Podczas tworzenia witryny WordPress każdy popełnia błędy. Jednak każdy błąd jest okazją do nauki, która pomaga się rozwijać.

Przez lata pomogliśmy tysiącom użytkowników WordPressa uruchomić ich strony internetowe i blogi. Tworząc własne strony internetowe, a także pomagając innym, nauczyliśmy się unikać typowych błędów WordPress.

To pomogło nam zaoszczędzić czas, pieniądze i bardziej efektywnie rozwijać naszą działalność.

W tym artykule podzielimy się z Tobą tymi doświadczeniami, abyś mógł uniknąć tych typowych błędów WordPress.

Celem jest pomoc w nauce na błędach innych ludzi podczas tworzenia własnych stron internetowych.

Common WordPress mistakes to avoid

1. Wybór Niewłaściwej Platformy

Choosing the right WordPress

Największym błędem popełnianym przez ludzi na początku jest wybór niewłaściwej platformy blogowej. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje WordPress. Po pierwsze, jest WordPress.com który jest usługą hostingową bloga, a następnie jest WordPress.org która jest również słynną, hostowaną przez siebie platformą WordPress, którą wszyscy kochają.

Musisz zacząć od self-hosted WordPress.org ponieważ daje dostęp do wszystkich funkcji, których potrzebujesz po wyjęciu z pudełka.

Aby dowiedzieć się więcej Zobacz nasz artykuł na WordPress.com vs WordPress.org z porównaniem dwóch platform.

2. Kupując więcej niż potrzebujesz

Aby rozpocząć korzystanie z witryny WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu WordPress.

Wyzwaniem jest to, że wielu rejestratorów domen próbuje sprzedać inne usługi. To myli właścicieli małych firm, którzy dopiero zaczynają.

Dodatkowe usługi mogą obejmować ochronę prywatności, dodatkowe konta e-mail, usługi bezpieczeństwa i inne.

Upselling services

Możesz pominąć wszystkie te rzeczy i zaoszczędzić pieniądze na rozwój firmy. Jeśli później zdecydujesz, że potrzebujesz tych usług, zawsze możesz je kupić od swojej firmy hostingowej.

Musisz również wybrać odpowiedni plan hostingowy dla swojej witryny. W przypadku 90% witryn, które dopiero zaczynają, Wspólne konto hostingowe wystarczy, aby zacząć.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie polecaną przez WordPress.

Oferują użytkownikom WPBeginner zniżkę na hosting + bezpłatną domenę i certyfikat SSL. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

W miarę rozwoju firmy możesz uaktualnić swój plan hostingowy lub przejść do zarządzanej firmy hostingowej WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat kosztów witryny WordPress i jak zaoszczędzić pieniądze podczas budowania witryny.

3. Nie Konfigurowanie automatycznych kopii zapasowych

Automated backups

Każdego roku straty o wartości miliardów dolarów są spowodowane utratą danych. Prawie każda strona internetowa w Internecie jest podatna na wypadki, kradzieże, próby włamania i inne katastrofy.

Najpotężniejszą linią obrony przed tymi zagrożeniami są automatyczne kopie zapasowe. Bez kopii zapasowej możesz stracić wszystkie dane WordPress i bardzo trudno byłoby je odzyskać (czasami nawet niemożliwe).

Widzieliśmy wiele osób traci swoje całe strony internetowe tylko dlatego, że nie mają aktualnej kopii zapasowej.

Konfigurowanie kopii zapasowych jest niezwykle łatwe, a na rynku dostępne są doskonałe wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Po skonfigurowaniu jednej z tych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych będą one automatycznie tworzyć kopie zapasowe dla Ciebie.

Druga część tego błędu to nie przechowywanie plików kopii zapasowych w zdalnej lokalizacji. Wielu ludzi przechowuje kopie zapasowe WordPress na swoim serwerze hostingowym. Jeśli stracą dane swojej witryny, tracą również kopie zapasowe.

Upewnij się, że przechowujesz swoje kopie zapasowe w usłudze przechowywania w chmurze, takiej jak Dysk Google, Dropbox itp. Wtyczki do tworzenia kopii zapasowych, takie jak UpdraftPlus, mogą automatycznie zrobić to za Ciebie.

4. Nie Konfigurowanie Google Analytics

Google Analytics

Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę z pewnością siebie, musisz wiedzieć, jak ludzie znajdują i korzystają z twojej witryny. W tym może pomóc Google Analytics.

Zalecamy korzystanie z MonsterInsights, najpopularniejszej wtyczki Google Analytics dla WordPress. Oszczędza czas podczas konfiguracji i pokazuje ważne statystyki bezpośrednio w pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Jeśli nie chcesz MonsterInsights Pro, dostępna jest również darmowa wersja MonsterInsights, z którą możesz zacząć.

5. Nie utworzenie formularza kontaktowego

Contact page

Nie skonfigurowanie formularza kontaktowego jest kolejnym łatwym do uniknięcia błędem, który popełnia wielu początkujących. Bez formularza kontaktowego odwiedzający Twoją witrynę nie będą mogli się z Tobą skontaktować,co może spowodować utratę znaczących możliwości.

Zobaczysz stronę kontaktową na prawie każdej popularnej stronie internetowej. Jest to jedna z najważniejszych stron, które każda strona internetowa musi mieć.

WordPress nie ma wbudowanego formularza kontaktowego, ale dostępnych jest wiele świetnych wtyczek formularza kontaktowego WordPress, z których możesz korzystać.

Zalecamy korzystanie z WPForms Lite, która jest bezpłatną wersją popularnej wtyczki WPForms, z której korzysta ponad milion witryn 2.

Możesz zobaczyć nasze szczegółowe instrukcje dotyczące tworzenia formularza kontaktowego w WordPress.

6. Nie Budowanie listy e-mail

Email list

Czy wiesz, że ponad 70% osób, które odwiedzą Twoją stronę już nigdy nie wróci?

Jeśli nie budujesz listy e-mail, to w zasadzie tracisz pieniądze z każdym odwiedzającym witrynę, który opuszcza Twoją witrynę. Konwersja odwiedzających witrynę na subskrybentów poczty e-mail pozwala przywrócić tych użytkowników do witryny.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tego, dlaczego budowanie listy e-mailowej jest ważne.

Aby skonfigurować listę e-mailową, potrzebujesz usługi e-mail marketingu. Zalecamy korzystanie z Constant Contact, ponieważ są jedną z najlepszych firm e-mail marketingowych na rynku z bardzo przyjazną dla początkujących platformą.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz kompletny samouczek na temat uruchamiania biuletynu e-mailowego.

7. Nie Wybór Odpowiedniego Motywu WordPress

WordPress themes

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają początkujący WordPress, jest wybór odpowiedniego projektu dla swojej strony internetowej.

Dzięki tysiącom motywów WordPress Przeciętny początkujący próbuje wielu motywów, zanim zdecyduje się na właściwy, a ten proces może nawet doprowadzić użytkownika do wielokrotnego odbudowania witryny.

Aby tego uniknąć, zalecamy wybór odpowiedniego motywu WordPress od początku, a następnie trzymać się go.

Dzięki temu użytkownicy Witryny mogą zapoznać się z witryną, marką i jej unikalnym stylem. Spójność i ciągłość twojego projektu ma duży wpływ na rozpoznawalność i świadomość marki.

Często jesteśmy pytani przez czytelników, jak wybrać temat, który po prostu działa?

Cóż, jeśli chodzi o design, wolimy prostotę niż brokat. To działa naprawdę dobrze nie tylko dla nas, ale wiele udanych firm internetowych.

Musisz wybrać świetnie wyglądający, ale prosty motyw WordPress, który zwraca uwagę na następujące elementy:

 • Musi wyglądać równie dobrze na wszystkich urządzeniach (stacjonarnych, mobilnych i tabletach).
 • Powinien być łatwy do dostosowania i elastyczny, aby dostosować się do Twoich potrzeb.
 • Powinien współpracować z popularnymi wtyczkami i kreatorami stron WordPress.
 • Powinien być zoptymalizowany pod kątem wydajności i szybkości.

Teraz rozumiemy, że jako użytkownik nie-Techniczny, możesz nie być w stanie sprawdzić wszystkich tych rzeczy na własną rękę. W takim przypadku zalecamy wybranie motywu z najlepszego komercyjnego sklepu z motywami WordPress, takiego jak motyw StudioPress, Themify lub Astra.

Jeśli potrzebujesz więcej rekomendacji, sprawdź te witryny tematyczne, w których wybraliśmy najlepsze motywy WordPress w różnych kategoriach.

 • Najlepsze WordPress Blog themes
 • Najlepsze motywy biznesowe WordPress
 • Najlepsze proste motywy WordPress
 • Najlepsze wielozadaniowe motywy WordPress

8. Ignorowanie Aktualizacji WordPress

Ignoring WordPress updates

Widzieliśmy wielu początkujących, a nawet doświadczonych użytkowników WordPressa, którzy nie instalują aktualizacji na swojej stronie. Wielu z nich uważa, że spowoduje to błędy i może uszkodzić ich witrynę.

To nieprawda.

Możesz łatwo i bezpiecznie aktualizować WordPress bez łamania swojej witryny. Nie aktualizując WordPressa, pozostawiasz swoją witrynę podatną na naruszenia bezpieczeństwa podczas korzystania z przestarzałego oprogramowania.

To nie tylko WordPress, Twój motyw WordPress i wtyczki również regularnie wydają aktualizacje poprawek błędów, poprawek zabezpieczeń i nowych funkcji.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, jak bezpiecznie aktualizować WordPress

9. Nie Optymalizacja witryny pod kątem SEO

Optimize WordPress SEO

Wielu użytkowników WordPressa polega na najlepszych domysłach, jeśli chodzi o promowanie swoich stron internetowych. Niektórzy całkowicie ignorują SEO, podczas gdy niektórzy robią to pół serca.

SEO (ang. Search Engine Optimization) pomaga pozycjonować się wyżej w wyszukiwarkach, dzięki czemu więcej użytkowników może znaleźć Twoją stronę.

Wyszukiwarki są największym źródłem ruchu dla większości stron internetowych. SEO ma kluczowe znaczenie dla sukcesu twojego biznesu online.

Mamy kompletny przewodnik SEO krok po kroku WordPress dla początkujących, który pomoże Ci odpowiednio zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO.

10. Nieprawidłowe używanie kategorii i tagów

Categories vs Tags

Kolejnym dużym błędem jest niewłaściwe używanie kategorii i tagów. Niektórzy użytkownicy używają kategorii, w których powinni używać tagów i odwrotnie.

Widzieliśmy strony internetowe z dziesiątkami kategorii i bez tagów w ogóle. Widzieliśmy strony internetowe używające setek tagów i żadnych kategorii.

Zasadniczo kategorie są spisem treści Twojej witryny. Gdyby Twoja strona była szafką na pliki, kategorie byłyby jej szufladami.

Z drugiej strony, tagi są jak strona indeksu. Jeśli Twoja witryna była szafką na pliki, tagi byłyby etykietami na poszczególnych folderach plików.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, zobacz nasz przewodnik na temat kategorii vs tagi i jak prawidłowo z nich korzystać w WordPress, aby uzyskać maksymalną przewagę SEO.

11. Nieprawidłowe używanie postów i stron

Posts vs Pages - What's the difference?

Czasami początkujący użytkownicy WordPress używają postów do tworzenia ważnych stron internetowych. Podobnie niektórzy użytkownicy używają stron do artykułów, gdy zamiast nich powinni używać postów.

Wielu użytkowników uświadamia sobie swój błąd po pewnym czasie, gdy ich strona internetowa staje się trudna do zarządzania.

Zasadniczo strony są dla statycznych stron, które nie zmieniają się zbyt często, takich jak informacje, Kontakt, Polityka Prywatności itp.

Z drugiej strony posty dotyczą treści opartych na czasie, takich jak wiadomości, aktualizacje, artykuły i blogi.

Spójrz na nasz kompletny przewodnik na temat różnicy między postami a stronami i tego, co możesz z nimi zrobić.

Choosing the right permalinks structure

Wybór odpowiednich ustawień URL (struktura permalink) dla Twojej witryny jest naprawdę ważny. Późniejsza zmiana struktury adresu URL nie jest łatwa i może mieć znaczący wpływ na ruch w witrynie.

Polecamy udać się do Ustawienia ” Permalinks strona w obszarze administracyjnym WordPress i wybór struktury URL, która pokazuje nazwę postu w adresie URL.

13. Ignorowanie szybkości i wydajności strony

Website speed and performance

Ludzki zakres uwagi szybko spada, a użytkownicy chcą natychmiastowej satysfakcji. Dzięki szybszym połączeniom internetowym użytkownicy znajdą kilka dodatkowych sekund czasu ładowania strony, aby być bardzo powolnym.

I to nie tylko użytkownicy, nawet Wyszukiwarki pozycjonują szybsze witryny wyżej w wynikach. Ignorując szybkość i wydajność witryny, ryzykujesz doświadczenie użytkownika, a także rankingi wyszukiwania.

Dlatego musisz upewnić się, że Twoja strona ładuje się szybko. Mamy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci poprawić szybkość i wydajność WordPress bez wchodzenia zbyt głęboko w sprawy techniczne.

14. Brak Wyboru Odpowiednich Wtyczek

WordPress plugins

Prawdziwa moc WordPress pochodzi z jego wtyczek. Istnieją tysiące darmowych wtyczek WordPress, które można zainstalować za pomocą kilku kliknięć.

Jednak nie wszystkie wtyczki są dobre. W rzeczywistości niektóre wtyczki są złe i mogą wpłynąć na wydajność i bezpieczeństwo Twojej witryny. Często użytkownicy pobierają wtyczki z niewiarygodnych źródeł, które rozpowszechniają ukryte złośliwe oprogramowanie.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze wtyczek:

 • Instaluj tylko pluginy z WordPress.org lub firmy WordPress o dobrej reputacji.
 • Poszukaj opinii o wtyczkach i forach wsparcia, ponieważ są one dobrym wskaźnikiem jakości wtyczki
 • Sprawdź zaufane zasoby WordPress, takie jak WPBeginner dla zaleceń dotyczących wtyczek

Jeśli chcesz teraz kilka zaleceń, sprawdź naszą listę musi mieć wtyczki WordPress dla wszystkich stron internetowych.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasz przewodnik, jak wybrać najlepsze wtyczki WordPress dla swojej witryny.

15. Ignorowanie Najlepszych Praktyk Bezpieczeństwa WordPress

WordPress security

Wielu użytkowników nie podejmuje żadnych środków bezpieczeństwa w celu wzmocnienia bezpieczeństwa WordPress. Niektórzy uważają, że ich strona internetowa jest zbyt mała i nie będzie atakowana przez hakerów.

Hakerzy masowo atakują strony internetowe. Mogą na przykład używać Twojej witryny do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, ataków brute force, kradzieży danych i nie tylko.

Nie zabezpieczając witryny, możesz utracić rankingi wyszukiwania, DANE witryny i / lub informacje o klientach. To może kosztować dużo pieniędzy i ból głowy.

Musisz postępować zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa i budować warstwy zabezpieczeń wokół swojej witryny WordPress. Nie zajmuje to zbyt wiele czasu i nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, aby to zrobić.

Po prostu postępuj zgodnie z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress z instrukcjami krok po kroku, aby chronić swoją witrynę.

16. Zmiana adresu URL witryny i utrata całego ruchu

Changing domain names

Ilu z was nienawidziło pierwszej zarejestrowanej domeny i chciało się z niej zrezygnować, gdy poważnie podchodzicie do blogowania? Tak, to zdarza się każdemu z nas.

Chociaż możesz zmienić adres URL witryny lub nazwę domeny, ma to znaczący wpływ na SEO. Jeszcze gorzej jest, gdy przełączasz adresy URL bez podejmowania odpowiednich kroków.

Musisz skonfigurować odpowiednie przekierowania, poinformować Google o zmianie i dodać nową domenę do Google Search Console.

Opisaliśmy wszystkie kroki w naszym przewodniku, jak prawidłowo przenieść WordPressa do nowej domeny.

17. Nie Usuwanie Zawartości Demo WordPress

Remove demo content

Wiele osób nie usuwa domyślnej zawartości demo dodanej przez nową instalację WordPress. Obejmuje to przykładową stronę, post zatytułowany “Hello World” i domyślny komentarz.

Brak usunięcia tej treści pozwala wyszukiwarkom indeksować je i indeksować. Teraz, jeśli szukasz tekstu w treści demonstracyjnej w Google, znajdziesz setki tysięcy stron. To zduplikowana treść, a Wyszukiwarki penalizują zduplikowane treści jako strony o niskiej jakości.

Podobnie Wiele osób nie zmienia domyślnej linii tagu WordPress, która mówi “Just another WordPress site”.

Musisz usunąć wszystkie domyślne treści i linię tagów, ponieważ wyglądają nieprofesjonalnie i wywołują złe wrażenie.

18. Nie Ustawianie moderacji komentarzy

Moderating comments

SPAM z komentarzami jest irytujący i może źle wyglądać Twoja marka. Wielu początkujących ma swoje blogi skonfigurowane tak, aby automatycznie publikować wszystkie nowe komentarze bez moderacji.

Oznacza to, że komentarze spamowe z linkami do złośliwego oprogramowania i witryn o niskiej jakości mogą zostać uruchomione w Twojej witrynie bez Twojej wiedzy. Może to zaszkodzić rankingom wyszukiwania i reputacji witryny.

Musisz zawsze utrzymywać moderację komentarzy włączoną dla wszystkich witryn WordPress. Po prostu przejdź do Ustawienia ” Dyskusja strona i zaznacz pole obok opcji ‘Komentarz musi być ręcznie zatwierdzony’.

Manually approve comments

Następnie musisz uczynić to częścią swojej rutyny, aby sprawdzić i zatwierdzić komentarze na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz nasz artykuł na temat zwalczania spamu komentarza w WordPress.

19. Nie Optymalizacja obrazów dla sieci

Compress images

Obrazy są niezbędne w tworzeniu bardzo angażującej strony internetowej. Są one jednak również cięższe pod względem rozmiaru plików niż zwykły tekst.

Jeśli dodajesz obrazy do swojej witryny bez ich optymalizacji, wpłynie to na szybkość witryny.

Musisz mieć zwyczaj zapisywania obrazów jako zoptymalizowanych pod kątem Internetu. Możesz użyć Photoshopa, GIMP (bezpłatny) lub innych narzędzi online, aby zmniejszyć rozmiar pliku obrazu przed przesłaniem go.

Aby uzyskać instrukcje, zobacz nasz samouczek na temat zapisywania obrazów zoptymalizowanych pod kątem Internetu.

20. Zapisywanie niepotrzebnego kodu w pliku funkcji motywu

Code snippets

Innym częstym błędem, z którym często się spotykamy, jest dodanie zbyt wielu fragmentów kodu w funkcjach motywu.plik php.

Functions file jest zaprojektowany tak, aby zachowywał się jak wtyczka, ale nie jest idealnym miejscem dla wszystkich typów fragmentów kodu. Stracisz te modyfikacje po przełączeniu motywu. Możesz nawet zapomnieć, że po jakimś czasie dodałeś tam jakiś kod.

Zalecamy Dodawanie kodu do pliku funkcji motywu tylko wtedy, gdy kod jest związany ze zmianą czegoś w danym motywie.

W przypadku wszystkich innych kodów niestandardowych lepiej jest użyć wtyczki specyficznej dla witryny lub wtyczki urywki kodu.

21. Zablokowanie przez edycję pliku funkcji w obszarze administracyjnym WordPress

Theme editor in WordPress

Innym irytującym błędem, który jest dość powszechny, jest edytowanie pliku funkcji w obszarze administracyjnym WordPress.

Domyślnie WordPress jest wyposażony we wbudowany edytor kodu do edycji plików motywów i wtyczek wewnątrz WordPress. Często początkujący kończą łamanie swojej strony internetowej podczas dodawania lub usuwania kodu za pomocą tych edytorów.

Mimo że WordPress dodał funkcjonalność, aby złapać fatalne błędy i ich nie zapisać. Nadal możesz się zablokować i sprawić, że Twoja strona będzie niedostępna.

Zalecamy wyłączenie edytora motywów i wtyczek w WordPress i użycie FTP do edycji plików w WordPress.

22. Nie Konfigurowanie Google Search Console

Google Search Console

Dane są bardzo ważne przy planowaniu strategii rozwoju firmy i strony internetowej. Wielu użytkowników popełnia błąd, nie dodając swojej witryny WordPress do Google Search Console przez długi czas.

Oznacza to, że tracą ważne dane wyszukiwania,które mogą pomóc im w rozwoju witryny.

Google Search Console to bezpłatne narzędzie dostarczane przez Google. Pozwala zobaczyć, jak twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania i szybko rozwiązać wszelkie problemy z indeksowaniem wyszukiwania.

Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem Google Search Console, aby dowiedzieć się, jak można go wykorzystać do poprawy rankingów wyszukiwania i rozwoju firmy.

23. Używanie Uncategorized jako domyślnej kategorii

Uncategorized category

Wielu ludzi zostawia Uncategorized jako domyślną kategorię. WordPress wymaga, aby wszystkie posty zostały złożone w kategorii, a gdy nie wybrano kategorii, automatycznie dodaje post w kategorii domyślnej.

Wiele razy użytkownicy zapominają wybrać kategorię dla swojego postu i naciśnij przycisk Publikuj, który publikuje ten post W Uncategorized.

Błędy te można łatwo uniknąć, wybierając odpowiednią kategorię domyślną w Ustawieniach WordPress.

24. Nie używaj profesjonalnego markowego adresu e-mail

Free business email address

Widzieliśmy wielu ludzi wysyłających nam e-maile ze swoich kont Gmail lub Hotmail podczas pitchingu dla firmy, która ma już stronę internetową.

Skąd mamy pewność, że oficjalnie reprezentują tę firmę lub stronę internetową?

Podobnie, jeśli masz firmę i nadal wysyłasz ludziom e-maile biznesowe z bezpłatnego konta e-mail, ludzie będą mieli trudności z traktowaniem cię poważnie.

Ludzie nie mają czasu ani umiejętności, aby zweryfikować, czy jesteś faktycznym właścicielem tej witryny lub firmy.

Ten błąd jest również łatwy do uniknięcia. Zobacz nasz przewodnik, jak łatwo uzyskać profesjonalny biznesowy adres e-mail za darmo.

25. Pozostawienie strony publicznej podczas pracy nad nią

Maintenance mode

Ludzie często pozostawiają w budowie strony internetowe publicznie dostępne. Nie jest to zbyt profesjonalne i może zaszkodzić twojej firmie.

Publicznie dostępna strona internetowa może być automatycznie indeksowana i indeksowana przez wyszukiwarki w dowolnym momencie. Twoi konkurenci mogą go znaleźć i ukraść Twoje pomysły. Twoi klienci mogą go znaleźć i zobaczyć niedokończoną stronę internetową.

Istnieje łatwiejsze rozwiązanie, aby uniknąć tego błędu. Po prostu umieść swoją stronę w trybie konserwacji i dodaj stronę już wkrótce, aby zbudować oczekiwanie.

26. Nie Uczy Się WordPress

Learn WordPress

WordPress jest bardzo łatwy w użyciu, nawet dla nietechnicznych użytkowników. Pozwala to wielu użytkownikom na prowadzenie swoich stron internetowych bez uczenia się więcej o WordPress.

W ten sposób tracisz okazję do zbadania niezwykle pomocnych funkcji WordPress. Rzeczy, które są bardzo proste do wdrożenia, ale mogą przekształcić Twój biznes.

Nauka WordPress jest dość łatwa, szczególnie gdy masz już działającą witrynę WordPress. Poznaj różne sekcje WordPress, wypróbuj nowe wtyczki, dowiedz się więcej o SEO i e-mail marketingu.

WPBeginner to największa Darmowa witryna z zasobami WordPress dla początkujących z mnóstwem niesamowitych zasobów, filmów, poradników, samouczków krok po kroku i innych.

Poniżej znajdują się tylko niektóre z pomocnych zasobów, które znajdziesz na WPBeginner (wszystkie z nich są całkowicie bezpłatne).

 • WPBeginner Dictionary-najlepsze miejsce dla początkujących, aby rozpocząć i zapoznać się z żargonem WordPress
 • Filmy WPBeginner-nowy w WordPress? Obejrzyj te filmy 23, aby opanować WordPress.
 • WPBeginner Blog-centralne miejsce dla wszystkich naszych tutoriali WordPress.

Możesz również subskrybować nasz kanał YouTube, na którym regularnie udostępniamy samouczki wideo, aby pomóc Ci nauczyć się WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o typowych błędach WordPress i jak łatwo ich uniknąć. Możesz również zapoznać się z naszymi wskazówkami na temat skutecznych sposobów zwiększenia ruchu w witrynie bez wydawania zbyt dużych pieniędzy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…