Jak znaleźć adres URL strony logowania WordPress

“Jak zalogować się do WordPress?”jest jednym z najczęściej zadawanych pytań WordPress.

Początkujący często mają trudności ze znalezieniem adresu URL strony logowania WordPress, co uniemożliwia im pracę na swojej stronie internetowej.

W tym artykule pokażemy, jak znaleźć adres URL logowania WordPress. Pokażemy Ci również różne sposoby logowania się do obszaru administracyjnego WordPress.

How to find the WordPress Login Page URL

Dlaczego potrzebujesz adresu URL logowania?

Strona logowania to drzwi między witryną a pulpitem zarządzania witryną, znanym również jako obszar administracyjny. Po zalogowaniu możesz tworzyć nowe posty, dodawać nowe strony, zmieniać wygląd, dodawać wtyczki itp.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz instrukcje tekstowe, Kontynuuj czytanie.

Jak znaleźć link do logowania WordPress?

W typowej instalacji WordPress z dobrym dostawcą hostingu WordPress, wszystko, co musisz zrobić, to dodać / login / lub / admin / na końcu adresu URL witryny.

Na przykład:

www.example.com/admin/
www.example.com/login/

Nie zapomnij wymienić example.com z własną nazwą domeny.

Oba te adresy URL przekierują Cię na stronę logowania WordPress.

WordPress login page

Jeśli z jakiegoś powodu adres URL logowania WordPress nie działa poprawnie, możesz łatwo uzyskać dostęp do strony logowania WordPress, przechodząc do tego adresu URL:

www.example.com/wp-login.php

Teraz, jeśli zainstalowałeś WordPress w podkatalogu, takim jak / wordpress/, musisz uzyskać dostęp do strony logowania do bloga WordPress w ten sposób:

www.example.com/wordpress/login/
www.example.com/wordpress/wp-login.php

Jeśli zainstalowałeś WordPress na subdomenie, możesz uzyskać dostęp do strony logowania administratora WordPress w ten sposób:

subdomain.example.com/login/
subdomain.example.com/wp-login.php

Po zalogowaniu zostaniesz przekierowany do obszaru administracyjnego WordPress swojej witryny, który znajduje się w folderze wp-admin.

Możesz uzyskać bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego, wprowadzając adres URL witryny w ten sposób:

www.example.com/admin/
www.example.com/wp-admin/

Ten adres URL sprawdza, czy byłeś wcześniej zalogowany i czy Twoja sesja jest nadal aktywna.

Jeśli oba są prawdziwe, zostaniesz przekierowany do Pulpitu nawigacyjnego WordPress. Jeśli Twoja sesja wygasła, zostaniesz przekierowany z powrotem na stronę logowania WordPress.

Jak zapamiętać stronę logowania WordPress w WordPress

Jeśli trudno Ci zapamiętać link do logowania WordPress, zalecamy dodanie zakładki do paska zakładek przeglądarki.

Alternatywnie możesz dodać link do logowania WordPress na stopce witryny, pasku bocznym lub w menu. Można to zrobić na dwa bardzo proste sposoby.

Pierwszą opcją jest dodanie łącza logowania WordPress do menu. Po prostu zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wygląd ” Menu.

Następnie kliknij kartę Link, aby ją rozwinąć i dodać link logowania WordPress i tekst. Po zakończeniu kliknij na Dodaj do przycisku Menu aby dodać ten link do swojego menu. Również nie zapomnij kliknąć na Zapisz Menu guzik.

Add link to the login page in navigation menu

Drugą opcją jest użycie domyślnego widżetu o nazwie Meta. Ten widżet dodaje link do strony logowania, linki do kanałów RSS Twojej witryny i link do WordPress.org strona internetowa.

Zacznij od przejścia do Wygląd ” Widgety Przeciągnij widżet meta na pasek boczny lub obszar gotowy do widżetów. Jeśli nie chcesz używać widżetu Meta, możesz również użyć widżetu Menu tutaj.

Możesz dodać link do logowania WordPress w stopce, pasku bocznym lub w zasadzie dowolnym innym obszarze gotowym do widgetów w swoim motywie.

Adding meta widget to WordPress sidebar

Użyj Zapamiętaj mnie, aby ominąć stronę logowania w WordPress

Na stronie logowania WordPress znajduje się pole wyboru Zapamiętaj mnie. Zaznaczenie tego pola przed zalogowaniem pozwoli na bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego bez logowania podczas kolejnych wizyt przez 14 dni lub ustawień plików cookie przeglądarki.

Remember me checkbox

Jeśli podczas logowania zapomnisz zaznaczyć opcję “Zapamiętaj mnie”, możesz zainstalować wtyczkę Always Remember Me. Automatycznie zaznacza pole wyboru Zapamiętaj mnie za każdym razem, gdy logujesz się do WordPress.

Jak dodać niestandardowy formularz logowania WordPress w WordPress

Sidebar login form

Jeśli masz wielu użytkowników w swojej witrynie WordPress, warto dodać formularz logowania WordPress na pasku bocznym lub utworzyć niestandardową stronę logowania, która pasuje do projektu i motywu witryny.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, ale zalecamy użycie wtyczki Theme my Login.

Umożliwia tworzenie niestandardowych stron logowania, a także jest wyposażony w widżet logowania na pasku bocznym. Możesz po prostu dodać widżet do paska bocznego swojej witryny, a wyświetli się formularz logowania.

Możesz także użyć WPForms do tworzenia własnych niestandardowych formularzy logowania. Jest to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress i pozwala łatwo tworzyć formularze logowania i dodawać je w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł o tym, jak dodać stronę logowania front-end i widżety w WordPress.

Zaloguj się WordPress z Pulpitu hostingowego

Wiele firm hostingowych WordPress zapewnia łatwe skróty, aby uzyskać bezpośredni dostęp do obszaru administracyjnego WordPress i całkowicie pomijać stronę logowania WordPress.

Oto jak zalogować się do WordPress za pomocą popularnych pulpitów hostingowych.

1. Skrót do logowania WordPress w Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Oferują przyjazny dla początkujących pulpit nawigacyjny z szybkimi skrótami do zarządzania witryną WordPress.

Po prostu zaloguj się do Pulpitu Nawigacyjnego Bluehost i przejdź do zakładki “moje witryny”. Stąd zobaczysz wszystkie witryny WordPress, które zainstalowałeś na swoim koncie hostingowym.

Log into WordPress

Najedź kursorem na stronę, do której chcesz się zalogować, a następnie kliknij przycisk “Zaloguj się do WordPress”.

2. Skrót do logowania WordPress w SiteGround

SiteGround ma również szybki skrót do logowania się do witryny WordPress.

Po prostu zaloguj się do pulpitu hostingowego SiteGround, a następnie kliknij kartę “strony internetowe” u góry. W tym miejscu zobaczysz listę stron internetowych zainstalowanych na koncie hostingowym.

Kliknij przycisk “WordPress Kit” obok strony, do której chcesz się zalogować.

SiteGround dashboard

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym zobaczysz przycisk, aby zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress.

SiteGround WordPress login button

3. Skrót do logowania WordPress w WP Engine

WP Engine to najlepiej zarządzane firmy hostingowe WordPress. Mają również skrót do logowania WordPress, który wysyła cię do adresu URL logowania WordPress, ale nie loguje się automatycznie.

Odwiedź pulpit nawigacyjny WP Engine, a następnie wybierz swoją witrynę. Na stronie Przegląd witryny zobaczysz skrót do strony logowania WordPress w lewej kolumnie.

WP Engine WordPress login shortcut

Dalsze personalizacje i zasoby logowania WordPress

Napisaliśmy wiele artykułów na temat dostosowywania logowania WordPress i naprawiania typowych błędów.

Jeśli chcesz utworzyć niestandardową stronę logowania WordPress ze swoją marką, sprawdź nasz przewodnik, jak dostosować stronę logowania WordPress (nie wymaga HTML/CSS).

Formularze logowania WordPress mogą być nadużywane przez ataki brute force. Jeśli masz do czynienia z takimi atakami na swojej stronie internetowej, możesz dodać CAPTCHA do formularza logowania i rejestracji WordPress, aby chronić swoją witrynę.

Rozwiązywanie Błędów Logowania WordPress

Czasami możesz napotkać dziwne błędy związane ze stroną logowania WordPress. Omówiliśmy kilka z nich szczegółowo wraz ze wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów:

  • Jak rozwiązać problem odświeżania i przekierowania strony logowania WordPress
  • Jak naprawić WordPress utrzymuje Problem wylogowania
  • Jak naprawić błąd zbyt wiele przekierowań problem w WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć link do logowania WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem bezpieczeństwa krok po kroku WordPress i naszym ostatecznym przewodnikiem, jak przyspieszyć WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…