Niektórzy mogą powiedzieć, że łatwo jest uruchomić witrynę WordPress. Prawdę mówiąc, tak jest. Ale kiedy faktycznie tworzysz nową witrynę WordPress od podstaw, dla klienta, sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane.

Jest to ostatnia Lista kontrolna tworzenia witryny WordPress, której kiedykolwiek potrzebujesz.

Dzisiaj przedstawimy Ci ostateczną listę kontrolną WordPress. Wszystkie rzeczy, które musisz zrobić, aby Strona internetowa była w pełni uruchomiona i gotowa do uruchomienia.

Ta lista kontrolna WordPress jest podzielona na wiele sekcji, zapewniając pełną listę zadań, które musisz wykonać na każdym kroku podczas planowania, budowania i uruchamiania nowej witryny WordPress.

Spis treści

 • WordPress Hosting + Infrastruktura
 • Instalacja WordPress
 • Bezpieczeństwo WordPress
 • WordPress Theme
 • Konfiguracja WordPress
 • WordPress SEO
 • Integracja Mediów Społecznościowych WordPress
 • Integracja Listy Mailingowej WordPress
 • Analityka, monitorowanie i czas pracy
 • Wydajność WordPress
 • Lista Kontrolna Testów
 • Testowanie Funkcjonalności WordPress
 • Po uruchomieniu

Zaczynajmy.

Nigdy więcej nie zapomnij o kroku w rozwoju witryny dzięki naszej ostatecznej liście kontrolnej 101 + step dla WordPressPobierz bezpłatną listę kontrolną

WordPress Hosting & Lista Kontrolna Infrastruktury

Istnieje wiele przewodników na temat instalacji WordPressa, ale oto krótkie podsumowanie najważniejszych rzeczy:

Wybierz firmę hostingową dla swojej witryny. Jest to coś, co prawdopodobnie już wcześniej robiłeś i jest to temat, o którym dyskutuje się bez końca. Każdy ma swoje zdanie na temat gospodarzy, których kocha i nienawidzi. Nie będę się w to zagłębiał.

Upewnij się, że twój hosting spełnia minimalne (bezpieczne) wymagania dla WordPress. Chociaż spełnienie minimalnych wymagań hostingowych zwykle nie stanowi problemu w przypadku większości usług hostingowych, wiele witryn nadal korzysta ze starych, przestarzałych i niebezpiecznych wersji Apache, PHP, MySQL i innego oprogramowania. Upewnij się, że Twoja usługa hostingowa działa na PHP7 i MySQL v5.6 lub nowszych. Zawsze zapoznaj się z najnowszymi minimalnymi wymaganiami WordPress i trzymaj się z dala od hostów, którzy popychają cię do innych wersji.

Kup lub uzyskaj dostęp do danych hostingu. Po podjęciu decyzji i upewnieniu się, że usługa jest świetna, kup plan hostingowy lub upewnij się, że twój Klient kupił to i podał Ci szczegóły do zaplecza hosta (np. dostęp do cPanel, Plesk, Hub itp.).

CPanel hosting
cPanel to popularny interfejs używany przez wielu hostów internetowych.

Upewnij się, że wiesz również, Jak otworzyć połączenie pomocy technicznej. Prawdopodobnie będziesz tego potrzebować podczas wdrażania witryny i wprowadzania zmian, a ponadto dobrze jest wiedzieć, jeśli masz jakiekolwiek problemy z hostingiem, takie jak przestój witryny lub hacki.

Kup domenę lub uzyskaj dostęp do domeny, która będzie hostować witrynę. Pierwszą rzeczą, do której musisz mieć pewność, że masz dostęp podczas tworzenia nowej strony internetowej, jest domena, która faktycznie będzie hostować projekt. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, czy nie, upewnij się, że masz dostęp do ostatecznej zmiany wpisów DNS dla tej witryny, gdy zamierzasz ją uruchomić.

Make sure you have access to the DNS settings
Upewnij się, że masz dostęp do ustawień DNS

Utwórz nową domenę w usłudze hostingowej. Aby utworzyć nową konfigurację witryny, musisz skonfigurować nową domenę. Jest to dość prosty proces, ale musisz wziąć pod uwagę następujące szczegóły:

 • Nazwa użytkownika FTP lub subdomeny
 • Hasło domeny

Utwórz nową bazę danych dla swojej witryny. Ponowne wykorzystanie baz danych jest możliwe, ale nie jest zalecane. Naruszenie bezpieczeństwa w jednej witrynie oznacza, że naruszenie może poruszać się po witrynach, wpływając na wszystko inne hostowane w tej samej bazie danych. Ponadto utwórz nowego użytkownika bazy danych. Korzystając z tej samej logiki, co powyżej, powinieneś mieć nowego użytkownika bazy danych dla każdej innej hostowanej witryny. Upewnij się, że nie używasz ponownie haseł.

Przyznaj użytkownikowi bazy danych dostęp do bazy danych – musisz dołączyć użytkownika bazy danych, który właśnie utworzyłeś, do bazy danych, przyznając uprawnienia SQL od nazwy użytkownika do hasła.

Przypisywanie uprawnień użytkownika bazy danych

Zawsze używaj silnych haseł. Lubię używać generatorów haseł, aby utrudnić atak siłowy. Jeśli ci się to nie podoba, używaj długich, złożonych haseł (np. [email protected]!)

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności upewnij się, że masz następujące szczegóły:

 • Nazwa bazy danych
 • Użytkownik bazy danych
 • Hasło do bazy danych
 • Adres serwera bazy danych

W razie potrzeby skonfiguruj adresy e-mail. Podczas gdy korzystanie z generycznych wiadomości e-mail jest w porządku, o wiele bardziej profesjonalne jest używanie markowych wiadomości e-mail. W razie potrzeby twórz Ogólne wiadomości e-mail ([email protected], [email protected], [email protected], …) i adresy e-mail członków zespołu ([email protected], …). Dla każdego utworzonego adresu e-mail śledź nazwę użytkownika i hasło.

Szczegóły zdalnego dostępu powinny być zawsze pod ręką, abyś mógł je przekazać klientowi w ramach przekazania projektu.

Przechowuj wszystkie powyższe informacje w bezpiecznym miejscu. Wszystkie powyższe informacje są dość wrażliwe, więc jeśli trafią w niepowołane ręce, wystawiasz się na katastrofę. Przechowuj informacje w bezpiecznym miejscu. Usługi haseł, takie jak LastPass, są wysoce zalecane dla tych informacji. Zwykłe dokumenty tekstowe na współdzielonych dyskach to bardzo zły pomysł.

Zmień ustawienia DNS swojej domeny, aby wskazywać na serwery nazw usług hostingowych (Opcjonalnie). W tym momencie, aby zainstalować na ostatecznym adresie strony internetowej, możesz skierować ustawienia DNS domeny do serwerów nazw usługi hostingowej. Oznacza to, że każdy, kto wejdzie w domenę, zobaczy nową stronę. Wolę robić to w ten sposób, aby instalacja nie wymagała zmian w adresie URL / adresie.

Lista Kontrolna Instalacji WordPress

Pobierz najnowszą instalację WordPressa z WordPress.org. Zawsze zaleca się zainstalowanie najnowszej wersji, a nie wcześniejszej wersji WordPress.

Alternatywnie zainstaluj WordPress za pomocą zarządzanego hostingu WordPress. Jeśli w rzeczywistości nie jesteś zbytnio zainteresowany robieniem rzeczy samemu i chcesz pozwolić profesjonalistom zająć się instalacją WordPress, skonfigurowanie zarządzanego hostingu WordPress jest dobrą alternatywą. W przypadku hostingu zarządzanego zazwyczaj wystarczy administrować treścią witryny, podczas gdy instalacja, konfiguracja, bazy danych, zabezpieczenia, kopie zapasowe, aktualizacje, monitorowanie wydajności i czasu pracy są obsługiwane przez hosta. Sprawdź nasz szczegółowy przewodnik po WordPress managed hosting.

Prześlij plik archiwum do folderu głównego domeny. Nie dekompresuj plików na dysku lokalnym. Przesyłanie plików pojedynczo zajmuje śmieszną ilość czasu, w porównaniu do przesyłania tylko pliku archiwum. Rozpakuj instalację WordPress do folderu głównego. Upewnij się, że faktycznie dekompresujesz do korzenia (domain.com), zamiast podkatalogu (domain.com/wordpress) chyba, że masz ku temu dobry powód.

Uruchom instalację WordPress 5 minut. Jeśli nie wykonałeś jeszcze zmian DNS, będziesz musiał uzyskać dostęp do folderu za pomocą tymczasowego adresu instalacyjnego podanego przez hosta. Jeśli zmieniłeś ustawienia DNS i zostały już propagowane, powinieneś być w stanie uruchomić instalację, naciskając nazwę domeny.

Database settings for WordPress 5-minute install
Ustawienia bazy danych dla WordPress 5-minutowa instalacja

Wykonaj kroki instalacji WordPress. Powinno to być dość proste, ale upewnij się, że masz pod ręką szczegóły bazy danych, którą konfigurujesz powyżej. Będziesz ich potrzebował.

Nie używaj “admin”jako nazwy użytkownika administratora. To zagrożenie dla bezpieczeństwa. Użyj nazwy, która jest łatwa do zapamiętania, ale trudna do odgadnięcia dla innych. Mam tendencję do chodzenia na coś takiego jak “domdomsuper” dla domain.com. Utwórz silne hasło dla administratora-jest to krytyczne. Twoja nazwa użytkownika administratora zostanie zbombardowana atakami brute-force. Łatwe hasło to pewny sposób na zhakowanie witryny w mgnieniu oka.

Uzyskaj dostęp do swojej nowej instalacji WordPress. Po zakończeniu konfiguracji nadszedł czas, aby sprawdzić nową witrynę. Nie zobaczysz niczego przełomowego, tylko domyślny motyw WordPress (Kaktus na biurku, jeśli używasz najnowszego motywu WordPress Twenty Seventeen), ale fakt, że widzę działającą instalację WordPress, sprawia, że czuję się dobrze!)

The Twenty Seventeen default WordPress theme.
Domyślny motyw Twenty Seventeen WordPress.

Zaloguj się na swoje konto administratora. Po zakończeniu instalacji WordPress nadszedł czas, aby zalogować się po raz pierwszy do nowej witryny.

Upewnij się, że Ustawienia ogólne są poprawne. Przejdź do Ustawienia > Ustawienia Ogólne i upewnij się, że wszystkie szczegóły są takie, jak chcesz, aby były, w szczególności slogan, adres e-mail i adres URL strony. W szczególności slogan i nazwa są ważne dla celów SEO, więc upewnij się, że użyłeś odpowiednich słów kluczowych dla nowej witryny.

the WordPress general settings screen

Upewnij się, że inne ustawienia ogólne są gotowe do pracy. Przejdź do Ustawienia > Ogólne i upewnij się, że szczegóły, takie jak Strefa czasowa, członkostwo (kto może zarejestrować się w Twojej witrynie), język witryny, format daty, format czasu i wszelkie inne ustawienia są takie, jak chcesz.

Sprawdź ustawienia pisania i dostosuj w razie potrzeby. Chociaż w większości przypadków nie musisz niczego zmieniać, istnieje kilka poprawek, które możesz dostosować do swoich preferencji. Możesz dostosować domyślną kategorię postu, domyślny Format postu i domyślną kategorię łącza, możesz zaktualizować ustawienia, aby włączyć publikowanie przez e-mail i zmienić usługi aktualizacji.

Ustaw ustawienia strony głównej / odczytu. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojej strony głównej, możesz wprowadzić niezbędne zmiany pod Ustawienia > Czytanie. Tutaj możesz zmienić, czy pokazujesz najnowsze posty na stronie głównej, czy na konkretnej stronie. Możesz zmienić liczbę wyświetlanych postów (domyślnie jest to 10) i czy wyświetlać podsumowanie każdego postu, czy pełny tekst.

Ustaw widoczność wyszukiwarki. Jeśli chcesz, aby Wyszukiwarki indeksowały Twoją stronę, pod Ustawienia > Czytanie upewnij się, że nie zniechęcasz wyszukiwarek do robienia swoich rzeczy.

Ustaw ustawienia komentarza. Polecam zajrzeć na Ustawienia > Dyskusje i dostosowanie ustawień, aby zapobiec spamowaniu na twojej stronie. Preferujemy wyłączanie pingbacków (zarówno przychodzących, jak i wychodzących). Możesz moderować komentarze (wysoce zalecane) i zmusić użytkowników do rejestracji przed komentowaniem (aby zniechęcić potencjalnych spamerów) lub zamknąć Starsze Posty z komentarzy (szczególnie jeśli twój blog jest bardzo aktualny, a komentarze na starsze tematy z pewnością będą spamem).

Ustawienia komentarza

Ustaw ustawienia multimedialne. W większości przypadków żadne poprawki nie są konieczne, ale sprawdź, czy ustawienia są poprawne. Domyślnie obrazy są uporządkowane według roku i miesiąca, w którym zostały przesłane, ale możesz to wyłączyć.

Wybierz żądaną konfigurację permalink (szczególnie dla SEO). Na Ustawienia > Permalinks wybory, których dokonujesz, są szczególnie ważne dla SEO. Zalecamy wybranie opcji Nazwa postu, a następnie dostosuj ślimak do słów kluczowych w razie potrzeby w każdym ze swoich postów. Pozostałe ustawienia można pozostawić jako domyślne, chyba że masz konkretne powody, aby je zmienić.

Usuń przykładową zawartość i skonfiguruj własny post powitalny. Większość instalacji WordPress zawiera przykładową zawartość. Usuń to, aby oczyścić swoją witrynę i utworzyć krótki post “Witaj w swojej witrynie” lub coś podobnego, co użytkownicy zobaczą, jeśli natkną się na Twoją witrynę. Idealnie jest wspomnieć, że Twoja strona jest nadal w budowie. (P. S. unikajcie GIFów z Lat 90-tych w budowie!)

Konfiguracja pulpitu konserwacyjnego WordPress. Wiele z poniższych kroków można uprościć, jeśli korzystasz z zarządzanej usługi WordPress. Własny pulpit nawigacyjny WPMU DEV, Hub, to jedna z takich usług, która umożliwia administrowanie i utrzymywanie wszystkich instalacji WordPress z jednego miejsca. Instalując wtyczkę Pulpitu Nawigacyjnego WPMUDEV, możesz wykonywać większość regularnej konserwacji wymaganej na stronie za pośrednictwem Pulpitu nawigacyjnego.

Managing WP installations through TheHub
Zarządzanie instalacjami WordPress za pośrednictwem koncentratora.

Lista Kontrolna Bezpieczeństwa WordPress

Bezpieczeństwo WordPress wymaga pełnowartościowego ćwiczenia, aw rzeczywistości napisaliśmy już listę kontrolną 30+ pozycji dla pełnowartościowego bezpieczeństwa WordPress, którą zdecydowanie zalecamy odwiedzić i dodać do zakładek. W tej liście kontrolnej WordPress przyjrzymy się kilku podstawowym rzeczom, które musisz zrobić dla bezpieczeństwa WordPress.

Zainstaluj wtyczkę bezpieczeństwa. Instalacja dobrej wtyczki zabezpieczającej, takiej jak Defender, jest jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić podczas uruchamiania witryny WordPress. Defender wykonuje świetną robotę, upewniając się, że Twoja witryna jest mniej podatna na zagrożenia, wykonując serię kroków hartowania zabezpieczeń w Twojej witrynie.

Uzyskaj niesamowitą ochronę bezpieczeństwa Defender free na WordPress.org.

Wiele z poniższych kroków jest już objętych programem Defender.

Upewnij się, że WordPress automatyczne aktualizacje są włączone. Po wykryciu problemów z bezpieczeństwem zespół ds. bezpieczeństwa WordPress zazwyczaj wydaje aktualizację, która usuwa wszelkie luki. Należy zatem sprawdzić, czy Twoje wp-config.php plik robi nie zawiera następującą stałą, która wyłącza automatyczne aktualizacje:

Ładowanie gist raewrites / 6585f1799cba80f6d9a8857ab5f14f06

Zaktualizuj Klucze uwierzytelniania dla instalacji WordPress. Te klucze powinny być zmieniane co jakiś czas, ale zdecydowanie powinny być zmieniane po początkowej instalacji. Wygeneruj nowy zestaw kluczy tutaj: https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/, a następnie zaktualizuj ustawienia w swoim wp-config.php plik.

Zabezpiecz wp.plik konfiguracyjny przed nieautoryzowanym dostępem. Dobrym pomysłem jest dodanie następujących elementów do swojego .htaccess plik do odmowy nieautoryzowanego dostępu do pliku:

Ładowanie gist raewrites/20af182b92c859ec2f52ded1c086031e

Usuń wersję WordPress. Chociaż jest to bezpieczeństwo przez zaciemnienie i w żadnym razie nie jest to silny sposób na wzmocnienie bezpieczeństwa w Twojej witrynie, po prostu utrudnia to komuś celowanie w luki w konkretnej wersji WordPress. Dodaj następujący kod do swojego funkcje.php plik:

Wczytywanie gist raewrites/2527c5f053d844ef7e758ea7eaecdaf7

Ogranicz próby logowania do zaplecza. Słabe hasła to zawsze zły pomysł. Dlatego zalecamy utworzenie bezpiecznego hasła w kilku liniach. Jednak ograniczenie brutalnych prób wymuszania do zaplecza jest zdecydowanie dobrym pomysłem. W końcu nie chcesz, aby hakerzy uderzali w twój backend. Zainstaluj Defender, aby ograniczyć logowania.

Włącz wtyczkę antyspamową, jeśli włączyłeś komentarze. Spam to współczesna plaga. Nawet z włączoną wtyczką antyspamową, prawdopodobnie i tak będziesz musiał wyczyścić kilka spamowych komentarzy. Wtyczka Akismet jest zalecanym sposobem.

Włączanie planu tworzenia kopii zapasowych za pomocą migawki. Bez względu na to, ile hartowania wykonasz, prawdopodobieństwo naruszenia lub, znacznie bardziej prawdopodobne, wypadku, pozostanie. Kiedy tak się stanie, Twoim jedynym Zbawicielem będzie ostatnia dobra kopia zapasowa, którą wykonałeś na swojej stronie. Migawka, która bardzo ładnie integruje się z Defender, pozwala na tworzenie kopii zapasowych i, co ważniejsze, można tworzyć kopie zapasowe w chmurze. Pamiętaj, że jeśli przechowujesz kopie zapasowe na własnym serwerze, możesz nadal mieć poważne problemy, jeśli znikną pliki kopii zapasowych.

Nigdy nie pobieraj motywów ani wtyczek z pirackich stron. I nigdy nie pobieraj wtyczek z nie renomowanych źródeł lub forów hakerskich/pirackich witryn z oprogramowaniem. Będą one pełne złośliwego oprogramowania i będą miały backdoory, za pomocą których Twoja witryna może zostać porwana do woli. Zaufaj mi, to nie jest warte ryzyka.

WordPress Theme Checklist

Wybierz odpowiedni motyw dla swojej witryny. Znalezienie odpowiedniego motywu dla Twojej witryny to poważna decyzja, którą musisz podjąć. Musisz znaleźć coś, co pasuje do marki, funkcjonalności, której potrzebujesz dla swojej witryny, planów na przyszłość, budżetu, dostawcy motywów, czy twój Klient jest zadowolony z wyboru. W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że wybierasz temat niszowy, ponieważ większość dostawców upewnia się, że wszystko zostało w pełni dostosowane do tej konkretnej niszy.

Upewnij się, że Twój motyw jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru motywu dla Twojej witryny będzie jego przyjazność dla urządzeń mobilnych. Większość ruchu na twojej stronie będzie prawdopodobnie pochodzić z urządzeń mobilnych dla zdecydowanej większości witryn. Twój motyw nie powinien być tylko przyjazny dla urządzeń mobilnych-idealnie, powinien być najpierw mobilny.

Sprawdź, jak Twój motyw radzi sobie z responsywnością. Poza tym mobile-first, Twój motyw powinien być responsywny, tj. ładnie reagować na różne urządzenia o różnych rozmiarach, które będą miały do niego dostęp (extra small – mobile, small – tablet/phablet, medium – desktopy i laptopy, large – large screens). Twój motyw zmieni się w zależności od dostępu do ekranu, z pewnymi sekcjami lub funkcjami ukrytymi lub pokazanymi w zależności od rozmiaru urządzenia uzyskującego dostęp do witryny. Powinieneś upewnić się, że jesteś zadowolony z responsywności motywu i upewnić się, że odpowiednie sekcje są odpowiednio ważne dla różnych rozmiarów ekranu.

Utwórz stronę z motywem potomnym. W ramach rozwoju swojej witryny prawdopodobnie będziesz chciał dostosować trochę CSS i w razie potrzeby dostosować inne dostosowania do swojego motywu. Zamiast bezpośrednio edytować CSS witryny, zaleca się najpierw utworzenie motywu podrzędnego.

Zaktualizuj swój motyw za pomocą logo swojej marki. Jedną z najbardziej podstawowych konfiguracji, które musisz zrobić z motywem, jest aktualizacja motywu z logo Twojej marki.

Lista Kontrolna Konfiguracji WordPress

Zaplanuj hierarchiczną strukturę swojej witryny. Struktura i hierarchia strony internetowej jest ważna z dwóch głównych powodów: user experience i SEO. Omówiliśmy już szczegółowo, jak zaprojektować swoją stronę pod kątem SEO, więc śmiało przeczytaj ten post. Zasadniczo powinieneś uporządkować swoją witrynę wokół treści, które planujesz na niej opublikować.

Create site categories around sub-topics
Utwórz kategorie stron wokół podkategorii

Źródło swoich zdjęć. Podczas gdy treści pisane będą nieodłączną częścią twojej witryny, to obrazy przeniosą Twoją witrynę na wyższy poziom, więc zainwestuj odpowiednio w wysokiej jakości obrazy. Niezależnie od tego, czy są one projektowane, pozyskiwane od fotografów, kupowane w witrynach z fotografiami stockowymi, czy pobierane z bezpłatnych witryn z obrazami stockowymi, obrazy mają kluczowe znaczenie.

Źródło swoich autorów treści. Różnica między witryną, która sprzedaje, a witryną, która nie, sprowadza się do twojej kopii sprzedaży. Jeśli nie jesteś profesjonalnym copywriterem, zainwestuj w niego. Ci pisarze wiedzą, jakiego sformułowania użyć, jak osadzić go w swojej witrynie w taki sposób, aby drastycznie poprawić współczynnik konwersji. Nie skąp tutaj.

Dodaj stronę kontaktową. Jednym z głównych powodów istnienia większości stron internetowych jest to, że stanowią one dodatkowy punkt kontaktu między organizacjami a ich bazą klientów lub użytkowników. Twoja strona kontaktowa powinna być łatwo dostępna, a poza faktycznym formularzem kontaktowym powinna dostarczać informacji, które pomagają odwiedzającym witrynę w kontakcie, w tym numerów telefonów, fizycznej lokalizacji i wszelkich innych dostępnych form komunikacji, takich jak media społecznościowe.

Dostosuj wiadomości z formularza kontaktowego. Różnica między amatorskim a profesjonalnym wyglądem strony internetowej polega na drobnych szczegółach. Dostosowywanie wiadomości wyświetlanych przez formularz kontaktowy po wysłaniu (i innych wiadomości automatycznych) daje Twojej witrynie niewielką przewagę nad większością popularnych witryn.

Przekierowanie na” Dziękuję ” lub strony informacyjne po złożeniu. Gdy użytkownik podjął wysiłek śledzenia wezwań do działania i próbował nawiązać kontakt, możesz przynajmniej ustawić ich oczekiwania. Śledź przesyłanie formularza z przekierowaniem do strony” dziękuję”, która pomaga ukierunkować ich następne działanie lub to, czego mogą teraz oczekiwać od ciebie. Oczywiście, upewnij się, że spełniasz wszelkie postawione oczekiwania.

Dodaj inne ważne strony pomocnicze. Istnieje wiele stron, które powinny być częścią każdej tworzonej witryny. Chociaż strony te nie są szczególnie ekscytujące, nie należy lekceważyć ich znaczenia.

 • O Nas. Jest to szczegółowy przegląd organizacji stojącej za stroną internetową. Powinno być tu wystarczająco dużo szczegółów, aby ktoś, kto robi interesy ze stroną internetową po raz pierwszy, mógł pewnie zrozumieć, kim jest organizacja i na czym polega firma.
 • Polityka Prywatności. Wymóg prawny w niektórych krajach ta strona wyjaśnia użytkownikowi, jakiego rodzaju informacje o użytkowniku są gromadzone przez witrynę i co zostanie zrobione z tymi informacjami, aby rozwiać wszelkie obawy dotyczące prywatności.
 • Regulamin. Inna prawnie wymagana strona, pomaga ograniczyć Twoją odpowiedzialność, ustala prawa autorskie do twojej witryny, ustala przepisy regulujące witrynę i odwołuje się do polityki prywatności, którą stosuje witryna.

Dodaj strony kopii sprzedaży, usługi lub strony produktów. Do tej pory zorganizowałeś większość swojej witryny, więc nadszedł czas, aby zacząć zarabiać pieniądze! Twoje strony kopii sprzedaży muszą być dobrze przemyślane, więc Kopia sprzedaży jest umiejętnością, którą musisz zdobyć. Jeśli nie masz niezbędnych umiejętności pisania, zatrudnij kogoś, kto ma. To może być drogie, ale warto. Konkretne strony docelowe sprzedaży mogą być częścią motywu Twojej witryny lub możesz wybrać konkretną wtyczkę lub usługę strony docelowej.

Twórz menu i pozycje menu w razie potrzeby. Tworzenie menu dla witryny powinno być częścią długoterminowej strategii zarówno dla UX witryny, jak i jej architektury SEO. Gdy już wiesz, jak będzie wyglądać struktura Twojej witryny, dopiero wtedy powinieneś zacząć projektować i definiować pozycje menu w razie potrzeby.

Utwórz własną stronę 404. Zmień frustrujące wrażenia użytkownika w pozytywne, pomagając użytkownikowi znaleźć informacje, których szukał, lub zapewniając metodę kontaktu, aby mógł się z Tobą skontaktować.

Skonfiguruj dowolne widżety WordPress. Musisz skonfigurować dowolne widżety używane do funkcji takich jak archiwa, ostatnie komentarze i najnowsze blogi. Mogą też istnieć widżety z Twoim motywem lub zainstalowanymi wtyczkami.

Zainstaluj dowolne preferowane i niezbędne wtyczki. Gdy skończysz z podstawami, będziesz musiał zainstalować kilka dobrych wtyczek, aby osiągnąć pożądaną funkcjonalność swojej witryny. Wybór wtyczek nie należy lekceważyć, ponieważ mogą one tworzyć lub łamać witrynę. Zawsze idź do zaufanych i renomowanych firm i pamiętaj, aby przeczytać opinie.

WordPress Search Engine Optimization Checklist

Zainstaluj wtyczkę SEO. Istnieje sporo narzędzi, ale świetnie jest mieć wtyczkę, która poprowadzi cię przez ustawienia. SmartCrawl to jedno, ramy SEO to drugie, ale jest ich wiele.

SmartCrawl SEO plugin

Generowanie mapy witryny XML. Mapa witryny XML jest zasadniczo przyjazną dla wyszukiwarek mapą zawartości witryny, która zapewnia prawidłową indeksację treści. Twoja wtyczka SEO powinna to zrobić za ciebie.

Zaloguj się do Google Search Console i zweryfikuj swoją stronę. Aby przesłać mapę witryny XML do Google, musisz się zarejestrować lub zalogować do Google Search Console, aby zweryfikować swoją witrynę.

Zaloguj się do narzędzi dla webmasterów Bing i zweryfikuj swoją witrynę. Chociaż Bing nie generuje tak dużego ruchu jak Google, nadal ma potencjał, aby wysyłać dobry ruch na swój sposób dzięki odpowiedniemu content marketingowi.

Napraw wszelkie błędy w Google Search Console. Jeśli Google powie Ci, że coś jest nie tak z Twoją witryną, powinieneś zwrócić uwagę! Sprawdź, czy nie ma żadnych błędów i wiadomości “ulepszenia HTML”, upewnij się, że je naprawisz.

Fix any errors and HTML Improvements
Napraw wszelkie błędy i ulepszenia HTML

Używaj poprawnych nagłówków w swoich treściach. Upewnij się, że używasz H1 nagłówki dla głównych słów kluczowych, a następnie użyj synonimów słów kluczowych w pozostałych nagłówkach.

Użyj podwójnych nagłówków, aby poprawić liczbę słów kluczowych, które kierujesz. Jeśli masz podstawową i drugorzędną frazę, którą chcesz celować, podwójne nagłówki (drugi nagłówek po głównym tytule / nagłówku) pozwalają ładnie celować w oba.

Wszystkie strony i posty powinny mieć unikalne tytuły z 70 znakami lub mniej. Oprócz rzeczywistej długości postu, powinieneś wydać Nr serii czasu, tworząc atrakcyjne i emocjonalne nagłówki dla Twoich treści. Pomoże to znacznie zwiększyć ruch zarówno w przypadku ruchu organicznego, jak i społecznościowego.

Wszystkie strony i posty powinny mieć unikalne meta opisy zawierające 156 znaków lub mniej. Dobrze napisany opis meta może pomóc zwiększyć ruch organiczny. Twórz atrakcyjne meta opisy, które zachęcają ludzi do klikania na twoje artykuły.

Ręczne ustawianie tytułów i opisów postów. Jest mało prawdopodobne, że automatyczne tytuły i opisy będą kuszące, więc upewnij się, że piszesz jak najwięcej tytułów i opisów ręcznie, nawet jeśli masz stronę internetową z produktami.

Upewnij się, że witryna WordPress jest szybka. Pewnie widziałeś to tyle razy, że wychodzi Ci to z uszu. Jednak to prawda – twoja witryna musi się szybko załadować, aby użytkownicy nie byli sfrustrowani i nie odchodzili. Szczęśliwy gość To lojalny gość. Sprawdź nasz najlepszy Mega Przewodnik po przyspieszaniu WordPress.

GTmetrix page speed report
data-true

Social Media Integracja WordPress Checklist

Zaimplementuj wtyczkę udostępniania społecznościowego. Jak wspomnieliśmy o kilku elementach, większość twojego ruchu będzie pochodzić z urządzeń mobilnych. Facebook i inne sieci społecznościowe napędzają Nr serii ruchu mobilnego. Upewnij się, że pomagasz mu wraz z wtyczką udostępniania społecznościowego dla swojej witryny. Wskazówka: Wtyczka Hustle może bardzo ładnie zintegrować przyciski udostępniania społecznościowego.

Hustle Social Share settings
Ustawienia udostępniania społecznościowego Hustle.

Implementacja Open Graph (lub znaczników OG). Tagi Open Graph dają zarówno wyszukiwarkom, jak i sieciom społecznościowym lepsze zrozumienie tego, o czym jest Twoja witryna i jak powinna być wyświetlana. Niezależnie od tego, czy chodzi o motyw, dostosowania, czy o wtyczkę, upewnij się, że tagi OG są na miejscu.

Wdrożenie Kart Twitter. Podobnie jak Tagi Facebook OG, Tagi Twitter og pomagają Twitterowi dowiedzieć się, jak najlepiej wyświetlać posty udostępniane z twojej witryny, więc upewnij się, że tagi Twitter OG są na miejscu.

Automatycznie wysyłaj posty na Twittera (opcjonalnie). Jeśli chcesz automatycznie wysyłać posty do Twittera, możesz skonfigurować wtyczkę taką jak WP do Twittera, aby to zrobić. Mamy również najlepszy przewodnik po integracji Twittera z WordPressem, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dostosuj swoją stronę na Facebooku, aby pasowała do marki Twojej witryny. Facebooka i marki witryny powinny pasować, więc upewnij się, że zaktualizujesz swój obraz okładki strony na Facebooku, jeśli to konieczne.

Automatycznie wysyłaj posty na Facebooka (opcjonalnie). Jeśli chcesz przenieść swoje treści na Facebooka, możesz skorzystać z usług takich jak Buffer, HootSuite i IFTTT.

Lista Kontrolna Integracji Listy Dyskusyjnej

Wdrożenie formularza subskrypcji newslettera. Wtyczki listy mailingowej newslettera są idealne, jeśli chcesz nawiązać kontakt z odbiorcami za pośrednictwem poczty e-mail, takich jak biuletyny lub transmisje e-mail.

Przygotuj swoją witrynę do odbierania wiadomości e-mail. Oprócz widżetów typu “Subskrybent naszego newslettera”, powinieneś wdrożyć wiele mechanizmów, aby odbierać jak najwięcej wiadomości e-mail z ruchu na twojej stronie. E-mail jest nadal numerem jeden sposób konwersji ruchu w witrynie do płacących klientów.

Użyj Hustle, aby utworzyć wiele magnesów ołowianych. Kontynuując od poprzedniego punktu, użyj Hustle, aby utworzyć kilka magnesów ołowianych (haczyków na swojej stronie, które proszą o adres e-mail w zamian za coś wartościowego dla odwiedzającego), aby zwiększyć listę subskrybentów poczty e-mail. Zrobione dobrze, możesz przekonwertować od 1% do 20% ruchu w witrynie na e-mail.

Create stunning opt-ins, pop-ups and slide-ins with Hustle.
Twórz wspaniałe opcje, wyskakujące okienka i slajdy z Hustle.

Analityka, monitorowanie i integracja czasu pracy

Dodaj Google lub inną usługę analityczną do swojego szablonu. Jeśli jesteś maniakiem ruchu, takim jak ja, prawdopodobnie spędzisz dużo czasu przeglądając każdy mały szczegół w swojej analityce, ale aby to zrobić, musisz zintegrować Google Analytics z WordPress.

Zainstaluj Monitor czasu pracy. Hub zawiera wbudowany monitor czasu pracy, który wysyła natychmiastowy alert e-mail w przypadku awarii witryny.

TheHub's Uptime Monitor
Monitor Uptime TheHub

Monitoruj odwiedzających, aby usunąć wszelkie przeszkody UX. Jeśli poważnie myślisz o konwersji, musisz upewnić się, że nie ma żadnych przeszkód uniemożliwiających odwiedzającym zakup Twojego produktu lub usługi. Narzędzia do monitorowania, takie jak Hotjar, mogą pomóc ci zobaczyć, co robią Twoi goście w czasie rzeczywistym.

Lista Kontrolna Wydajności WordPress

Upewnij się, że czas ładowania strony wynosi 3 sekundy lub mniej. Idealny czas ładowania dowolnej strony witryny powinien wynosić 3 sekundy lub mniej. Ustaw to jako swój benchmark i zrób wszystko, aby osiągnąć tę prędkość ładowania.

Wyczyść wszelkie nieużywane motywy, wtyczki lub cokolwiek innego, z czego nie będziesz korzystać. Motywy, które są zainstalowane, ale dezaktywowane, mogą wyświetlać hit wydajności i stanowią problem bezpieczeństwa. W rzeczywistości powinieneś utrzymywać swoją witrynę tak szczupłą, jak to możliwe do celów wydajności. Usuń wszelkie wtyczki, które nie są niezbędne.

Zainstaluj wtyczkę do buforowania WordPress. Wtyczka buforująca jest niezbędna do szybkiego ładowania witryny. Uderzenie w bazę danych z dziesiątkami zapytań za każdym razem, gdy odwiedzający wyląduje na twojej stronie, spowoduje zmniejszenie prędkości ładowania Twojej witryny. Korzystanie z wtyczki buforowania zapewni szybszą obsługę witryny, a szybkość ładowania znacznie się poprawi.

Zainstaluj Koliber, aby jeszcze bardziej zoptymalizować prędkość ładowania. Koliber to kolejne narzędzie, które może sprawić, że Twoja strona ładuje się szybciej. Robi wiele rzeczy pod maską, aby Twoja strona była szczuplejsza. Wtyczka buforująca + koliber jest zazwyczaj zabójczą kombinacją dla większości witryn. Korzystając z kolibra, możesz sprawdzić, jak szybko ładuje się Twoja strona i wdrożyć sugestie, aby Twoja strona była szybsza.

Daj powracającym odwiedzającym szybsze wrażenia po aktywacji pamięci podręcznej przeglądarki Hummingbird.

Zainstaluj WP Smush, aby zoptymalizować obrazy. WP Smush działa w tle, aby obrazy Twojej witryny były w pełni zoptymalizowane pod kątem Internetu. Wtyczka zdobyła kilka pochwał z różnych stron za łatwość użycia i skuteczność, więc wskocz na modę i Zoptymalizuj swoje obrazy, aby uzyskać doskonałe czasy ładowania.

The WP Smush pro plugin page. The "Bulk Smush Now" button toward the left is highlighted.
Kliknij przycisk Bulk Smush Now, aby skompresować i zoptymalizować obrazy.

Skonfiguruj CDN. Oprócz wszystkich optymalizacji sugerowanych przez Hummingbird, jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz włączyć, jest CDN dla Twoich zasobów statycznych. Ponieważ są to twoje najcięższe aktywa, dostarczanie ich odwiedzającym za pośrednictwem CDN pozwala im na optymalne działanie.

WordPress Testing Checklist

Uruchom kilka stron swojej witryny za pośrednictwem walidatorów W3C. Chociaż całkowicie poprawna strona internetowa nie jest konieczna, dobrym pomysłem jest usunięcie oczywistych i rażących błędów.

Sprawdź, czy nie zostawiłeś uszkodzonych linków przez pomyłkę. Uszkodzone linki mogą prowadzić do złego doświadczenia użytkownika i negatywnych sygnałów SEO, więc staraj się je całkowicie usunąć ze swojej witryny.

Twoja strona powinna wyglądać świetnie we wszystkich przeglądarkach. Przede wszystkim Twoja witryna powinna wyglądać świetnie w głównych przeglądarkach: Chrome, FireFox, Safari i Edge. Browsershots to doskonałe narzędzie, które może wygenerować szybką migawkę witryny w wielu wersjach głównych przeglądarek.

Sprawdź, czy Twoja witryna ma problemy z dostępnością i napraw je. Upewnij się, że Twoja witryna jest tak dostępna dla wszystkich odbiorców, jak to możliwe.

Upewnij się, że usunąłeś tekst obojętny. Wyszukaj dowolny tekst lorem ipsum lub inną kopię używaną do testowania i usuń go.

Sprawdź zawartość swojej strony pod kątem błędów ortograficznych i gramatycznych. Błędy ortograficzne i gramatyczne świadczą o braku profesjonalizmu. Przekaż kopię swojej witryny za pomocą wielu dowodów. Jeśli nie jesteś native speakerem języka, w którym piszesz, upewnij się, że zatrudniłeś native speakerów, aby udowodnić swoje treści.

Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są poprawne. Szczególnie, jeśli chcesz znaleźć się w rankingu wyszukiwania lokalnego, upewnij się, że dane dotyczące fizycznej lokalizacji są poprawne, wraz z nazwiskami i numerami telefonów.

Sprawdź, czy obrazy są poprawnie sformatowane i zoptymalizowane pod kątem szybkości. Zaleca się już używanie Smush do optymalizacji obrazów pod kątem szybkości, ale należy ręcznie sprawdzić, czy obrazy są poprawnie sformatowane i umieszczone.

Sprawdź, czy elementy audio i wideo są poprawne. Podobnie jak w przypadku obrazów, sprawdź, czy wszystkie elementy audio i wideo są odtwarzane poprawnie i nie łączą się ze starszymi lub starszymi kopiami.

Sprawdź, czy wszystkie zasoby, takie jak pliki PDF, są prawidłowo połączone. Jeśli hostujesz zasoby, zasoby lub oferujesz pliki do pobrania za pomocą magnesów ołowianych, sprawdź, czy wszystkie zasoby są prawidłowo połączone i są wysyłane na zawołanie.

Wszelkie obrazy, pliki, czcionki, motywy i inne treści powinny być odpowiednio licencjonowane. Oszczędź sobie wstydu bycia publicznie wezwanym do korzystania z nielicencjonowanych zasobów. Upewnij się, że wszelkie zasoby stron trzecich, których używasz w swojej witrynie, są w pełni licencjonowane do użytku.

Lista Kontrolna Funkcjonalności Strony

Sprawdź, czy wszystkie formularze działają i poprawne przesyłanie danych. Ręcznie przetestuj formularze i upewnij się, że dane kontaktowe są wysyłane na poprawne adresy e-mail lub bazy danych.

Sprawdź, czy formularze wyświetlają prawidłowe komunikaty. Dostosowywanie wszelkich automatycznych wiadomości wyświetlanych po wysłaniu formularzy może dać ci niewielką przewagę nad innymi stronami internetowymi, ale jeśli zdecydujesz się tego nie robić, przynajmniej upewnij się, że wszelkie formularze kontaktowe wyświetlają poprawne wiadomości po przesłaniu.

Sprawdź, czy wszystkie automatyczne odpowiedzi na formularze lub e-maile działają poprawnie. Jeśli Twoje formularze kontaktowe będą wysyłać automatyczne odpowiedzi, potwierdź, że prawidłowe wiadomości są wysyłane we właściwym punkcie kontaktowym.

Sprawdź, czy wszystkie ikony udostępniania działają poprawnie. Wypróbuj swoje opcje udostępniania społecznościowego, aby upewnić się, że linki działają poprawnie.

Test your social sharing
Sprawdź swoje Udostępnianie społecznościowe

Lista Kontrolna Po Uruchomieniu

Utwórz dokument przekazania strony internetowej. Po zakończeniu będzie wiele szczegółów, które musisz przekazać klientowi (jeśli go posiadasz), w tym nazwy baz danych i użytkowników, hasła i inne niezbędne informacje. Złóż wszystko razem w dokumencie, gotowym do przekazania klientowi.

Faktura dla klienta. O to chodzi w tej całej pracy, prawda?

Dodaj stronę do swojego portfolio projektowego. Ponieważ hej, po wykonaniu tak wspaniałej pracy na tej stronie, chcesz uzyskać z niej jakieś zasługi!

Skonfiguruj z klientem rezerwację w celu aktualizacji konserwacji. Przychody z witryny nie powinny się zatrzymywać po uruchomieniu witryny. Powinieneś znaleźć sposoby pobierania opłat (co najmniej niewielką opłatę) za bieżącą konserwację witryny. Nie zapomnij dodać witryny do koncentratora, co znacznie ułatwi utrzymanie witryny.

Zrób kopię zapasową witryny deweloperskiej. Nie polegaj na kliencie w tworzeniu i przechowywaniu kopii zapasowych. Upewnij się, że wykonałeś pełną kopię zapasową uruchomionej (działającej) wersji witryny na wypadek, gdyby coś poszło katastrofalnie nie tak i musisz przywrócić kopię zapasową. Upewnij się, że wszelkie kopie zapasowe zapisujesz poza witryną, a nie na tym samym serwerze, co aktywna witryna.

Przetestuj przywracanie kopii zapasowej. Dowód kopii zapasowej znajduje się w przywracaniu, więc upewnij się, że przetestowałeś wszystkie kopie zapasowe wykonane w czystej witrynie i że przywracanie witryny działa dobrze. Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że możesz przywrócić działającą witrynę.

Restore a backup
Przywracanie kopii zapasowej do testowania

Wyczyść serwer deweloperski i zarchiwizuj kopię zapasową witryny deweloperskiej. Po przejściu z tej konkretnej witryny nadszedł czas, aby oczyścić serwer i zrobić miejsce dla kolejnych klientów.

Czy ukończyłeś wszystkie elementy na liście zadań WordPress?

Jak widać, tworzenie i uruchamianie strony internetowej wymaga znacznie więcej pracy, niż prawdopodobnie wiesz, więc stworzyliśmy tę listę kontrolną WordPress, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnego z podstawowych kroków.

Ta lista kontrolna obejmuje podstawy, więc musisz dodać własne kroki po drodze, aby wziąć pod uwagę wszelkie niestandardowe funkcje dodawane do witryny.

Mamy nadzieję, że ta lista kontrolna okaże się przydatna dla Twojego następnego projektu WordPress!

Co przegapiliśmy? Coś istotnego, co powinniśmy robić w każdej witrynie? Chcielibyśmy usłyszeć twoje dalsze sugestie poniżej!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…