Konkurenci WordPress-popularne alternatywy dla WordPress

WordPress jest popularny i uwielbiamy go, ale nie jest jedyną platformą wydawniczą. Istnieją alternatywy WordPress, których możesz użyć do zbudowania swojej witryny.

Każdy z tych konkurentów WordPress jest inny i ma swoje wady i zalety. Musisz zrozumieć te różnice i ograniczenia przy wyborze alternatywy WordPress.

W tym artykule pokażemy Ci niektóre z najpopularniejszych alternatyw dla WordPressa dostępnych obecnie na rynku.

WordPress competitors - Popular alternatives to WordPress

Dlaczego ludzie szukają alternatyw WordPress?

WordPress zasila ponad 42% wszystkich stron internetowych i jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych na świecie.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają WordPress: darmowy, konfigurowalny, przyjazny dla SEO, narzędzia do blogowania, narzędzia do mediów społecznościowych, zaawansowane funkcje, gotowy do eCommerce, wielojęzyczna obsługa języka, tysiące darmowych szablonów do projektowania stron internetowych i wiele innych. Zobacz wszystkie powody, dla których ludzie używają WordPressa.

Od 2003 roku platforma open source WordPress przeszła długą drogę, jeśli chodzi o łatwość użycia, a także wiele narzędzi do tworzenia stron internetowych typu przeciągnij i upuść, takich jak SeedProd, Divi i Beaver Builder, które pozwalają tworzyć niestandardowe strony internetowe od podstaw bez pisania kodu.

SeedProd Page Builder

Często właściciele firm wolą używać WordPress, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie, które pomaga Ci awansować w wyszukiwarkach.

Jeśli chcesz uruchomić witrynę WordPress z przystępnym planem cenowym, możesz zacząć od Bluehost.

→ Rozpocznij Swoją Witrynę WordPress Już Dziś (Oferta Specjalna) ←

Ale podczas gdy WordPress jest popularny, nie jest odpowiedni dla wszystkich.

Dzieje się tak dlatego, że niektórzy właściciele firm nie chcą kłopotów z zarządzaniem własnymi kopiami zapasowymi witryny, zabezpieczeniami i aktualizacjami.

Jeśli szukasz najlepszych alternatyw WordPress, to jesteś we właściwym miejscu.

Wypróbowaliśmy prawie każdą alternatywę WordPress na rynku, a oto najlepsi konkurenci WordPress.

1. Web.com

Web.com Website Builder Landing Page

Web.com to niedrogi Kreator stron internetowych i bardzo popularna alternatywa WordPress wśród właścicieli małych firm.

Ich plan zaczyna się od $ 1.95 miesięcznie i zawiera bezpłatną domenę, biznesowy adres e-mail, funkcje automatycznego zapisywania i tworzenia kopii zapasowych, rozwiązanie bezpieczeństwa witryny, narzędzia SEO, analitykę witryny i inne potężne narzędzia do optymalizacji witryny.

Web.com posiada Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”, który jest niezwykle łatwy w użyciu nawet dla użytkowników nie będących technikami. Mają tysiące gotowych szablonów stron internetowych, z których możesz wybrać. Możesz również stworzyć całkowicie niestandardową stronę internetową za pomocą tylko wskaż i kliknij. Sprawiają, że dostosowywanie projektu strony internetowej jest naprawdę łatwe.

Ich funkcje eCommerce dają Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć prosty sklep internetowy.

Na koniec mają nieograniczoną obsługę czatu i telefonu, dzięki czemu możesz porozmawiać z ekspertami internetowymi, gdy potrzebujesz pomocy, co jest świetne jako właściciel małej firmy, który po raz pierwszy buduje stronę internetową.

2. HubSpot Website Builder

HubSpot CMS Hub

HubSpot CMS Hub to potężny Kreator stron internetowych i alternatywa WordPress, która pozwala zbudować niestandardową stronę internetową w ciągu kilku minut.

Łączy w sobie moc Kreatora witryn typu “przeciągnij i upuść”, narzędzi automatyzacji marketingu i CRM, dzięki czemu możesz zapewnić użytkownikom spersonalizowane wrażenia cyfrowe.

Możesz użyć ich zoptymalizowanych do konwersji szablonów stron internetowych, aby szybko zbudować witrynę, która przyniesie wyniki.

Najlepszą częścią programu do tworzenia stron HubSpot jest to, że pozwala on przeprowadzać testy adaptacyjne, dzięki czemu można wybrać do pięciu odmian strony, a HubSpot będzie monitorować i obsługiwać najlepszą opcję.

Zawiera wiele innych zaawansowanych funkcji, w tym narzędzia SEO, potężne analizy, narzędzia do blogowania, oprogramowanie do czatu na żywo, funkcję marketingu e-mailowego, obsługę treści w wielu językach i wiele innych.

Ich plan startowy obejmuje bezpłatny SSL, CMS hub (Kreator stron internetowych), marketing hub (CRM, czat na żywo, wyskakujące okienka itp.), narzędzia sprzedażowe i narzędzia do obsługi biznesu.

3. Wix

Wix

Wix to popularna platforma do tworzenia stron internetowych, która jest wiodącą alternatywą dla WordPress. Oferuje ograniczony bezpłatny plan do wykorzystania na osobistej lub małej stronie biznesowej. Zarówno bezpłatne, jak i płatne plany zawierają wstępnie zaprojektowane szablony, które użytkownicy mogą modyfikować za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania stron.

Wix ma również wsparcie eCommerce z płatnymi planami, które pozwalają właścicielom witryn akceptować płatności online za pomocą PayPal lub Authorize.net.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Wix porównuje się z WordPressem, zapoznaj się z naszym artykułem na temat Wix vs WordPress, aby porównać obie platformy.

Jeśli już korzystasz z Wix i chcesz przenieść go do WordPress, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak prawidłowo przełączyć się z Wix na WordPress.

4. Aligator by HostGator

Gator website builder by HostGator

Gator to w pełni hostowany Kreator stron internetowych stworzony przez HostGator. Są jedną z najlepszych firm hostingowych na świecie i znają się na rzeczy, jeśli chodzi o hosting stron internetowych.

Gator zawiera gotowe projekty stron internetowych,które możesz dostosować za pomocą przyjaznego dla użytkownika narzędzia do przeciągania i upuszczania. Nawet początkujący mogą szybko zapoznać się z aplikacją bez żadnej krzywej uczenia się.

Ich plany Starter i Premium są odpowiednie dla witryn dla małych firm. Będziesz potrzebował planu e-commerce, aby dodać koszyk i inne funkcje e-commerce. Każdy plan zawiera również Darmowa nazwa domeny oraz darmowy certyfikat SSL.

5. Domain.com Kreator Stron Internetowych

Domain.com Website Builder

Domain.com oferuje łatwy w użyciu Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” dla małych firm. Możesz go użyć do stworzenia strony internetowej, bloga, a nawet witryny e-commerce za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Ich platforma zawiera setki pięknie zaprojektowanych szablonów, od których możesz zacząć, i możesz łatwo dostosować je do swoich potrzeb za pomocą łatwego interfejsu przeciągnij i upuść.

Zawiera wszystkie niezbędne funkcje witryny, takie jak analiza witryny, funkcjonalność e-commerce, możliwość dodania bloga i bezpłatny certyfikat SSL ze wszystkimi planami. Jest niezwykle przystępny cenowo, zaczynając od tylko $1.99 miesięcznie.

Domain.com jest konsekwentnie klasyfikowany jako najlepszy rejestrator domen na świecie, a ich Kreator stron internetowych jest świetną alternatywą dla WordPress. Możesz skorzystać z naszej Domain.com kupon, aby uzyskać dodatkowy rabat.

6. Zyro

Zyro Website Builder

Zyro to niedroga alternatywa WordPress, która jest dostarczana z uniwersalną platformą do tworzenia stron internetowych zbudowaną przez ludzi stojących za hostingową usługą hostingową Hostinger.

Ich Kreator stron internetowych pozwala stworzyć stronę internetową bez żadnych umiejętności projektowania lub kodowania. Jest nawet wyposażony w Kreator logo, przydatne narzędzia AI i mnóstwo gotowych szablonów stron internetowych, od których możesz zacząć. Otrzymujesz również dostęp do ponad 1 miliona zdjęć stockowych za darmo.

Z każdym planem Zy otrzymujesz nowe zaawansowane funkcje. Na przykład w planie Unleashed otrzymujesz integracje marketingowe, takie jak Google Analytics, retargeting na Facebooku, remarketing odwiedzających itp.

Instagram Shopify oferuje również plany eCommerce, które pozwalają dodawać nieograniczoną liczbę produktów, akceptować płatności online, oferować kupony rabatowe, zarządzanie zamówieniami, zarządzanie zapasami, a nawet łączyć sklep z Amazon, Instagram i Shopify.

7. BigCommerce

BigCommerce

Jeśli szukasz gotowej alternatywy dla WordPressa, BigCommerce może być odpowiednią platformą dla Ciebie. Jest to w pełni hostowana platforma e-commerce z narzędziami przeciągnij i upuść oraz pięknymi szablonami na początek.

Obsługuje wiele bramek płatności, w tym PayPal, Stripe, Appley Pay i Pay with Amazon. Jedną z godnych uwagi zalet korzystania z BigCommerce jest to, że nie pobierają opłat za transakcje.

BigCommerce pozwala dodawać nieograniczoną liczbę produktów, wyświetlać wydajność sklepu i używać wbudowanych narzędzi do optymalizacji konwersji i zwiększenia sprzedaży. Jest również wyposażony w natywną integrację WordPress, dzięki czemu możesz używać BigCommerce do swojego sklepu, podczas gdy WordPress do głównej witryny z treścią.

BigCommerce współpracuje z wieloma aplikacjami innych firm, które będą potrzebne do rozwoju firmy.

8. Shopify

Shopify

Jeśli chcesz zbudować sklep internetowy, Shopify jest świetną alternatywą dla WordPress. Zapewnia łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia własnego sklepu internetowego. Możesz sprzedawać swoje produkty i akceptować płatności.

Shopify ma prostą, prowadzoną konfigurację, która pomaga szybko rozpocząć pracę ze sklepem eCommerce. Posiada gotowe szablony, aplikacje i wiele opcji integracji.

Zastanawiasz się, jak to się porównuje do WooCommerce (najlepsza Wtyczka WordPress eCommerce)?

Zobacz nasz artykuł na temat Shopify vs WooCommerce, aby uzyskać szczegółowe porównanie obu platform.

9. Webflow

Webflow

Webflow to platforma bez kodu do tworzenia stron internetowych i jest szybko rozwijającą się alternatywą WordPress. Pozwala projektantom na tworzenie profesjonalnych, gotowych do produkcji niestandardowych stron internetowych, w całkowicie wizualnym obszarze bez kodowania.

Zasadniczo Webflow pozwala przejąć pełną kontrolę nad HTML5, CSS i JavaScript bez pisania kodu.

Możesz go użyć do projektowania prostych witryn marketingowych i powoli rozszerzają się również na e-commerce, ale nie jest to tak potężne, jak WordPress.

10. Weebly

Weebly

Weebly to kolejny całkowicie hostowany Kreator stron internetowych. Pozwala stworzyć własną stronę internetową za pomocą wstępnie zaprojektowanych szablonów i ich kreatora stron typu “przeciągnij-upuść”.

Weebly ma ograniczoną obsługę e-commerce, ale możesz używać niestandardowych nazw domen. Aby uzyskać pełne porównanie, zobacz nasze porównanie WordPress vs Weebly.

Jeśli korzystasz już z Weebly i chcesz przejść na WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak prawidłowo przejść z Weebly na WordPress

11. Średni

Medium

Medium jest popularną platformą wydawniczą. Różni się od WordPressa pod wieloma względami. Nie jest to pełny system zarządzania treścią. Koncentrują się na blogowaniu i aspekcie społeczności. Ma na celu łączenie ludzi z historiami i pomysłami, które mają dla nich znaczenie.

Medium zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wydawcy wolny od bałaganu obszar pisania i podobne wrażenia z czytania dla czytelników. Wygląda pięknie na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu. Użytkownicy nie muszą się martwić o motywy lub wtyczki, ponieważ ich nie ma.

Zamiast komentarzy Medium ma wbudowane notatki i odpowiedzi. Nie musisz się martwić o oprogramowanie, ponieważ Medium jest całkowicie hostowaną platformą. Medium nie zezwala już na niestandardowe nazwy domen, co oznacza, że nie można używać własnej nazwy domeny do publikacji.

Zobacz nasze porównanie Medium vs WordPress, aby zobaczyć różnicę między dwiema platformami.

Mamy również samouczek krok po kroku dla użytkowników, którzy chcą przenieść swoje artykuły z Medium na stronę WordPress.

12. Ghost

Ghost

Kilku użytkowników WordPressa, którzy chcieli skupić się na blogowaniu, uważało, że WordPress zmierza w innym kierunku. To dało początek Ghostowi, który jest oprogramowaniem do blogowania opartym na NodeJS.

Różnica polega na tym, że Ghost całkowicie koncentruje się na blogowaniu i utrzymywaniu bałaganu z dala. Zapewnia czyste pisanie i przeglądanie dla blogerów i czytelników.

13. Joomla

Joomla

Joomla jest popularnym oprogramowaniem CMS i konkurentem open source WordPress. Jest to silna, wielofunkcyjna i elastyczna platforma CMS z dużą społecznością użytkowników i programistów.

Joomla pozwala zrobić wiele rzeczy, które WordPress może zrobić, a potem jeszcze więcej. Podobnie jak motywy i wtyczki WordPress, Joomla zawiera rozszerzenia i szablony. Jest już używany przez miliony użytkowników, małe firmy, korporacje, rząd i organizacje non-profit na całym świecie.

Podobnie jak WordPress, Joomla ma system wsparcia społeczności, obszerną dokumentację i działa na większości platform hostingowych.

Kliknij tutaj, aby rozpocząć stronę Joomla “

Zastanawiasz się, jak wypada na WordPress? Zobacz nasz artykuł na WordPress vs Joomla vs Drupal dla porównania tych trzech platform CMS open source.

Mamy również samouczek krok po kroku dla użytkowników, którzy chcą przejść z Joomla do WordPress.

14. Drupal

Drupal

Drupal to kolejny bardzo popularny CMS open source. Podobnie jak WordPress i Joomla, Drupal ma silną bazę użytkowników i społeczność programistów. Zasila prawie 2,1% wszystkich stron internetowych, w tym Biały Dom, The Economist, stan Georgia i wiele innych.

Drupal ma moduły i motywy, podobnie jak wtyczki i motywy WordPress. Ma te same wymagania co WordPress i Joomla, dzięki czemu może działać na prawie każdym Hostie obsługującym WordPress.

Ich backend jest nieco skomplikowany, ale oferuje wiele opcji dostosowywania.

Kliknij tutaj, aby założyć stronę Drupal “

15. Jekyll

Jekyll

Jekyll jest statycznym generatorem stron. Jest napisany w Ruby i wymaga NodeJS. Jest znacznie inny niż WordPress. Na początek jest to statyczny generator witryny, co oznacza, że pobiera tekst i generuje statyczne strony HTML dla Twojej witryny (bez bazy danych).

Możesz korzystać z darmowego hostingu dostarczanego przez GitHub Pages z Jekyll. Oznacza to, że jeśli jesteś zaznajomiony z Markdown, SVN, Git i wierszem poleceń, będziesz mógł działać w mgnieniu oka. Innymi słowy, jest to przeznaczone dla programistów!

16. Tumblr

Tumblr

Tumblr to popularna darmowa platforma blogowa. Tumblr łączy blogowanie z społecznością i sprawia, że jest to całkiem zabawne. Ma silną bazę użytkowników, pomimo faktu, że został przejęty przez Yahoo w 2013 roku.

Tumblr pozwala użytkownikom wybierać spośród darmowych lub premium motywów. Użytkownicy mogą również używać niestandardowych nazw domen dla swoich blogów Tumblr. Oprócz bloga możesz również tworzyć strony. Jest to całkowicie hostowane rozwiązanie, więc nie musisz się martwić o instalację lub konserwację jakiegokolwiek oprogramowania.

Tumblr ma kilka ograniczeń w porównaniu do WordPress. Nie możesz łatwo zarabiać na swoich treściach ani prowadzić sklepu eCommerce. Musisz również postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi treści, w przeciwnym razie twoja strona zostanie zawieszona.

Mamy tutorial krok po kroku, jak przejść z Tumblr na WordPress dla użytkowników szukających alternatywy Tumblr z większą swobodą.

17. Squarespace

Squarespace

Squarespace to płatny Kreator stron, który może być używany jako alternatywa WordPress. Jest niezwykle łatwy w użyciu i całkowicie hostowane rozwiązanie.

Podobnie jak Wix i Weebly, Squarespace oferuje również gotowe szablony, które możesz dostosować. Nie ma żadnych wtyczek ani dodatkowych modułów do zainstalowania. Możesz korzystać tylko z funkcji oferowanych przez Squarespace. Zobacz nasze porównanie Squarespace vs WordPress.

Ze względu na ograniczenia wielu użytkowników Squarespace ostatecznie przechodzi do WordPress. Dla tych użytkowników mamy przewodnik krok po kroku, jak przejść z Squarespace na WordPress.

18. Expression Engine

Expression Engine

Expression Engine to płatny CMS oparty na PHP + MySQL. Do pobrania dostępna jest podstawowa darmowa wersja z bardzo ograniczonymi funkcjami. W przeciwieństwie do innych open source CMS z naszej listy, Expression Engine wymaga opłaty licencyjnej, a większość dodatkowych funkcji jest dostępna jako płatne dodatki.

19. Blogger

Blogger

Wreszcie, Blogger wciąż żyje. Jest to darmowy serwis blogowy firmy Google. Ma większość funkcji potrzebnych do blogowania. System komentowania, wbudowane funkcje społecznościowe, łatwy w użyciu, szablony i możliwość korzystania z własnej nazwy domeny.

Napisaliśmy pełne porównanie między Blogger vs WordPress (plusy i minusy). Jeśli używasz Blogger i chcesz przełączyć się na WordPress, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Która jest najlepszą alternatywą WordPress (wybór eksperta)

Wierzymy, że WordPress jest najlepszym kreatorem stron internetowych na rynku. Jeśli jednak szukasz najlepszych alternatyw WordPress, wierzymy, że Web.com jest najlepszą alternatywą WordPress.

HubSpot i Wix należą również do popularnych alternatyw WordPress, które niektórzy właściciele małych firm wybierają dla swojego kreatora stron internetowych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci szansę spojrzeć na niektóre popularne alternatywy WordPress. Patrząc na te alternatywy, możesz rzucić okiem na naszą pełną recenzję WordPress i najważniejsze powody, dla których powinieneś używać WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Zastrzeżenie: Ta lista najlepszych alternatyw WordPress jest w odniesieniu do platformy open source WordPress, a nie hostowane WordPress.com serwis.

You May Also Like

Praca z klientami, którzy chcą przeprojektować: Lista kontrolna rebrandingu

W artykule: Zmiana RynkuJest przestarzałyProblemy PrawneTo była pilna robota.Dlaczego warto postępować ostrożnie…

Administrator

Administrator to rola użytkownika w WordPressie. Kiedy użytkownik instaluje WordPressa, tworzy on…

3 największe zalety posiadania własnego sklepu internetowego

W artykule: 1. Zwiększenie zasięgu sprzedaży 2. Omijanie zakazu handlu w niedzielę…

Motorola 5G wyświetlacz — jak wybrać nowy wyświetlacz do telefonu?

W artykule: Motorola 5G wyświetlacz – dlaczego warto kupować profesjonalne komponenty dla…