Być może złapałeś Ostatnie ogłoszenie, że nasza wtyczka Hummingbird performance została zintegrowana z CloudFlare. Ale biorąc pod uwagę, że CloudFlare działa na poziomie domeny, co to oznacza, jeśli prowadzisz sieć wielostanowiskową?

Zaktualizowano: 16/08/2018 Hummingbird zawiera stronę, przeglądarkę, buforowanie RSS i Gravatar, pełne wsparcie dla wielu witryn, wszystkie nowe narzędzia dla programistów i nowy usprawniony interfejs.

Dobrą wiadomością jest to, że z jednym kontem CloudFlare możesz pokryć wiele domen. W przeciwieństwie do wielu usług, nie potrzebujesz osobnego konta dla każdego domino i nie musisz płacić dodatkowo, jeśli używasz wielu witryn z subdomenami lub zmapowanymi domenami.

W tym poście pokażę Ci, jak zintegrować Hummingbird z CloudFlare dla witryn w sieci i zidentyfikować różne podejścia, które musisz podjąć w zależności od tego, czy używasz podkatalogów, subdomen lub zmapowanych domen.

Uwaga:Jeśli używasz Hummingbird i CloudFlare razem na jednej instalacji witryny WordPress, ten przewodnik pomoże Ci również skonfigurować.

Ale zacznijmy od wprowadzenia do CloudFlare.

CloudFlare: co to jest i jak działa

CloudFlare to usługa, która zawiera kilka kluczowych funkcji zaprojektowanych, aby Twoja witryna działała lepiej. Są to:

  • Sieć dostarczania treści (CDN). To rozprowadza dane z twojej witryny na wielu serwerach w różnych lokalizacjach, co oznacza, że odwiedzający Twoją witrynę uzyskują szybszy czas reakcji, ponieważ dane nie są przechowywane w połowie świata.
  • Funkcje optymalizacji mające na celu przyspieszenie witryny(podobnie jak Koliber!)
  • Zabezpieczenia dostarczane przez firewall, a także ochronę przed atakami DDoS.

CloudFlare ma na celu zapewnienie osobom prowadzącym małe witryny dostępu do narzędzi, które w przeszłości miały tylko osoby zarządzające ogromnymi witrynami na poziomie przedsiębiorstwa, wykorzystując swoją społeczność użytkowników i będąc w stanie uczyć się od tego, co dzieje się z witrynami w całej bazie użytkowników i zastosować to do reszty witryn, które się z nim zarejestrowały.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co robi, obejrzyj ten film:

Integracja Hummingbird i CloudFlare w Twojej sieci

Zacznijmy od tego, jak skonfigurować Hummingbird z CloudFlare w sieci Multisite. Gdy już to zrobimy, przejdę do tego, jak współdziała z różnymi konfiguracjami domen.

Instalacja Koliber

Zacznij od zainstalowania programu Hummingbird w sieci Multisite, jeśli nie masz go jeszcze zainstalowanego. Najprostszym sposobem na to jest użycie pulpitu DEV WPMU.

Po zainstalowaniu kolibra poświęć trochę czasu na uruchomienie skanowania i wprowadzenie niezbędnych poprawek. Zrobiłem to i mam wynik 83%:

Po pierwszym użyciu programu Hummingbird zostanie wyświetlony monit o uruchomienie skanowania wydajności.

Zobaczmy, czy poprawia się po aktywowaniu CloudFlare.

Tworzenie konta CloudFlare i dodawanie domeny

Teraz masz kolibra i działa, nadszedł czas, aby skonfigurować się z CloudFlare. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, Utwórz konto i zaloguj się. Możesz utworzyć darmowe konto lub wybrać opcje premium w zależności od potrzeb.

Teraz CloudFlare Promuje Cię, aby dodać nazwę domeny. Wpisz (lub skopiuj) domenę dla swojej sieci w polu podanym:

Cloudflare's screen for adding a domain

Kliknij na Skanowanie rekordów DNS przycisk i CloudFlare sprawdzą DNS Twojej witryny.

CloudFlare rozpocznie skanowanie rekordów DNS i odtworzy wideo, gdy to zrobi:

Cloudflare plays a video while it scans your DNS

Po zakończeniu kliknij Kontynuuj guzik.

Następnie zobaczysz szczegóły rekordów DNS dla swojej domeny. Sprawdź je i potwierdź, że są poprawne, klikając Kontynuuj guzik.

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie planu witryny dla tej domeny. Wybierz ten, który działa dla Ciebie: na razie wybieram darmowy.

Następnym krokiem jest edycja serwerów nazw dla Twojej domeny. CloudFlare poda ci szczegóły, na co powinieneś je zmienić:

Cloudflare page with nameserver info

Zrób to i poczekaj do 24 godzin, aż zmiany DNS zaczną obowiązywać. Kliknij na Kontynuuj przycisk, aby zobaczyć podsumowanie ustawień CloudFlare:

Cloudflare - account summary screen

Dodawanie CloudFlare do Hummingbird

Dodanie CloudFlare do Hummingbird nie może być łatwiejsze. Przejdź do Pulpitu nawigacyjnego Hummingbird na ekranach administratora sieci i przewiń w dół do CloudFlare metabox:

Hummingbird CloudFlare integration.
Włączenie integracji Hummingbird CloudFlare jest bardzo proste.

W pierwszym polu wpisz adres e-mail użyty do rejestracji w CloudFlare.

Teraz z powrotem na koncie Cloudflare, kliknij swoje imię w prawym górnym rogu ekranu, a następnie na Moje Ustawienia. Przewiń w dół do Klucz API Boks:

The Cloudflare API key in your account information

Obok Globalny klucz API, kliknij na Zobacz klucz API guzik. Twój klucz API pojawi się w oknie pop. Skopiuj to i wklej do drugiego pola w CloudFlare metabox w Koliber. Następnie kliknij Połącz guzik.

Hummingbird połączy się z Twoim kontem CloudFlare i zastąpi te pola Wybierz domenę rozwijane pudełko. Użyj tego, aby wybrać domenę sieci i kliknij Włącz CloudFlare guzik.

Hummingbird i CloudFlare połączą się, a zobaczysz wiadomość z potwierdzeniem:

Hummingbird's confirmation box - Cloudflare is working

Wszystko gotowe!

Uruchom nowy test kolibra

Po wprowadzeniu zmian DNS (moje zajęło około godziny) możesz uruchomić nowy test, aby zobaczyć, jaki wpływ ma CloudFlare na Twoją sieć.

Mój wynik zwiększył się o 2%:

To nie wiele, ale pamiętaj, że jeszcze nic nie zrobiłem, aby zoptymalizować moją stronę. Jeśli zastosuję się do wskazówek podanych przez Koliber mogę poprawić rzeczy jeszcze bardziej.

Dodawanie stron w sieci

W zależności od konfiguracji wielu witryn może być konieczne skonfigurowanie CloudFlare do pracy z witrynami w sieci. Przyjrzyjmy się każdemu scenariuszowi.

Podkatalogi

Sieci oparte na podkatalogach są tutaj najłatwiejsze do zarządzania. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz robić nic innego, gdy wykonasz powyższe kroki. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie witryny w Twojej sieci mają tę samą domenę główną, więc wszystkie skorzystają z konfiguracji CloudFlare dla tej domeny.

Ale nawet jeśli używasz podkatalogów, jeśli zmapowałeś niektóre domeny do sieci, nadal musisz wykonać dodatkową konfigurację. Więcej z nich wkrótce.

Subdomeny

Subdomeny są nieco bardziej skomplikowane. Możesz dodać je ręcznie do konta CloudFlare lub alternatywnie możesz użyć subdomen wieloznacznych.

Ręczne Dodawanie Subdomen

Powiedzmy, że mam swoją sieć na subdomenach i dodałem stronę na http://mysite.rachelmccollin.co.uk. Aby dodać to do CloudFlare, musiałbym wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz konto CloudFlare, wybierz nazwę domeny sieci i kliknij na DNS ikona u góry ekranu.
  2. Dodaj CNAME lub rekord z slug subdomeny jako jego nazwa:
Adding a subdomain in Cloudflare
  1. Kliknij na Dodaj Rekord przycisk i subdomena zostaną dodane do konta CloudFlare. Nie musisz nic robić w Koliberku ani na ekranach administratora witryny.
Dodawanie Subdomen Z Dziką Kartą

Dodawanie subdomen wieloznacznych jest również dość proste. Przejdź do tego samego DNS ekran na koncie CloudFlare, a następnie zamiast dodawać ślimak pojedynczej witryny jako nazwę CNAME lub rekordu, dodaj gwiazdkę:

Adding a wildcard subdomain in Cloudflare

Następnie kliknij Dodaj Rekord przycisk, aby dodać symbole wieloznaczne do konta.

Mapowane Domeny

Jeśli mapujesz domeny do swojej sieci, musisz dodać je do CloudFlare tak, jakby były oddzielną witryną.

W CloudFlare kliknij na Dodaj Stronę na górze ekranu i wykonaj kroki opisane w pierwszej części tego postu.

Połączenie CloudFlare, Hummingbird i Multisite jest prostsze niż myślisz

Tak właśnie skonfigurowałeś swoją sieć WordPress Multisite za pomocą Hummingbird i CloudFlare. Gdy to zrobisz i dokonasz poprawek w Ustawieniach kolibra, przekonasz się, że Twoja witryna jest szybsza i bezpieczniejsza. A wszystko to z zaledwie kilku minut pracy-warto.

Czy widziałeś używanie Cloudflare z Koliberem ? W jaki sposób poprawiło to wydajność Twojej witryny? Daj nam znać w komentarzach!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…