W zeszłym roku poruszyłem temat tego, jak znaleźć godne zaufania tematy, zasugerowałem, że przyjazność dla SEO może być cechą wskazującą na wiarygodność. To dlatego, że oprócz świetnego wyglądu i pełnego funkcji, motyw WordPress, który sprzyja optymalizacji wyszukiwania, jest wyraźnie zbudowany przez programistę, który rozumie twoje potrzeby. Oraz chce ułatwić Ci pracę.

Zauważ tutaj, że nie mówię, że wszystkie motywy WordPress muszą być przyjazne SEO. Zawsze możesz samodzielnie poprawić SEO dzięki wtyczkom SEO WordPress, narzędziom SEO WordPress, a także ogólnym najlepszym praktykom SEO. To powiedziawszy, jeśli SEO ma najwyższy priorytet, a twój klient już mówi o byciu na pierwszym SERP, zanim jeszcze zaczniesz budować witrynę, idealnym rozwiązaniem jest użycie motywu WordPress zbudowanego tak, aby był przyjazny SEO.

Ale co sprawia, że motyw WordPress jest przyjazny dla SEO i dlaczego miałby być korzystny dla przepływu pracy nad tworzeniem stron internetowych? Zidentyfikuję te czynniki, a także dam ci 8 najlepszych przyjaznych SEO motywów WordPress, z których możesz korzystać w 2018.

Co sprawia, że WordPress Theme SEO-Friendly?

Jest wiele pracy, która idzie w optymalizację witryny WordPress pod kątem wyszukiwania.

 • Po pierwsze, musisz przeprowadzić obszerne badania słów kluczowych, aby upewnić się, że używasz odpowiednich terminów dla sukcesu wyszukiwania.
 • Na etapach planowania musisz pomyśleć o tym, jak struktura witryny wpłynie na SEO.
 • Treści wizualne, takie jak obrazy i filmy, również muszą zostać zoptymalizowane.
 • Metadane i tagi każdej strony wymagają optymalizacji.
 • Jest też lokalne SEO do przemyślenia.
 • Schema.org odgrywa ważną funkcję w wyszukiwaniu, więc nie można o tym zapomnieć.
 • To nie wystarczy, aby zoptymalizować witrynę podczas jej budowy. Musisz sprawdzić, czy zostało to zrobione poprawnie przed uruchomieniem strony.
 • I, oczywiście, za każdym razem, gdy chcesz spróbować czegoś bardziej skomplikowanego ze swoją witryną WordPress–jak migracja lub przeniesienie jej do wielu witryn, musisz pomyśleć o tym, jak to wpłynie na SEO.

Nie trzeba dodawać, że optymalizacja witryny WordPress pod kątem wyszukiwania jest kłopotliwym zadaniem. Pomyśl tylko, jak miło byłoby, gdyby twój motyw pomógł złagodzić niektóre z tych prac.

Kiedy programista motywów reklamuje swój motyw jako “przyjazny dla SEO”, zwykle jest to dobra wiadomość dla ciebie. Mówię “zwykle”, ponieważ nadal musisz sprawdzić, czy motyw WordPress jest rzeczywiście przyjazny dla SEO i usprawni proces optymalizacji. Jeśli nie jesteś pewien, jak to sprawdzić, oto, czego musisz szukać:

Słowa kluczowe

Motyw WordPress nie będzie w stanie zrobić wiele w zakresie słów kluczowych, tagowania lub metadanych, ale wtyczka SEO będzie. Sprawdź, czy wybrana wtyczka integruje się z motywem.

Struktura Treści

Czytelność i dostępność są ważnymi względami podczas projektowania dla UX. Czy struktura treści tematu dobrze się w nich wpisuje? Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to uproszczone opcje nawigacji (z nie więcej niż dwiema lub trzema warstwami w menu), a także najlepsze praktyki formatowania na stronach szablonów.

Treści Wizualne
Jeśli temat jest mocno skoncentrowany wokół treści wizualnych, czy integruje się z wtyczką do optymalizacji obrazu lub wtyczką YouTube embed, aby złagodzić presję, jaką będą wywierać na stronie? Czy motyw obsługuje obrazy gotowe do siatkówki?

Prędkość Ładowania

Zawsze miło jest znaleźć motywy, które są pełne funkcji, takich jak wyskakujące okienka, galerie, bramki płatności i tak dalej. Ale co, jeśli nie jest dobrze wykonany i odkryjesz (po zakupie), że temat jest nadęty i powolny?

Bezpieczeństwo

Wiemy, że Google zwraca uwagę na bezpieczeństwo, o czym świadczy ich dążenie do HTTPS. Czy temat priorytet bezpieczeństwa, jak również?

Responsywność

Ponownie, ze względu na wysiłki Google, aby uczynić wyszukiwanie lepszym doświadczeniem dla swoich użytkowników, Google wkrótce nada pierwszeństwo mobilnym doświadczeniom nad komputerami. Czy projekt tego motywu jest w pełni responsywny?

Projekt

Pomyśl również o ogólnym projekcie tematu. Czy w tym roku będzie przestarzały, czy też przestrzega najlepszych praktyk projektowania stron internetowych z dużą ilością białej przestrzeni, jasnymi ścieżkami konwersji, łatwą do znalezienia nawigacją i tak dalej?

Media Społecznościowe

Czy motyw bezproblemowo integruje się z mediami społecznościowymi (coś, co Wyszukiwarki używają jako sygnał rankingowy)? Widżety, wtyczki, linki do udostępniania społecznościowego … Sprawdź, jak radzi sobie z nimi motyw.

Kod

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę jakość kodowania. Źle zakodowane motywy mogą spowolnić działanie witryny, a także być powodem włamania się do witryn. Aby to sprawdzić,użyj narzędzia W3 Validate.

8 najlepszych SEO-Friendly motywów WordPress dla 2018

Teraz, gdy wiesz, czego szukać w temacie przyjaznym SEO, przejrzyjmy niektóre z najlepszych wyborów na 2018.

Avada

Avada theme
Avada theme.

Z pewnością jest coś specjalnego w uniwersalnym motywie Avada, nawet na pierwszy rzut oka. Jednak gdy zagłębisz się w to, co czyni go przyjaznym dla SEO, będziesz pod wrażeniem staranności, jaką podjęli, aby pokryć swoje bazy.

Funkcje SEO obejmują:

 • ThemeFusion mówi, że używają semantycznego HTML i CSS, aby ułatwić wyszukiwarkom czytanie Twoich treści.
 • Aby zapewnić wydajność witryny, za kulisami stoi kompilator PHP, który łączy wszystkie CSS w jeden plik. Javascript jest również minified.
 • Niezależnie od tego, czy korzystasz z gotowych stron demonstracyjnych, czy tylko sekcji dla tych stron, będziesz miał czyste praktyki kodowania, na których oprzesz swoją witrynę.
 • Oprócz responsywności każdego szablonu masz większą kontrolę nad siatkami i szerokością strony.
 • Nigdy nie martw się o obrazy tracące jakość po wprowadzeniu motywu dzięki obsłudze obrazu gotowego do siatkówki.
 • Avada nie tylko integruje się z wysokiej jakości wtyczkami SEO, takimi jak All in One SEO, ale także integruje się z wtyczkami zwiększającymi wydajność, takimi jak W3 Cache, a także wtyczkami integracji społecznej, takimi jak Jetpack.

Sprawdź ten artykuł z naszej serii optymalizacji, jak uzyskać najszybsze ładowanie strony w Avada.

Brixton Blog

Brixton Blog
Brixton blog theme.

Blogi są szczególnym rodzajem strony internetowej. Chociaż miło jest mieć obrazy i wideo do udostępniania w treści, tak naprawdę nie potrzebujesz całej dodatkowej lampy błyskowej z motywem stworzonym dla witryny korporacyjnej lub e-commerce. Dlatego lekki i szybki motyw Blogowy Brixton jest świetny do SEO.

Funkcje SEO obejmują:

 • Motyw jest wyposażony w siatkę przypominającą magazyn, która doskonale nadaje się do reaktywnej restrukturyzacji, gdy rozmiary ekranu się zmniejszają.
 • Sam projekt jest minimalny i czysty, dzięki czemu kodowanie zaplecza jest lekkie, front end działa szybko, a sama treść jest łatwa do odczytania.
 • Treści wizualne wykorzystane na blogu będą gotowe do retina.
 • Ten motyw wykorzystuje wiele widżetów, dzięki czemu nie musisz pobierać wtyczek, które spowalniają wydajność. Istnieją widżety dla takich rzeczy jak Facebook i Twitter, a także Osadzanie wideo.
 • Dołączone są również ikony udostępniania społecznościowego, aby ułatwić odwiedzającym udostępnianie treści i przyciągnąć więcej odwiedzających do bloga.

Divi

Divi theme
Divi theme.

Divi motyw z eleganckich motywów ma tendencję do otrzymywania wielu pochwał za to, jak dobrze jest wykonany, a także jego łatwość obsługi. Ale dzisiaj powinniśmy skupić się na tym, jak ten temat czyni cuda dla zwiększenia gry SEO Twojej witryny.

Funkcje SEO obejmują:

 • Panel opcji motywu ma całą sekcję poświęconą SEO, która zapewnia większą kontrolę nad ustawieniami strony głównej i pojedynczych postów SEO.
 • Divi oferuje narzędzie kreatora do dodawania treści do stron internetowych. Dzięki temu masz dodatkową wygodę, wiedząc, że Twoje treści będą responsywne i będą pasować do zaprojektowanej przez Ciebie siatki.
 • W narzędziu konstruktor można również projektować w ramach ustawień responsywnych. Możesz ustawić niestandardowe punkty przerwania i zobaczyć, jak twoja zawartość będzie wyglądać w czasie rzeczywistym na mniejszych urządzeniach.
 • Divi zawiera szereg widżetów do wyświetlania treści wizualnych, które oszczędzą Ci konieczności używania ważkich wtyczek.
 • Elegant Themes współpracuje z Sucuri, aby przetestować Divi i upewnić się, że przestrzega najlepszych praktyk bezpieczeństwa.

Oto kolejny artykuł z naszej serii optymalizacji, o tym, jak uzyskać najlepszą prędkość ładowania strony w Divi.

GoodLife

Good Life theme
Dobry motyw życia.

Dobre życie jest miłą alternatywą dla Brixton Blog, jeśli potrzebujesz strony internetowej w stylu magazynu bogatego w media. Ponieważ został stworzony do przechowywania wielu treści wizualnych, został przetestowany pod kątem rozwiązań poprawiających wydajność, które dobrze sprawdzają się w wyszukiwaniu.

Funkcje SEO obejmują:

 • Twórca motywu wykorzystał narzędzia do testowania prędkości, aby ocenić jakość wydajności swojego motywu i przekonfigurował kod, dopóki nie znalazł idealnej równowagi.
 • Ten motyw wykorzystuje strukturyzowane znaczniki danych (które Google uwielbia), dzięki czemu wyszukiwarki mogą łatwo czytać i indeksować Twoje strony.
 • Dostępne są dedykowane opcje układu dla stron o dużej zawartości multimedialnej, więc nie powinieneś tworzyć niestandardowego formatu dla tych stron, ani nie powinieneś potrzebować wtyczek, aby uzyskać tam zawartość wizualną.
 • Media społecznościowe zostały zintegrowane z tym tematem, więc nie musisz się martwić, czy odwiedzający mogą śledzić Twoje strony społecznościowe lub angażować się w Twoje treści.

Salient

Salient theme
Ważny temat.

Salient to wielofunkcyjny motyw WordPress, który wie, co robi pod względem wydajności. Kiedy projektujesz stronę internetową dla firmy, blogera, a nawet do własnych celów portfolio, ten przyjazny dla SEO motyw przydałby się.

Funkcje SEO obejmują:

 • Wszystkie projekty zostały zbudowane przede wszystkim po to, aby zaoferować użytkownikom responsywny, przypominający siatkę projekt.
 • Salient zawiera ponad 500 skrótów, dzięki czemu możesz dodawać fajne funkcje do swoich stron internetowych bez konieczności obciążania ich niepotrzebnym kodem, wtyczkami lub plikami multimedialnymi.
 • Obrazy są gotowe do siatkówki i automatycznie dostosowują się w zależności od rozmiaru ekranu użytkownika.
 • Media społecznościowe są zintegrowane bezpośrednio z tematem.
 • Pomimo funkcji takich jak paralaksa, suwaki i animacja, ten motyw nadal działa niesamowicie szybko. Według ThemeNectar, otrzymali 97% page speed score od GTMetrix.

SEO WP

SEOWP theme
Seowp theme.

Oto rzecz o tym motywie WordPress: SEO WP został zaprojektowany specjalnie, aby pomóc programistom budować przyjazne dla SEO strony internetowe dla marketerów online. W końcu, jeśli sprzedajesz usługi SEO, chcesz, aby Twoja strona odzwierciedlała, że wiesz, co robisz, prawda? Jednak ten motyw WordPress byłby świetny dla każdej firmy lub agencji, która po prostu chce dobrego startu z SEO.

Funkcje SEO obejmują:

 • Programista często aktualizuje temat, gdy pojawiają się błędy i inne problemy z kodowaniem, zapewniając, że witryna działa szybko i czysto.
 • Temat jest dostarczany z wieloma wtyczkami, aby usprawnić wysiłki SEO. Media społecznościowe są zintegrowane. Wtyczka slider poprawia Ładowanie multimediów i animację. Wtyczki do stylizacji menu są również tutaj.
 • Następnie masz nietradycyjne wtyczki SEO, które dostarczają informacji o pozycji w Google witryny i które pomagają badać słowa kluczowe dla Twoich treści.
 • Według twórcy, ten temat konsekwentnie zdobywa dobre wyniki pod względem wydajności. Przeszedł kontrolę przyjazności dla urządzeń mobilnych Google, a także zarejestrował 1.59-sekundowy czas ładowania na Pingdom.

TheGem

TheGem theme
Motyw klejnotów.

Jedną z fajnych rzeczy na temat korzystania z wielofunkcyjnego motywu WordPress jest to, że daje Ci możliwość zmiany całego projektu witryny w mgnieniu oka (co jest dobrą sztuczką, gdy trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się tak szybko). TheGem udaje się dać swoim Użytkownikom to wszystko, zapewniając jednocześnie lekki i przyjazny dla SEO motyw do pracy.

Funkcje SEO obejmują:

 • Każdy projekt jest całkowicie responsywny. Częściowo pomaga w tym Visual Composer, który zapewnia, że zawartość pozostaje w responsywnych punktach przerwania i siatkach.
 • Integruje się z W3 Total Cache, aby strony były buforowane i szybko się ładowały.
 • Poza tym deweloper ograniczył liczbę integracji wtyczek do minimum, dzięki czemu nie musisz radzić sobie z wzdęciami spowodowanymi nieużywanymi funkcjami i funkcjonalnością.
 • Masz elastyczność, aby uzyskać kreatywność z układami menu, jednocześnie zachowując ich responsywność.
 • Obrazy gotowe do siatkówki zapewniają, że zawsze wyświetlają się w wysokiej rozdzielczości i wyglądają ostro.

X Theme

X theme
X theme.

X Theme to niesamowity motyw WordPress w ogóle. Jednak kiedy spojrzysz na to, jak odbiegają od sposobu, w jaki inni radzą sobie z wydajnością i optymalizacją wyszukiwania, myślę, że będziesz jeszcze bardziej pod wrażeniem.

Funkcje SEO obejmują:

 • Programista używał HTML5 i CSS3 do kodowania motywu. Ponadto kod i wydajność witryn wykorzystujących ten motyw zostały zweryfikowane przez specjalistów SEO.
 • Projektując strukturę tego motywu, nie używali responsywnych punktów przerwania. Zamiast tego zdecydowali się na płynny układ, który opiera się na procentach rozmiaru ekranu, co jest bardziej skuteczne w obsłudze przez nowoczesne przeglądarki.
 • Motyw zawiera wyspecjalizowane skróty, dzięki czemu można “utworzyć” dowolny układ lub element bez konieczności kodowania go na stronie lub korzystania z wtyczki.
 • Dołączona jest wtyczka ilightbox jQuery. Ten lightbox nie tylko wyświetli Twoje obrazy jako gotowe do siatkówki, ale także zapewni, że są responsywne.

Wrapping Up

Jeśli nie znalazłeś swojego aktualnego motywu WordPress na powyższej liście i denerwujesz się jego przyjaznością dla SEO, nie stresuj się zbytnio. Powyższa lista ma być po prostu najlepszym z najlepszych tematów SEO-friendly, które kładą duży nacisk na optymalizację wyszukiwania.

Nie oznacza to, że twój nie ma funkcji przyjaznych SEO lub że nie ma innych, którzy nie wspierają SEO. Po prostu przejrzyj listę wymagań wymienionych powyżej, aby przetestować przyjazność SEO motywu, który masz lub chcesz. Jeśli okaże się, że jest to niewystarczające w tej sprawie, pomyśl o daniu jednego z tych motywów WordPress, aby nie tylko poprawić wydajność witryny klientów w wyszukiwaniu, ale także usprawnić proces.

Do ciebie: jaki procent twoich projektów programistycznych zajmuje SEO?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…