Porady ekspertów dotyczące korzystania z edytora treści WordPress

Większość użytkowników WordPressa spędza większość czasu za pomocą edytora treści do pisania postów i tworzenia stron. WordPress jest wyposażony w intuicyjny edytor bloków Gutenberga, który jest bardzo łatwy w użyciu.

Jednak jako zaawansowany użytkownik możesz znacznie zwiększyć swoją produktywność, ucząc się niektórych mniej znanych sztuczek. Pozwoli to na tworzenie bardzo angażujących treści w krótszym czasie.

W tym artykule podzielimy się naszymi ekspertami-wskazówkami dotyczącymi opanowania edytora treści WordPress. Te wskazówki nauczą cię, jak korzystać z edytora treści WordPress jak profesjonalista.

Expert tips on using the WordPress content editor

1. Nauka Podstawowych Bloków

Bloki są głównymi elementami budującymi Edytor treści WordPress, dlatego jest czasami określany jako edytor bloków.

Using blocks in WordPress content editor

Każdy element wewnątrz zawartości składa się z bloków. Domyślnie WordPress zawiera wiele powszechnie używanych bloków, takich jak akapit, listy, obrazy, galerie i inne.

Możesz użyć tych bloków do tworzenia pięknych układów treści. To sprawia, że ważne jest, aby zbadać różne bloki i dowiedzieć się, jak można ich używać w treści. Wspomnimy o niektórych blokach w dalszej części tego artykułu.

2. Zacznij Używać Skrótów Klawiaturowych

Using keyboard shortcuts

Nieefektywne jest przesuwanie myszki po to, aby pogrubić tekst lub dodać link. Edytor zawartości zawiera kilka przydatnych skrótów klawiaturowych, które pomagają wykonywać typowe zadania formatowania bez użycia myszy.

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych pomaga zaoszczędzić czas i uczynić Cię szybszym pisarzem. Sprawdź nasz przewodnik po najbardziej oszczędzających czas skrótach klawiaturowych w WordPress.

3. Pojedyncze i podwójne odstępy między wierszami

Wielu początkującym użytkownikom trudno jest dowiedzieć się, jak tworzyć akapity i podziały linii w WordPress.

Aby dodać nowy akapit w edytorze treści, wystarczy nacisnąć Enter klucz. WordPress doda nowy akapit z podwójnym odstępem między wierszami.

Adding double line spacing in WordPress

Jeśli jednak chcesz tylko jeden podział linii, musisz nacisnąć Shift + Enter klucze razem.

Sprawdź nasz przewodnik, Jak dodać pojedyncze / podwójne odstępy między wierszami w WordPress.

4. Zmiana Układu Ekranu Edycji

Edytor treści to w zasadzie czyste płótno z górnym paskiem i kolumną po prawej stronie. Daje to przejrzysty interfejs użytkownika do tworzenia postów.

Edytor wyświetla pasek narzędzi na górze bloku, który edytujesz. Możesz przesunąć pasek narzędzi, klikając menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

Top toolbar

Możesz również pokazać i ukryć kolumnę ustawień, klikając ikonę koła zębatego u góry.

Hide settings column

WordPress ułatwia również przejście do trybu Spotlight, co sprawia, że blok, w którym się znajdujesz, jest bardziej zauważalny, ściemniając resztę treści.

Spotlight mode

Potrzebujesz więcej białej przestrzeni na ekranie? Przełącz się na tryb pełnoekranowy, który zapewnia czyste płótno z paskiem narzędzi u góry.

fullscreen mode

5. Zmiana rozmiaru czcionki w edytorze wizualnym WordPress

Rozumiemy, że typografia odgrywa bardzo ważną rolę w treściach internetowych. Możesz użyć różnych rozmiarów czcionek, aby przyciągnąć uwagę odbiorców lub wyróżnić różne sekcje w długim artykule.

Change font size in WordPress content editor

Po prostu wybierz blok, w którym chcesz zmienić rozmiar czcionki, a zobaczysz opcję rozmiar czcionki w Ustawieniach bloku po prawej stronie.

6. Dodaj nagłówki do swoich artykułów

Nagłówki odgrywają ważną rolę w poprawie czytelności. Dlatego wyszukiwarki takie jak Google również uważają nagłówki za ważne dla SEO. Używanie słów kluczowych (słów, których użytkownicy będą używać do wyszukiwania) w nagłówkach pomaga wyszukiwarkom zrozumieć znaczenie tych słów kluczowych.

Edytor treści ułatwia dodawanie nagłówków do artykułów. Po prostu wybierz blok Nagłówków,a następnie wybierz rozmiar nagłówka i wyrównanie tekstu w Ustawieniach bloku.

Adding headings to your articles in WordPress content editor

Możesz również dodać link do nagłówka, pogrubić go lub wstawić kursywę.

7. Dodawanie kolumn do postów

Edytor treści WordPress jest wyposażony we Wbudowany blok kolumn, który umożliwia dodawanie treści do kolumn. Ułatwia to nadanie tekstowi wyglądu przypominającego magazyn.

Wystarczy wybrać i dodać blok kolumn do edytora. Możesz wybrać liczbę kolumn, które chcesz dodać z ustawień bloku.

Adding columns to your posts

Każda kolumna będzie automatycznie zawierać blok akapitu. Możesz łatwo dodać inne bloki, które chcesz wewnątrz każdej kolumny. Na przykład cytaty blokowe, obrazy, akapity i inne.

Jeśli jednak chcesz dodać obraz obok tekstu, sprawdź następną wskazówkę.

8. Dodawanie obrazu obok tekstu

W starszych wersjach WordPress dodanie obrazu tuż obok tekstu z odpowiednim wyrównaniem było dość trudne. Ten problem został rozwiązany w bloku Media & Text.

Media and text block in WordPress content editor

Umożliwia dodanie obrazu obok bloku tekstowego. Automatycznie dostosowuje szerokość i odstępy między dwoma blokami.

Możesz utworzyć blok o pełnej szerokości i użyć opcji formatowania bloku tekstu.

9. Dodawanie filmów z YouTube w WordPress

Możesz przesyłać filmy do swojej witryny WordPress. Jednak WordPress nie jest używany jako platforma strumieniowa, a większość firm hostingowych WordPress nie może odpowiednio obsługiwać dużych plików.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego nigdy nie należy przesyłać filmów do witryny WordPress.

Zamiast tego zalecamy przesyłanie filmów do YouTube lub innych witryn strumieniowych, a następnie osadzanie ich w postach i stronach WordPress.

Adding YouTube block in WordPress content editor

Możesz użyć bloku YouTube, aby po prostu wkleić adres URL filmu, który chcesz dodać, a WordPress automatycznie go osadzić.

Możesz także wkleić adres URL filmu do akapitu lub dowolnego bloku tekstowego, a WordPress automatycznie przekonwertuje go na blok YouTube.

Auto embed YouTube videos in WordPress

10. Tworzenie tabel w postach WordPress

Edytor postów zawiera również blok do łatwego dodawania tabel do postów i stron WordPress.

Po prostu Dodaj blok tabeli, a następnie wybierz liczbę kolumn i wierszy, które chcesz dodać. Nie martw się, zawsze będziesz mógł dodać więcej kolumn i wierszy później w razie potrzeby.

Enter the rows and columns for your table

Potem zobaczysz zwykły stół. Możesz dodać zawartość do komórek tabeli i wybrać kolory / styl tabeli z ustawień bloku.

Table block preview

Blok tabel WordPress jest dobry dla podstawowych tabel, ale brakuje mu wielu funkcji. Na przykład nie można wybrać wiersza nagłówka, sortować kolumn, wyróżniać wierszy i nie tylko.

Dlatego zalecamy korzystanie z TablePress. Jest to darmowa wtyczka, która pozwala tworzyć piękne tabele i dodawać je do postów i stron WordPress.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik, jak łatwo dodawać tabele w postach WordPress.

11. Dodawanie przycisków w postach i stronach WordPress

Przyciski odgrywają ważną rolę, gdy chcesz dodać wezwanie do działania do swoich postów lub stron WordPress.

Edytor zawartości jest wyposażony w podstawowy blok przycisków, który pozwala szybko dodać Przycisk do treści.

The default Button block in WordPress

Przycisk ma trzy style: kwadratowy, zaokrąglony i z obramowaniem. Możesz także wybrać tło, kolor tekstu i wyrównać przycisk do środka, do lewej lub do prawej.

12. Dodaj zdjęcia okładki w postach WordPress

Być może widziałeś okładki użyte w środku artykułu na temat popularnych publikacji, takich jak New York Times. Obraz okładki to po prostu obraz umieszczony w środku artykułu, czasami z nakładającym się tekstem.

Celem obrazu okładki jest zwiększenie zaangażowania treści. Zapewnia również użytkownikom przerwę w czytaniu tekstu i spojrzeniu na obraz, aby przyciągnąć ich uwagę.

Edytor treści ułatwia dodawanie obrazów okładek do postów. Po prostu Dodaj blok obrazu okładki, a następnie prześlij obraz, którego chcesz użyć. Idealnie powinien to być większy plik obrazu, który wygląda dobrze w szerokim formacie.

Cover image block

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat obrazu okładki vs wyróżniony obraz i jak z nich korzystać na swoim blogu.

13. Zmień Kolory Akapitu

Kolejną zgrabną sztuczką, która często pozostaje niezauważona, jest możliwość zmiany kolorów. Większość ludzi chce zachować spójność tekstu w całym artykule.

Jednak czasami używanie kolorów może pomóc przekierować uwagę użytkowników i wyróżnić ważne części artykułu.

Edytor zawartości pokazuje Opcje kolorów w prawej kolumnie, możesz wybrać dowolne kolory. Upewnij się, że wybrana kombinacja kolorów tła i tekstu jest łatwa do odczytania.

Change background and text color in content editor

14. Dodaj widżety do swoich postów

Widżety są bardzo podobne do bloków. Pozwalają one na dodawanie elementów internetowych do witryny WordPress bez dodawania kodu.

Zazwyczaj widżety są powszechnie używane w paskach bocznych lub stopce witryny. Możesz jednak również dodać niektóre widżety do obszaru zawartości, na przykład formularze kontaktowe.

Po prostu poszukaj sekcji widżetów pod przyciskiem dodaj bloki. Stąd możesz używać powszechnie używanych widżetów w swoich postach i stronach.

Adding widgets in WordPress posts and pages

15. Dodawanie niestandardowego HTML w postach WordPress

Edytor treści w WordPress jest w pełni wizualnym edytorem WYSIWYG. Jednak nadal możesz dodać kod HTML, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Najprostszym sposobem na to jest dodanie niestandardowego bloku HTML do swojego posta. Następnie możesz po prostu wkleić kod HTML, który chcesz dodać.

Adding custom HTML in WordPress post

16. Uzyskaj liczbę słów i inne statystyki dla swoich postów

Podczas pracy nad długim artykułem możesz zobaczyć krótki zarys artykułu, ile ma słów i jak wszystko jest umieszczone.

Pasek narzędzi edytora treści ma dwa przyciski do tego na górze. Najpierw przycisk informacji, który pokazuje liczbę słów, akapity, bloki i zarys artykułu na podstawie użytych nagłówków.

Article stats

Tuż obok znajduje się przycisk Blokuj nawigację. Pokazuje wszystkie bloki, których użyłeś w swoim artykule, i możesz kliknąć blok, aby bezpośrednio do niego przejść.

Jump to a block in your post

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odkryć nowe wskazówki dotyczące opanowania edytora treści WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak utworzyć biuletyn e-mailowy i uzyskać większy ruch na blogu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…