Andrew Nacin właśnie ogłosił wydanie drugiego kandydata do wydania WordPress 3.9, A właśnie dziś WordPress 3.9 “Smith” został wydany.

Podobnie jak w przypadku wszystkich głównych aktualizacji WordPress, 3.9 będzie dodawanie nowych funkcji do platformy WordPress. Wziąłem release candidate na przejażdżkę, aby zobaczyć, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym wydaniu.

Podgląd widżetów dodany do dostosowywania motywu WordPress

Theme customizer został dodany do WordPress w wersji 3.4 w czerwcu 2012. Był to świetny dodatek do platformy WordPress, jednak zawsze uważałem go za ograniczający. Chociaż można wyświetlić podgląd kolorów nowego motywu i zmienić menu i obraz nagłówka; nie można dodać widżety.

Oznaczało to, że nie można było wypełniać danymi stref widżetów, takich jak pasek boczny. Dlatego podgląd Zwykle pokazywał jedną kolumnę treści zamiast dwóch.

WordPress 3.9 rozwiązuje to ograniczenie za pomocą nowego podglądu widżetów na żywo.

WordPress Live Widget Previews

WordPress dodaje element menu dla każdej strefy widżetów w Twojej witrynie. Po kliknięciu przycisku “Dodaj widżet” panel wypełniony wszystkimi dostępnymi widżetami wysunie się w prawo. Widżety można również wyszukiwać w panelu.

Po dodaniu widżetu w ten sposób natychmiast wyświetli się w obszarze podglądu.

Adding a Widget in the Theme Customizer

Podgląd widżetów działa świetnie w praktyce. Dla mnie w końcu dostosowywacz stał się praktycznym narzędziem, którego będę używał na moich stronach internetowych.

Ta nowa funkcja została zaimportowana do rdzenia z wtyczki o nazwie widget Customizer. Polecam wypróbowanie wtyczki, jeśli chcesz zobaczyć podgląd nowego podglądu widżetów.

TinyMCE

Otwarty Edytor WYSIWYG TinyMCE, znany również jako edytor wizualny WordPress, został zaktualizowany do wersji 4.0.21.1.

Jako ktoś, kto wyłącza edytor wizualny podczas pisania, początkowo nie było dla mnie jasne, co się zmieniło.

Wydaje się, że nastąpiła niewielka zmiana ikon, które są wymienione w edytorze wizualnym. To jest zrzut ekranu edytora wizualnego w WordPress 3.8.

Old Version of TinyMCE

To jest zrzut ekranu edytora wizualnego w nadchodzącym wydaniu WordPress 3.9.

New Version of TinyMCE

W górnym wierszu widać, że nowa ikona została dodana po znaku cudzysłowu. Po kliknięciu ikony nowej linii można dodać poziomą linię do zawartości.

Początkowo myślałem, że opcja wolnego od rozproszenia pisania została całkowicie usunięta z WordPressa. Jednak po bliższym przyjrzeniu się ikona edycji rozproszenia została po prostu przeniesiona na prawo od edytora. Wydaje się, że jest to bardziej praktyczne miejsce do wyświetlania tej ikony, ponieważ nie jest ona używana do zmiany treści.

Full Screenshot of Visual Editor

Widać, że ikona “Wklej z programu Word” została usunięta z dolnego wiersza. Teraz możesz kopiować zawartość z programu Word, po prostu kopiując i wklejając, nie martwiąc się o kopiowanie niechcianego kodu stylizacji. Możesz całkowicie usunąć formatowanie, włączając opcję “Wklej jako tekst”.

Instalacja Nowych Motywów WordPress

WordPress odnowił również nowy obszar instalacji motywu. W WordPress 3.8 Strona główna wyświetliła pasek wyszukiwania z filtrem funkcji pod spodem w celu dokładniejszego wyszukiwania.

Old Way of Installing New Themes

Rzeczy wyglądają o wiele ładniej w WordPress 3.9.

Zamiast wyświetlać się tylko na stronie wyszukiwania, pasek wyszukiwania został przeniesiony do menu nawigacyjnego i teraz wyświetla się na wszystkich stronach. Jest to oczywiście bardziej praktyczne rozwiązanie.

Podobnie, opcja przesłania motywu została przeniesiona z menu głównego i umieszczona po prawej stronie tekstu “Dodaj Motywy” na górze każdej strony. Link menu “najnowsze” został również przemianowany na “Najnowsze”, a ostatnio zaktualizowana strona została zastąpiona stroną dla popularnych tematów.

New Way of Installing New Themes

Filtr funkcji został usunięty ze strony głównej i przeniesiony na własną unikalną stronę. Opcje są teraz wyświetlane w pionie, a nie w poziomie.

Filtering WordPress Themes

Nowy układ obszaru instalacji motywu wygląda znacznie lepiej ze względu na zrzuty ekranu wyświetlane na stronie głównej. Mam nadzieję, że WordPress będzie regularnie obracać polecane projekty, aby te same projekty nie były promowane przez cały rok.

Playlisty wideo i Audio

Galerie okazały się bardzo popularne wśród użytkowników WordPressa. WordPress rozszerzył tę koncepcję, dodając opcję list odtwarzania plików audio i wideo.

Działa dokładnie tak samo, jak dodawanie zdjęć do galerii. Jeśli przesyłasz audio lub wideo, zobaczysz nową opcję tworzenia listy odtwarzania.

Creating an Audio Playlist

Jak zwykle WordPress pozwala edytować tytuł, podpis i opis przesłanych plików. Opis jest automatycznie wprowadzany dla ścieżek audio, pobierając dane ze znaczników ID3.

Creating an Audio Playlist

Ostatnia strona pozwala uporządkować kolejność utworów lub klipów wideo. Listy odtwarzania mogą wyświetlać listę utworów z nazwiskami wykonawców i wyświetlać obrazy.

Editing an Audio Playlist

Możesz wyświetlić podgląd nowej listy odtwarzania bezpośrednio z edytora wizualnego. Byłem zdumiony tym, jak płynny był odtwarzacz audio i jak szybko przechodził między wyborami ścieżek.

Previewing an Audio Playlist

HTML5 galerie i podpisy

WordPress dodał wersje HTML5 galerii i tagów podpisu. Wykonali również drobne poprawki stylistyczne w sposobie obsługi podpisów.

HTML4 wcześniej dodał dziesięć pikseli szerokości do obrazów z podpisami. Usunięto te piksele, a także usunięto style podpisów w edytorze.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, jak wyglądają napisy przy użyciu HTML4.

Captions Using HTML4

Ten zrzut ekranu pokazuje, jak rzeczy będą wyglądać do przodu za pomocą HTML5.

Captions Using HTML5

I reszta…

Jak zwykle WordPress 3.9 wprowadza wiele zmian, które wpłyną na programistów, w tym:

  • Dodali dodatkową warstwę do WPDB. Oznacza to, że programiści nie powinni już używać funkcji mysql_* ().
  • Dodano możliwość dowiązania symbolicznego katalogów wtyczek.
  • Zaktualizowano bibliotekę Plupload do wersji 2.1.1.
  • Zaktualizowano murarstwo do wersji v3.
  • Dodano wiele dodatkowych funkcji audio i wideo, takich jak wiele źródeł audio i wideo, przepływy pracy wideo i napisy wideo.

Możesz zobaczyć zaległości wszystkich funkcji, które zostały dodane i poprawki, które zostały zastosowane, czytając główny blog WordPress. Jeśli masz ochotę wypróbować najnowszą wersję WordPress w środowisku testowym,możesz to zrobić, instalując wtyczkę WordPress Beta Tester.

WordPress 3.9 oficjalnie przybył. Dla tych z Was, którzy nie mają włączonych automatycznych aktualizacji motywów, pamiętaj, aby ręcznie zaktualizować do WordPress 3.9, lub w leasingu upewnij się, że zaktualizowałeś do WordPress 3.8.3, ponieważ dotyczy to błędu znalezionego w 3.8.2.

Dzięki.,
Kevin

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…