Od lat WP Smush jest najpopularniejszą darmową wtyczką do kompresji obrazów dla WordPress z ponad aktywnymi instalacjami 200,000.

Jest idealny dla osób z minimalnymi potrzebami smushing, ale ponieważ jest ograniczony do 1MB, nie jest tak dobry dla tych, którzy mają poważne smushing do zrobienia, takich jak fotografowie.

Dlatego opracowaliśmy WP Smush Pro, aby zaspokoić potrzeby poważnych smuszerów.

Od czasu uruchomienia WP Smush Pro dodaliśmy wiele nowych rzeczy. Przejdź na stronę projektu, aby sprawdzić wszystkie nowe funkcje! Sprawdź WP Smush Pro

W zeszłym miesiącu ponownie wydaliśmy go z” super smush ” – średnia kompresja 60% – a dziś z przyjemnością ogłaszamy, że możesz teraz smush obrazów do 32MB.

Ale jak WP Smush Pro stos przeciwko konkurencji?

Postanowiliśmy się dowiedzieć. Zmierzyliśmy WP Smush Pro z dwoma największymi rywalami premium, Krakenem i EWWW, a wyniki były nieco zaskakujące.

Testowanie Kompresji Obrazu

Podczas badania sposobów, aby przejść do tego testowania, natknąłem się na doskonały Post porównawczy programisty Matta Cromwella, w którym przeanalizował EWWW, TinyPNG i Krakena. Niestety pominął WP Smush.it (co jest sprawiedliwe, ponieważ tylko Smush do 1MB) i Smush Pro.

Od jego testów na początku marca, WP Smush Pro został odnowiony. Teraz smuszy się do 32MB (co jest więcej niż wystarczające, kto wgrywa tak duże obrazy?), i włożyliśmy piekielnie dużo pracy w poprawę WP Smush Pro (dodano “super smush”, masowy smush, kopię zapasową itp.). WP Smush Pro jest większy i lepszy i zasługuje na kolejne spojrzenie, więc postanowiłem zastosować podobną metodologię testowania do Matta.

Do tego eksperymentu zbadałem cztery kryteria: ceny, funkcje, łatwość obsługi i kompresja.

I used Cloudways for the hosting environment.
Użyłem Cloudways dla środowiska hostingowego.

Środowisko Testowe

Chciałem się upewnić, że mam spójne i stabilne środowisko hostingowe, więc skonfigurowałem szybkie konto próbne w Cloudways za pomocą Digital Ocean z serwerem z San Francisco. Był to układ podobny do wspomnianego powyżej Matta. WordPress 4.2.2 przyszedł wstępnie skonfigurowany i usunąłem wszelkie istniejące wtyczki.

The Theme Unit Test Data page in the Codex.
Strona danych testowych jednostek tematycznych w Kodeksie.

Testowanie Obrazów

Przetestowałem dwa zestawy zdjęć:

Dane Testowe Jednostki Tematu: Te dane testowe są dostępne do pobrania z Kodeksu i obejmują 25 różnych obrazów o różnych rozmiarach i kolorach.

Duże Obrazy Unsplash: Pobrałem pięć obrazów z Unsplash o łącznej wielkości 41,8 MB i rozmiarach od 7,2 MB do 9,7 MB.

Metodologia Badań

Oto jak przetestowałem każdą wtyczkę (po wstępnym benchmarkingu):

 • Zainstalowana wtyczka kompresji obrazu do przetestowania.
 • Zaimportowano dane jednostki testowej i dołączono załączniki plików (obrazy).
 • Testowałem Format postu: Galeria strona z Webpagetest.org i zarejestrował Czas ładowania pierwszego widoku i całkowity rozmiar obrazów na stronie, a następnie porównał go z całkowitym rozmiarem obrazów na stronie wyświetlanych w narzędziach programistycznych Chrome.
 • Przesłane obrazy Unsplash. Ponieważ każda wtyczka optymalizuje obrazy po przesłaniu, ustaliłem czas, jak długo to trwało, jako miarę łatwości użytkowania.
 • Sprawdzono Całkowity rozmiar skompresowanych obrazów Unsplash na stronie wyświetlającej obrazy za pomocą narzędzi programistycznych Chrome.
 • Usunąłem wszystko z biblioteki multimediów na mojej stronie testowej i przeszedłem do kolejnych wtyczek.

Uwaga: aby upewnić się, że moje testy były dokładne, przeprowadziłem je trzy razy i zarejestrowałem średnią.

Wyniki

Muszę przyznać, że byłem zaskoczony wynikami. Po moim wstępnym benchmarkingu najpierw przetestowałem WP Smush Pro i zniechęciłem się tym, jak łatwo i szybko było go używać, co jest śmieszne. W głębi umysłu myślałem, że wtyczka, która była tak łatwa w użyciu, na pewno nie wykonywała dobrej roboty. Na pewno nie pracował wystarczająco ciężko! Obawiałem się również, że testy pokażą, że WP Smush Pro nie był tak dobry jak jego konkurenci.

Ale potem przeszedłem do testowania Krakena i EWWW i czułem się głupio, że nie mam wystarczającej wiary w WP Smush Pro. Wyniki mówią same za siebie.

Dane testowe jednostki motywu i format postu: strona galerii

 
Plugin Całkowity rozmiar zdjęć (KB) Procent Oszczędności (%) Szybkość Strony (Sekundy)
Oryginalny (bez kompresji) 546 NIE DOTYCZY 2.833
Smush Pro 319 42 2.448
Kraken 324 41 2.491
Ewww 532 3 2.938

Unsplash images

 
Plugin Całkowity Rozmiar obrazu (MB) Procent Oszczędności (%) Całkowity Czas Wysyłania
Oryginalny (bez kompresji) 41.8 NIE DOTYCZY 6 min 50 sec
Smush Pro 34.6 17 8 min 18 sec
Kraken 36.5 13 14 min 40 sec
Ewww 36.6 12 10 min 23 sec

WP Smush Pro był wyraźnym zwycięzcą, nie tylko pod względem kompresji, ale także łatwości użytkowania.

Teraz do dalszej analizy cen, funkcji i łatwości użytkowania, oto moje przemyślenia na temat każdej wtyczki.

Smush Pro
Smush Pro

Smush Pro

Cena

Możesz wypróbować WP Smush Pro za darmo przez 14 dni z członkostwem WPMU DEV i uzyskać dostęp do 150 + innych wtyczek i motywów (w tym naszej niesamowitej Platformy motywów z góry), a także wsparcie 24 / 7.

Ważne jest również, aby podkreślić, że aby korzystać z wtyczki, musisz mieć aktywne członkostwo, ponieważ potrzebuje API, aby uzyskać dostęp do naszych serwerów smushing.

Cechy

WP Smush Pro pozwala teraz smush obrazy do 32MB. To więcej niż potrzeba dla większości ludzi.

Zaplecze wtyczki zawiera opcje automatycznego smush przy wysyłaniu (więc nie musisz indywidualnie smush obrazów) i” super smush ” dla stratnej optymalizacji. Ta ostatnia opcja obiecuje dwa razy większą kompresję niż bezstratna, prawie bez zauważalnej utraty jakości. Możesz również wybrać tworzenie kopii zapasowych oryginalnych obrazów, choć prawie podwoi to rozmiar katalogu przesyłanych plików.

WP Smush Pro używa WPMU dev servers do smush obrazów, więc nie musisz się martwić o dodatkowe obciążenie serwerów.

Łatwość użycia

Najprostszym sposobem instalacji WP Smush Pro jest użycie pulpitu DEV WPMU, ponieważ i tak potrzebujesz wtyczki dashboard, aby połączyć API członka z wtyczką.

Po zainstalowaniu wtyczka ma tylko jedną stronę ustawień, do której można uzyskać dostęp z sekcji Media na pasku bocznym.

Poza stroną ustawienia możesz wyświetlić informacje o kompresji i o tym, ile zaoszczędzono na każdym obrazie w bibliotece multimediów.

Kompresja

Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić swoje obrazy na stronę biblioteki multimediów, a WP Smush Pro działa w tle. Jak wspomniałem powyżej, wtyczka była stosunkowo szybka w kompresji obrazów i jako pierwszy myślałem, że nie działa. Kiedy sprawdziłem wyniki, byłem mile zaskoczony, że zaoszczędziłem 42% na pierwszych wielu obrazach i 17% na większych obrazach Unsplash.

Kraken
Kraken

Kraken

Cena

Wszystkie plany zaczynają się jako BEZPŁATNE konto, które zawiera 50 MB limitu testowego i nie potrzebujesz karty kredytowej, aby się zarejestrować.

Oto szczegóły planów premium:

 • Podstawowy, 9 dolarów miesięcznie: 2 GB obrazów miesięcznie, 4,00 USD za dodatkowe GB
 • Zaawansowany, 19 $miesięcznie: 5 GB, obrazów miesięcznie, 3,00 USD, za dodatkowe GB
 • Premium $ 39 miesięcznie: 15 GB obrazów miesięcznie, 2,00 USD za dodatkowe GB
 • Enterprise $79 miesięcznie: 60 GB obrazów miesięcznie, 1,00 USD za dodatkowe GB

Wszystkie plany obejmują dostęp do API Krakena i interfejs internetowy, w którym można przesyłać jednorazowe obrazy w celu szybkiej kompresji . Wtyczka WordPress jest wymieniona jako zawarta w planie, mimo że jest już swobodnie dostępna do pobrania z WordPress.org w każdym razie.

Istnieje również plan mikro za $ 5 miesięcznie, który obejmuje 500MB obrazów miesięcznie, a każdy dodatkowy GB jest naliczany w wysokości $5.

Cechy

Kraken pozwala na” krake ” obrazów do 16MB. Usługa wykorzystuje również własne serwery do kompresji obrazów.

Inne funkcje obejmują możliwość zmiany rozmiaru obrazów za pomocą jednej z kilku strategii przed optymalizacją, choć można to zrobić tylko za pomocą interfejsu internetowego, a nie wtyczki.

Łatwość użycia

Instalacja i aktywacja wtyczki jest dość prostym procesem

Podobnie jak WP Smush Pro, Kraken utrzymuje rzeczy proste i nie oferuje zbyt wiele w zakresie ustawień. Po zainstalowaniu wtyczki dodaje ona stronę ustawień do sekcji ustawień na pasku bocznym administratora WordPress. Stamtąd możesz dodać klucz API i sekret, niezależnie od tego, czy chcesz optymalizować bezstratnie, czy bezstratnie, a także zezwolić na automatyczną optymalizację nowych przesyłanych plików.

Musisz zalogować się na swoje konto na stronie Kraken, aby uzyskać dostęp do API i zarządzać swoim kontem i danymi rozliczeniowymi. Pulpit nawigacyjny konta zapewnia ładny przegląd całkowitych statystyk kompresji obrazu i średnich oszczędności, choć nie ma możliwości wyświetlania statystyk dla poszczególnych obrazów.

Po zarejestrowaniu się na darmowe konto zdałem sobie sprawę, że limit 50MB na zdjęciach nie wystarczy, więc zapisałem się do planu Micro. Pulpit nawigacyjny konta oferował wygodny sposób monitorowania, ile obrazów kompresowałem.

Podczas gdy przesyłanie pierwszej partii zdjęć nie trwało zbyt długo, zdjęcia Unsplash zajęły prawie 15 minut! To prawie dwa razy dłużej niż WP Smush Pro.

Kompresja

Podczas gdy kompresja dla początkowego zestawu obrazów była porównywalna do WP Smush Pro, A oszczędności na zdjęciach Unsplash były dobre, przesyłanie obrazów było bardzo powolne.

EWWW
EWWW

EWWW

Cennik

EWWW wymaga wpłaty z góry w wysokości 1 USD (w tym 200 kredytów), a następnie opłaty za zdjęcie:

 • Pierwsze 1000: $0.005 za zdjęcie
 • 1001 do 5000: $0.004 za zdjęcie
 • 5 001 do 10 000: $0.003 za zdjęcie
 • 10 001 I po: $0.002 za zdjęcie

Nie ma znaczenia, jak duże są obrazy, tylko ile skompresujesz. Więc jeśli skompresujesz 1000 obrazów, będzie to kosztować 5 dolarów, a 10 000 obrazów będzie kosztować 20 dolarów.

Istnieje również minimalna opłata w wysokości 1 $miesięcznie, ale jeśli nie wykorzystasz żadnych kredytów w danym miesiącu, nie będziesz pobierać opłat. Jeśli zużyjesz mniej niż 200 kredytów w miesiącu, Twoja minimalna Miesięczna płatność w wysokości $1 zapewni Ci kredyt w następnym miesiącu.

Cechy

EWWW pozwala na kompresję obrazów do 16MB każdy, choć Regulamin prosi cię ” skontaktuj się z nami, jeśli uważasz, że jest to nierealne.”

Chociaż wtyczka może działać na własnym serwerze,na potrzeby tego testu użyłem Opcji Premium cloud server i pozwoliłem serwerom EWWW Na wykonanie wszystkich ciężkich robót.

Podobnie jak Kraken i WP Smush Pro, EWWW może automatycznie optymalizować obrazy podczas przesyłania ich do witryny. Może również zoptymalizować istniejące obrazy i automatycznie konwertować obrazy do formatu pliku, który wygeneruje najmniejszy rozmiar obrazu (chociaż ta ostatnia funkcja jest wyposażona w duży znaczek “Ostrzeżenie”). Możesz również opcjonalnie zastosować redukcje stratne dla obrazów PNG i JPG.

Domyślnie wtyczka EWWW Image Optimizer Cloud wykorzystuje bezstratne techniki optymalizacji, więc jakość obrazu będzie dokładnie taka sama przed i po optymalizacji.

Łatwość użycia

Po przeczytaniu narzucających się Warunków korzystania z usługi EWWW na stronie cenowej witryny, zarejestrowałem się na konto premium i pobrałem wtyczkę EWWW Image Optimizer Cloud.

Wtyczka dodała dwa nowe pozycje menu do sekcji Media na pasku bocznym WordPress: Optymalizacja Zbiorcza i Nieoptymalizowane obrazy. Nie od razu było jasne, jak powinienem korzystać z wtyczki, więc obejrzałem film instalacyjny na WordPress.org żeby ustalić, co robić. Zdałem sobie sprawę, że trzeci element menu dla dodatkowych ustawień został dodany do sekcji Ustawienia na pasku bocznym. Powinienem tutaj zaznaczyć, że film instalacyjny trwa 16 minut i nie udało mi się dotrzeć do końca.

Otrzymałem e-mail od EWWW z moim kluczem API i dodałem to do wtyczki (dziwne, że nie możesz uzyskać dostępu do klucza API po zalogowaniu się na swoje konto na stronie EWWW, możesz uzyskać dostęp tylko do swoich danych osobowych i rozliczeniowych), sprawdziłem opcje optymalizacji chmury JGP i PNG, a także dwukrotnie sprawdziłem, że używałem bezstratnej optymalizacji, więc wyniki były porównywalne z testami, które zrobiłem dla WP Smush Pro i Kraken.

Za pierwszym razem próbowałem przesłać dane testowe jednostki motywu wtyczka timed out, więc próbowałem ponownie, a następnie trzeci raz. Ponieważ używałem Cloudways, byłem w stanie szybko zwiększyć mój maksymalny limit przesyłania do 32MB (pierwotnie był to 10MB). To i tak nie pomogło. Następnie zrobiłem reset bazy danych, więc moja instalacja była czysta i ponownie zainstalowałem EWWW przed ponownym przesłaniem danych testowych jednostki motywu, a to wydawało się działać. Mimo to zmarnowałem około 30 minut, próbując wszystko naprawić.

Nie miałem żadnych problemów z przesyłaniem obrazów Unsplash.

Kompresja

Podczas gdy kompresja dla obrazów Unsplash była porównywalna do Krakena, kompresja dla danych testowych jednostki motywu była żałośna-tylko 3% i naprawdę nie warta czasu i wysiłku.

A zwycięzcą jest … WP Smush Pro

Wyniki mówią same za siebie: WP Smush Pro był wyraźnym zwycięzcą zarówno pod względem poziomu kompresji, jak i czasu kompresji obrazów.

Smush Pro is the best premium image compression plugin for WordPress.
WP Smush Pro to najlepsza wtyczka do kompresji obrazów premium dla WordPress.

WP Smush Pro był łatwy w konfiguracji i obsługiwał obrazy danych testowych jednostek tematycznych z łatwością. Plugin nie przegapił bitu kompresji dużych obrazów Unsplash rzuciłem na niego.

W przeciwieństwie do tego, EWWW było nerwowe i czasochłonne, aby skonfigurować i spowodowało limit czasu mojej witryny. Oszczędności Krakena były dobre, ale kompresja dużych obrazów była naprawdę powolna.

While WP Smush (dawniej WP Smush.it) jest popularną darmową opcją od wielu lat, WP Smush Pro jest względnym nowicjuszem na rynku kompresji obrazów premium. Dla zagorzałych fanów Krakena i EWWW, WP Smush Pro nadal ma wiele przekonujących do zrobienia, choć mam nadzieję, że wyniki tego testu porównawczego obrazu udowodnią, że jest to poważny rywal wspierany przez fantastyczny zespół programistów, którzy nieustannie pracują nad jego ulepszeniem.

I po prostu rzucić kilka liczb na Ciebie, oto statystyki dla WP Smush Pro w ciągu ostatniego miesiąca (do Maja 17): 62.8 milion obrazów rozmazanych na 124,136 różnych witrynach WordPress ze średnią oszczędnością 9%.

Czy używałeś WP Smush Pro? Jakie są twoje wrażenia z korzystania z wersji premium(nie za darmo!) Krakena i EWWW? Powiedz nam w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…