Czy chcesz wyśrodkować wyrównanie wideo w WordPress? Domyślnie, jeśli szerokość wideo jest mniejsza niż obszar artykułu, WordPress automatycznie wyrównuje go do lewej, pozostawiając dodatkową białą przestrzeń po prawej stronie. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wyśrodkować wyrównanie wideo w WordPress.

How to center align a video in WordPress

Dlaczego Center Align wideo w WordPress?

Domyślnie po osadzeniu filmu w WordPress jest on automatycznie wyrównywany do lewej strony. Dzieje się tak dlatego, że filmy są zewnętrzną treścią osadzoną w treści, więc WordPress nie jest w stanie odgadnąć, w jaki sposób chcesz je wyświetlić.

Jako najlepsza praktyka, automatycznie wyrównuje go w lewo. Pozostawia to do ciebie, aby dostosować wyrównanie w razie potrzeby.

Left aligned video in a WordPress post

Nie zalecamy przesyłania filmów bezpośrednio do WordPress, ale to samo stanie się z przesłanymi filmami, jeśli ich szerokość jest mniejsza niż obszar zawartości.

Mając to na uwadze, zobaczmy, jak łatwo wyśrodkować wyrównanie wideo w WordPress lub poszerzyć go, aby dobrze wyglądał w treści.

Jak wyśrodkować wyrównać wideo w WordPress

Jeśli chcesz, aby Twój film wypełniał szerokość obszaru zawartości, najlepszym sposobem na to jest dodanie adresu URL wideo YouTube lub Vimeo bezpośrednio w edytorze postów zamiast korzystania z kodu osadzania.

Po prostu wprowadzając adres URL, WordPress automatycznie próbuje wyświetlić film, który pasuje do obszaru treści.

Add video URL to embed video in WordPress

Jednak czasami z tego czy innego powodu może być konieczne użycie kodu osadzania. W takim przypadku musisz dodać prosty kod HTML do kodu osadzania wideo.

Najpierw musisz przełączyć się do edytora tekstu na ekranie edycji postu. Następnie musisz dodać następujący kod HTML do kodu osadzania wideo:

<div style="text-align:center;">

/// Twój kod do osadzania wideo idzie tutaj

< / div>

Możesz teraz zapisać zmiany i wyświetlić podgląd postu lub strony. Twój film zostanie starannie wyrównany w środku obszaru treści.

Video aligned to the center

Innym podejściem jest ręczne zwiększenie szerokości filmu, aby dopasować go do obszaru zawartości. Aby to osiągnąć, wystarczy dodać lub zmienić parametr “szerokość”w kodzie osadzania.

< iframe width = " 760 " height = "315" src= "https://www.youtube.com/embed/4YpyiJ05YOg"frameborder=" 0"allow=" autoplay; encrypted-media " allowfullscreen>< / iframe>

Jeśli przesyłasz wideo bezpośrednio w WordPress, możesz zwiększyć szerokość za pomocą skrótu wideo.

Po włożeniu wideo za pomocą domyślnego programu do przesyłania multimediów przełącz się na edytor “tekst” i zwiększ parametr szerokości w wideo shortcode.

Video shortcode

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak wyśrodkować wyrównać wideo w WordPress. Możesz również zobaczyć nasze porównanie YouTube vs Vimeo, aby zobaczyć, który z nich jest lepszy dla Twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…