Przewodnik dla początkujących do tworzenia przekierowań 301 w WordPress

Czy chcesz utworzyć przekierowania 301 na swojej stronie WordPress?

Przekierowania 301 pomagają naprawić błędy 404 nie znaleziono strony i wskazać użytkownikom właściwą stronę. Pomaga w zapewnieniu lepszego doświadczenia użytkownika i poprawie rankingów słów kluczowych.

W tym artykule wyjaśnimy, co to jest przekierowanie 301 i jak możesz je utworzyć w swojej witrynie.

Beginners Guide to Creating 301 Redirects in WordPress

Co To jest przekierowanie w WordPress?

Przekierowanie to sposób, w jaki witryna wysyła szybką wiadomość do przeglądarki czytelnika i informuje go, że strona, którą chce odwiedzić, została przeniesiona, więc przeglądarka może automatycznie skierować go na nową wybraną stronę.

Istnieją różne rodzaje przekierowań, takie jak przekierowania 301, przekierowania 302, przekierowania 307 itp.

W tym przewodniku dla początkujących skupimy się na przekierowaniach 301, ponieważ jest to najważniejsze dla Twojej witryny WordPress.

Przekierowanie 301 trwale przenosi stronę do nowej lokalizacji. Informuje przeglądarkę, że strona jest trwale przeniesiona do nowej lokalizacji i nie zamierzamy jej przenosić z powrotem.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, kiedy powinieneś ich używać.

Kiedy potrzebujesz przekierowania 301 w WordPress?

Głównym powodem korzystania z przekierowań 301 jest przeniesienie witryny lub strony w witrynie, a zamiast tego chcesz skierować użytkownika na nową stronę.

Musisz utworzyć przekierowanie 301, planując usunięcie postu lub strony na rzecz nowej treści. Jest to również potrzebne, gdy planujesz zmienić permalinks swojego posta lub strony.

Jeśli nie skonfigurujesz przekierowania, spowoduje to, że użytkownicy zobaczą błąd nie znaleziono strony 404. Jest to nie tylko złe dla wygody użytkownika witryny, ale może również wpłynąć na SEO WordPress.

404 Page example

Możesz stracić cenne linki zwrotne, jeśli w Twojej witrynie jest wiele niedziałających linków. Spowoduje to znaczny spadek autorytetu domeny i rankingów słów kluczowych.

Dlatego przekierowania 301 są bardzo ważne. Pozwalają one powiedzieć wyszukiwarkom i użytkownikom, że strona, do której próbują dotrzeć, została na stałe przeniesiona do nowej lokalizacji.

W ten sposób cały ruch na starej stronie i linki zwrotne są przenoszone na nową stronę.

Teraz rzućmy okiem na to, jak możesz tworzyć przekierowania 301 w WordPress przy użyciu różnych dostępnych metod.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Jak tworzyć przekierowania w WordPress z wtyczkami

Łatwiejsze podejście do tworzenia i zarządzania przekierowaniami 301 polega na użyciu jednej z wielu wtyczek przekierowujących WordPress. Pozwala to na skonfigurowanie przekierowań bez pisania nawet jednego wiersza kodu.

1. Wszystko w jednym SEO (AIOSEO)

Najprostszym sposobem zarządzania i tworzenia przekierowań 301 jest wtyczka All in One SEO (AIOSEO)WordPress. Jest to najlepsza wtyczka SEO dla WordPress i używana przez ponad 2 milionów profesjonalistów w celu poprawy SEO swojej witryny.

AIOSEO oferuje potężny dodatek do menedżera przekierowań, który bardzo ułatwia znalezienie uszkodzonych linków w Twojej witrynie i skonfigurowanie przekierowań 301, aby je naprawić.

Uwaga: Do korzystania z menedżera przekierowań potrzebna jest wersja AIOSEO Pro. Istnieje również darmowa wersja AIOSEO, ale nie zawiera przekierowań 301.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę AIOSEO Pro na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Gdy wtyczka jest aktywna, musisz przejść do Wszystko w jednym SEO ” przekierowania z pulpitu WordPress, a następnie kliknij przycisk “Aktywuj przekierowania”.

Activate AIOSEO redirects

Następnie możesz kliknąć kartę “Ustawienia” w sekcji przekierowania i wybrać ” PHP ” jako metodę przekierowania. Jest to najprostsza metoda tworzenia przekierowań i nie wymaga żadnej konfiguracji po stronie serwera.

AIOSEO pozwala również wybrać serwer WWW jako metodę przekierowania. Wymaga to jednak skonfigurowania Apache lub NGINX na serwerze WWW. Ta metoda wymaga wiedzy technicznej i nie jest zalecana dla początkujących.

Select the Redirect Method

Następnie przejdź do zakładki “przekierowanie”, aby utworzyć przekierowania 301.

Możesz teraz wprowadzić łącze, które chcesz przekierować w źródłowym adresie URL i wprowadzić nowe miejsce docelowe łącza w polu docelowy adres URL. Następnie wybierz typ przekierowania jako “301 przeniesiony na stałe” z rozwijanego menu.

Po wprowadzeniu wszystkich tych danych kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Enter Source URL and Target URL

Jeśli chcesz przekierować wiele adresów URL do nowej lokalizacji, po prostu kliknij przycisk “Dodaj adres URL” w polu źródłowe adresy URL.

Następnie możesz przewinąć w dół, aby wyświetlić dzienniki utworzonych przekierowań. Pokazuje liczbę osób, które odwiedziły link przekierowujący w kolumnie “trafienia” i opcję wyłączenia przekierowań 301.

View redirect logs in AIOSEO

Poza tym AIOSEO pomaga również śledzić strony błędów 404 i je naprawiać.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do zakładki Ustawienia i przewiń w dół do sekcji “dzienniki”. Następnie włącz opcje “404 dzienniki” i ” przekierowanie dzienniki.’

Możesz także wybrać okres przechowywania dzienników. Zalecamy przechowywanie ich przez maksymalnie jeden miesiąc, aby zapewnić płynną i szybką wydajność serwera.

Enable 404 logs

Po włączeniu tych opcji kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

W sekcji przekierowania powinna pojawić się nowa zakładka “404 dzienniki”. W tym miejscu AIOSEO będzie śledzić i pokazywać uszkodzone linki oraz umożliwi Ci konfigurowanie przekierowań.

Jednak po pierwszym włączeniu 404 dzienników nie znajdziesz żadnych danych. Wtyczka zaczyna nagrywać strony błędów 404 dopiero po włączeniu ustawień.

404 Logs Under Redirects

Po włączeniu możesz przejść do sekcji 404 dzienniki i zobaczyć adres URL uszkodzonych linków. Zobaczysz również liczbę odwiedzin łącza pod “odsłony” oraz ostatnią dostępną datę i godzinę.

Następnie wybierz adres URL błędu 404, który chcesz przekierować, i kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”. Zobaczysz teraz opcje, aby wprowadzić docelowy adres URL i wybrać typ przekierowania z menu rozwijanego.

Śmiało i wprowadź nowy adres URL, wybierz 301 przeniesiony na stałe jako typ przekierowania, a następnie kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Click the Add Redirect button

AIOSEO utworzy teraz przekierowanie 301 dla uszkodzonego linku. Aby sprawdzić, czy przekierowania działają poprawnie, po prostu odwiedź stary adres URL i sprawdź, czy otwierają nowy cel docelowy.

2. Przekierowanie

Innym sposobem dodawania i zarządzania przekierowaniami w WordPress jest użycie wtyczki przekierowania.

Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę przekierowania na swojej stronie. Możesz postępować zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji odwiedź Narzędzia ” Przekierowanie następnie kliknij przycisk “Start Setup”, aby skonfigurować wtyczkę.

Start setup of Redirection plugin

Następnie możesz wybrać opcje monitorowania zmian permalink w WordPress i prowadzić dziennik wszystkich przekierowań i błędów 404. Możesz po prostu włączyć te opcje i kliknąć przycisk “kontynuuj konfigurację”.

Basic setup Redirection plugin

Wtyczka będzie teraz testować Rest API. Gdy status wróci jako dobry, śmiało i kliknij przycisk “Zakończ konfigurację”.

Rest API test in Redirection

Po tym, można przejść do Narzędzia “Przekierowania” Przekierowania i utwórz swoje przekierowania 301.

Zobaczysz podstawowe ustawienia, aby dodać przekierowanie. Jeśli jednak klikniesz ikonę koła zębatego, zobaczysz więcej opcji wyboru rodzaju przekierowania.

Basic settings in Redirection plugin

Po kliknięciu ikony koła zębatego po prostu wprowadź źródłowy adres URL starej strony i dodaj docelowy adres URL, do którego chcesz przekierować.

Następnie ustaw opcję kod HTTP na “301-przeniesiony na stałe” z rozwijanego menu. Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk “Dodaj przekierowanie”.

Add new redirection to your website

3. Linki do stron

Czasami możesz chcieć zachować post lub stronę, ale przekierować ją do innego postu lub strony. Tutaj przydają się linki do stron.

Ta prosta wtyczka dodaje pole meta w edytorze WordPress, w którym możesz wprowadzić adres nowej lokalizacji, do której chcesz wysłać swoich użytkowników.

Page Links to in WordPress editor

4. Proste Przekierowania 301

Kolejną łatwą w użyciu wtyczką jest Simple 301 Redirects. Jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że przekierowania 301 są proste.

Aby rozpocząć, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę na swojej stronie internetowej. Jeśli potrzebujesz pomocy, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku na temat instalacji wtyczki WordPress.

Następnie odwiedź Ustawienia ” Przekierowania 301 wprowadź swój stary adres URL w polu żądanie, a docelowy adres URL w polu Miejsce docelowe.

Po wprowadzeniu danych kliknij przycisk “Dodaj nowy”, aby skonfigurować przekierowanie 301.

Simple 301 Redirects

Podczas konfigurowania przekierowań 301 za pomocą wtyczki WordPress jest łatwe, ma kilka drobnych błędów wydajności. W oparciu o dostawcę usług hostingowych WordPress przekierowania WordPress mogą być nieco wolniejsze o kilka mikrosekund.

Jeśli chcesz, aby Twoje przekierowania były szybsze, możesz to zrobić za pomocą metody kodu i .plik htaccess.

Konfigurowanie przekierowań 301 w WordPress za pomocą .htaccess

Użytkownicy WordPress mogą również skonfigurować przekierowania 301, edytując .plik konfiguracyjny serwera www htaccess.

Należy pamiętać, że mały błąd w swoim .kod htaccess może sprawić, że Twoja witryna WordPress będzie niedostępna i może zacząć wyświetlać Wewnętrzny błąd serwera.

Dlatego ważne jest, aby wykonać kopię zapasową .plik htaccess przed dokonaniem jakichkolwiek zmian.

Edytuj swoje .plik htaccess za pomocą wtyczki all in One SEO

Najprostszy sposób edycji WordPressa .plik htaccess jest za pomocą All in One SEO dla WordPress.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę all in One SEO. Następnie musisz odwiedzić Wszystko w jednym SEO ” narzędzia strona i przełącz na.Zakładka edytor htaccess.

Editing .htaccess file using All in One SEO

Stąd zobaczysz zawartość swojego .plik htaccess w edytorze. Możesz po prostu umieścić dowolny kod przekierowania, który chcesz dodać na dole.

Oto proste przekierowanie, w którym staramy się wysłać Użytkownika odwiedzającego stary post do nowego postu.

RewriteEngine On
/ Redirect / 301 / a-bardzo-stary-post/ http://yoursite.com/a-very-new-post/

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia. Wtyczka All in One SEO zaktualizuje twoją .plik htaccess.

Bezpośrednio Edytuj Swój WordPress .plik htaccess

Możesz także edytować swój WordPress .plik htaccess bezpośrednio, aby skonfigurować dowolne przekierowania.

Aby edytować swoje .plik htaccess, musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP. The .plik htaccess znajduje się w katalogu głównym witryny WordPress.

Jeśli nie widzisz swojego .plik htaccess tam, następnie musisz zmusić klienta FTP do pokazania ukrytych plików. (Zobacz Dlaczego nie możesz znaleźć .plik htaccess w Twojej witrynie WordPress.)

Możesz edytować .plik htaccess w dowolnym edytorze tekstowym, takim jak Notatnik.

Oto proste przekierowanie, w którym staramy się wysłać Użytkownika odwiedzającego stary post do nowego postu.

RewriteEngine On
/ Redirect / 301 / a-bardzo-stary-post/ http://yoursite.com/a-very-new-post/

Możesz dodać powyższy kod, najlepiej na końcu swojego .plik htaccess.

Nie zapomnij zapisać zmian i przesłać swoje .plik htaccess z powrotem na serwer. Następnie możesz przetestować przekierowanie, aby upewnić się, że przekierowanie jest prawidłowe.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dla początkujących do tworzenia przekierowań WordPress pomógł Ci skonfigurować przekierowania w Twojej witrynie. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, Jak założyć blog WordPress we właściwy sposób, lub zobaczyć naszą listę najlepszych usług e-mail marketingu dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…