Jak zapobiec skrobaniu treści w WordPress

Szukasz sposobu na powstrzymanie spamerów i oszustów przed kradzieżą treści na blogu WordPress za pomocą skrobaków treści?

To bardzo frustrujące jako właściciel witryny, aby zobaczyć, że ktoś kradnie Twoje treści bez pozwolenia, zarabiając na nich, wyprzedzając Cię w Google i kradnąc Twoich odbiorców.

W tym artykule omówimy, co to jest skrobanie treści blogowych, jak możesz zmniejszyć skrobanie treści i zapobiegać temu, a nawet jak skorzystać ze skrobania treści dla własnej korzyści.

How to Prevent Content Scraping in WordPress

Co To Jest Skrobanie Treści Bloga?

Skrobanie treści na blogu polega na pobieraniu treści z wielu źródeł i ponownym publikowaniu na innej stronie. Zazwyczaj odbywa się to automatycznie za pośrednictwem kanału RSS bloga.

Skrobanie treści jest teraz tak łatwe, że każdy może uruchomić witrynę WordPress, umieścić bezpłatny lub komercyjny motyw i zainstalować kilka wtyczek, które pójdą i zeskrobają treści z wybranych blogów.

Dlaczego skrobaczki treści kradną moje treści?

Niektórzy z naszych użytkowników pytali nas, dlaczego kradną moje treści? Prosta odpowiedź jest taka, że jesteś niesamowity. Prawda jest taka, że te skrobaczki treści mają ukryte motywy. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których ktoś mógłby zeskrobać Twoje treści:

  • Prowizja Partnerska – Istnieje kilka brudnych affiliate marketerów tam, że po prostu chce wykorzystać system, aby Kilka dodatkowych dolarów. Będą korzystać z Treści Użytkownika i innych treści, aby przyciągnąć ruch do swojej witryny za pośrednictwem wyszukiwarki. Strony te są zwykle ukierunkowane na konkretną niszę, więc mają powiązane produkty, które promują.
  • Generowanie Leadów – Często widzimy prawników i Pośredników w obrocie nieruchomościami. Chcą wyglądać jak liderzy branży w swoich małych społecznościach. Nie mają przepustowości do tworzenia wysokiej jakości treści, więc wychodzą i skrobają treści z innych źródeł. Czasami nawet nie są tego świadomi, ponieważ płacą jakiemuś szumowinie $30/miesiąc, aby dodać treści i pomóc im uzyskać lepsze SEO. W przeszłości zetknęliśmy się z kilkoma z nich.
  • Dochody Z Reklam – Niektórzy chcą stworzyć “centrum” wiedzy. One-stop-shop dla użytkowników w określonej niszy. Często zauważamy, że nasza zawartość witryny jest skrobana. Skrobak zawsze odpowiada: robiłem to dla dobra społeczności. Tyle, że strona jest otynkowana reklamami.

To tylko kilka powodów, dla których ktoś mógłby ukraść Twoje treści.

Jak złapać skrobaki treści?

Łapanie skrobaków treści jest żmudnym zadaniem i może zająć dużo czasu. Jest kilka sposobów na złapanie skrobaków treści.

Szukaj w Google z tytułami postów

Tak, to jest tak bolesne, jak się wydaje. Ta metoda prawdopodobnie nie jest tego warta, zwłaszcza jeśli piszesz o bardzo popularnym temacie.

Trackbacks

Jeśli dodasz linki wewnętrzne do swoich postów, zauważysz trackback, jeśli strona wykradnie Twoje treści. W ten sposób skrobak mówi ci, że skrobają Twoje treści.

Jeśli używasz Akismet, wiele z tych trackbacków pojawi się w folderze SPAM. Ponownie, będzie to działać tylko wtedy, gdy masz wewnętrzne linki w swoich postach.

Ahrefs

Jeśli masz dostęp do narzędzia SEO, takiego jak Ahrefs, możesz monitorować swoje linki zwrotne i zwracać uwagę na skradzione treści.

Jak radzić sobie ze skrobakami treści

Istnieje kilka podejść, które ludzie przyjmują w kontaktach ze skrobakami treści: podejście Do niczego,podejście do usuwania lub wykorzystanie ich.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

The Do Nothing Approach

Jest to zdecydowanie najprostsze podejście można podjąć. Zwykle najbardziej popularni blogerzy poleciliby to, ponieważ walka ze skrobakami zajmuje dużo czasu.

Teraz oczywiście, jeśli jest to dobrze znany blog, taki jak Smashing Magazine, CSS-Tricks, Problogger lub inne, to nie muszą się o to martwić. Są to strony autorytetów w oczach Google.

Znamy jednak kilka dobrych stron, które zostały oznaczone jako skrobaki, ponieważ Google myślał, że ich skrobaki są oryginalną treścią. Tak więc takie podejście nie zawsze jest naszym zdaniem najlepsze.

Podejście Typu Take Down

Jest to dokładne przeciwieństwo podejścia “Do nothing Approach”. W takim podejściu wystarczy skontaktować się ze skrobakiem i poprosić go o usunięcie treści.

Jeśli odmówią tego lub po prostu nie odpowiedzą na twoje prośby, złożysz DMCA (Digital Millennium Copyright Act) u ich hosta.

Z naszego doświadczenia wynika, że większość stron scrapujących nie ma dostępnego formularza kontaktowego. Jeśli tak, to wykorzystaj to. Jeśli nie mają formularza kontaktowego, musisz wykonać wyszukiwanie Whois.

Whois Lookup

Możesz zobaczyć dane kontaktowe na kontakt administracyjny. Zwykle kontakt administracyjny i techniczny jest taki sam.

Pokaże również rejestratora domeny. Większość znanych firm hostingowych i rejestratorów domen ma formularze DMCA lub e-maile. Możesz zobaczyć, że ta konkretna osoba jest z HostGator ze względu na ich serwery nazw. HostGator ma formularz skarg DMCA.

Jeśli serwer nazw jest czymś w rodzaju ns1.theirdomain.com, następnie trzeba kopać głębiej, wykonując odwrócone wyszukiwanie IP i wyszukiwanie adresów IP.

Możesz również skorzystać z usługi innej firmy DMCA.com za obalenie.

Jeff Starr w swoim artykule sugeruje, że powinieneś zablokować adresy IP przestępcy. Uzyskaj dostęp do dzienników ich adresu IP ,a następnie zablokuj je za pomocą czegoś takiego w katalogu głównym.plik htaccess:

Od 123.456.789

Możesz również przekierować je do fałszywego kanału, robiąc coś takiego:

RewriteCond %{REMOTE_ADDR} 123.456.789.
RewriteRule .* http://dummyfeed.com/feed [R, L]

Możesz być naprawdę kreatywny tutaj, jak sugeruje Jeff. Wyślij je do naprawdę dużych kanałów tekstowych pełnych z Lorem Ipsum. Możesz wysłać im obrzydliwe obrazy złych rzeczy. Możesz również wysłać je z powrotem do własnego serwera, powodując nieskończoną pętlę, która zawiesi ich witrynę.

Ostatnim podejściem, które stosujemy, jest ich wykorzystanie.

Jak wykorzystać skrobaki treści

To jest nasze podejście do radzenia sobie ze skrobakami treści i okazuje się całkiem dobrze. Pomaga to naszemu SEO, a także pomaga nam zarabiać dodatkowe pieniądze.

Większość skrobaków używa kanału RSS do kradzieży treści. Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić:

  • Łączenie Wewnętrzne – Musisz często łączyć swoje posty na blogu. Jeśli masz wewnętrzne linki w swoim artykule, pomaga to zwiększyć oglądalność stron i zmniejszyć współczynnik odrzuceń na własnej stronie. Po drugie, dostaje linki zwrotne od osób, które kradną twoje treści. Wreszcie, pozwala ukraść ich publiczność. Jeśli jesteś utalentowanym blogerem, to rozumiesz sztukę wewnętrznego łączenia. Musisz umieścić swoje linki na ciekawych słowach kluczowych. Sprawiają, że kuszące dla użytkownika, aby go kliknąć. Jeśli to zrobisz, publiczność skrobaka też na niego kliknie. Tak po prostu zabrałeś gościa z ich strony i sprowadziłeś go z powrotem tam, gdzie powinien być w pierwszej kolejności.
  • Auto Link Keywords with Affiliate Links – Istnieje kilka wtyczek, takich jak ThirstyAffiliates, które automatycznie zastąpią przypisane słowa kluczowe linkami partnerskimi,
  • Bądź kreatywny dzięki stopce RSS – Możesz użyć wtyczki all in One SEO, aby dodać niestandardowe elementy do stopki RSS. Tutaj możesz dodać wszystko, co chcesz. Znamy kilka osób, które lubią promować własne produkty do swoich czytników RSS. Więc dodadzą banery. Zgadnij co, teraz te banery pojawią się również na stronie tych skrobaków. W naszym przypadku zawsze dodajemy małe zastrzeżenie na dole naszych postów w naszych kanałach RSS. W ten sposób otrzymujemy link zwrotny do oryginalnego artykułu ze strony scrapera, który pozwala Google i innym wyszukiwarkom wiedzieć, że jesteśmy autorytetem. Pozwala również ich użytkownikom wiedzieć, że witryna kradnie nasze treści..

Sprawdź nasz przewodnik, jak kontrolować stopkę kanału RSS w WordPress, aby uzyskać więcej wskazówek i pomysłów.

Jak zmniejszyć i zapobiec skrobaniu bloga WordPress

Biorąc pod uwagę, czy podejmiesz nasze podejście do wielu wewnętrznych linków, dodając linki partnerskie, banery RSS i takie szanse, że zmniejszysz skrobanie treści do dobrej miary. Jeśli przyjmiesz sugestię Jeffa Starra dotyczącą przekierowania skrobaków treści, to również zatrzyma te skrobaki. Oprócz tego, co podzieliliśmy się powyżej, istnieje kilka innych sztuczek, których możesz użyć.

Kanał RSS Full vs. Summary

Nie było debaty w społeczności blogów, czy mieć pełny kanał RSS lub podsumowanie RSS. Nie będziemy wchodzić w wiele szczegółów na temat tej debaty, jednak jedną z zalet posiadania podsumowania tylko RSS jest to, że zapobiegasz skrobaniu treści.

Możesz zmienić ustawienia, przechodząc do panelu administracyjnego WordPress i przechodząc pod Ustawienia ” Czytanie. Następnie zmień ustawienie dla każdego artykułu w kanale Pokaż: podsumowanie.

Trackback SPAM

Trackbacks i Pingbacks na pewno miał wielkie zastosowania jednak, są one teraz stale nadużywane.

Często motywy wyświetlają trackbacki i pingbacki Pod lub wśród komentarzy. Daje to spamerowi zachętę do zeskrobania witryny i wysyłania trackbacków. Jeśli błędnie go zatwierdzisz, otrzymają link zwrotny i wzmiankę z twojej witryny. Oto jak możesz wyłączyć Trackbacki we wszystkich przyszłych postach.

Oto artykuł, który pokaże Ci, jak wyłączyć trackbacki i pingi również w istniejących postach WordPress.

Czy Skrobanie Treści Jest Kiedykolwiek Dobre?

Może być. Jeśli widzisz, że zarabiasz pieniądze na stronie skrobaka, to na pewno tak może być. Jeśli widzisz duży ruch ze strony skrobaka, może tak być.

W większości przypadków jednak tak nie jest. Zawsze powinieneś próbować usunąć swoje treści. Ale zdasz sobie sprawę, jak Twój blog staje się większy, prawie niemożliwe jest śledzenie wszystkich skrobaków treści. Nadal wysyłamy skargi DMCA, jednak wiemy, że istnieje mnóstwo innych stron, które kradną nasze treści, których po prostu nie możemy nadążyć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zapobiec skrobaniu treści bloga w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zapobiegać kradzieży obrazu w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…