Odkąd ostatni raz przejrzałem frameworki WordPress dwa lata temu, natura frameworków ewoluowała.

Moja definicja frameworku w tamtych czasach była motywem nadrzędnym z API i / lub rozbudowanymi opcjami dostosowywania dla innych niż Programiści.

Ale wiele się zmieniło. Nie wszystkie frameworki są teraz nawet tematami, nie mówiąc już o tematach nadrzędnych. Niektóre z przeglądanych tu frameworków przyjmują formę wtyczek, podczas gdy inne są zaprojektowane do stosowania samodzielnie, a nie z motywami potomnymi.

Czym więc jest framework?

W tym poście przyjrzę się frameworkom motywów, czym są i porównam jedne z najlepszych, zarówno dla użytkowników, jak i programistów.

Pokryję:

 • Czym jest framework tematyczny i jakie są alternatywy?
 • Korzyści i wady korzystania z frameworka.
 • Określenie kryteriów wyboru struktury.
 • Przegląd najlepszych frameworków.

Po przeczytaniu tego posta będziesz dokładnie wiedzieć, czego szukasz w ramach WordPress i jak znaleźć odpowiedni dla ciebie.

Ten artykuł jest w 100% darmowy!

Nigdy nie weźmiemy pieniędzy na promowanie innych, wszystko, co czytasz, jest prawdziwe. Dowiedz się więcej.

Co to jest Framework WordPress?

Framework to zaawansowany rodzaj motywu lub wtyczki WordPress z funkcjami pozwalającymi użytkownikom dostosować, dostosować i rozszerzyć go.

Frameworki można zaprojektować na jeden z trzech sposobów:

#1. Motyw nadrzędny, do użytku z motywami podrzędnymi

Motyw nadrzędny może być minimalny, ponieważ motywy podrzędne są wymagane do dodania całej stylizacji i funkcjonalności, lub motyw nadrzędny może zapewnić większość tego, czego potrzebujesz, a motyw podrzędny jest jak “skórka.”

#2. Samodzielny motyw do użytku bez motywu potomnego

Możesz twierdzić, że to sprawia, że każdy zaawansowany motyw jest frameworkiem, ale ja tylko włączam motywy z zaawansowanymi zestawami funkcji i API tutaj.

#3. Wtyczka, którą łączysz z kompatybilnym motywem

Wtyczka zapewnia funkcjonalność, którą zwykle może wykonywać motyw nadrzędny, podczas gdy motyw dodaje stylizację i dostosowywanie w sposób, w jaki motyw podrzędny może.

Frameworks are kind of like an advanced WordPress theme that you can build on.
Ramy są czymś w rodzaju Zaawansowanego motywu WordPress, na którym można budować.

Możesz kupić lub pobrać motyw potomny od programisty frameworku (lub strony trzeciej) lub zbudować go samodzielnie.

Sposoby dostosowywania witryny działającej w ramach różnią się w zależności od używanej struktury. Niektóre z nich obejmują szereg dostosowań, które można wprowadzić za pomocą ekranów opcji lub (najlepiej) dostosowywania, podczas gdy inne będą wymagać kodowania. Oznacza to, że ramy mogą obejmować niektóre lub wszystkie:

 • Ekrany opcji, które pozwalają dostosować zawartość, wygląd i układ witryny
 • Indywidualny interfejs, który pozwala zaprojektować witrynę w czasie rzeczywistym
 • Kompatybilność dostosowywania
 • Obszary widżetów w wielu lokalizacjach na stronie lub w różnych plikach szablonów
 • Zakres plików szablonów (niektóre frameworki zawierają niewielką liczbę, podczas gdy inne mają dziesiątki)
 • Interfejsy API, w tym haczyki i funkcje, do których można uzyskać dostęp w motywie podrzędnym lub wtyczkach
 • Dodatki w postaci wtyczek zaprojektowanych do pracy z frameworkiem.

Jak zobaczymy po szczegółowym zbadaniu niektórych RAM, funkcje mogą się znacznie różnić między nimi, więc opłaca się określić, jakie są Twoje wymagania, zanim je wybierzesz.

Alternatywy dla frameworków

W niektórych przypadkach struktura motywów może nie być tym, czego potrzebujesz, aby pomóc w przepływie pracy programistycznej lub przyspieszyć tworzenie określonej witryny. Rzućmy okiem na niektóre alternatywy:

#1. Tematy Nadrzędne

Łatwo jest pomylić ramy motywów z motywami nadrzędnymi. Motyw nadrzędny to dowolny motyw używany razem z motywem podrzędnym, który dodaje dostosowanie do motywu nadrzędnego. Na przykład domyślny motyw WordPress jest często używany jako motyw nadrzędny, który użytkownicy następnie dostosowują, tworząc motyw podrzędny z własnymi plikami szablonów i zmianami stylizacji.

Podczas gdy każdy motyw może teoretycznie być używany jako motyw nadrzędny, framework motywu zaoferuje ci znacznie więcej. Oprócz plików szablonów i funkcji dołączonych do motywu nadrzędnego, będzie oferować personalizację, dodatki i/lub własne API.

#2. Kluby Tematyczne / Sprzedawcy

Niektóre kluby tematyczne określają swój produkt jako ramy, ale nie zawsze jest to ściśle prawdą. Niektóre kluby tematyczne sprzedają motywy, które mają wspólną podstawę kodu, ale ta podstawa kodu jest częścią każdego motywu i nie jest dostarczana przez oddzielny motyw nadrzędny lub wtyczkę.

Ściśle mówiąc, to nie są ramy. Niektóre kluby tematyczne określają swój produkt jako ramy, ale nie zawsze jest to prawdą…

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego motywu z szeregiem funkcji dla jednej budowy witryny i nie planujesz go używać jako podstawy wielu kompilacji witryny w przyszłości, motyw z klubu motywu lub dostawcy (a nawet darmowy motyw z repozytorium motywów WordPress) może być dla ciebie bardziej odpowiedni. Często będzie to szybsze niż ramy i może być tańsze.

#3. Motywy Startowe

Jeśli opracowujesz własny framework lub tworzysz własny samodzielny motyw, motyw startowy przyspieszy przepływ pracy, ale to nie to samo, co framework. Motyw startowy, taki jak podkreślenia, jest po prostu tym – czymś na początek, do czego następnie dodajesz, aby utworzyć w pełni funkcjonalny motyw. Motywy startowe nie powinny być używane jako motywy nadrzędne. Na ogół nie zawierają żadnych opcji ani interfejsów API, ponieważ ich rola ma być tak podstawowa, jak to tylko możliwe.

#4. Biblioteki Kodów 

Biblioteki kodu lub drop-in to zestaw plików, które importujesz do własnego motywu lub pobranego, aby dodać dodatkowe funkcje i funkcjonalność do motywu. Nie będą one zawierać plików szablonów dla różnych typów zawartości, ale mogą zapewnić interfejs API, z którego można skorzystać, aby rozszerzyć motyw i dodać dodatkową funkcjonalność.

Nie są to ramy, ponieważ nie zapewniają wszystkiego, czego potrzebujesz do zbudowania witryny bez dodawania dodatkowych motywów, wtyczek i/lub kodu.

Frameworks provide the muscle you need to build beautiful websites.
Frameworki zapewniają siłę potrzebną do budowania pięknych stron internetowych.

Korzyści z korzystania z frameworka

Teraz już wiesz, czym jest framework motywu, a czym nie, nadszedł czas, aby zdecydować, czy jest to odpowiednia opcja dla ciebie.

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom korzystania z frameworka motywu:

Pro #1. Solidny Kod

Dobrze napisany framework zapewni Ci zestaw solidnych plików, które są zgodne ze standardami kodowania WordPress i będą kompatybilne z dobrze napisanymi wtyczkami. Oczywiście nie możesz zagwarantować, że każdy framework będzie dobrze napisany, ale jeśli wybierzesz framework, który jest popularny wśród innych użytkowników lub programistów o podobnych potrzebach i otrzymał dobre recenzje, powinieneś być dość pewny siebie.

Zanim pobierzesz framework, szczególnie jeśli musisz za niego zapłacić, popytaj i dowiedz się, czego używają Twoi znajomi i współpracownicy. Ale uważaj, aby wziąć pod uwagę fakt, że ich wybory będą oparte na ich własnych wymaganiach, które mogą się różnić od twoich.

Pro # 2. Wsparcie

Wiele frameworków motywów obejmuje wsparcie od twórcy motywu lub społeczności użytkowników. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, sprawdź, co jest dostępne i ile będzie kosztować, ponieważ jest to różne.

Omówię wsparcie w recenzjach konkretnych ram i podsumowaniu na końcu tego artykułu.

Pro # 3. Społeczność programistów

Jeśli potrzebujesz wsparcia, szkolenia lub pomocy w pisaniu kodu, opłaca się wybrać framework z dużą społecznością doświadczonych programistów. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz tworzyć własne motywy potomne lub korzystać z interfejsu API i myślisz, że możesz mieć problemy, lub jeśli nie jesteś programistą, który będzie musiał zatrudnić kogoś do napisania niestandardowego kodu dla witryn zbudowanych na frameworku.

Pro # 4. Szybkość rozwoju

Jeśli używasz frameworka dla tylko jednej lub dwóch witryn, potrzebujesz czegoś z szybką krzywą uczenia się, która może pomóc ci w szybszym uruchomieniu tych witryn, niż gdybyś użył samodzielnego motywu. Ale jeśli planujesz korzystać z frameworku dla dużej liczby stron klientów, możesz zainwestować czas, aby poradzić sobie z większym, mocniejszym frameworkiem, który zapewni Ci większą elastyczność w miarę upływu czasu i rozwoju umiejętności.

Pro # 5. Nie powtarzaj się

Kluczowym powodem korzystania z frameworka jest przestrzeganie zasady nie powtarzaj się (DRY). Twój framework da ci punkt wyjścia do każdej nowej budowy witryny, która oszczędza czas na podstawach. W zależności od potrzeb będzie się to różnić od podstawy, na której możesz stworzyć własny motyw potomny, do motywu, który możesz szybko dostosować za pomocą ekranów Pulpitu nawigacyjnego.

Ważne jest, aby twój framework zawierał wszystko, czego potrzebujesz w większości budowanych witryn, a nie znacznie mniej więcej. Jeśli jest o wiele mniej, dodasz ten sam kod do każdego motywu podrzędnego, a jeśli jest o wiele więcej, ryzykujesz nadęcie kodu. Niektóre frameworki zawierają wtyczki, których możesz użyć do rozszerzenia poszczególnych witryn bez posiadania zbyt dużej ilości kodu w samym motywie frameworka.

Pro # 6. Elastyczność i możliwość rozbudowy

Aby framework spełniał wszystkie twoje potrzeby dotyczące przyszłych kompilacji, o których nawet jeszcze nie wiesz, potrzebujesz elastyczności. Niektóre frameworki mają elastyczność w postaci ekranów opcji, których można użyć do dostosowania układu, projektu i innych, a niektóre mają interfejsy API, co oznacza, że możesz rozszerzyć framework, jednak tego potrzebujesz.

Jest prawdopodobne, że Twoja znajomość i umiejętności korzystania z frameworka wzrośnie z czasem, więc nie ograniczaj się do opcji, które są w zasięgu Twoich obecnych umiejętności: może się okazać, że teraz poprawiasz opcje na ekranach ustawień, ale za kilka lat korzystasz z API, aby napisać własne wtyczki!

Wady korzystania z frameworka

Ramy mają wiele zalet, ale mają również swoje wady.

Con # 1. Krzywa Uczenia Się

Może to potrwać dłużej, aby uporać się z ramą motywu niż z samodzielnym motywem, chociaż będzie to różnić się w zależności od RAM. Jeśli budujesz tylko jedną witrynę, może to być zbyt długie.

Con # 2. Poleganie na Framework Developer

Po wybraniu struktury motywu możesz jej używać przez wiele lat w wielu kompilacjach witryny. Oznacza to, że będziesz w pewnym stopniu zależny od programisty frameworka. Zanim dokonasz wyboru, sprawdź, czy framework jest aktualizowany pod kątem zgodności z wydaniami WordPress i czy system wsparcia wygląda na to, że zostanie tutaj.

Jeśli twój framework nie jest aktualizowany, a twoje witryny rozwijają luki w zabezpieczeniach lub błędy, możesz napotkać perspektywę przebudowy ich przy użyciu innego frameworku lub motywu. Jest to jeden z powodów, dla których frameworki premium mogą mieć przewagę nad darmowymi: deweloper zarabia na nich pieniądze, więc jest bardziej prawdopodobne, że będzie je aktualizował.

Con # 3. Koszty i ukryte koszty

Mimo to koszt jest potencjalnym minusem korzystania z ramy, szczególnie jeśli używasz go do zasilania witryn osobistych, dla których będziesz musiał sam pokryć wszystkie koszty. Ramy Premium są zazwyczaj sprzedawane w modelu subskrypcji, co oznacza, że od teraz będziesz się rozwidlać co roku. I nie ulegaj pokusie pominięcia odnawiania subskrypcji: nie będziesz mieć dostępu do przyszłych aktualizacji, co może oznaczać, że Twoja witryna stanie się niestabilna lub niepewna.

Con # 4. Potencjalne Wzdęcia

Niektóre ramy motywów mają ogromną bazę kodu, która może być dość zniechęcająca do zrozumienia i zajmuje dużo więcej miejsca na serwerze niż prosty samodzielny motyw. Jednak nie tyle rozmiar plików jest Zagrożeniem, ile funkcje są uruchamiane, gdy strona korzystająca z frameworka jest ładowana. Jeśli framework odpala funkcje, których nie potrzebujesz w większości witryn, może nie być odpowiedni dla ciebie.

There are also drawbacks to using frameworks, so it's a good idea to really do your research and identify your needs.
Istnieją również wady korzystania z RAM, więc dobrze jest naprawdę przeprowadzić badania i zidentyfikować swoje potrzeby.

Określenie kryteriów ułatwiających znalezienie struktury

Jak widzieliśmy, ramy tematyczne mają wiele zalet i kilka potencjalnych pułapek. Ale nie wszystkie ramy są sobie równe, dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, czego potrzebujesz przed wyborem. Tutaj przedstawię niektóre kryteria, które mogą mieć zastosowanie, ale pamiętaj, że nie wszystkie z nich będą miały zastosowanie do Ciebie i możesz mieć własne, których nie ma na tej liście.

#1. Koszt

Zakup lub subskrypcja platformy premium będzie cię kosztować. Jeśli używasz go w witrynie klienta, będziesz mógł przenieść ten wydatek na swojego klienta, a jeśli używasz go w wielu witrynach klienta, wkrótce odzyskasz wydatki.

Będzie to również kosztować każdy czas spędzony na nauce korzystania z frameworka lub może zaoszczędzić czas, jeśli framework szybko przyspieszy przepływ pracy. Z czasem powinno tak być. Każda chwila wpłynie na twoje możliwości zarabiania, jeśli jesteś freelancerem lub prowadzisz małą agencję.

#2. Rozmiar

Niektóre struktury są ogromne, podczas gdy inne są minimalne. To, czego potrzebujesz od swojego frameworka, zależy od twoich własnych umiejętności kodowania, a także od specyficznych wymagań projektów, do których będziesz go używać.

Jeśli jesteś programistą front-end z ograniczonym doświadczeniem w PHP, możesz potrzebować sporego frameworka z wbudowanymi opcjami, a jeśli chcesz dodać własny kod, możesz chcieć czegoś szczuplejszego.

#3. Interfejs

Ponownie to, czego potrzebujesz od interfejsu, zależy od tego, jak pracujesz. Jeśli wygodniej kodujesz własne motywy potomne i uzyskujesz dostęp do interfejsu API frameworka za pomocą hooków i funkcji, interfejs może nie być dla ciebie problemem-chociaż może to być dla Twoich klientów. Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć strukturę, która pozwala wizualnie dostosować witrynę, ważne będzie znalezienie interfejsu, który jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

#4. Wymagania Dotyczące Kodowania

Ramy z ograniczonym pulpitem nawigacyjnym lub opcjami projektowania będą wymagały napisania kodu, jeśli chcesz dodać dostosowania i uczynić swoje witryny wyjątkowymi. Sprawdź, ile z tego będziesz musiał zrobić i jak to pasuje do twojego poziomu umiejętności.

Jeśli wybierzesz framework z wymaganiami kodowania poza twoim poziomem umiejętności, sprawdź, czy istnieje społeczność programistów, dzięki czemu możesz zatrudnić kogoś do tej pracy. Pamiętaj, że fora wsparcia lub usługi dla dowolnego frameworka nie obejmują pisania specjalnie dla ciebie kodu-będziesz musiał za to zapłacić.

#5. Rozszerzalność i API

Aby twój framework mógł być elastyczny do zasilania wielu projektów teraz i w przyszłości, potrzebujesz jednego, który możesz rozszerzyć za pośrednictwem jego API. Sprawdź dokumentację lub listę funkcji dla swojego frameworka, aby dowiedzieć się, jak bardzo możesz go dostosować.

#6. Dostępność Motywów Potomnych

Jeśli nie jesteś programistą, który chce tworzyć profesjonalne witryny, musisz mieć dostęp do biblioteki motywów podrzędnych dla swojej struktury, ponieważ nie chcesz, aby wszystkie twoje projekty były identyczne. Motywy potomne mogą być dostępne u dewelopera lub dostawcy frameworka lub mogą być dostępne za pośrednictwem stron trzecich. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz do danego projektu, wybór frameworka ze społecznością programistów ułatwi znalezienie kogoś, kto będzie kodował dla ciebie indywidualny motyw potomny.

#7. Responsywność i dostępność

W dzisiejszych czasach nie ma wymówki, aby nie reagować na witryny, a na pewno nie ma wymówki, aby nie były dostępne. Sprawdź, czy wybrany framework oferuje te funkcje i w jakim stopniu możesz dostosować responsywne układy stron.

#8. Wsparcie

Wsparcie może pochodzić od twórcy lub dostawcy motywu, za pośrednictwem forów lub społeczności użytkowników i programistów. Może to kosztować dodatkowo lub być dostępne tylko dla użytkowników na droższym poziomie subskrypcji. Jeśli wsparcie będzie dla Ciebie ważne, sprawdź je przed dokonaniem wyboru.

Darmowe wsparcie może brzmieć świetnie, ale nie zawsze jest takie, jak jest pęknięte. Zajrzyj na forum wsparcia dla dowolnego frameworka z darmowym wsparciem i sprawdź, jak szybko programista ma tendencję do odpowiadania na pytania-jeśli nie jest to jego źródło utrzymania, może to potrwać dłużej. Jeśli pracujesz na stronie klienta i potrzebujesz pilnego wsparcia, możesz żałować, że zdecydowałeś się na platformę premium!

#9. Społeczność Programistów

Jeśli framework ma dużą, aktywną społeczność, oznacza to, że będziesz miał dostęp do wsparcia, porad i programistów do wynajęcia. Mówi też coś o samym frameworku – jeśli nikt go nie używa, to jak dobry może być?

#10. Tłumaczenie

Jeśli będziesz tworzyć witryny, które muszą obsługiwać wiele języków, Twój framework będzie musiał być gotowy do tłumaczenia. Nie oznacza to, że zostanie przetłumaczony, ale że zostanie zakodowany za pomocą Internacjonalizacja, umożliwiając tłumaczenie.

#11. Twoje Osobiste Kryteria

Jak już powiedziałem, Twoje kryteria będą zależeć od indywidualnych okoliczności – zarówno Twoich, jak i projektów, których używasz do wsparcia. Poświęć trochę czasu, notując kryteria, które są dla Ciebie ważne, a następnie uszereguj je w kolejności lub daj każdemu z nich wynik na dziesięć. Zapewni to współczynniki korygujące, które można wykorzystać przy ocenie poszczególnych RAM.

Więc teraz rzućmy okiem na niektóre ramy! Poniżej znajdują się recenzje jedenastu najpopularniejszych frameworków. Ich popularność i korzyści będą się różnić, ale każdy z nich ma swoje własne funkcje, które mogą, ale nie muszą być idealne dla Ciebie.

Uwaga: wszystkie koszty i funkcje są aktualne w momencie pisania. Najpierw włączyłem darmowe frameworki, a następnie przeniosłem na te premium.

Najlepsze Ramy Motywów WordPress Recenzja

Tematyczne

Tematyczne

Thematic website

The Good

 • Wolne i otwarte źródło
 • Darmowe i premium motywy dziecięce
 • Duża społeczność użytkowników i programistów
 • Zaprojektowany jako punkt wyjścia, więc nie ma nadęty kod
 • Opcje układu konfigurowalne na pulpicie nawigacyjnym
 • API z hakami akcji

The Bad

 • Motywy potomne o zmiennej jakości
 • API ma tylko jedną funkcję i jeden hak filtra
 • Brak reakcji

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Wonderflux

Wonderflux

Wonderflux website

The Good

 • Wolne i otwarte źródło
 • Rozbudowane i dobrze udokumentowane API
 • Dynamiczny, responsywny układ oparty na siatce
 • Czysty kod-Minimalne wzdęcie

The Bad

 • Just one child theme
 • Ograniczone wsparcie

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Wiśnia

Wiśnia

Cherry Framework website

The Good

 • Wolne i otwarte źródło
 • Duży wybór motywów podrzędnych premium
 • Wsparcie 24/7
 • Gama opcji projektowych, w tym kolory, czcionki, suwaki i wiele innych
 • Zawiera niestandardowe widżety
 • Opcje układu portfela

The Bad

 • Brak API
 • Duży zestaw funkcji może oznaczać pewne wzdęcia

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Unyson

Unyson

Unison website

The Good

 • Wolne i otwarte źródło
 • Wiele wbudowanych funkcji, w tym mega menu, suwaki i bułka tarta
 • Edytor układu wizualnego dla każdej tworzonej strony (w tym widżety)
 • Łatwe dostosowanie projektu bez kodu
 • API z dokumentacją

The Bad

 • Unyson jest wtyczką, więc nadal będziesz potrzebował motywu (jest do tego darmowy)
 • Nieco mylące API
 • Konieczna integracja motywów z motywami innych firm
 • Nie wiadomo do kogo jest skierowany

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Gantry

Gantry

Gantry website

The Good

 • Wolne i otwarte źródło
 • Szczegółowa dokumentacja, w tym filmy demonstracyjne
 • Zawiera wiele widżetów (“cząstki”)
 • Zaawansowane funkcje dla programistów
 • Wiele funkcji dostosowywania projektu
 • Aktywna społeczność użytkowników i programistów

The Bad

 • Tylko dwa motywy potomne
 • Ograniczone wsparcie
 • Dokumentacja niejasna i źle skonstruowana

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Geneza

Geneza

Genesis framework website

The Good

 • Rozbudowany zestaw funkcji
 • Szeroki wybór profesjonalnych motywów dziecięcych
 • Jednorazowa opłata za zakup
 • Duża (i rosnąca) społeczność użytkowników i programistów
 • Rozbudowane API
 • Nadaje się do koderów i nie-koderów

The Bad

 • Może zająć trochę czasu, aby się nauczyć
 • Ogromna baza kodu-nie zawsze nadaje się do małych, prostych stron

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Płótno

Płótno

Canvas website

The Good

 • W pełni konfigurowalny układ
 • Kompatybilny z WooCommerce
 • Obsługa czcionek Google
 • Rozbudowane API z dokumentacją
 • Kompatybilny z innymi wtyczkami WooThemes, takimi jak WooSlider i Projects
 • Doskonałe wsparcie

The Bad

 • Brak motywów potomnych – ale zawiera dwa szablony
 • Niepewna przyszłość

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Prace dyplomowe

Prace dyplomowe

Thesis website

The Good

 • Stosunkowo niska cena
 • Społeczność programistów i użytkowników
 • Dołączone wtyczki (pudełka) z droższymi pakietami
 • API dla programistów
 • Łatwy interfejs przeciągania i upuszczania

The Bad

 • Myląca terminologia dla doświadczonych użytkowników WordPressa
 • Pudełka nie są dostępne jako samodzielne wtyczki
 • Ograniczona gama skórek
 • Dokumentacja niezbyt jasna

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Headway

Headway

Headway themes website

The Good

 • Przeciągnij i upuść interfejs
 • Dodatkowe opcje za pomocą bloków rozszerzeń
 • API zawiera szereg hooków akcji
 • Przejrzysta dokumentacja
 • Stosunkowo niska cena

The Bad

 • Ograniczona liczba motywów potomnych
 • Bloki (rozszerzenia) kosztują dodatkowo

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Ultimatum

Ultimatum

Ultimatum website

The Good

 • Łatwy, elastyczny interfejs przeciągania i upuszczania
 • Rozszerzenia dostępne jako wtyczki premium
 • Niestandardowy interfejs tworzenia typu Post
 • Wiele rodzajów menu nawigacyjnego
 • W zestawie z dodatkowymi widżetami
 • Obsługa czcionek Google
 • Przeciągnij i upuść pokazy slajdów
 • Motywy dziecięce są czyste i nowoczesne

The Bad

 • Opcje CSS mogą prowadzić do pewnych niechlujnych stron!
 • Ograniczony zakres motywów potomnych
 • Dokumenty dostępne tylko dla członków (co utrudnia sprawdzenie, co otrzymujesz przed zakupem)

 • Cena:
 • Cechy:
 • Dokumentacja:
 • Łatwość użycia:
 • Rozszerzalność:
 • Piękno I Nowoczesność:
 • Ogólnie:
  Odwiedź Stronę

Porównanie RAM Tematycznych

Cena

Cena

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Cechy

Cechy

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Dokumentacja

Dokumentacja

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Łatwość użycia

Łatwość użycia

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Rozszerzalność

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Piękno I Nowoczesność

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

Ogólnie

 • Tematyczne:
 • Wonderflux:
 • Wiśnia:
 • Unyson:
 • Gantry:
 • Geneza:
 • Płótno:
 • Prace dyplomowe:
 • Headway:
 • Ultimatum:

A zwycięzcą jest…

Myślałeś, że wybiorę jednego zwycięzcę? Przepraszam, że cię rozczarowałem!

Ponieważ każdy będzie potrzebował czegoś innego niż ich ramy, tak naprawdę nie może być jednego ogólnego zwycięzcy, ponieważ wszystkie spełniają różne potrzeby. Jednak oto moje zalecenia:

 • Jeśli jesteś nie-koder Szukam za darmo framework, poszedłbym na Wiśnia.
 • Jeśli jesteś nie-koder a Ty chcesz premium framework z większą ilością funkcji, polecam Headway (w zależności od tego, czy chcesz interfejs WordPress, czy jesteś zadowolony z czegoś na zamówienie).
 • Na deweloperzy w poszukiwaniu za darmo framework, polecam Wonderflux.
 • I wreszcie, jeśli jesteś programista Szukam dziadka wszystkich premium frameworki, z rozbudowanym API, które można wykorzystać do budowania witryn klientów w dającej się przewidzieć przyszłości, Geneza nadal byłoby moim preferowanym rozwiązaniem (chociaż Płótno zbliża się ze względu na jego dokumentację).

Widzisz? Nie obiecałam ani jednego zwycięzcy. Pięciu zwycięzców-jestem trochę jak taktowny nauczyciel oceniający konkurs rysunkowy dla dzieci!

Cokolwiek wybierzesz, musi być właściwe według własnych kryteriów, więc naprawdę to zależy od Ciebie!

Jaki jest Twój ulubiony framework? Czy przegapiłem jedną, którą chciałbyś polecić innym czytelnikom? A może podoba ci się jedna z tych, które poleciłam? Daj nam znać w komentarzach!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…