Chcesz uruchomić stronę biznesową, ale nie wiesz, jak zacząć? Ostatnio podczas uczestnictwa w wydarzeniu jeden z użytkowników zapytał nas, jaka jest zaleta korzystania z WordPressa w stosunku do statycznej strony HTML. Jeśli programista powiedział ci, że potrzebujesz strony HTML lub zastanawiał się, ponieważ słyszałeś to gdzie indziej, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule porównamy WordPress vs HTML i to, co jest najlepsze dla Twojej witryny biznesowej.

HTML vs WordPress for business websites

Czym jest WordPress?

WordPress to System Zarządzania Treścią (CMS). Systemy zarządzania treścią umożliwiają zarządzanie stroną internetową z poziomu przyjaznego dla użytkownika interfejsu.

Możesz wprowadzić wszystkie zmiany w swojej witrynie z obszaru administracyjnego, który jest dość łatwy do zrozumienia, nawet dla absolutnie początkujących.

Chociaż istnieje wiele CMS tam, WordPress jest najbardziej popularny, ponieważ zasila prawie 26% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Ważne jest, aby nie mylić WordPress.org z WordPress.com. WordPress, open source CMS jest dostępny na WordPress.org. z drugiej strony, WordPress.com jest usługą hostingową bloga. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między WordPress.org oraz WordPress.com.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na plusy i minusy korzystania z WordPress.

Zalety korzystania z WordPress

Łatwa aktualizacja – Możesz po prostu zalogować się do swojej witryny WordPress i dodawać nowe strony bez płacenia deweloperowi. WordPress jest łatwy w użyciu i ma intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia tworzenie lub aktualizowanie stron w witrynie.

WordPress user interface

Profesjonalne Szablony – Istnieją tysiące gotowych szablonów, które można wykorzystać w swojej witrynie. Tematy te są opracowywane przez profesjonalistów z całego świata.

Niesamowicie Potężny – Strony internetowe WordPress można łatwo rozszerzyć za pomocą wtyczek. Instalując wtyczki, możesz dodać dowolną funkcjonalność do istniejącej witryny, taką jak dodanie formularza kontaktowego, dodanie systemu rezerwacji, dodanie galerii zdjęć i wiele innych.

Pełna kontrola i własność – Masz pełną kontrolę nad swoją witryną, jej nazwą domeny i całą jej zawartością. Możesz wprowadzać dowolne zmiany i nie ma ograniczeń co do tego, jak bardzo Twoja witryna może rosnąć pod względem popularności, ruchu, sprzedaży i użytkowników.

Wady korzystania z WordPress

Krzywa Uczenia Się – Podczas gdy WordPress jest łatwy w użyciu, ale większości początkujących zapoznanie się z oprogramowaniem zajmuje trochę czasu. Istnieje wiele dostępnych pomocy, aby szybko przezwyciężyć tę krzywą uczenia się, ale zajmie to trochę wysiłku.

Konserwacja – Będziesz odpowiedzialny za utrzymanie WordPress, zainstalowane wtyczki i motywy na bieżąco. Możesz również użyć zarządzanego hostingu WordPress, który może to zrobić za Ciebie.

Co to jest statyczna strona HTML

HTML jest językiem znaczników używanym do wyświetlania stron internetowych. Większość stron internetowych w Internecie używa HTML z różnymi językami znaczników i skryptów do tworzenia stron internetowych.

Zazwyczaj musisz zatrudnić programistę internetowego, aby stworzyć witrynę HTML dla swojej firmy. Będą używać HTML, CSS, JavaScript i niektórych innych technologii do budowy witryny.

HTML code behind a static HTML site

Oprogramowanie CMS, takie jak WordPress, wykorzystuje bazę danych do przechowywania i pobierania treści. Z drugiej strony strony internetowe HTML mają całą twoją zawartość w plikach statycznych.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na zalety i wady strony HTML dla Twojej firmy.

Zalety strony HTML

Mało lub bez konserwacji – Po uruchomieniu witryny nie musisz instalować żadnych aktualizacji ani regularnie tworzyć kopii zapasowych. Jeśli nic się nie zmieni, możesz po prostu wykonać kopię zapasową swojej witryny raz i zapomnieć o tym.

Niskie Wymagania – Strony HTML nie potrzebują serwerów z zainstalowanym PHP lub MySQL. Mogą działać na tańszym serwerze o niskich zasobach. Chociaż większość dobrych firm hostingowych oferuje wsparcie PHP i MySQL.

Wady strony HTML

Brak Aktualizacji – O ile nie znasz HTML / CSS, statyczne strony HTML mogą być bardzo trudne do aktualizacji dla początkujących. Będziesz musiał zatrudnić programistę nawet do mniejszych zadań, takich jak dodawanie nowych stron, aktualizowanie starej zawartości lub przesyłanie filmów lub obrazów.

Brak Dodatkowych Funkcji – Jeśli Twoja firma się rozwija i chcesz dodać do swojej witryny funkcję, taką jak sklep, ankieta lub ankieta, Galeria itp. Wszystko to wymagałoby zatrudnienia programisty i w większości przypadków zaleciliby przejście na WordPress.

Koszty – Biorąc pod uwagę, że będziesz musiał zatrudniać ludzi nawet do najmniejszych zadań, koszt strony HTML może być znacznie wyższy niż strona internetowa WordPress.

Co jest lepsze? WordPress czy HTML?

Teraz, gdy znamy plusy i minusy stron internetowych WordPress i HTML. Porozmawiajmy o tym, który z nich jest lepszy dla Twojej witryny biznesowej.

Jeśli jesteś pewien, że nigdy nie będziesz chciał aktualizować, zmieniać ani dodawać niczego nowego do swojej witryny, zdecydowanie skorzystaj z witryny HTML. Będzie szybciej i będzie służyć Twoim celom.

Jeśli chcesz mieć wolność i kontrolę nad swoją witryną i nie marnować pieniędzy na miesięczne prowizje płacące programistom za dodawanie obrazów, to WordPress jest oczywiście lepszym wyborem.

Dla tych, którzy chcą rozwijać swoją stronę biznesową, aby zarabiać więcej pieniędzy, WordPress jest drogą do przodu.

Za pomocą WordPress możesz dodawać treści do swojej witryny bez zatrudniania nikogo. W każdej chwili możesz utworzyć tyle stron, ile potrzebujesz.

Możesz dodać sekcję bloga, aby aktualizować swoich klientów, a nawet zbudować własną listę e-mail i przyciągać więcej klientów do swojej firmy.

Będziesz częścią globalnej społeczności firm korzystających z WordPress do zarządzania swoją obecnością w Internecie. Znajdziesz tu mnóstwo bezpłatnej pomocy, zasobów, narzędzi i wtyczek, aby każdego dnia rozwijać swoją firmę.

Zamiast płacić programistom mnóstwo pieniędzy za najmniejsze rzeczy, będziesz mógł wydać te pieniądze na rozwój swojej firmy dzięki WordPress.

Jak zacząć korzystać z WordPress dla swojej witryny biznesowej?

Najpierw musisz zarejestrować się u dostawcy usług hostingowych WordPress. Są to wyspecjalizowane firmy, które będą hostować Twoją stronę na swoich serwerach.

Zalecamy Bluehost, ponieważ są oficjalnymi dostawcami hostingu WordPress. Oferują również naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny i 50% zniżki na hosting (zobacz nasz kupon Bluehost).

WordPress słynie z szybkiej i łatwej instalacji. Zapoznaj się z naszym samouczkiem instalacji WordPress krok po kroku dla początkujących.

Po instalacji musisz wybrać motyw dla swojej witryny. Możesz także zamówić niezbędne wtyczki WordPress dla witryn biznesowych.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym ostatecznym przewodnikiem na temat uruchamiania bloga WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać WordPress vs HTML i najlepsze rozwiązanie dla Twojej witryny biznesowej. Możesz również zobaczyć naszą listę typów stron internetowych 19, które możesz utworzyć za pomocą WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…