WWW vs non-WWW-co jest lepsze dla WordPress SEO?

Co jakiś czas pytają nas użytkownicy, jaka jest różnica między www a nie-www w adresach URL witryny? Ludzie często chcą wiedzieć, który z nich jest lepszy dla SEO i czy powinni zmienić adres URL witryny. W tym artykule pomożemy Ci zrozumieć różnicę między www a nie-www i który z nich jest lepszy dla WordPress SEO.

Zanim zaczniemy: dla przeciętnego użytkownika i właściciela małej firmy nie ma absolutnie żadnej różnicy między www a nie-www. To całkowicie osobiste preferencje.

Tak, istnieje techniczna różnica między tymi dwoma, którą omówimy w dalszej części artykułu,ale dla większości ludzi nie powinno to mieć znaczenia.

WWW vs non-WWW - Which is Better For WordPress SEO?

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Www vs non-WWW – korzyści SEO

Nie ma absolutnie żadnych korzyści SEO z wyboru jednego nad drugim. Nawet Google powiedział, że wszystko zależy od preferencji.

Ważne jest, abyś był konsekwentny z tym, który wybrałeś podczas uruchamiania witryny.

Innymi słowy, NIE zmień adres URL witryny, aby dodać lub usunąć z niej www.

Jeśli używasz wtyczki all in One SEO, automatycznie ustawi kanoniczny adres URL w nagłówku witryny, który poinformuje Google o twoich osobistych preferencjach.

To wszystko, co naprawdę musisz zrobić.

Zanim jeszcze rozważysz pytanie, tak, używamy www na stronie WPBeginner, ale to było osobiste preferencje. Na naszych innych stronach, takich jak optinmonster.com, nie używamy www.

To tylko osobiste preferencje.

Różnica techniczna między WWW a nie-WWW

Po dodaniu www. przed witryną działa jako nazwa hosta, co może pomóc w elastyczności DNS, możliwości ograniczenia plików cookie podczas korzystania z wielu subdomen i innych. Natomiast domeny inne niż WWW określane również jako nagie domeny nie mają technicznej przewagi.

Aby uzyskać pełne techniczne wyjaśnienie i szczegóły, zapoznaj się z tym artykułem na temat Dlaczego warto korzystać z www?

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł usunąć wszelkie zamieszanie między WWW vs non-WWW dla adresu URL witryny. Aby uzyskać więcej wskazówek SEO, zobacz nasz najlepszy przewodnik po WordPress SEO.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…