Jeśli chodzi o witrynę WordPress, czego nie wiesz can zranić ciebie lub przynajmniej Twoją stronę internetową. Zamiast ryzykować, możesz uzyskać bezpłatne skany i poprawki za pomocą WP Checkup.

Ważne jest regularne śledzenie witryny WordPress pod kątem problemów. W ten sposób możesz zapobiec poważnym stopieniom epickich rozmiarów lub przynajmniej zapobiec problemom z zahamowaniem wzrostu witryny lub jej zamknięciem.

WP Checkup to bezpłatne narzędzie, którego możesz użyć do dokładnego skanowania swojej witryny. Nie tylko sprawdza problemy z wydajnością, bezpieczeństwem i SEO, które wymagają naprawy, ale także zapewnia poprawki i skondensuje to wszystko w poręczny, prosty raport PDF.

Dzisiaj udostępnię więcej szczegółów na temat WP Checkup i pokażę, jak możesz go użyć do skanowania i naprawy witryny WordPress.

Lekarz jest w

Jak wspomniałem wcześniej, WP Checkup to bezpłatne narzędzie, którego możesz użyć do skanowania witryny WordPress pod kątem wielu problemów w trzech kategoriach:

 • Osiągi
 • Bezpieczeństwo
 • SEO

To jak bezpłatna wizyta w gabinecie lekarskim, ale dla witryny WordPress. Nie martw się, Twoja strona nic nie poczuje. Obiecuję.

Kiedy odwiedzasz narzędzie do sprawdzania WP, możesz wprowadzić adres strony internetowej, którą chcesz ocenić, a następnie jednym kliknięciem Twoja strona jest skanowana.

Możesz użyć WP Checkup do skanowania swojej witryny WordPress za darmo.

Gdy pojawią się wyniki, otrzymasz ogólny wynik z 100, aby uzyskać informacje o tym, jak działa Twoja witryna. Im wyższy wynik, tym lepsza jest Twoja strona z punktu widzenia wydajności, bezpieczeństwa i SEO.

Otrzymasz również podsumowanie, które obejmuje liczbę testów, które przeszła Twoja witryna, a także liczbę umiarkowanych i wysokiego poziomu ryzyka, które znalazł WP Checkup.

WP Checkup zapewnia ogólny wynik i podsumowanie wyników.

Następnie możesz przewinąć w dół, aby otrzymać podział każdej kategorii i sprawdzić, czy istnieją problemy, które wymagają naprawy. Jeśli występują problemy, możesz je naprawić za pomocą kilku kliknięć.

Scan details
WP Checkup zapewnia szczegółowy podział oceny.

Możesz również zapisać raport w formacie PDF z wynikami lub wysłać kopię pocztą e-mail do Ciebie w celach informacyjnych, aby przekazać ją zespołowi lub programiście.

WP Checkup to nie tylko świetne narzędzie do zapewnienia sobie kontroli poprawności działania witryny, SEO lub bezpieczeństwa. Oczywiście jest to bardzo przydatne, ale jest to rodzaj narzędzia, z którego możesz znacznie skorzystać, włączając je do swojego przepływu pracy.

Możesz go użyć do skanowania stron internetowych przed spotkaniem z nowymi klientami, skanowania nowo zbudowanych witryn WordPress, zanim wyślesz je do swoich klientów lub na świat, lub używać go w regularnych odstępach czasu, aby upewnić się, że wszystkie strony internetowe, które posiadasz lub zarządzasz, pozostają w najlepszej formie.

Getting Down to The Nitty-Gritty

WP Checkup skanuje w poszukiwaniu różnych potencjalnych problemów 35, które Twoja witryna może mieć w trzech wymienionych powyżej kategoriach. Poniżej znajduje się szczegółowy podział problemów, które są objęte w każdym skanowaniu.

Ocena Wydajności

Wydajność jest najpierw oceniana w następujący sposób:

 • Wykorzystaj buforowanie przeglądarki
  Jednym z największych zabójców szybkości i wydajności witryny jest buforowanie strony. Podstawowym problemem jest odkształcenie żądań HTTPS umieszczanych na serwerze.
 • Optymalizacja obrazów
  Twoi odwiedzający są dziś mniej skłonni do czytania dłuższych stron tekstu. Zamiast tego wolą obrazy i filmy, aby wyjaśnić, co robisz i co możesz im zaoferować. Ale z większą zawartością wizualną jest większa waga dodawana do serwera. Dlatego Optymalizacja obrazu jest koniecznością.
 • Usuń zasoby blokujące renderowanie
  Najczęstszymi sprawcami problemów z blokowaniem renderowania na twojej stronie będą CSS i JavaScript. Oczywiście nie możesz zbudować witryny WordPress bez nich, więc musisz znaleźć sposób na usunięcie zasobów blokujących render bez całkowitego usuwania ich.
 • Czas odpowiedzi serwera Improver
  Według Google idealny czas reakcji serwera wynosi poniżej 200ms. oznacza to, że coś musi załadować się na Twoją stronę w ciągu dwóch sekund.
 • Minify JavaScript / CSS / HTML
  Na twojej stronie znajdują się pewne zasoby, które mogą zająć dużo miejsca na twoim serwerze. Z kolei zwiększają one również ilość zasobów, które muszą zostać wysłane do przeglądarek odwiedzających. Aby to ograniczyć, musisz zminimalizować swoje zasoby, aby zwiększyć wydajność.
 • Włącz kompresję
  Obrazy są bardzo ważne dla doświadczenia użytkownika na swojej stronie internetowej. Dlatego chcesz je zaprezentować w pełnej rozdzielczości. Jednak przesyłanie ponadgabarytowych obrazów może pokonać cały cel ich posiadania, jeśli Twoje strony staną się zbyt wolne i nadęte, aby je załadować. Dlatego konieczna jest kompresja obrazu.
 • Nadawanie priorytetu widocznym treściom
  Chodzi o to, jak szybko ładuje się zawartość powyżej zakładki dla odwiedzających Twoją witrynę. Ponieważ jest to ich pierwsze wrażenie na twojej stronie, ważne jest, aby upewnić się, że nie ma problemów z tym, jak ta najlepsza treść renderuje.
 • Unikaj przekierowań na stronę docelową
  Dla każdego przekierowania strony pojawia się potrzeba wysłania dodatkowego żądania HTTPS do przeglądarek odwiedzających. A to nigdy nie jest dobre.

Ocena SEO

WP Checkup ocenia SEO w następujący sposób:

 • Canonical
  Canonical link tags to sposób Wskazywania wyszukiwarkom, jaki jest podstawowy adres URL dla danej strony internetowej. Tak więc, jeśli ktoś zdarzy się skopiować Twoje treści, wyszukiwarki będą wiedzieć, który jest duplikatem sprawcy.
 • Favicons
  Favicony to dobry sposób na utrzymanie tożsamości marki na pierwszym miejscu, nawet jeśli ktoś opuścił Twoją witrynę. Umieszczając unikalną ikonę, która jest reprezentatywna dla Twojej marki w otwartej karcie przeglądarki, na której znajduje się Twoja witryna (lub pozwalając jej wyświetlać się na listach zakładek i innych lokalizacjach online), Twoja marka będzie zawsze obecna.
 • Generator
  To powie Ci, czy Twoja aktualna wersja WordPress jest publicznie znana, czy nie (nie powinna być).
 • Pozycje H1
  Istnieje wiele tagów, których możesz użyć w swojej witrynie WordPress. Tag H1 to ten, który dokładnie informuje Wyszukiwarki, o czym jest strona.
 • HTTPS
  Certyfikaty SSL i adres internetowy HTTPS są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa Twojej witryny. Google posunęło się tak daleko, aby nagradzać witryny z wyższymi rankingami wyszukiwania, które priorytetowo traktują tego typu środki bezpieczeństwa.
 • Obraz ALTs
  Alternatywny tekst obrazu jest korzystny dla Twojej witryny i jej rankingu wyszukiwania z dwóch powodów: po pierwsze, dodaje dodatkowy nacisk i pomaga wyjaśnić wyszukiwarkom, na czym koncentruje się Ta treść, a po drugie, pomaga w dostępności dla tych, którzy nie mogą oglądać Twoich zdjęć.
 • Roboty Meta
  Tag meta robots daje możliwość kierowania wyszukiwarek na to, co mogą skanować w Twojej witrynie.
 • Opis Meta
  Każda strona i post w Twojej witrynie powinny mieć opis meta, ponieważ to jest to, co użytkownicy napotkają, gdy znajdą Twoją witrynę w wyszukiwarce. Zwięzły i dokładny opis da im znać, czy warto kliknąć.
 • Mikrodane
  Schema.org mikrodane pomagają w wyszukiwaniu strony internetowej.
 • OpenGraph
  Metadane OpenGraph umożliwiają bezproblemowe udostępnianie treści (lub udostępnianie ich innym) w mediach społecznościowych.
 • Roboty.txt
  Jest to kolejne narzędzie, którego możesz użyć, aby poinformować boty Wyszukiwania o tym, co znajdą na twojej stronie i jak ją znaleźć.
 • Mapa strony
  Mapa witryny XML podzieli Twoją witrynę na najdrobniejsze części: strony, posty, a nawet taksonomie, jeśli wolisz. Następnie jego dokument jest wysyłany do wyszukiwarek, aby mogły prawidłowo indeksować Twoją witrynę pod kątem wyszukiwań.
 • Tytuł
  Każda witryna powinna mieć meta tytuł, który pozwala ludziom wiedzieć, jak nazywa się Twoja witryna.
 • Struktura URL
  Struktura adresu URL będzie analizowana pod różnymi kątami. To narzędzie sprawdzi, aby upewnić się, że nie ma problemów ze sposobem, w jaki jest napisane. Sprawdzi również, czy któryś z twoich słów kluczowych został zawarty w nim w celu optymalizacji wyszukiwania.
 • Tagi Anchor
  Znaczniki zakotwiczenia to części hiperłączy tekstowych, które określają, dokąd i w jaki sposób będą kierowani użytkownicy.
 • Zbędne Tytuły Kotwic
  Te tytuły są słowami kluczowymi używanymi do zakotwiczenia linku do tekstu Twojej witryny. Jeśli użyjesz tej samej frazy do linkowania do różnych adresów URL, możesz pomylić wyszukiwarki z tym, o czym właściwie jest ta strona.
 • Względne kotwice wskazujące na nieprawidłowe identyfikatory
  Zasadniczo powie Ci to, czy w Twojej witrynie są uszkodzone linki.
 • Uninformative Anchor Text
  Tekst kotwicy i tytuły powinny być wystarczająco opisowe, aby odwiedzający wiedzieli, w co klikają.
 • Zduplikowane identyfikatory elementów
  Gdy identyfikatory elementów są powielane na stronie internetowej, możesz napotkać problemy podczas próby wykonania funkcji jQuery lub CSS, ponieważ nie będą wiedzieć, na którym elemencie działać.
 • Lista ról Arii
  Istnieje kilka różnych notatek, które otrzymasz tutaj, dotyczących ról ARIA (dostępność) i punktów orientacyjnych. “Role” nie odnoszą się do osób lub kont użytkowników, ale zamiast tego odnoszą się do różnych elementów Witryny i sposobu, w jaki wchodzą ze sobą w interakcję. Z drugiej strony punkty orientacyjne informują użytkowników o tym, gdzie te role występują na stronie.

Ocena Bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ocenia się następujące obszary:

 • Wersja WordPress
  Wśród innych środków bezpieczeństwa, które należy podjąć, usunięcie wersji WordPress jest jednym, którego nie należy zapominać.
 • WordPress Core Secure
  Rdzeń WordPress jest bezpieczny. Nie oznacza to jednak, że nie jest poddawany próbom hakowania, podobnie jak wszystkie wtyczki, motywy i inne narzędzia innych firm, których używasz. Możesz powierzyć zespół ds. bezpieczeństwa WordPress, ale nadal musisz wykonać swoją część, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny.
 • Status Czarnej Listy
  Status czarnej listy odnosi się do tego, czy Twoja domena została oznaczona przez profesjonalistów ds. bezpieczeństwa online jako niebezpieczna do odwiedzenia.
 • Pełne Ujawnienie Ścieżki
  Ukrywanie strony logowania to tylko początek elementów, które musisz ukryć w WordPress. Pamiętaj, aby wszystkie pliki zawierające poufne informacje znajdowały się pod korzeniem głównym.
 • Pliki Dziennika
  Spowoduje to sprawdzenie, czy pliki błędów lub debugowania są widoczne dla osób odwiedzających Twoją witrynę. Jest to kolejny sposób, w jaki hakerzy mogą dowiedzieć się, co dzieje się za kulisami Twojej witryny.
 • Pliki Konfiguracyjne
  Na wp-config.php plik musi również pozostać prywatny.
 • Uploads Lista Katalogów
  Najlepszą praktyką jest zmiana Zawiera i przesyła katalogi w celu ochrony przesłanych plików i ofert Twojej witryny WordPress.
 • XML-RPC
  Chociaż nie zawsze może być możliwe dla Twojej witryny, jeśli chcesz korzystać z funkcji komentarzy WordPress, pingbacks i trackbacks, wyłączenie XML-RPC jest ważnym krokiem do ochrony Twojej witryny.
 • Domyślny Użytkownik Admin
  Utrzymywanie domyślnego użytkownika Administratora w WordPress jest podobne do blokowania drzwi wejściowych domu, ale zostawiając notatkę na drzwiach, informującą wszystkich, gdzie mogą cię znaleźć, jeśli chcą się włamać. To coś, co zdecydowanie powinno zostać zmienione.
 • Aktywny Motyw
  To powie Ci, jakiego aktualnie używasz motywu WordPress. To do ciebie należy decyzja, czy jest to opcja godna zaufania.
 • Wyliczeni Użytkownicy
  Liczba użytkowników odnosi się do nazw użytkowników WordPress, które można rozgryźć, dodając ciąg znaków na końcu adresu URL strony w witrynie. Może to pozostawić Twoją witrynę otwartą na ataki brute force, ponieważ haker może odkryć prawdziwą nazwę użytkownika konta.

Teraz, gdy jesteś bardziej zaznajomiony z WP Checkup i jak to działa, rzućmy okiem na to, jak możesz uruchomić skanowanie swojej witryny WordPress.

Lepsze niż kawałek Google

Być może zauważyłeś,że istnieją obszary, w których skanuje WP Checkup, które są również objęte testem Google PageSpeed Insights. Więc powinieneś zamiast tego użyć testu Google?

Ty może, ale istnieje wiele obszarów, które WP Checkup skanuje w poszukiwaniu tego Google PageSpeed Insights nie. Ponadto, jeśli nadal korzystać z narzędzia Google, będziesz musiał radzić sobie z ich niejasne wyjaśnienia problemów z sugestiami poprawek, które są tak samo rzadkie i faktycznie nie oferują sposobu, aby coś naprawić.

WP Checkup może zająć się tym wszystkim za Ciebie. Nie tylko istnieją wyjaśnienia dla każdej poprawki, ale możesz zobaczyć dodatkowe szczegóły, a także uzyskać sposób na rozwiązanie problemu, a nie tylko zwykłą sugestię.

Możesz sprawdzić WP Checkup w akcji poniżej, ale jeszcze lepiej – możesz wypróbować go dla siebie za darmo.

Skanowanie witryny za pomocą WP Checkup

Uzyskanie pełnego bezpłatnego skanowania witryny WordPress zajmuje tylko kilka minut. Dodanie sugerowanych poprawek wymaga również kilku kliknięć i jesteś gotowy do pracy.

Zacznij od przejścia do WP Checkup tool i wpisania adresu swojej witryny we wskazane pole na stronie, a następnie kliknij Darmowe Skanowanie guzik.

Jeśli masz zainstalowany certyfikat SSL dla swojej witryny, najlepiej jest wprowadzić adres URL witryny z https:// na początku, aby upewnić się, że wersja witryny jest oceniana pod kątem dokładniejszych wyników.

Stworzyłem stronę testową, którą chcę przeskanować i nie mam zainstalowanego certyfikatu SSL, więc wprowadzę podstawowy adres strony.

WP Checkup Tool
Wprowadź swój adres URL w polu i kliknij Darmowe Skanowanie przycisk, aby rozpocząć.

Może być ważne, aby pamiętać, że można zainicjować jedno skanowanie dziennie. Jeśli zarejestrowałeś się za darmo, limit wzrasta do jednego skanowania na godzinę, aby uniknąć przeciążenia serwera witryny. Chociaż możesz to obejść, rejestrując się za darmo i instalując wtyczkę WPMU DEV Dashboard na swojej stronie.

Po rozpoczęciu skanowania dynamicznie wyświetlany jest wynik w miarę postępów w ocenie witryny.

WP Checkup scan in progress
Podczas skanowania witryny Twój wynik dynamicznie się dostosowuje.

Po zakończeniu sprawdzania WP powinieneś zobaczyć końcowy ogólny wynik. Jak wcześniej wspomniano, Twój wynik jest na 100 i wyższy wynik, tym lepiej.

Możesz kliknąć zakładki u góry, aby przełączać się między wynikami dla każdej kategorii, a także rozpocząć nowe skanowanie, klikając Nowy Skan przycisk na górze, po prawej stronie.

Dodatkowo możesz wysłać sobie kopię, klikając E-mail przycisk poniżej Twojego wyniku lub kliknij Pobierz PDF przycisk obok, aby zapisać kopię raportu w formacie PDF na komputerze.

An example of the results of a WP Checkup scan for a test website.
Możesz wyświetlić wynik swojej witryny i pobrać raport po zakończeniu skanowania.

Po przewinięciu w dół Możesz zobaczyć pełny podział swoich wyników i każdy problem, który przeszedł Twoja witryna lub gdzie coś wymaga naprawy.

Wyniki z zielonym znacznikiem wyboru obok oznaczają, że Twoja witryna przeszła test dla tej konkretnej części witryny, która została oceniona.

Najechanie myszą na ikonę znaku zapytania obok każdej sekcji powoduje wyświetlenie indywidualnego wyniku dla danego obszaru. Jeśli Twoja strona zdobywa mniej niż 100 punktów za potencjalny problem, możesz zobaczyć, jak możesz poprawić wynik, klikając Jak naprawić guzik.

An example of a test site that has passed certain areas such as minifying CSS and Javascript.
Elementy oznaczone znacznikiem wyboru oznaczają, że Twoja witryna została przekazana, a ten obszar nie wymaga naprawy.

Mam nadzieję, że Twoja strona przeszła wszystko i masz doskonały wynik 100 w każdej kategorii, ale na wypadek, gdyby tak się nie stało, sprawdźmy, jak WP Checkup pokazuje problemy, które należy rozwiązać i jak je naprawić.

Problemy, które wymagają poważnej i natychmiastowej uwagi, są oznaczone na czerwono i mają ikonę “X” obok nich. Problemy, które nie są tak poważne i nie są tak pilne, są na Żółto i mają wykrzyknik obok odpowiedniej sekcji.

Podobnie jak w przypadku obszarów, które przeszły przez witrynę, możesz najechać kursorem na znak zapytania, aby zobaczyć, jak twoja witryna radziła sobie z tym pojedynczym problemem.

Możesz również kliknąć Jak naprawić przycisk, aby zobaczyć dodatkowe szczegóły i rozwiązać problem.

An example of a serious issue as reported by WP Checkup.
WPCheckup pokazuje również, co wymaga poważnej uwagi i problemów, które nie są tak pilne.

Naprawiam problem. Natychmiast. Teraz.

Jeśli widzisz obszar swojej witryny, który wymaga poważnego (lub nie tak poważnego) naprawy, nie martw się. Możesz ustawić wszystko sraight w kilka minut.

Przewiń do obszaru, który został oceniony jako wymagający poprawki i kliknij Jak naprawić przycisk jak wspomniano wcześniej. Powinno pojawić się wyskakujące okienko zawierające więcej szczegółów i sposób rozwiązania problemu.

Aby naprawić swoją witrynę, kliknij przycisk w wyskakującym okienku. W zależności od problemu wyskakujące okienko i przycisk mówią różne rzeczy, ale bez względu na problem, możesz kliknąć przycisk lub linki, aby naprawić witrynę.

Jeśli zeskanowana witryna ma już zainstalowane wtyczki WPMU DEV Dashboard, Hummingbird, Smartcrawl i Defender, możesz kliknąć te przyciski, aby zostać przekierowanym do panelu administracyjnego w nowej karcie.

Stamtąd możesz skonfigurować opcje zgodnie z sugestią raportu.

Na przykład zeskanowałem moją witrynę testową i WP Checkup dał mi znać, że pilnie muszę włączyć kompresję. Kliknąłem na Jak naprawić przycisk i w tym przypadku jest przycisk i jest on oznaczony jako Konfiguracja Kompresji GZip.

The "How to Fix" pop-up in a WP Checkup report.
Kliknij przycisk w wyskakującym okienku, aby rozwiązać problem w witrynie.

Następnie zostałem przekierowany do ustawień kolibra w moim panelu administracyjnym, gdzie mogłem dostosować ustawienia.

W przypadku witryn, które nie zostały jeszcze wprowadzone do WPMU DEV, możesz kliknąć Zainstaluj Teraz przycisk w wyskakującym okienku, aby rozpocząć naprawianie wszystkich pilnych (i nie tak pilnych) problemów.

How to Fix pop-up
Zainstaluj sugerowaną wtyczkę, aby rozwiązać wszystkie problemy wymienione w raporcie.

Jesteś przekierowany do centrum. Jeśli widzisz swoją witrynę na liście w wyskakującym okienku, które się pojawi, możesz kliknąć Zainstaluj I Aktywuj przycisk obok niego dla pojedynczych instalacji WordPress lub Zainstaluj I Aktywuj Sieć przycisk dla sieci wielostanowiskowych.

Gdy to zrobisz, wtyczka zostanie automatycznie zainstalowana dla ciebie.

Możesz zobaczyć przycisk z napisem Konfiguracja zamiast tego, a jeśli tak jest, śmiało i kliknij ten przycisk. Zostaniesz przekierowany do panelu administracyjnego witryny, gdzie możesz dostosować ustawienia sugerowane przez raport.

Jeśli Twojej witryny nie ma na liście, kliknij Pobierz link w kierunku dołu i zainstalowany WPMU dev dashboard plugin na swojej stronie.

Installation pop-up in The Hub.
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w wyskakującym okienku koncentratora, aby kontynuować.

Po zainstalowaniu wszystkiego możesz wrócić do narzędzia do sprawdzania WP. Raport jest zapisywany do momentu rozpoczęcia nowego skanowania.

Możesz zapoznać się z resztą raportu i wykonać te same kroki opisane powyżej, aby rozwiązać inne problemy, które są wymienione.

Szybka wskazówka: jeśli kliknąłeś Jak naprawić przycisk w raporcie sprawdzania WP dla jednego problemu i chcesz sprawdzić inny zaraz po, możesz kliknąć ikonę “X” w prawym górnym rogu wyskakującego okienka, aby powrócić do raportu.

How to Fix pop-up
Możesz kliknąć ikonę ” X ” w wyskakującym okienku, aby powrócić do raportu.

Wrapping Up

WP Checkup szybko i dokładnie skanuje Twoją witrynę WordPress pod kątem niezliczonych obszarów wydajności, bezpieczeństwa i SEO, które mogłyby przydać się. Informuje o tym, co wymaga naprawy, a następnie natychmiast daje niezawodną naprawę.

To prawie jak lekarz, ale dla Twojej witryny, więc daj jej spin, aby zobaczyć, jak możesz poprawić swoją witrynę jeszcze bardziej.

Przed użyciem skanera online, w jaki sposób sprawdzałeś swoją witrynę pod kątem wydajności, bezpieczeństwa i problemów z pozycjonowaniem? Jakie funkcje chcesz zobaczyć w WP Checkup? Zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…