Jakie rzeczy dodać do stopki witryny WordPress

Zastanawiasz się, co dodać w stopce witryny WordPress?

Stopka to obszar na dole witryny. Jest często pomijany przez właścicieli witryn, ale może być używany w znaczący sposób w celu poprawy komfortu korzystania z witryny.

W tej liście kontrolnej udostępnimy najważniejsze rzeczy, które powinieneś dodać do stopki swojej witryny WordPress.

Which things to add to the footer of your WordPress website

Co To jest stopka w WordPress?

Stopka to zazwyczaj obszar, który pojawia się pod częścią zawartości witryny. Jest to popularna funkcja projektowania stron internetowych używana przez miliony stron internetowych.

WPBeginner footer area

Stopka może również odnosić się do obszaru kodu stopki. Podczas zarządzania witryną usługi stron trzecich, takie jak Google Analytics, Facebook Pixel i inne, mogą poprosić o dodanie kodu do stopki witryny.

Ten kod stopki nie jest widoczny na ekranie, ale służy do dodawania fragmentów kodu potrzebnych do funkcjonalności i funkcji witryny.

Wielu początkującym często trudno jest wybrać, co dodać do stopki swojej witryny WordPress. Jest to stracona okazja, która może pomóc w ulepszeniu Twojej witryny.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre rzeczy, które należy dodać do stopki witryny WordPress i jak uczynić ją bardziej użyteczną.

Oto rzeczy, które dodamy, możesz przejść do interesujących Cię przedmiotów:

  • Dodawanie linków do stopki witryny WordPress
  • Dodawanie kodu w stopce WordPress
  • Dodanie linku Polityka Prywatności w stopce WordPress
  • Dodawanie daty praw autorskich w stopce WordPress
  • Usuń Powered By linki ze stopki w WordPress
  • Jak dodać kanał Instagram w stopce WordPress
  • Dodaj lepki Pasek stopki w WordPress
  • Dodaj przyciski społecznościowe w stopce WordPress
  • Dodaj numer telefonu w stopce WordPress
  • Dodaj formularz kontaktowy w stopce WordPress

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć, że większość stron internetowych dodaje linki do ważnych stron dla swojej witryny w obszarze stopki. Zazwyczaj obejmuje to linki do ich informacji, kontaktów, członków zespołu, prasy i innych stron.

Wszystkie popularne motywy WordPress mają obszar widżetu stopki. To jest to, czego będziemy używać do dodawania różnych widżetów i elementów do stopki Twojej witryny.

Aby dodać zestaw linków, musisz najpierw przejść do Wygląd ” Menu stronę i kliknij link “Utwórz nowe menu”.

Create new footer links menu in WordPress

Następnie wprowadź nazwę swojego menu, a następnie kliknij przycisk “Utwórz Menu”.

Enter a name for your footer menu

Następnie wybierz elementy, które chcesz dodać do menu z lewej kolumny i kliknij przycisk “Dodaj do Menu”.

Add pages to menu

Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz Menu, aby zapisać zmiany. Aby uzyskać więcej pomocy, zobacz nasz artykuł na temat tworzenia menu nawigacji w WordPress.

Teraz, gdy utworzyłeś menu, wyświetlmy je w obszarze stopki Twojej witryny. Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet menu nawigacyjnego do paska bocznego stopki.

Add navigation menu widget to your footer widget area

Następnie wybierz menu stopki utworzone wcześniej z rozwijanego menu i kliknij przycisk Zapisz.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, a linki wyświetlane są w obszarze widżetu stopki witryny.

Footer links in WordPress

2. Dodawanie kodu w stopce WordPress

Podczas zarządzania witryną WordPress może być konieczne dodanie fragmentu kodu do obszaru stopki witryny WordPress.

Jednym ze sposobów ich dodania jest bezpośrednia edycja plików motywów i wklejenie kodu w stopce.szablon php. Jest to jednak złe podejście, ponieważ kod zniknie po zmianie motywu lub zaktualizowaniu go.

Najlepszym sposobem na dodanie kodu w stopce WordPress jest użycie wtyczki.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Wstawianie nagłówków i stopek strona. Stąd możesz wkleić fragment kodu w polu “Skrypty w stopce”.

Add code to the footer area in WordPress

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać zmiany. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat dodawania kodu nagłówka i stopki w WordPress.

Aby zapewnić zgodność z RODO i przepisami dotyczącymi prywatności w różnych krajach, właściciele witryn są zobowiązani do dodania strony Polityki Prywatności do swojej witryny i linku do niej ze wszystkich innych stron.

WordPress sprawia, że bardzo łatwo jest utworzyć stronę polityki prywatności, a następnie możesz dodać do niej link w stopce witryny.

Po pierwsze, musisz odwiedzić Ustawienia ” Prywatność strona. Zauważysz, że WordPress stworzył już wersję roboczą strony Polityki Prywatności.

Add a privacy policy page

Możesz kliknąć przycisk “Użyj tej strony”, aby użyć domyślnego szablonu Polityki Prywatności lub utworzyć nową stronę.

Następnie musisz edytować tę stronę, tak jak edytowałbyś każdą inną stronę w WordPress. Możesz dodać więcej informacji o swojej polityce prywatności zgodnie z własnymi wymaganiami i opublikować tę stronę.

Editing privacy policy page

Po zakończeniu możesz dodać stronę Polityka Prywatności do menu nawigacji stopki (patrz wyżej).

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł o tym, jak dodać stronę polityki prywatności w WordPress.

4. Dodawanie daty praw autorskich w stopce WordPress

Możesz również dodać datę praw autorskich w obszarze stopki WordPress. Jednym ze sposobów na to jest po prostu dodanie tekstu w Ustawieniach motywu.

Wiele najlepszych motywów WordPress pozwala łatwo dodawać tekst w obszarze stopki witryny. Możesz znaleźć tę opcję odwiedzając Wygląd ” Dostosuj strony i szuka ustawień stopki w lewym panelu.

Footer copyright text

Możesz utworzyć symbol praw autorskich, dodając tekst w tym formacie:

© Copyright 2016-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nie zapomnij opublikować zmian w szablonie.

Jednak co roku będziesz musiał zmieniać informację o prawach autorskich, aby zaktualizować datę. Zobacz nasz artykuł o tym, jak dodać dynamiczną datę praw autorskich w stopce WordPress, aby uzyskać bardziej eleganckie rozwiązanie.

5. Usuń Powered By linki ze stopki w WordPress

Niektóre darmowe motywy WordPress Dodaj link do strony WordPress lub własnych stron internetowych w obszarze stopki witryny.

Nie musisz przechowywać tych linków na swojej stronie internetowej. Ponieważ są to linki wychodzące i wpływają na wynik SEO Twojej witryny, jeśli masz je na każdej stronie swojej witryny.

Teraz wiele motywów WordPress sprawia, że bardzo łatwo jest usunąć te linki. Możesz znaleźć opcję w Wygląd ” Dostosuj strona. Zwykle znajduje się on w panelu Opcje stopki.

Removing footer credits via customizer

Jednak niektóre motywy mogą wybrać kodowanie łącza w plikach motywów bez możliwości ręcznego ich usunięcia. W takim przypadku możesz edytować stopkę.plik php w Twoim szablonie, aby usunąć te linki.

6. Jak dodać kanał Instagram w stopce WordPress

Instagram Instagram to idealne miejsce do wyświetlania najnowszych zdjęć na Instagramie, jeśli prowadzisz bloga modowego lub chcesz promować swoje treści na Instagramie.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Smash Balloon Instagram Feed. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Następnie musisz odwiedzić Instagram Feed ” Ustawienia strona i kliknij przycisk “Połącz konto na Instagramie”.

Connect Instagram account

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby połączyć swoje konto na Instagramie z witryną WordPress. Po zakończeniu możesz przejść do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet kanału Instagram do paska bocznego stopki.

Instagram feed widget

Następnie możesz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć swój kanał na Instagramie w stopce.

Instagram feed in the footer

Smash Ballon ma również wtyczki do łatwego osadzania kanałów Facebook, YouTube i Twitter w dowolnym miejscu na twojej stronie.

7. Dodaj lepki Pasek stopki w WordPress

Chcesz wyświetlić oferty specjalne lub powiadomienia w stopce? Lepki pływający pasek stopki pozwala wyświetlić baner, który pozostaje na stopce ekranu podczas przewijania witryny przez użytkowników.

Do tego potrzebujesz OptinMonster. Jest to najlepsze oprogramowanie do optymalizacji konwersji na rynku i pozwala konwertować odwiedzających witrynę na klientów.

Zawiera również potężne reguły wyświetlania, co oznacza, że możesz wyświetlać spersonalizowane niestandardowe wiadomości użytkownikom w stopce witryny.

Najpierw musisz zarejestrować konto OptinMonster.

Następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę OptinMonster na swojej stronie WordPress.

Po aktywacji należy odwiedzić stronę ustawień OptinMonster i kliknąć przycisk “Połącz istniejące konto”.

Connect OptinMonster account

Po podłączeniu musisz przejść do OptinMonster ” Kampanie stronę i kliknij przycisk “Dodaj nową” lub “stwórz pierwszą kampanię”.

Create OM campaign

Na następnym ekranie wybierz “pływający pasek”jako typ kampanii, a następnie wybierz szablon.

Choose floating bar campaign

Przeniesie cię to do Kreatora kampanii przeciągnij i upuść OptinMonster. Stąd możesz zaprojektować swój pasek stopki. Po prostu wskaż i kliknij dowolny element, aby go edytować lub przeciągnij i upuść nowe bloki z lewej kolumny.

OptinMonster campaign builder

Po zakończeniu edycji kampanii wystarczy przejść do zakładki Publikuj i uruchomić ją.

Publish your OptinMonster campaign

Następnie kliknij przycisk zamknij, aby wyjść z Kreatora kampanii i powrócić do witryny WordPress. Stąd musisz ustawić status wyjścia kampanii na “opublikowany”.

Campaign output

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć na żywo kampanię floating footer bar w akcji.

Footer bar preview

OptinMonster może być również używany do tworzenia wyskakującego okienka stopki, dodawania liczników odliczania i targetowanych powiadomień stopki, aby odzyskać sprzedaż porzuconych koszyków.

8. Dodaj przyciski społecznościowe w stopce WordPress

Innym dobrym sposobem na wykorzystanie przestrzeni stopki w Twoim motywie WordPress jest dodanie tam ikon mediów społecznościowych.

Po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę widget Social Icons. Po aktywacji przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet Social Icons do obszaru widżetu stopki.

Social Icons widget

Wtyczka oferuje wiele opcji wyboru kolorów, stylów ikon, typów przycisków i innych. Możesz po prostu dodać ikony mediów społecznościowych i zastąpić adresy URL własnymi profilami w mediach społecznościowych.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz i odwiedzić swoją stronę, aby zobaczyć ją w akcji.

Social icons preview

Bonus: Potrzebujesz więcej zaangażowania społecznego dla swojej marki? Spójrz na te najlepsze wtyczki mediów społecznościowych dla WordPress, aby zwiększyć liczbę odbiorców.

9. Dodaj numer telefonu w stopce WordPress

Jeśli oferujesz obsługę klienta i sprzedaż przez telefon, dodanie numeru telefonu w obszarze stopki WordPress pomoże użytkownikom łatwo się z Tobą skontaktować.

Do tego potrzebny jest biznesowy numer telefonu. Zalecamy korzystanie z Nextiva, który jest najlepszym biznesowym serwisem telefonicznym dla małych firm.

Pozwala to na wykonywanie tańszych połączeń i korzystanie z zaawansowanych funkcji, takich jak przekazywanie połączeń, używanie tego samego numeru na wielu urządzeniach i telefonach oraz zarządzanie połączeniami z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym.

Po uzyskaniu numeru telefonu istnieje wiele sposobów dodania go do swojej witryny. Najłatwiej jest zainstalować i aktywować wtyczkę przycisku połączenia WP. Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” przycisk wywołania WP strona do konfiguracji ustawień wtyczki.

WP Call Button settings

Najpierw ustaw “status przycisku Zadzwoń teraz” na aktywny. Następnie dodaj swój numer telefonu i wybierz, gdzie chcesz wyświetlić przycisk. Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Click to call button in action

Nie chcesz dodać przycisku? Zobacz nasz przewodnik, Jak dodać klikalne numery telefonów w WordPress, aby uzyskać więcej metod.

10. Dodaj formularz kontaktowy w stopce WordPress

Stopka Twojej witryny WordPress nie musi być ślepym zaułkiem. Daj swoim klientom szansę na kontynuowanie rozmowy, wypełniając formularz kontaktowy.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms. Jest to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress i pozwala łatwo dodać formularz kontaktowy w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej, w tym w stopce.

Po aktywacji przejdź do WPForms ” Dodaj Nowy strona do utworzenia formularza kontaktowego. Wprowadź nazwę formularza i wybierz prosty szablon formularza kontaktowego.

Add new form

Następnie WPForms załaduje Kreator formularzy za pomocą zwykłych pól formularza kontaktowego. Możesz kliknąć dowolne pole, aby je edytować, przenosić lub usuwać. Możesz również dodać nowe pola z lewej kolumny.

Edit form

Po zakończeniu edycji kliknij przycisk Zapisz, aby opublikować formularz i wyjść z kreatora formularzy.

Następnie musisz odwiedzić Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet WPForms do obszaru stopki. Następnie wybierz formularz utworzony wcześniej z rozwijanego menu i kliknij przycisk Zapisz.

Add form widget to footer area

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową i zobaczyć formularz kontaktowy w stopce witryny.

Footer form preview

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, które rzeczy dodać do stopki WordPress i uczynić ją bardziej użyteczną. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat poprawy szybkości i wydajności witryny WordPress oraz naszym wyborem najlepszych wtyczek WordPress do użycia w Twojej witrynie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…