Wtyczki sprawiają, że WordPress jest spełnieniem marzeń dla początkujących. Jednak z ponad wtyczkami 56,000 WordPress dostępnymi w oficjalnym katalogu wtyczek, użytkownicy mają trudności ze znalezieniem odpowiedniej wtyczki do WordPress. W tym artykule pokażemy, jak wybrać najlepszą wtyczkę do WordPressa, postępując zgodnie z tą samą listą kontrolną, którą śledzi nasz zespół w WPBeginner i inni eksperci WordPress.

Choose the Best WordPress Plugin

Zastrzeżenie: chociaż te czynniki nie gwarantują, że wybierzesz odpowiednią Wtyczkę 100% czasu, na pewno zwiększy to twoje szanse na sukces.

Zanim Zaczniesz

Szukając wtyczki, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zapisać dokładnie to, co chcesz, aby ta wtyczka zrobiła. Z naszego doświadczenia wynika, że pomaga, jeśli utworzysz listę kontrolną z funkcjami, których szukasz (w kolejności ważności).

Kolejność ważności ma znaczenie, ponieważ czasami nie znajdziesz wszystkiego w jednej wtyczce. Czynnik znaczenie pomoże dokonać decyzji łatwiejsze.

Pamiętaj, że nie musi to być jedna wtyczka, która robi wszystko. Jeśli znajdziesz dwie wtyczki, które dobrze ze sobą współpracują, aby dać ci to, czego potrzebujesz, zainstaluj te 2 wtyczki. Całkowita liczba wtyczek nie ma znaczenia, jakość ma.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak wybrać najlepszą wtyczkę WordPress.

Jak wyszukać wtyczkę

Katalog wtyczek WordPress jest punktem wyjścia dla większości ludzi. Ma tysiące dostępnych wtyczek, co jest Świetne, z wyjątkiem tego, że ta obfitość utrudnia również znalezienie idealnej wtyczki.

WordPress plugin directory

Funkcja wyszukiwania w katalogu wtyczek WordPress nie jest bardzo wyrafinowana. Dlatego zawsze zalecamy korzystanie z wyszukiwarki Google lub najpierw przejrzyj kategorię wtyczek Wpbeginnera.

Możesz również połączyć to, co najlepsze, wpisując słowo kluczowe w wyszukiwarce Google i dodać wpbeginner na końcu.

Alternatywnie możesz zacząć od przeglądania najpopularniejszych wtyczek WordPress w katalogu. Sprawdź, czy istnieje wtyczka, która pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli nie możesz znaleźć wtyczki na pierwszych dwóch stronach popularnych wtyczek, Uruchom wyszukiwanie.

Wyszukiwarka katalogów wtyczek WordPress domyślnie pokazuje wyniki na podstawie trafności.

WordPress Plugin Search Results

Dla każdego wyniku wyszukiwania będziesz mógł zobaczyć nazwę wtyczki, ocenę, opis, liczbę aktywnych instalacji (strony internetowe korzystające z wtyczki), nazwę autora i przetestowane z wersją WordPress.

Idealnie, chcesz wybrać wtyczkę, która brzmi odpowiednio dla Ciebie, ma przyzwoitą liczbę aktywnych instalacji, dobrą ocenę i przetestowaną z najnowszą wersją WordPress.

Porównanie wtyczek-którą pobrać?

Po znalezieniu kilku wtyczek możesz otworzyć te strony wtyczek w nowych kartach, aby je porównać. Strona wtyczki WordPress zawiera informacje o wtyczce, co robi, jak z niej korzystać itp. Będziesz musiał użyć tych informacji, aby zdecydować, czy ta wtyczka jest dla Ciebie najlepsza.

WordPress Plugin Listing Page

Pasek boczny na stronie wtyczki zawiera przydatne informacje o wtyczce. Pierwsza sekcja na pasku bocznym pokazuje wersję wtyczki, ostatnio zaktualizowaną, aktywne instalacje, minimalną wersję WordPress wymaganą do uruchomienia wtyczki.

Data ostatniej aktualizacji wtyczki i aktywne instalacje są dobrym wskaźnikiem popularności wtyczki.

Ta sekcja pokaże również przetestowane do wersji WordPress. Jeśli nie pokazuje najnowszej wersji, nie ma potrzeby świrować. Chociaż autorzy wtyczek sprawdzają swoje wtyczki przy każdym nowym wydaniu WordPress, mogą aktualizować wtyczkę tylko w razie potrzeby. Zobacz nasz artykuł o instalowaniu wtyczek nie testowanych z wersją WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Oceny Wtyczek

Na pasku bocznym strony wtyczki będziesz również mógł zobaczyć oceny wtyczek. Liczba gwiazdek wskazuje punktację, gdzie pięć jest Najwyższą, a jedna najniższą.

Zawsze należy pamiętać, że wielu użytkowników WordPressa korzysta z wtyczki bez jej oceny. Możliwe, że wtyczka pobrana przez tysiące osób może nadal nie mieć wystarczającej liczby osób, które ją oceniają.

Plugin ratings

Recenzje Wtyczek

Gdy użytkownik ocenia wtyczkę, jest proszony o napisanie recenzji dla swojej oceny. Możesz zobaczyć te recenzje, klikając na paski ocen. Na przykład, jeśli ktoś dał wtyczce jedną gwiazdkę, możesz kliknąć link 1 gwiazdki, aby przeczytać jego recenzję.

Inną rzeczą, aby zauważyć tutaj jest całkowita liczba ocen. Na przykład, jeśli wtyczka ma tylko jedną lub dwie osoby oceniające ją, to naprawdę nie jest to znacząca liczba. Jeśli jednak jedna lub dwie osoby pozostawiłyby dobry powód do oceny w recenzji, oznaczałoby to, że ich ocena byłaby znacząca dla innych.

WordPress Plugin Reviews - WPForms

Przegląd Wsparcia

Sekcja wsparcia na pasku bocznym strony wtyczki daje szybki przegląd liczby wątków wsparcia otwartych dla wtyczki w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Pokaże również, ile z tych wątków zostało rozwiązanych.

Możesz zobaczyć wątki wsparcia, klikając kartę wsparcie na pasku Menu Wtyczki. Podobnie jak w recenzjach, należy pamiętać, że nierozwiązane wątki wsparcia tak naprawdę nie oznaczają, że wtyczka ma pewne problemy.

Jeśli jednak wtyczka ma wiele nierozwiązanych wątków, a autor wtyczki nie odpowiedział na żaden z nich w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, może to być wskaźnik, że autor stracił zainteresowanie. Wtyczka może nadal działać dla ciebie,ale może nie być obsługiwana w dłuższej perspektywie.

Plugin support overview

Zrzuty Ekranu Wtyczki

W przypadku większości wtyczek WordPress w katalogu zobaczysz sekcję zrzutów ekranu poniżej opisu wtyczki. Zrzuty ekranu wtyczki to szybki sposób, aby zobaczyć, jak wtyczka wygląda na interfejsie i na zapleczu witryny WordPress.

Czasami zrzuty ekranu są bardziej pomocne niż rzeczywiste opisy wtyczek, które mogą być długie i mylące. Dzięki zrzutom ekranu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądać wtyczka, co faktycznie robi, a następnie szybko dowiedzieć się, czy powinieneś spróbować.

WordPress Plugin Screenshots - WPForms

Sprawdź FAQ i inne uwagi

Nie zapomnij sprawdzić sekcji FAQ i innych uwag poniżej opisu wtyczki (niektóre wtyczki mogą ich nie mieć). Sekcje te zazwyczaj zawierają przydatne informacje na temat korzystania z wtyczki. Czasami użytkownicy narzekają, że wtyczka nie działa, nawet nie czytając, jak jej używać.

Gdy próbujesz wtyczki, upewnij się, że przeczytałeś te sekcje, aby móc poprawnie skonfigurować i używać wtyczki na swojej stronie internetowej. Jest również możliwe, że znajdziesz tam kilka innych fajnych wskazówek.

Na przykład, jeśli szukasz wtyczki, która dodaje widżet, możesz się dowiedzieć, że zapewnia również tag szablonu, którego możesz użyć w swoim motywie lub krótki kod, którego możesz użyć w postach i stronach. Możesz również znaleźć porady autora wtyczki, jak dodać własne style CSS do wyjścia wtyczki.

Plugin FAQs section

Testowanie wtyczki

Wtyczki WordPress mogą spowolnić Twoją witrynę, jeśli są źle napisane lub nie przestrzegają standardów kodowania WordPress.

Aby sprawdzić ten problem, przejdź do Pingdom lub innej usługi sprawdzania prędkości witryny. Przetestuj szybkość strony swojej witryny przed aktywacją wtyczki. Rób zrzuty ekranu lub notuj wyniki.

Następnie wróć do swojej witryny WordPress i aktywuj wtyczkę. Teraz przetestuj szybkość swojej witryny ponownie.

Jeśli wtyczka dodaje znaczną ilość czasu do szybkości witryny, powinieneś spróbować znaleźć lepszą wtyczkę.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu zobaczysz, że wtyczka dodała dodatkowe 0.8 sekund do czasu ładowania naszej witryny testowej, co znacznie spowolniło.

Plugin impact on website speed

Zwracanie się do społeczności WordPress i autorów wtyczek

WordPress to bezpłatne oprogramowanie społecznościowe, a także katalog wtyczek WordPress. Autorzy wtyczek włożyli wiele czasu, ciężkiej pracy i kreatywności w pisaniu tych wtyczek. Możesz im pomóc na wiele sposobów, a oto lista rzeczy, które możesz zrobić:

  • Darowizna: Jeśli uważasz, że wtyczka jest przydatna, a autor wtyczki ma adres URL darowizny na stronie wtyczki,rozważ przekazanie pieniędzy. Nie jest to cena wtyczki, jest to znak uznania.
  • Oceń wtyczkę: Jak wspomnieliśmy wcześniej, wielu użytkowników nie czuje się zbytnio skłonnych do oceniania wtyczki, która działa dobrze. Możesz pomóc przełamać ten trend. Gdy znajdziesz wtyczkę, którą lubisz, zostaw ocenę i recenzję. Kilka linii jest wystarczająco dobrych, aby poinformować ludzi o twoich doświadczeniach z wtyczką.
  • Wzmianka wtyczka na Twoim blogu, Twitterze lub Facebooku.

Co zrobić, gdy wtyczka nie działa

Jeśli wtyczka daje błąd lub nie działa, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to dowiedzieć się, czy ma konflikt z inną wtyczką lub motywem. Wyłącz wszystkie inne wtyczki i aktywuj domyślny motyw WordPress. Spróbuj ponownie przetestować wtyczkę. Jeśli nadal nie działa, możesz otworzyć wątek pomocy technicznej.

Odwiedź Stronę wtyczki na WordPress wtyczki Directory i kliknij na zakładkę wsparcie. Przewiń w dół, aż znajdziesz formularz wsparcia i go wypełnij.

Pamiętaj, że wtyczki WordPress są open source, co oznacza, że nie mają żadnej gwarancji, a autorzy wtyczek nie muszą odpowiadać na twoje pytania. Jednak większość autorów wtyczek dba o swój kod i spróbuje jak najlepiej odpowiedzieć na pytania dotyczące wsparcia, kiedy tylko mogą. Sprawdź nasz przewodnik, jak prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać je.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci wybrać najlepszą wtyczkę WordPress. Możesz również zobaczyć naszego eksperta-wybierz niezbędne wtyczki WordPress dla każdej strony internetowej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…