Klienci stają się coraz bardziej wymagający i mają znacznie krótszy zakres uwagi. Twoim zadaniem jest pomóc im znaleźć dokładnie to, czego szukają, tak szybko jak to możliwe!

Dla programistów WordPress i właścicieli witryn oznacza to, że musisz zainstalować niestandardowe narzędzie wyszukiwania w swojej witrynie. Niestandardowe wyszukiwanie nie tylko pomoże klientom szybciej zlokalizować produkty, ale także poprawi użyteczność witryn.

Wyobraź sobie, że szukasz wymarzonego domu na Airbnb. Te filtry i wyświetlanie ofert są wynikiem genialnego niestandardowego wyszukiwania.

Airbnb custom search tool
Airbnb ma niestandardowe narzędzie wyszukiwania O Dużej Mocy

Domyślne niestandardowe narzędzie wyszukiwania w WordPress nie jest świetne. Potrzebujesz wyszukiwania jakości Airbnb, ale problem polega na tym, że ten rodzaj niestandardowego wyszukiwania wymaga godzin pracy i dużo skomplikowanego PHP.

Tu wkracza Toolset.

Niestandardowe wyszukiwanie Toolset to potężny silnik dla WordPress, który zawiera zaawansowane funkcje, takie jak wiele niestandardowych filtrów i możliwość wyświetlania wyników na mapie.

Od programistów do początkujących WordPress, Toolset poprawi wyszukiwanie w witrynie bez konieczności dodawania jednej linii PHP.

W tym poście pokażemy Ci dokładnie, jak niestandardowe wyszukiwanie zestawu narzędzi może poprawić konwersje. Ale najpierw spójrzmy, kto może potrzebować niestandardowego wyszukiwania.

Które strony potrzebują niestandardowego wyszukiwania?

Jeśli prowadzisz stronę internetową z wieloma elementami, takimi jak produkty, firmy w wielu lokalizacjach lub tysiące postów na blogu, potrzebujesz niestandardowego wyszukiwania.

Jeśli wydaje się, że niektóre z wyników wyszukiwania są nie na miejscu, potrzebujesz uaktualnienia. Niestandardowe wyszukiwanie przyciąga odpowiednie przedmioty dla odwiedzających, dzięki czemu mogą kupić dokładnie to, czego szukają, bez konieczności polowania na całą witrynę.

Oto rodzaje stron internetowych, które najbardziej korzystają z niestandardowego wyszukiwania:

  • strony e-commerce, takie jak Amazon
  • Spis i katalog stron takich jak Craigslist
  • Zaawansowane niestandardowe witryny, takie jak Airbnb

Myślisz, że Twoja strona może skorzystać z niestandardowego wyszukiwania, ale nie masz czasu ani umiejętności technicznych, aby go skonfigurować? Pomyśl jeszcze raz.

Dlaczego możesz łatwo zbudować niestandardowe wyszukiwanie za pomocą zestawu narzędzi

Coś tak złożonego i zaawansowanego jak niestandardowe wyszukiwanie może wydawać się trudnym zadaniem, ale zestaw narzędzi sprawia, że jest to proste.

Toolset wykonuje ciężką pracę i zapewnia pełną kontrolę zarówno nad funkcją, jak i układem.

Toolset custom search in action
Custom search for a personal trainer website built using Toolset … super elegancki

Oto niestandardowe wyszukiwanie, które skonfigurowaliśmy dla osobistego trenera. Super czysty, prawda?

Zwykle coś tak złożonego wymagałoby niestandardowego PHP, ale za pomocą zestawu narzędzi po prostu dostosowałem trochę HTML i CSS.

Dla naszych przyjaciół programistów Toolset zawiera kilka zaawansowanych funkcji super fly.

Wiele filtrów ułatwia Zawężenie wyszukiwania

Funkcja wielu filtrów daje użytkownikom możliwość zawęzić dokładnie to, czego szukają.

Pokażę Ci moją stronę internetową osobistego trenera. Klient może dokładnie wiedzieć, jakiej usługi chce, ale nie chce tracić czasu na przeglądanie całej listy dostępnych trenerów. Nawet z paskiem wyszukiwania, jeśli nie znają nazwy trenerów, będą mieli trudności z uzyskaniem znaczącego wyniku.

Wyszukiwanie niestandardowe z wieloma filtrami ułatwia. Korzystając z filtrów, są w stanie znaleźć najlepszego trenera na podstawie ceny, kwalifikacji i specjalności.

Multiple filter options in Toolset
Toolset pozwala odwiedzającym ograniczyć opcje do tych, które pasują do ich potrzeb

Nie zapomnij, możesz dodać tyle filtrów, ile potrzebujesz. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Wyświetlanie wyników w dowolny sposób

Chociaż chcesz ułatwić użytkownikom wprowadzanie tego, czego szukają, musisz zintegrować się z wyglądem i stylem witryny.

Na szczęście w zestawie narzędzi działa zarówno widok siatki, jak i listy.

Możesz nie tylko zdecydować, jak wyświetlać wyniki, ale także sortować je na interfejsie.

Na przykład, na mojej stronie osobistego trenera, pierwsze myśli użytkownika mogą być koszt. Ustaw wyszukiwanie, aby sortować wyniki z najniższą ceną. Zobacz też

Toolset custom search results priority
Toolset custom search pozwala użytkownikom priorytetyzować wyniki wyszukiwania

Jak widać, dzięki niestandardowemu wyszukiwaniu zestawu narzędzi możesz priorytetyzować wyniki.

Wyświetlanie wyników najbliżej Ciebie na mapie

W niektórych przypadkach lokalizacja produktu lub usługi jest ważnym czynnikiem. Najprostszym sposobem wyszukiwania lokalizacji jest mapa, coś, co oferuje niestandardowe wyszukiwanie zestawu narzędzi.

W mojej witrynie osobistego trenera użytkownik może chcieć zobaczyć, gdzie znajdują się instruktorzy, aby zidentyfikować najbliższego im. Oczywiście możesz po prostu podać adresy siłowni jako część wyników, ale nieuchronnie użytkownik będzie musiał skopiować i wkleić je do mapy Google, aby znaleźć najlepszą. To, co skutecznie robisz, to proszenie użytkownika o cięższą pracę, aby znaleźć to, czego chce.

Toolset pozwala na wykreślenie lokalizacji na mapie. Możesz nie tylko zobaczyć wyniki, ale także filtrować je, aby wyświetlać tylko te w określonym promieniu. Całkiem słodkie.

Toolset map and search integration
Ułatw użytkownikom znalezienie najbliższej lokalizacji

Teraz, jeśli odwiedzający chciał tylko zobaczyć siłownie w promieniu dwóch kilometrów od naszej lokalizacji w Londynie, może.

Wrapping Up

Podobnie jak w wyszukiwarce Google, użytkownicy oczekują, że będą mogli przeglądać Twoją witrynę i znaleźć to, czego chcą w ciągu kilku sekund. Jest to możliwe dzięki niestandardowemu wyszukiwaniu zestawu narzędzi. Nie tylko użytkownicy mogą szybko znaleźć wyniki, ale zajmie ci to mniej czasu.

A ponieważ Toolset jest jednym z partnerów WPMU DEV, nasi członkowie otrzymują ekskluzywną zniżkę. To wygrana! Po prostu przejdź na stronę naszego partnera, aby skorzystać z oferty specjalnej.

Nie jesteś jeszcze członkiem? Zarejestruj się bezpłatnie przez następne 30 dni, aby uzyskać dostęp do zniżek dla naszych partnerów.

Smacznego!

Czy kiedykolwiek użyłeś Toolset do zbudowania niestandardowego wyszukiwania dla swojej witryny? Jakie inne narzędzia wykorzystałeś do ulepszenia Wyszukiwarki WordPress? Opowiedz mi o tym w komentarzach.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…