Aktualizacja: nie zalecamy używania Feedburnera, ponieważ jest to umierający produkt pełen błędów. Przeczytaj ten artykuł, aby zobaczyć, dlaczego nie powinieneś używać FeedBurner i dowiedzieć się o alternatywach.

Każdy duży blog używa FeedBurner do nagrywania swoich kanałów RSS, ponieważ jest to darmowy system bogaty w funkcje, którego nie można odrzucić. FeedBurner zapewnia statystyki, opcję optymalizacji feeda, opcję publikacji feeda i wiele więcej. Integracja FeedBurner i Google Analytics jest koniecznością dla każdego bloga WordPress. W tym artykule pokażemy, jak możesz skonfigurować kanały blogów WordPress za pomocą FeedBurner i użyć ich, aby pomóc przenieść bloga na wyższy poziom.

Dlaczego FeedBurner jest ważny dla blogerów?

FeedBurner to bezpłatna usługa, która jest załadowana opcjami, których nie otrzymasz z domyślnym kanałem WordPress. Niektóre funkcje obejmują:

  • Statystyki dotyczące subskrybentów RSS, dzięki czemu możesz analizować i optymalizować swoje posty na blogu.
  • Daj użytkownikom wiele opcji subskrypcji, takich jak E-mail, oraz innych czytników kanałów (Netvibes, Google itp.).
  • Dowód społeczny (liczba abonentów)
  • Opcja dostosowywania kanałów, takich jak modyfikowanie nagłówków postów, branding i inne.
  • Opcja pingowania różnych usług odczytu kanałów po opublikowaniu postów.
  • Zintegruj Google Adsense, aby zarabiać na swoich kanałach RSS.
  • I więcej…

Tylko z krótką listą funkcji, można zobaczyć, że jest to must have dla wszystkich blogów. Teraz możemy założyć konto Feedburnera.

Konfigurowanie FeedBurner dla WordPress feeds

Najpierw musisz mieć konto Google (każde konto gmail będzie działać). Odwiedź Stronę usługi feedburner, aby rozpocząć ten proces.

W pierwszym kroku wpisz link do swojego kanału blogowego WordPress. Jeśli masz przyjazną dla SEO strukturę URL WordPress, Twój link do kanału powinien być jak yourdomain.com/feed/

Step 1 - Claim Your Feeds on Feedburner

W Kroku 2 wybierzesz tytuł kanału i adres kanału. Zaleca się, aby tytuł kanału był taki sam jak Twój blog. Najlepiej jest, aby twój adres kanału był krótki i niezapomniany.

Step 2 - Select Title and Feed Address

Technicznie Twoje kanały są tworzone, więc nie musisz już wykonywać tych kroków. Kliknij na Skip bezpośrednio do Feed Management.

Step 3 - Go to Feed Management

Zobaczysz stronę z linkiem do wielu platform blogowych. Zignoruj to wszystko, ponieważ wrócimy do nich później w tym artykule. Wystarczy kliknąć na zakładce Optymalizacja, którą widzisz na poniższym obrazku.

Step 4 - Click on Optimize

W kroku 5 będziemy pracować nad optymalizacją Twojego kanału na blogu WordPress. Musisz upewnić się, że opcja Haev Browser Friendly jest aktywowana, inteligentny Feed aktywowany i feedflare aktywowany. Możesz aktywować inne usługi, jeśli chcesz, ale te 3 usługi są koniecznością. BrowserFriendly znacznie ułatwia subskrybowanie. SmartFeed zapewnia maksymalną kompatybilność ze wszystkimi aplikacjami czytnika paszy. FeedFlare buduje interaktywność w postach, dodając e-mail Ten i inne opcje udostępniania.

Step 5 - Optimize your Feeds

W kroku 6 przyjrzymy się wszystkim opcjom publikowania dla kanału. Musisz zezwolić na subskrypcje e-mail w swojej witrynie, ponieważ są użytkownicy, którzy wolą otrzymywać aktualizacje e-mail niż korzystać z Google reader. Pingshot musi być aktywowany, ponieważ powiadamia usługi podczas postu. Widżet Feedcount pozwala pokazać liczbę subskrybentów. Jest to jedna z najlepszych metod dowodu społecznego. Awareness API jest przydatny, jeśli próbujesz wymienić się na stronach takich jak BuySellAds, ponieważ mogą one łatwo wyodrębnić liczbę subskrybentów. Istnieją inne odlotowe opcje, takie jak Headline Animator, BuzzBoost, które możesz aktywować, jeśli chcesz.

Step 6 - Publicize your feed

Zarabianie na Feedzie to kolejna dobra cecha Feedburnera, z tym że pozwala tylko na korzystanie z Google Adsense. Więc zarejestruj się w Google Adsense i postępuj zgodnie z ich kierunkiem.

Step 7 - Monetize your feed

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków możesz kliknąć kartę Analizuj. Najprawdopodobniej zobaczysz ekran taki jak ten poniżej, ponieważ statystyki nie są rejestrowane. Daj mu 24 godziny, a zaczniesz widzieć tam liczby. Użyj liczby subskrybentów, kliknięć i innych przydatnych danych, aby poprawić swój blog. Zobacz, co Twoi użytkownicy lubią, a czego nie lubią dzięki tej stas, a następnie skup się na typach postów, które użytkownicy lubią i lubią.

Step 8 - Analyze your Feed and Improve

Zintegruj FeedBurner z WordPress

Nawet jeśli skonfigurowałeś swój kanał z FeedBurner w powyższych krokach,ale jeszcze nie zintegrowałeś go z WordPress. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to przestać rozcieńczać paszę i zrobić ją jedną. Musisz utworzyć przekierowanie, więc gdy użytkownicy próbują odwiedzić yourdomain.com/feed / są przekierowywane na Twoją stronę FeedBurner feed. W ten sposób możesz śledzić subskrybentów na swoim blogu.

Istnieje plugin o nazwie FD FeedBurner, który pozwala łatwo utworzyć to przekierowanie. Możesz również przekierować swoje kanały za pomocą .plik htaccess, ale nie będziemy udostępniać tej metody, ponieważ nie jest to coś, co zalecamy dla początkujących.

Większość motywów WordPress jest teraz dostarczana z integracją FeedBurner, taką jak motyw Headway, motyw standardowy i inne. Jeśli twój motyw nie jest kompatybilny, użyj powyższej wtyczki.

Dodaj pole subskrypcji e-mail na swojej stronie

Najpierw odwiedź Publicize ” subskrypcje e-mail, a następnie skopiuj i wklej kod, który Ci podadzą w pliku szablonu, który Ci się podoba (głównie pasek boczny.php). Pamiętaj, aby dostosować wygląd formularza e-mail, musisz mieć wcześniejszą znajomość HTML i CSS.

Jeśli twój blog nie ma FeedBurner feeds, pobierz go teraz.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…