te wtyczki.

Wreszcie, istnieją wtyczki, które możesz aktywować w całej sieci, takie jak All in One SEO lub OptinMonster. Po aktywacji wtyczki sieciowej poszczególni administratorzy witryny nie będą mogli jej dezaktywować.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z funkcji aktywacji sieci dla wtyczek na wielu stronach WordPress. Możesz również zobaczyć nasz samouczek, jak dodawać / usuwać domyślne strony w WordPress multisite.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…