Niedawno jeden z naszych czytelników poprosił nas o udostępnienie niektórych danych dotyczących udziału w rynku WordPress, statystyk użytkowania i badań, aby przekonać swojego szefa, dlaczego powinni używać WordPress.

Mimo że WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych na świecie, czasami sama popularność nie wystarczy, aby użytkownicy podjęli decyzję.

W tym artykule zebraliśmy ostateczną listę statystyk użycia WordPress, badań udziału w rynku i innych danych, które pomogą Ci przekonać innych do rozpoczęcia korzystania z WordPress.

List of WordPress stats, facts, and other research

Podstawy: co to jest WordPress?

WordPress to oprogramowanie open source, które pozwala użytkownikom na tworzenie strony internetowej. Jest on dostępny do pobrania jako darmowe oprogramowanie i może być zainstalowany na każdej firmie hostingowej WordPress.

Ważne jest, aby nie mylić WordPressa (oprogramowania) z WordPress.com które jest rozwiązaniem hostowanym. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz różnicę między WordPress.com vs WordPress.org w naszym porównaniu.

WordPress basics

Wszystko zaczęło się, gdy dwóch użytkowników oprogramowania do blogowania o nazwie B2/cafelog postanowiło pójść w nowym kierunku. Pomysł został wymyślony przez Matta Mullenwega, do którego dołączył Mark Little i wspólnie wydali pierwszą wersję WordPressa 27 maja 2003 roku.

First WordPress release

Od tego czasu WordPress ewoluował od prostego oprogramowania do blogowania do CMS, kreatora stron internetowych, platformy eCommerce i innych.

Gutenberg blocks

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz artykuł o historii WordPress.

WordPress to oprogramowanie społecznościowe, a tysiące użytkowników z całego świata przyczyniło się do niego, przesyłając kod, naprawiając błędy, tłumacząc, testując i pomagając innym z niego korzystać.

Rzućmy okiem na niektóre statystyki i fakty WordPress, aby zobaczyć, jak WordPress pomaga ludziom robić wspaniałe rzeczy w Internecie.

Jak popularny jest WordPress?

WordPress Market Share Usage Stats 2021

WordPress jest niezwykle popularny i jest używany przez miliony ludzi na całym świecie. Oto kilka liczb, aby umieścić rzeczy w perspektywie.

 1. WordPress zasila ponad 41% wszystkich stron internetowych w Internecie.
 2. Posiada również prawie 65% udziału w rynku CMS. Żadne inne oprogramowanie do tworzenia stron internetowych nie jest blisko.
 3. WordPress zasila strony internetowe dla dużych marek, w tym Disney, Sony, Facebook i innych.
 4. 38% najlepszych stron internetowych 10,000 jest zasilanych przez WordPress.
 5. Ponad 22% wszystkich nowych nazw domen w Stanach Zjednoczonych korzysta z WordPress.
 6. Każdego dnia ponad 1014 witryn WordPress i 496 sklepów WooCommerce dołącza do najlepszych 10 milionów witryn śledzonych przez W3Techs.

Wtyczki WordPress

WordPress plugins

Wtyczki są jak aplikacje dla Twojej witryny WordPress. Możesz je zainstalować, aby dodać nowe funkcje do swojej witryny i rozszerzyć jej funkcjonalność. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik na czym są wtyczki WordPress i jak działają?.

Oto kilka oszałamiających faktów na temat wtyczek WordPress, które pokazują, jak ogromny jest ekosystem WordPress.

 1. Istnieje ponad 58,000 darmowych wtyczek WordPress na WordPress.org sam katalog wtyczek.
 2. 8 z tych wtyczek jest zainstalowanych na ponad 5 milionach witryn.
 3. 59 najlepsze wtyczki WordPress są zainstalowane na ponad milionach witryn internetowych.
 4. Najpopularniejsza wtyczka eCommerce, WooCommerce jest zainstalowana na ponad 5 milionach witryn z 139 milionami wszystkich pobrań.

Te statystyki pochodzą z WordPress.org sam katalog wtyczek. Wielu programistów wtyczek sprzedaje wersje premium swoich wtyczek z własnych stron internetowych.

Dzięki zdrowemu ekosystemowi wtyczek oznacza to, że możesz dodać niestandardowe funkcje do swojej witryny za ułamek kosztów niestandardowego rozwoju.

Dostępne są bezpłatne wtyczki WordPress dla prawie każdego rodzaju funkcjonalności witryny, w tym formularzy kontaktowych, członkostwa w sprzedaży, kreatora stron docelowych, optymalizacji SEO i innych.

WordPress Themes

WordPress themes

Motywy kontrolują wygląd witryny WordPress. Są to szablony do projektowania stron internetowych specyficzne dla WordPress, które można zainstalować na swojej stronie internetowej, aby zmienić jej wygląd.

Dostępne są tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, oferujących użytkownikom WordPress nieskończoną kombinację projektu, układu, schematów kolorów i funkcji.

 1. Motywy zostały po raz pierwszy wprowadzone w WordPress 1.5 W 2005 roku, z pierwszym nowym domyślnym motywem WordPress o nazwie Kubrick
 2. Podobnie jak wtyczki, istnieją zarówno bezpłatne, jak i płatne motywy WordPress, które można zainstalować.
 3. WordPress.org darmowy katalog motywów ma ponad 8,400 darmowych motywów WordPress.
 4. Według Builtwith, Divi By Elegant Themes jest najpopularniejszym motywem używanym przez 6% stron internetowych analizowanych przez ich serwis.
 5. Tysiące motywów są sprzedawane przez komercyjne sklepy z motywami WordPress o średniej cenie 40 za motyw.

Bezpieczeństwo WordPress

WordPress jest najczęściej używanym oprogramowaniem CMS na świecie, co czyni go również częstym celem prób hakerskich, ataków DDOS, złośliwego oprogramowania i trojanów.

 1. Według Sucuri, wiodącej firmy zajmującej się bezpieczeństwem stron internetowych, 83% wszystkich witryn opartych na CMS, które zostały zhakowane w 2017, korzystało z WordPress. Liczba ta nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że WordPress posiada 60% udziału w rynku CMS.
 2. Sucuri poinformował również, że 39% zhakowanych stron WordPress używało nieaktualnej wersji oprogramowania. Dlatego zawsze powinieneś korzystać z najnowszej wersji WordPress na swojej stronie.
 3. Prawie 50% witryn WordPress jest dotkniętych luką w zabezpieczeniach spowodowaną przestarzałą lub źle zakodowaną wtyczką lub motywem WordPress
 4. Około 8% witryn WordPress zostało zhakowanych z powodu słabego hasła.

Możesz uczynić swoją witrynę WordPress tak bezpieczną, jak to możliwe, postępując zgodnie z podstawowymi najlepszymi praktykami bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem dotyczącym bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

Często powyższe statystyki powodują, że WordPress zyskuje złą reputację, ale w rzeczywistości sam WordPress nie jest niepewny. Rdzeń WordPress przechodzi rygorystyczne audyty bezpieczeństwa i jest bezpieczniejszy niż wiele innych platform.

Jedyną wadą WordPress jest to, że jest popularny, co prowadzi do statystyk, takich jak powyżej.

Społeczność WordPress

WordPress community

WordPress ma ogromną bazę użytkowników rozsianą po całym świecie. Jest używany nie tylko przez firmy, ale także przez rządy, szkoły i uczelnie, organizacje non-profit i inne.

Jako projekt open source, WordPress jest napędzany przez globalną społeczność użytkowników. Oznacza to, że każdy może przyczynić się do projektu na wiele różnych sposobów.

 1. WordPress translation community ma to w pełni przetłumaczone na 56 języków, częściowo przetłumaczone na dziesiątki więcej.
 2. W 2017 r. społeczności WordPress na całym świecie zorganizowały 128 wydarzeń WordCamp w 48 krajach i sprzedały 39 625 biletów.
 3. W 2017 roku lokalne społeczności WordPress zorganizowały 4379 spotkań w 73 krajach

Jeśli chcesz przyczynić się do WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zaangażować się w projekt WordPress.

Gospodarka WordPress

WordPress economy

WordPress ma kwitnący ekosystem wart miliardy dolarów, który tworzy tysiące miejsc pracy na całym świecie. Obejmuje to również freelancerów, programistów i firmy sprzedające produkty i usługi związane z WordPress.

 1. W momencie pisania tego artykułu, freelancer.com sama strona internetowa miała 680,743 ofert pracy WordPress opublikowanych z tych 700 były otwarte.
 2. Tysiące ofert pracy WordPress są obecnie otwarte na wielu popularnych stronach freelancerskich. Zawsze możesz odwiedzić naszą stronę kariery, aby znaleźć oferty pracy WordPress.
 3. Średnia stawka godzinowa dla programistów WordPress może wynosić od $20 do$100 na godzinę w zależności od ich wiedzy i pracy.
 4. Niestandardowy motyw WordPress z własnym unikalnym projektem i wtyczkami może kosztować $10,000 i może wzrosnąć w zależności od wymagań projektu.
 5. Istnieją setki małych i dużych firm, agencji i programistów sprzedających produkty związane z WordPress. Zobacz naszą listę najbardziej wpływowych firm i firm WordPress i co robią.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odkryć nowe statystyki WordPress, fakty i interesujące badania. Możesz również zobaczyć nasz artykuł na temat najlepszego rejestratora domen i najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…