Często pytają nas użytkownicy, kiedy warto zainwestować w wtyczki premium WordPress? Jednym z głównych powodów, dla których WordPress jest popularnym kreatorem stron internetowych na świecie, jest to, że daje dostęp do tysięcy darmowych i płatnych wtyczek (znanych również jako wtyczki premium WordPress). W tym artykule wyjaśnimy, kiedy warto kupić premium lub płatne wtyczki WordPress.

When is it worth buying premium WordPress plugins

Czym są wtyczki Premium WordPress?

Wtyczki Premium to płatna wersja wtyczek WordPress, które zawierają dodatkowe funkcje, priorytetowe wsparcie, dokumentację i regularne aktualizacje.

Możesz dowiedzieć się więcej o wtyczkach WordPress, czytając nasz przewodnik dla początkujących na temat tego, czym są wtyczki WordPress i jak działają.

WordPress stał się najpopularniejszą platformą blogowania na świecie, ponieważ ma zdrowy ekosystem zarówno darmowych, jak i płatnych wtyczek. W momencie pisania tego artykułu dostępnych jest ponad 55 000 darmowych wtyczek w WordPress.org katalog. Możesz użyć tych bezpłatnych wtyczek, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji bez płacenia nikomu.

Free WordPress plugins

Często początkujący zastanawiają się, w jaki sposób WordPress zarabia pieniądze, jeśli wtyczki są darmowe. Cóż, WordPress nie posiada wszystkich tych wtyczek.

Ponieważ WordPress jest open-source, większość tych bezpłatnych wtyczek jest pisana przez programistów innych firm, którzy chcą zwrócić się do społeczności WordPress i zbudować markę dla siebie, aby mogli uzyskać więcej pracy z klientem.

Ale problem polega na tym, że jak każde inne oprogramowanie, wtyczki WordPress również muszą być odpowiednio utrzymywane i aktualizowane. Chociaż indywidualny programista nie musi oferować wsparcia, większość z nich wykracza poza pomoc użytkownikom, a nawet dodaje nowe funkcje zgodnie z życzeniem.

Jak można sobie wyobrazić, wszystkie te rzeczy wymagają dużo czasu i zasobów. Autorzy wtyczek często nie są w stanie poświęcić darmowym wtyczkom odpowiedniej uwagi, ponieważ rosną i zyskują większą bazę użytkowników.

Dla niektórych programistów wtyczek trudno jest poświęcić czas na pracę i życie osobiste, aby utrzymać bezpłatny produkt przez długi okres.

To tutaj wchodzą wtyczki premium WordPress.

Za niewielką opłatą licencyjną otrzymasz dostęp do dedykowanej pomocy technicznej, gwarantowanych aktualizacji i funkcji premium. Opłata licencyjna zapewnia autorom wtyczek stały dochód, dzięki czemu mogą ulepszyć produkt i poświęcić więcej czasu na rozwój działalności wtyczek WordPress.

Z drugiej strony, daje klientowi bardziej wyrafinowany produkt z niezawodnym wsparciem i aktualizacjami.

Mając to na uwadze, porozmawiajmy o tym, kiedy powinieneś rozważyć zakup wtyczek premium WordPress.

Czy wtyczki Premium WordPress są warte swojej ceny?

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik na temat kontrolowania kosztów strony internetowej WordPress, to wiesz, że nie jesteśmy fanem niepotrzebnych wydatków.

Wierzymy, że większość początkujących może kontrolować swoje koszty za pomocą darmowych wtyczek WordPress, kiedy tylko mogą. Istnieją darmowe wersje dla wielu najlepszych wtyczek WordPress na rynku. Oto kilka przykładów świetnych wtyczek premium WordPress oferujących wersje bezpłatne lub lite.

 • WPForms Lite to najlepsza darmowa wtyczka do formularzy kontaktowych.
 • MonsterInsights Lite-darmowa wersja pomaga łatwo zainstalować Google Analytics w WordPress.
 • Wszystko w jednym SEO-najlepsza darmowa wtyczka SEO WordPress.
 • WooCommerce-Wtyczka WordPress ecommerce do uruchomienia sklepu internetowego.
 • SeedProd-the best a coming soon page and Maintenance mode plugin.

Jednak wraz z rozwojem witryny lub firmy będziesz chciał uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, priorytetowej pomocy technicznej i niezawodnych wtyczek, na które możesz liczyć w przypadku regularnych aktualizacji.

Aby pomóc ci w podjęciu decyzji, dodaliśmy najważniejsze powody, które uzasadniają inwestowanie w wtyczkę premium WordPress.

1. Rozwiązania Specyficzne Wtyczki WordPress

Specific features

Istnieje kilka kategorii wtyczek WordPress, które zaspokajają bardzo konkretne rozwiązania. Na przykład budowanie strony internetowej członkostwa lub sprzedaż kursów online to ciężka praca.

Same darmowe wtyczki nie są w stanie oddać sprawiedliwości tym złożonym rozwiązaniom. Nawet jeśli znajdziesz darmową wtyczkę do pracy, prawdopodobnie będziesz musiał kupić płatne dodatki, aby wspierać ich działalność.

Jeśli budujesz stronę internetową, która wymaga bardzo specyficznej / zaawansowanej funkcjonalności, lepiej będzie z wtyczką premium WordPress.

2. Zaawansowane Funkcje

Advanced features

Chociaż istnieją darmowe wtyczki do większości podstawowych zadań, znajdziesz tylko zaawansowane funkcje w płatnych wtyczkach. Dzieje się tak głównie dlatego, że budowanie i utrzymywanie zaawansowanych funkcji wymaga wielu zasobów.

Na przykład, podczas gdy WPForms Lite jest najbardziej przyjazną dla początkujących wtyczką formularza kontaktowego WordPress, wersja pro WPForms zawiera zaawansowane funkcje, takie jak formularz rejestracyjny użytkownika, ankiety i ankiety, formy płatności itp.

3. Dedykowane wsparcie od twórców wtyczek

Dedicated support

Wsparcie nie jest gwarantowane z darmowymi wtyczkami WordPress, ponieważ autorzy darmowych wtyczek nie są zobowiązani do oferowania wsparcia. Jeśli jesteś nowy w WordPress bez umiejętności programowania, wsparcie staje się kluczowe dla ciebie. Wtyczki Premium WordPress zapewniają szybsze odpowiedzi E-mail na pytania dotyczące pomocy technicznej.

4. Obszerna dokumentacja i samouczki

Documentation and guides

Premium i płatne wtyczki WordPress zapewniają obszerną dokumentację, która pomoże Ci rozpocząć pracę bez kontaktowania się z Pomocą techniczną. Wiele wtyczek Premium WordPress ma sekcje dokumentów lub zasobów, w których można znaleźć przewodniki, samouczki i instrukcje wideo. Zasoby te pomagają korzystać z wtyczki bez czekania na kogoś, kto ci pomoże.

5. Regularne i częste aktualizacje

Plugin updates

Darmowe wtyczki WordPress są czasami porzucane przez ich programistów. Dzięki temu Twoja witryna jest otwarta na luki w zabezpieczeniach i błędy. Czasami możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że wtyczka została porzucona, dopóki nie zobaczysz, że Twoja witryna zachowuje się dziwnie po aktualizacji WordPress.

Wtyczki Premium WordPress zapewniają regularne aktualizacje w celu rozwiązania błędów, usterek i co najważniejsze wszelkich problemów z bezpieczeństwem. Nie musisz nic robić, ponieważ te aktualizacje automatycznie pojawią się na pulpicie WordPress i możesz je zainstalować za pomocą kilku kliknięć. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo aktualizować wtyczki WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

6. Nowe funkcje i ulepszenia

Darmowe wtyczki WordPress zwykle nie mają motywacji do ulepszania i ulepszania czegoś, co już działa na wielu stronach internetowych.

Z drugiej strony płatne wtyczki WordPress to firmy z konkurencją. Aby pozostać na szczycie, stale pracują nad swoimi produktami, dodając nowe funkcje i ulepszając istniejące funkcje. W zależności od warunków licencji uzyskasz dostęp do tych funkcji od razu.

7. Wspieranie Ekosystemu WordPress

Firmy Premium WordPress plugin to małe firmy. Kupując licencję, pomagasz im budować zrównoważony biznes, który zapewnia ich rodzinom, a nawet tworzy nowe miejsca pracy na całym świecie.

Twoja mała płatność pomaga tym programistom tworzyć zabójcze produkty dla innych małych firm, takich jak twoja, i ulepszać ekosystem WordPress (Zobacz: najbardziej wpływowe firmy w WordPress).

Często zadawane pytania dotyczące wtyczek Premium

Odpowiedzieliśmy na wiele pytań dotyczących wtyczek premium WordPress za pośrednictwem poczty elektronicznej. Aby pomóc Ci szybko znaleźć odpowiedź, przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań.

1. Czy powinienem używać tylko wszystkich wtyczek premium na mojej stronie?

Nie, Nie ma potrzeby używania tylko płatnych wtyczek WordPress na swojej stronie. Powinieneś kupować wtyczki premium tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz. Istnieje wiele świetnych darmowych wtyczek, które nie mają alternatywy premium lub są znacznie lepsze niż ich płatne alternatywy.

2. Jak znaleźć wtyczki premium WordPress?

Wtyczki Premium WordPress nie są sprzedawane na oficjalnej WordPress.org strona internetowa. Możesz je kupić z ich własnych stron internetowych. Teraz problem polega na tym, że wszystkie te strony są rozproszone, więc skąd wiesz, która wtyczka jest dobra?

Tutaj WPBeginner może pomóc. Jesteśmy największą witryną zasobów WordPress w Internecie. Regularnie piszemy poradniki na temat różnych darmowych i premium wtyczek WordPress. Przeprowadzamy badania dla Ciebie, testując wtyczkę i rozkładając ich funkcje za i przeciw.

Poniżej znajduje się kilka przykładów wtyczek, które znajdziesz na WPBeginner (zawierają one zarówno bezpłatne, jak i płatne wtyczki WordPress).

 • Najlepsze wtyczki do formularzy kontaktowych dla WordPress
 • Najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress
 • Najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress
 • Najlepsze wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress
 • Najlepsze darmowe wtyczki WooCommerce
 • Najlepsze wtyczki buforujące WordPress
 • Najlepsze wtyczki członkostwa WordPress
 • Najlepsze wtyczki LMS WordPress
 • Najlepsze WordPress przeciągnij i upuść wtyczki do Kreatora Stron
 • Najlepsze wtyczki WordPress dla małych firm

Potrzebujesz więcej rekomendacji? Wystarczy wpisać słowo kluczowe w Google i dodać wpbeginner.com na końcu wyszukiwanego hasła.

Innym sposobem na znalezienie świetnych wtyczek premium WordPress jest aktualizacja do płatnych planów darmowej wtyczki, którą już kochasz i używasz.

3. Czy wszystkie wtyczki Premium WordPress są dobre?

Nie, Nie wszystkie są świetne. W rzeczywistości niektóre płatne wtyczki mogą być dość straszne. Dlatego musisz dokładnie je ocenić przed dokonaniem zakupu. Dowiedz się, kim są ludzie stojący za wtyczką, jaką mają reputację, co inni ludzie mówią o wtyczce w Internecie.

Cokolwiek robisz, nie kupuj płatnej wtyczki z nieoficjalnego źródła, takiego jak Fiverr. Zawsze kup wtyczki z oficjalnej strony autora, aby upewnić się, że kupujesz bezpieczną wersję wtyczki.

4. Czy muszę płacić wtyczki premium WordPress co roku?

Po zakupie wtyczki WordPress możesz jej używać tak długo, jak chcesz. Wtyczki Premium WordPress mają różne warunki licencyjne. Najczęstszym okresem licencjonowania jest 1 rok aktualizacji i wsparcia. Jeśli korzystasz z rocznego planu licencji, twoja wtyczka będzie nadal działać, ale nie otrzymasz aktualizacji i wsparcia po wygaśnięciu licencji.

Jeśli podoba Ci się wtyczka, której używasz, zdecydowanie powinieneś odnowić licencję po jej wygaśnięciu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, kiedy powinieneś kupić wtyczki premium WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat darmowych motywów WordPress vs premium, aby uzyskać podobną dyskusję na temat motywów WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…