jak bawic sie z dziecmi

Celem każdej twórczej ekspresji jest znalezienie czegoś niezwykłego w zwyczajności. Prawdziwym twórcom, niezależnie od wieku, nie przeszkadzają ani warunki zewnętrzne, ani pogoda. Do szczęścia wystarczy ciut inspiracji i odpowiednie narzędzia. Igła, nitka, nożyczki i barwniki do tkanin – tyle potrzeba, aby samodzielnie przeprowadzić upcycling zawartości swojej szafy i w ten sposób twórczo spędzić deszczowe wakacyjne popołudnia.

Jest taki czas, w którym pokładamy szczególne nadzieje. Wakacje. Oczekujemy, że będą pogodne, słoneczne, dodadzą pozytywnej energii i będą trwać w nieskończoność. A co, jeśli jest inaczej? Co, jeśli urlop pokrzyżuje nam to, nad czym nie mamy najmniejszej kontroli, czyli pogoda? Musimy szukać prostych i szybkich sposobów, by mimo wszystko uczynić ten czas wartościowym i chętnie wspominanym.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w ciągu całego 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 23,1 mln turystów, tj. o 23,0% więcej niż rok wcześniej. Statystycznie, decydując się na urlop w czerwcu, lipcu lub sierpniu, powinniśmy mieć do dyspozycji 18-21 dni słonecznych w miesiącu, ale nie zapominajmy o tym, że sierpień lubi płatać figle. Fale upałów mogą nieść ze sobą burzowe popołudnia, które przegonią nas z plaż, pieszych wycieczek, biwaków.

W czasie deszczu nie tylko dzieci się nudzą

Mamo, tato – nudzi mi się! To zdanie spędza sen z powiek każdego rodzica, zwłaszcza szukającego wytchnienia podczas urlopu. Gdzie zatem szukać inspiracji na twórcze spędzanie deszczowych dni? Na początek wspólnie z dziećmi przejrzyjcie zawartość swoich szaf i wyciągnijcie z nich wszystko, czego nie lubicie, nie nosicie i co najchętniej wyrzucilibyście na śmietnik, ponieważ przestało być modne. Następnie spójrzcie na te rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Być może twoja stara koszulka ma potencjał, by stać się suknią balową twojej córki lub peleryną superbohatera dla twojego synka? Rozrysujcie na papierze projekt nowej kreacji i zastanówcie się, czego potrzebujecie, by stworzyć ją w warunkach domowych.

Aby dodatkowo podkręcić atmosferę, możecie urządzić rodzinny konkurs na najlepszą kreację, którą zdalnie ocenią pozostali członkowie rodziny lub przyjaciele. Wystarczy wykonać zdjęcia gotowych prac i poddać je pod głosowanie za pomocą mediów społecznościowych lub komunikatorów.

Chodź, pomaluj mój świat!

Najbardziej uniwersalnym narzędziem, dzięki któremu szybko uzyskamy najbardziej spektakularny efekt, jest barwnik do tkanin. Soczysty róż, intensywny błękit, czy wyrazista czerń – za pomocą barwników szybko i bezpiecznie zmienisz kolor nienoszonych ubrań i stworzysz bazę pod zupełnie nową kreację.

Innym pomysłem na przeróbkę niepotrzebnych tekstyliów są ekologiczne torby materiałowe z t-shirtów. Wystarczy odciąć rękawy, zaszyć dziury, dobrze zszyć dno, najlepiej w miejscu kołnierza, a na koniec doszyć mocne uchwyty, by stworzyć trwałą i oryginalną torbę na zakupy.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…