Czy wiesz, że WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala cofnąć zmiany i wrócić do poprzedniej wersji posta?

Ta funkcja nazywa się po rewizji lub po prostu rewizje.

Większość z nas popełnia błędy podczas pisania. Czasami możesz żałować, że nie usunąłeś tego, co napisałeś wcześniej. Poprawki pozwalają ci to naprawić, cofając się w czasie i cofając zmiany.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo cofnąć zmiany w WordPress za pomocą wersji post. Pokażemy Ci również, jak łatwo zarządzać wersjami postów w WordPress.

Managing the WordPress post revisions

Oto przegląd tematów, które omówimy w tym przewodniku:

  • Co to są wersje post w WordPress
  • Dlaczego warto korzystać z wersji post
  • Jak korzystać z wersji post do cofania zmian w WordPress
  • Ograniczenie wersji post w WordPress
  • Jak usunąć stare wersje postów w WordPress
  • Jak całkowicie wyłączyć wersje postów w WordPress

Co to jest post Revisions?

Post revisions to funkcja WordPress, która pozwala cofnąć zmiany i wrócić do wcześniejszej wersji swoich postów i stron.

Dla każdego projektu, nad którym pracujesz, WordPress automatycznie zapisuje tymczasową wersję. Ten typ rewizji nazywa się automatycznym zapisem.

WordPress przechowuje automatyczny zapis co 60 sekund. Automatycznie zastępuje również starszą wersję nowym automatycznym zapisem.

Autosave revisions in WordPress

Funkcja automatycznego zapisywania pomaga przywrócić zawartość, jeśli coś pójdzie nie tak, zanim będzie można ją zapisać. Na przykład, jeśli przeglądarka zawiesiła się lub komputer zawiesił się podczas pisania, możesz przywrócić najnowszą wersję roboczą z autozapisu.

WordPress zapisuje również wersje postów za każdym razem, gdy użytkownik kliknie przycisk Zapisz, zaktualizuj lub opublikuj. W przeciwieństwie do automatycznych zapisów, te wersje są trwale przechowywane w bazie danych WordPress.

Możesz zlokalizować, przeglądać i przywrócić dowolną z tych wersji z ekranu edycji postu.

Dlaczego Warto Korzystać Z Wersji Post

Prawie każdy użytkownik WordPress może skorzystać z wersji post. Pisanie świetnych treści wymaga wielu poprawek i zmian. Wersje postów pozwalają zobaczyć swój proces i spojrzeć z lotu ptaka na to, jak twój post ewoluował.

Następnie możesz przełączać się między różnymi stanami wersji roboczej, wprowadzać zmiany i sprawić, że artykuł będzie idealny do publikacji.

W przypadku witryn WordPress z wieloma autorami wersje postów pozwalają redaktorom łatwo zarządzać pracą wielu autorów. Możesz zobaczyć, kto wprowadził zmiany w artykule, Jakie zmiany wprowadził i tak dalej.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak korzystać z wersji postów, aby poprawić swoje posty i strony WordPress.

Jak korzystać z wersji Post do cofania zmian w WordPress

WordPress wyświetla liczbę wersji w panelu “dokument” na ekranie edycji postu/strony.

Możesz to znaleźć po prawej stronie ekranu edytora postów. Kliknięcie na “wersje” przeniesie Cię do ekranu publikowania wersji.

Post revisions in WordPress

Ekran Post revision pokaże Ci najnowszą wersję postu z paskiem przewijania na górze. Przesuwanie przycisku na pasku przewijania przeniesie Cię do wcześniejszych wersji postu.

Switching between post revisions

Zmiany wprowadzone w każdej wersji zostaną wyróżnione kolorami zielonym i różowym. Na górze możesz zobaczyć użytkownika, który wprowadził te zmiany, czas i inne informacje.

WordPress poinformuje cię również, czy wersja jest autozapisem lub wersją roboczą.

Restore autosaves aswell as revisions

Możesz użyć przycisków Następny i Poprzedni, aby poruszać się po wersjach.

Dodatkowo możesz zaznaczyć pole na górze, które mówi “Porównaj dowolne dwie wersje”. Spowoduje to podzielenie przycisku paska przewijania na dwa i można przenieść każdy przycisk do innej wersji i porównać różnicę między dwoma odległymi wersjami.

Compare any two revisions

Aby przywrócić wersję, możesz po prostu kliknąć Przywróć tę wersję lub Przywróć ten Przycisk Automatycznego zapisywania.

WordPress przywróci wybraną wersję jako bieżącą wersję post, a następnie możesz zapisać ją jako wersję roboczą.

Restore revision point

Pamiętaj, że przywrócenie wcześniejszej wersji nie spowoduje usunięcia najnowszej wersji Twojego posta. Zamiast tego WordPress przechowuje go w bazie danych jako kolejną wersję.

Korzystanie z wersji post z klasycznym edytorem WordPress

Jeśli nie zaktualizowałeś swojego WordPressa do Gutenberga i nadal korzystasz z klasycznego edytora, wersje postów znajdziesz w polu publikuj meta po prawej stronie ekranu edycji postów/stron.

Browsing post revisions in classic editor

Aby wyświetlić wersje postów, możesz po prostu kliknąć łącze “Przeglądaj” obok liczby wersji. Poza tym poprawki postów działają podobnie zarówno w klasycznym edytorze, jak i Gutenbergu.

Ograniczenie wersji Post w WordPress

Wszystkie wersje post są przechowywane w bazie danych WordPress. Z tego powodu wielu użytkowników martwi się, że zbyt wiele wersji może spowolnić ich witryny.

To nieprawda.

WordPress pomija poprawki postów podczas wykonywania połączeń z bazą danych w interfejsie użytkownika. Szuka tylko wersji na ekranie edycji postu lub podczas przeglądania wersji.

Nadal możesz kontrolować i ograniczać wersje postów w WordPress. Pokażemy Ci dwie różne metody, aby to zrobić, możesz wybrać jedną, która najbardziej Ci odpowiada.

1. Ogranicz zmiany postów w WordPress za pomocą wtyczki

Najprostszym sposobem zarządzania wersjami postów WordPress jest użycie wtyczki. Pozwala to kontrolować wersje z obszaru administracyjnego WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę kontroli wersji WP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Pisanie strona i przewiń w dół do sekcji kontroli wersji WP.

WP Revisions Control settings

W tym miejscu należy wprowadzić liczbę wersji, które chcesz zapisać dla każdego typu postu, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz zmiany”, aby zapisać ustawienia.

Kontrola wersji WP ograniczy teraz wersje postów przechowywane w bazie danych WordPress.

Wtyczka umożliwia również Usuwanie wersji dla pojedynczego postu. Po prostu Edytuj post, w którym chcesz usunąć zmiany i przewiń w dół poniżej edytora.

Purge revisions

Możesz ograniczyć wersje tylko dla tego postu lub usunąć je, klikając przycisk “Wyczyść te wersje”.

2. Ogranicz ręcznie zmiany postów WordPress

WordPress pozwala kontrolować, ile wersji chcesz zachować dla artykułu. Aby ograniczyć poprawki postów, po prostu dodaj ten kod do wp-config witryny WordPress.plik php.

define ('WP_POST_REVISIONS', 10) ;

Nie zapomnij zastąpić 10 liczbą wersji, które chcesz zachować dla każdego postu.

Jak usunąć stare wersje postów w WordPress

Stare wersje postów są całkowicie nieszkodliwe i w większości przypadków nie musisz ich usuwać. Jeśli jednak masz bardzo dużą stronę internetową z tysiącami artykułów, usuwanie starych wersji postów może pomóc zmniejszyć rozmiary kopii zapasowych.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WP-Optimize. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do WP-Optimize ” baza danych strona i zaznacz pole obok opcji “Wyczyść wszystkie wersje postów”.

Clean post revisions

Teraz kliknij przycisk “Uruchom optymalizację”, aby usunąć wszystkie wersje postów. Możesz odinstalować wtyczkę po usunięciu wersji.

Po oczyszczeniu wersji możesz odinstalować i usunąć wtyczkę.

Usuwanie wersji postów WordPress za pomocą phpMyAdmin

Zaawansowani użytkownicy mogą również usuwać wersje postów WordPress za pośrednictwem phpMyAdmin.

Najpierw upewnij się, że utworzyłeś kompletną kopię zapasową bazy danych WordPress.

Następnie po prostu zaloguj się do Panelu sterowania hostingiem WordPress i kliknij ikonę phpMyAdmin.

Następnie musisz wybrać bazę danych WordPress z lewej kolumny. PhpMyAdmin wyświetli teraz tabele w Twojej bazie danych WordPress.

PhpMyAdmin

Następnie musisz kliknąć kartę SQL z górnego menu.

Spowoduje to załadowanie interfejsu SQL phpMyAdmin. Stąd możesz ręcznie uruchamiać polecenia w bazie danych WordPress.

Musisz wprowadzić następujący kod.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

Nie zapomnij zastąpić wp_ własnym prefiksem bazy danych WordPress. Następnie kliknij przycisk Idź, aby uruchomić polecenie.

Deleting revision via MySQL

PhpMyAdmin usunie teraz wszystkie wersje z twojej bazy danych WordPress.

Uwaga: Usunięcie wersji nie powstrzyma WordPressa przed zapisywaniem wersji dla przyszłych postów.

Jak całkowicie wyłączyć wersje postów WordPress

Nie zalecamy wyłączania wersji postów WordPress. Jednak niektórzy użytkownicy mogą chcieć wyłączyć wersje, aby zmniejszyć rozmiar bazy danych WordPress.

Najprostszym sposobem na to jest zainstalowanie wyłącz wtyczkę Post Revision. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Pisanie strona i wybierz typy postów, w których chcesz wyłączyć funkcję zmiany.

Disable revision plugin

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Jeśli nie chcesz korzystać z wtyczki, możesz również zrobić to samo ręcznie, dodając ten kod do wp-config.plik php.

define ('WP_POST_REVISIONS', false );

Ten kod wyłącza funkcję WordPress post revisions w Twojej witrynie. Nadal pozwoli WordPress zapisać jeden autosave i jedną wersję w pamięci przeglądarki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak używać WordPress post revisions do cofania zmian i zarządzania wersjami postów dla większych witryn. Możesz również zapoznać się z naszym Przewodnikiem dla początkujących na temat zarządzania obiegiem pracy redakcyjnej w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…