Praca w dziedzinie takiej jak tworzenie stron internetowych ma całkiem niesamowite zalety. Zdecydowanie jedną z najlepszych zalet pracy jako niezależny programista stron internetowych jest to, że masz swobodę i elastyczność, aby pracować dla kogo chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Prawda?

Technicznie tak, ale…

Ale to nie takie proste. Patrząc z zewnątrz, życie cyfrowego Nomada wydaje się prawdopodobnie niesamowite. Obudź się, kiedy chcesz. Wybierz i wybierz klientów, z którymi chcesz pracować. Podróżuj tak często, jak pozwala na to Twoje konto bankowe. Jak jednak mądrze pokazała owsianka, praca z laptopa nie zawsze jest Asem.

The good:

 

Owsiane paznokcie.

The bad:

Spędziłem więcej godzin, niż chcę przyznać, oglądając śmieszne filmy online.

Jeśli zdecydowałeś, że życie zawodowe” niezależne od lokalizacji ” jest dla ciebie, musisz wiedzieć kilka rzeczy, aby prawidłowo się nim poruszać. Chociaż na początku będzie to prawdopodobnie Zabawne, może powoli stać się kwaśne, jeśli nie zarządzasz odpowiednio czasem, zasobami lub relacjami.

Wskazówki dotyczące prowadzenia firmy z laptopa

Jest wiele irytujących rzeczy o pracy w świecie korporacji. Jest dojazdy, które mogą realistycznie dodać godzinę lub dwie do czasu spędzonego z dala od Twojego życia poza pracą. Jest polityka biurowa, która nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem.

I, o tak, jest cała mentalność “potrzebuję tego teraz”, którą każdy z Twoich współpracowników wydaje się mieć i jest zawsze skierowana do Ciebie w najbardziej niewygodnych czasach.

Kiedy już poznasz, jak to jest pracować na laptopie—upodmiotowienie, wolność, poczucie kontroli-nie będziesz chciał odpuścić.

Ale nie pozwól, aby rosnące poczucie relaksu i komfortu płynące z pracy dla siebie przeszkadzało Twojemu biznesowi w osiągnięciu sukcesu (co może się zdarzyć). Oczywiście, masz swój czas, kontrolujesz swoje zasoby i planujesz przepływ pracy w dowolny sposób. Ale tylko dlatego, że nie musisz płacić za tak duże koszty, nie oznacza, że możesz sobie pozwolić na luz.

Oto wskazówki 21 dotyczące tego, jak skutecznie uruchomić firmę WordPress z laptopa.

Ogólne Wskazówki Biznesowe

Wskazówka # 1: Ubierz część

Możesz nie zgłaszać się nikomu poza sobą, ale to nie znaczy, że powinieneś traktować swoje godziny pracy inaczej niż gdybyś codziennie wchodził do biura. Czas to pieniądz i cały ten jazz, prawda? Nikt nie mówi, że musisz nosić trzyczęściowy garnitur lub obcasy, ale wyrwanie się z tych Piżam, gdy usiądziesz do laptopa, pomoże Ci znaleźć się w odpowiednim nastroju do pracy.

Wskazówka # 2: Stwórz profesjonalną przestrzeń roboczą

Ponownie, chodzi o trening umysłu i ciała do pracy, nawet jeśli jesteś w wygodnym otoczeniu, takim jak dom lub rozpraszający, taki jak lokalna kawiarnia. Kluczem jest stworzenie profesjonalnej przestrzeni do pracy, która inspiruje cię do pozostania produktywnym podczas pracy przez cały dzień.

Rafat Ali, CEO i założyciel Skift, mówi: “praca nad startupem oznacza pracę przez cały czas, pochłania wszystkich. Nie jest to gra w niepełnym wymiarze godzin, nie jest to nawet gra w pełnym wymiarze godzin, jest to gra każdego włókna-of-your-being-wedded-to-it. Ale to nie znaczy, że zatracasz siebie i to, co Cię definiuje. Sposób i miejsce, w którym decydujesz się na pracę, określa cię tak samo, jak sama praca.”

Tip # 3: Zdobądź dobre biurko

Jest kilku cyfrowych nomadów, takich jak Richard Branson, którzy pracują zdalnie, ale wybierają nietradycyjne ustawienia pracy (woli siedzieć w hamaku). Dla tych z nas, którzy nie odbierają telefonów i nie piszą e-maili przez cały dzień, ważne jest jednak dobre biurko i krzesło, które wspierają prawidłową postawę, Podparcie lędźwiowe i poziomy oczu do laptopa.

Tip # 4: Zdobądź linię biznesową

Przyjdzie czas, kiedy wylądujesz klient, który nadużywa relacji masz z nimi i zaczyna dzwonić lub pisać do ciebie poza godzinami pracy. Dlatego proponuję każdemu freelancerowi zarejestrować się na osobny numer telefonu i e-mail dla swojej firmy. O wiele łatwiej będzie zablokować te niechciane rozrywki z twojego życia osobistego.

Tip # 5: Zainwestuj w dobry komputer

Będziesz spędzać dużo czasu na laptopie. Upewnij się, że masz niezawodny jeden do pracy.

Wskazówki Dotyczące Wydajności

Wskazówka # 6: Ustaw godziny pracy

Prowadzisz biznes. Jeśli nie masz nadziei, aby stać się 7-Eleven twórców stron internetowych, nie ma absolutnie potrzeby, aby być dostępnym 24 godziny na dobę. Pamiętaj, aby zdefiniować swoje godziny pracy z wyprzedzeniem i przekazać je wszystkim, zarówno zawodowym, jak i osobistym kontaktom.

Wskazówka # 7: Wyłącz rozpraszanie uwagi

Prawdopodobnie najgorszą rzeczą w pracy z laptopa jest to, jak łatwo jest znaleźć w nim zakłócenia. Ze wszystkich narzędzi blokujących rozpraszanie uwagi, które widziałem, myślę, że wolność jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem dla telefonów i komputerów.

Wskazówka # 8: Użyj narzędzia do planowania

Możesz złożyć sobie tyle obietnic, że będziesz trzymać się tego wstępnie zdefiniowanego harmonogramu dziennego, ale jak dobrze będziesz się tego trzymać, gdy pozostawisz to swoim własnym urządzeniom? Nie próbuj robić tego sam. Użyj narzędzia do planowania, takiego jak Asana, do zarządzania czasem.

Tip # 9: Pracuj, gdy jesteś najbardziej produktywny

Chris Guillebeau porzucił tradycyjne korporacyjne życie zamiast tego, w którym miał większą kontrolę. Teraz uczy ludzi robić to samo. Jedną z ostatnich wskazówek, które dał? Pracuj, gdy jesteś najbardziej produktywny: “odpowiedź brzmi nie tylko” pracuj ciężko przez cały czas”, ponieważ oczywiście możesz ciężko pracować przez cały czas nad niewłaściwymi rzeczami. Ale myślę, że odpowiedź też nie jest na coast. To bardziej jak: Znajdź właściwą rzecz, a potem daj z siebie wszystko.”

Tip # 10: twórz terminy na wszystko

Chociaż zawsze jest miło, gdy spotykasz klientów, którzy są niedbali w kwestii terminów, nie zawsze jest to idealne rozwiązanie do pracy na zlecenie, ponieważ możesz je nadal spychać. Jeśli chcesz zachować porządek w swoim harmonogramie, stwórz termin na wszystko i trzymaj się go.

Tip # 11: zminimalizuj podróże w pierwszym roku

Twój pierwszy rok w biznesie będzie wymagał trochę przyzwyczajenia. Dlatego powinieneś zminimalizować (lub uniknąć) podróży w jak największym stopniu. To naprawdę trudne działanie balansujące w pracy, gdy jesteś w drodze i jest czymś, czego na pewno nie będziesz w stanie zrobić, dopóki nie zrozumiesz naturalnego przypływu i przepływu Twojej firmy. Kiedy już to opanujesz, możesz całkowicie wyciągnąć Jamesa Hamiltona, inżyniera z Amazon, który pracuje przez większość czasu ze swojej łodzi, niezależnie od tego, czy jest w Seattle, czy płynie na Hawaje.

Wskazówki Dotyczące Organizacji

Tip # 12: przenieś się do chmury

Chmura ma większy sens. Zwiększy to bezpieczeństwo, zapewni wbudowaną kopię zapasową, a także zaoszczędzi czas na wysyłaniu plików i komunikacji do innych osób.

Tip # 13: Pobierz narzędzie do zarządzania firmą

Jest wiele rzeczy, które musisz mieć na oku jako niezależny programista stron internetowych, z których większość dotyczy przepływu pracy. Są jednak inne rzeczy, o których musisz pamiętać, aby utrzymać swoją firmę na powierzchni. Dopóki nie będziesz w stanie zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie, zdobądź kompleksowe narzędzie biznesowe i finansowe, takie jak Zoho. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, po prostu zainwestuj w QuickBooks, aby usprawnić swoje finanse.

Tip #14: Pobierz narzędzie do zarządzania projektami

Jeśli pracujesz z zespołem lub masz przyzwoitą liczbę klientów (powiedzmy więcej niż 5), będziesz chciał uzyskać narzędzie do zarządzania projektami, takie jak Trello lub Basecamp, aby wszystko było jasne—projekty, kontakty z klientami, komunikacja, pliki, postępy w pracy itp.

Wskazówki Dotyczące Komunikacji

Wskazówka # 15: Pobierz narzędzie do planowania

Planowanie połączeń z klientami lub spotkań z zespołami może się skomplikować, gdy nigdy nie spotkasz się twarzą w twarz z żadnym z nich. Narzędzia do planowania, takie jak Doodle, zmniejszą zamieszanie związane z różnymi strefami czasowymi, ograniczoną dostępnością i koniecznością odtwarzania tagu telefonu.

Wskazówka # 16: nie bój się czatu wideo

Oczywiście, czat wideo może być onieśmielający, ale bije możliwe zamieszanie i skrzyżowane linie, które wiążą się z używaniem poczty e-mail. To, że pracujesz w domu, nie oznacza, że nie powinieneś rozmawiać z klientami w czasie rzeczywistym—zwłaszcza jeśli masz nową stronę internetową, aby im pokazać. Bill Gates jest zwolennikiem technologii czatów wideo: “jeśli masz centra rozwoju na całym świecie, masz siły sprzedaży z klientami, fakt, że narzędzia takie jak Skype [i] współpraca cyfrowa pozwalają ludziom pracować lepiej na odległość—to wspaniała rzecz.”

Tip #17: mieć szybkie narzędzia komunikacyjne, zbyt

Do szybkich rozmów z członkami zespołu i klientami narzędzia takie jak Slack są doskonałym uzupełnieniem zestawu narzędzi komunikacyjnych.

Don ‘ t-Drive-Yourself-Crazy Tips

Tip # 18: daj sobie czas na oddychanie

Nie pracuj siedem dni w tygodniu, jeśli nie musisz lub nie chcesz. Wypalenie jest do bani i może zaszkodzić twojej firmie. Jeśli oznacza to, że nadszedł czas, aby skalować swój biznes i rozpocząć outsourcing, to niech tak będzie.

Tip # 19: wyjdź na zewnątrz co najmniej raz dziennie

Jeff Weiner, dyrektor generalny LinkedIn, nie pracuje w domu, ale codziennie potrzebuje czasu, aby wyjść. “Na początku zeszłego roku zacząłem organizować chodzące spotkania na sugestię kolegi, który użył ich jako środka do zmniejszenia problemów z planowaniem sali konferencyjnej, jednocześnie wykonując pewne ćwiczenia.”(Proponuję nie zabierasz swoją pracę na zewnątrz.)

Tip # 20: nawiązuj nowe połączenia

Freelancing to samotne życie. Nawet jeśli codziennie rozmawiasz z członkami zespołu lub klientami, nadal siedzisz sam przed laptopem. Poświęć trochę czasu na poznanie lokalnych społeczności i spotkanie z innymi specjalistami niezależnymi od lokalizacji, najlepiej z pokrewnej dziedziny.

Tip # 21: Stwórz wyraźne podziały między pracą a życiem

Być może największym problemem w pracy z laptopa jest brak szacunku lub zrozumienia, że inni mają o tym. Myślą, że skoro jesteś fizycznie w domu, możesz popilnować dzieci przez godzinę. Albo myślą, że możesz zostać wezwany przez weekend, aby zająć się tym jednym” szybkim ” zadaniem. To Twoja firma, więc do ciebie należy ustalenie wyraźnych granic między tym, gdzie i kiedy zaczyna się i kończy praca—fizycznie, psychicznie i cyfrowo. To nie tylko dla rodziny, przyjaciół, klientów i współpracowników. To też dla Ciebie.

Wrapping Up

Pamiętaj, że freelancing jest tak samo biznesem, jak każdy inny. Możesz nie mieć czterech ścian ogromnej struktury korporacyjnej, ale nadal możesz zbudować środowisko-fizyczne lub cyfrowe-które naśladuje ten sam poziom profesjonalizmu, bezpieczeństwa i kontroli.

Kluczem do prowadzenia działalności programistycznej z laptopa i kontynuowania zabijania go z dnia na dzień jest sprawienie, aby Twoja praca pasowała do twojego życia, ale nigdy nie trać z oczu faktu, że nadal jest praca do zrobienia… i dobrze wykonana. Zasadniczo chodzi o znalezienie właściwej równowagi we wszystkich rzeczach.

Jak mówi Andrew Wilkinson z MetaLab (twórcy Slack): “nie musisz być nieszczęśliwy, aby odnieść sukces. To naturalne patrzeć wstecz i mitologizować długie noce i maniakalne momenty geniuszu, ale sukces nie polega na ciężkiej pracy, ale na mądrej pracy.”

Do ciebie: co było powodem, dla którego prowadziłeś życie niezależnego freelancera? Czy to po to, żebyś miał czas i swobodę podróżowania? A może po prostu szukałeś większej kontroli nad swoją pracą i życiem?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…