Wybór najlepszego planu WordPress dla Twojej witryny

Patrzysz na plany WordPress i nie możesz dowiedzieć się, którego z nich użyć?

Jest tak wiele firm oferujących różne plany WordPress, że trudno jest wybrać odpowiednią opcję dla swojej witryny.

W tym przewodniku pomożemy Ci zdecydować, którego planu WordPress powinieneś użyć i jak porównać różne plany do własnych wymagań.

Choosing the best WordPress plan for your website

Najczęstsze typy planów WordPress

WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych na świecie. Wiele różnych firm oferuje plany hostingowe WordPress z różnymi rodzajami usług i funkcji.

Kiedy mówimy WordPress, mówimy o popularnych WordPress.org oprogramowanie i nie tylko WordPress.com co jest w rzeczywistości jedną z droższych usług hostingu blogów.

Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między self hosted WordPress.org vs free WordPress.com blog.

Aby łatwo wyjaśnić wszystkie różne rodzaje rozwiązań hostingowych WordPress, podzieliliśmy je na najczęściej używane plany WordPress:

  1. Wspólne hostowane plany WordPress-dobre dla małych stron internetowych i blogów.
  2. Zarządzane plany hostingowe WordPress-dobre dla większych stron internetowych.
  3. W pełni hostowane plany WordPress – bardzo drogie-nie zalecane.

Teraz każdy z tych planów WordPress można dalej skategoryzować.

Dzieje się tak dlatego, że poszczególne firmy hostingowe WordPress próbują tworzyć własne plany z różnymi funkcjami i poziomami usług. W dalszej części tego artykułu omówimy również te opcje.

Rzućmy okiem na najczęstsze dostępne plany WordPress i rodzaje stron internetowych, które można z nimi zbudować (po najniższych kosztach).

Wspólne Hostowane Plany WordPress

Shared WordPress plans

Wspólne hostowane plany WordPress są najpopularniejszym rozwiązaniem hostingowym dla początkujących. Są niedrogie, elastyczne i łatwe w zarządzaniu, dlatego można je również nazwać planami startowymi WordPress.

Powód ich niskich kosztów jest dość prosty. Plany te umożliwiają udostępnianie zasobów hostingowych innym małym firmom / indywidualnym użytkownikom.

Większość stron internetowych przy pierwszym uruchomieniu nie potrzebuje droższych planów WordPress. Jeśli dopiero zaczynasz blog lub konfigurujesz małą witrynę biznesową, wspólne plany hostingowe są wystarczające, aby zacząć.

Możesz nawet użyć tych planów, aby założyć sklep internetowy.

Wady wspólnego hostowanego planu WordPress

Istnieją dwa duże wady korzystania ze wspólnego hostowanego planu WordPress.

Po pierwsze, masz ograniczone zasoby serwera, ponieważ plany te są zbudowane dla witryn startowych. Plany te obniżają koszty budowy strony internetowej, dzięki czemu możesz wydać te pieniądze na rozwój swojej firmy.

Gdy zaczniesz zarabiać pieniądze w Internecie, możesz łatwo uaktualnić do bardziej wydajnego planu WordPress.

Większość współdzielonych firm hostingowych oferuje wiele poziomów aktualizacji z większą ilością zasobów, więc w razie potrzeby możesz również uaktualnić swoje plany hostingowe VPS. Lub przejdź do zarządzanego planu WordPress, który omówimy za chwilę.

Innym minusem jest utrzymanie strony internetowej. Będziesz odpowiedzialny za Instalowanie aktualizacji WordPress, tworzenie kopii zapasowych itp.

Jednak WordPress jest niezwykle łatwy w użyciu, a miliony początkujących użytkowników nie będących technikami łatwo zarządzają własnymi stronami internetowymi bez żadnych umiejętności technicznych (za pomocą narzędzi wskaż i kliknij).

Który wspólny Plan WordPress jest dla mnie odpowiedni?

Istnieją setki firm oferujących wspólne plany WordPress. Konkurencja w tej branży jest ostra, co oznacza, że dostępne opcje mogą łatwo przytłoczyć początkującego użytkownika.

Dlatego przeprowadziliśmy dla ciebie badania.

Zapisaliśmy się do wszystkich najlepszych firm hostingowych WordPress i dokładnie przetestowaliśmy ich usługi i wydajność.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik po wyborze najlepszego planu hostingowego WordPress dla Twojej witryny, aby uzyskać pełną awarię.

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych WordPress.

Oferują również użytkownikom WPBeginner hojną zniżkę na hosting z bezpłatną nazwą domeny + bezpłatny certyfikat SSL. Zasadniczo możesz zacząć za jedyne $2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost

Innymi najlepszymi rywalami w tej kategorii są HostGator i SiteGround.

HostGator jest lepszy, jeśli masz mały budżet. SiteGround kosztuje trochę więcej, ale oferuje wartość premium za Twoje pieniądze z absolutnym wsparciem na najwyższym poziomie i wiodącą w branży technologią.

Możesz zacząć od najniższych cen i uzyskać wszystkie potężne funkcje WordPress bez płacenia wysokich cen w pełni hostowanego planu WordPress.

Jest to świetna wartość, której wielu początkujących nie odkrywa, dopóki nie przepłaci za więcej planów premium.

Bonus: Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu bloga? Nasz zespół ekspertów może pomóc skonfigurować bloga za darmo. Zobacz szczegóły na naszej bezpłatnej usłudze konfiguracji bloga WordPress.

Co się stanie, gdy Twoja firma się rozwinie, a Twoja witryna zacznie generować duży ruch, ponad 100 000 odwiedzających miesięcznie?

Następnie następny typ planów WordPress najlepiej nadaje się do spełnienia tych wymagań.

Zarządzane Plany WordPress

Managed WordPress plans

Zarządzane plany WordPress są jak usługa concierge, w której wszystkie techniczne aspekty uruchamiania WordPress są zarządzane przez hosta.

Obsługują bezpieczeństwo WordPress, Szybkość witryny, instalowanie aktualizacji, przechowywanie kopii zapasowych i skalowalność.

Plany te obejmują wsparcie premium od bardziej doświadczonych inżynierów WordPress. To jak posiadanie własnego małego zespołu programistów, który zajmie się utrzymaniem witryny.

Kiedy i kto potrzebuje zarządzanego planu WordPress?

Większość witryn startowych i firm nie zarabia pieniędzy na początku. Mogą mieć trudności z uzasadnieniem kosztów związanych z zarządzanymi planami WordPress.

Jeśli jednak zacząłeś od wspólnego planu, a teraz Twoja witryna przynosi wystarczające przychody i ruch, dobrym pomysłem może być aktualizacja do zarządzanego planu WordPress.

Wady wyboru zarządzanego planu WordPress

Oczywistym minusem jest wycena. Zarządzane plany WordPress są drogie.

Plan podstawowy zwykle zaczyna się około $29 miesięcznie. Jeśli jednak porównasz to z zatrudnieniem pełnoetatowego programisty lub administratora witryny, nadal będzie to nieco tańsze.

Drugą wadą są ograniczenia i kontrola. Zarządzani dostawcy hostingu WordPress potrzebują ściślejszej kontroli nad tym, co można zainstalować na platformie, aby zapewnić jej stabilność.

Oznacza to, że możesz używać WordPress tylko w swojej witrynie, co nie stanowi problemu dla większości użytkowników, którzy budują swoje sties za pomocą WordPress.

Mogą również uniemożliwić niektóre wtyczki WordPress=, które są znane ze spowalniania stron internetowych.

Który zarządzany Plan WordPress jest dla mnie odpowiedni?

Zarządzany przemysł WordPress bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Istnieje wiele firm oferujących zarządzane plany WordPress o podobnych funkcjach.

Postanowiliśmy poddać je testom i zapisać się do najpopularniejszych zarządzanych firm WordPress.

Możesz przeczytać o tym w naszym Przewodniku po wyborze najlepiej zarządzanego planu hostingowego WordPress do porównania obok siebie.

Zalecamy korzystanie z WP Engine jako najlepiej zarządzanego dostawcy hostingu WordPress. Są jednym z pionierów w zarządzanej przestrzeni hostingowej WordPress i oferują solidną platformę z doskonałymi opcjami wsparcia.

Alternatywy: SiteGround i Liquid Web oferują doskonałe zarządzane plany WordPress.

W Pełni Hostowane Plany WordPress

Fully hosted WordPress plans

Te plany hostingowe zapewniają nieco dostosowaną wersję platformy WordPress, dzięki czemu można tworzyć określone typy stron internetowych.

Nie możesz używać WordPressa w taki sposób, w jaki normalnie używałbyś na własnej platformie hostowanej. Użytkownik jest ograniczony do funkcji oferowanych przez platformę, które różnią się w zależności od wybranego planu.

Kto Potrzebuje W Pełni Hostowanego Planu WordPress

Jeśli chcesz szybko stworzyć stronę internetową, a nie martwisz się o zarabianie pieniędzy, to w pełni hostowany plan WordPress może być dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Możesz również zacząć za darmo, nawet bez kupowania nazwy domeny. Jest to dobra opcja dla dzienników osobistych, stron rodzinnych, zdjęć z podróży i innych.

Wady w pełni hostowanego planu WordPress

Masz ograniczoną kontrolę nad swoją witryną. Możesz korzystać tylko z funkcji dostępnych dla Twojego planu i nie możesz ich samodzielnie rozszerzać.

Masz również mniej opcji zarabiania na swoich treściach. Nawet jeśli płacisz za konto firmowe, Twoje opcje rozwoju firmy będą mniej elastyczne niż własny hostowany plan WordPress.

Który w pełni hostowany Plan WordPress jest dla mnie odpowiedni?

WordPress.com jest największą tego typu firmą. Oferują one podstawowy darmowy plan WordPress i pozwalają na stworzenie strony internetowej za pomocą wordpress.com subdomena.

Płatne plany zaczynają się od $ 4 miesięcznie rozliczane rocznie. Ich plan biznesowy wynosi $ 25 miesięcznie, a plan eCommerce w $ 45 miesięcznie, oba rozliczane corocznie.

Nie masz możliwości instalowania wtyczek WordPress, dopóki nie zapłacisz za biznesplan ($25 miesięcznie).

Nie możesz uruchomić sklepu internetowego, dopóki nie zapłacisz planu eCommerce 45 miesięcznie.

Możesz zrobić obie te rzeczy za najniższą cenę 2.75 miesięcznie udostępniane plany hostingowe WordPress, o których wspomnieliśmy powyżej, korzystając z pełnych wolności WordPress.

Jak wybrać Plan WordPress dla mojej witryny?

Wybór odpowiedniego planu WordPress dla Twojej witryny zależy od twoich celów biznesowych i budżetu.

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy korzystanie z Bluehost. Ich własny hostowany plan WordPress zapewnia potężne funkcje hostingu WordPress wraz z bezpłatną domeną za jedyne $2.75 miesięcznie.

Możesz go użyć, aby założyć bloga, stworzyć sklep internetowy, stworzyć stronę internetową dla małej firmy i wiele więcej.

Wraz z rozwojem witryny możesz uaktualnić do zarządzanego konta hostingowego WordPress za pomocą WP Engine lub SiteGround. Pozwala to skupić się na rozwoju firmy i łatwo skalować do swoich potrzeb.

Jeśli masz już ugruntowaną firmę lub dużą stronę internetową, zalecamy pominięcie kroku początkowego i przejście od razu do zarządzanych planów hostingowych WordPress, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, którego planu WordPress powinieneś użyć. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat łatwych do rozpoczęcia pomysłów biznesowych online, które faktycznie zarabiają pieniądze,oraz nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingowych, aby zwiększyć ruch w witrynie.

Bonus: Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu bloga? Możesz skorzystać z naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga z dowolną wspólną usługą hostingu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…