Wczesne wstawanie zabija produktywność, kreatywność i życie społeczne. I po co? Deweloperzy osiągają najwyższą produktywność dopiero o 14: 00. Nic dziwnego, że ten post o wczesnym wstawaniu był tak kontrowersyjny.

Neurolog okołodobowy Russel Foster mówi, że nie ma dowodów na to, że wczesne wstawanie zwiększa Twoje bogactwo, po prostu sprawia, że jesteś “strasznie zadowolony z siebie.”Jego słowa, nie moje 🙂

Ale to ma sens. Gdyby to były prawdziwe koguty i maluchy sprawiały, że padał deszcz.

Jeśli jesteś nocną sową, jak wiele osób, które odpowiedziały na naszą super naukową ankietę na Twitterze, ten post jest dla Ciebie i o Tobie. Omówimy, jakie wyjątkowe korzyści otrzymasz dzięki swoim wampirycznym nawykom spania, abyś mógł przestać czuć się źle z powodu bycia sobą.

Bycie nocną sową wiąże się z pewnymi przeszkodami, które utrudniają zdrowy tryb życia, więc omówimy kilka wskazówek, które pomogą nocnym sowom, wczesnym ptakom i niedźwiedzie?… o rany.

Dlaczego nocne sowy są najlepsze

Noc to najlepszy czas. Jest cicho. Dzieci śpią. Obowiązki mogą poczekać do jutra. Masz lodówkę tylko dla siebie. Zapal świecę i nalej drinka. Nie śpię do późna.

Nocne Sowy Są Bardziej Kreatywne

  • Książę
  • Bob Dylan
  • Hunter S. Thompson

Wszystkie płodne i kreatywne nocne sowy.

Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca, stwierdził, że nocne sowy wykazują więcej kreatywności. Ich niekonwencjonalne nawyki snu ” mogą sprzyjać rozwojowi niekonwencjonalnego ducha i zdolności do znajdowania alternatywnych i oryginalnych rozwiązań.

Może to również wynikać z faktu, że kora przedczołowa znana również jako twój wewnętrzny krytyk męczy się pod koniec dnia, więc bardziej pomysłowe myśli mogą wkradać się.

Brant Hasler, adiunkt psychiatrii na University of Pittsburgh School Of Medicine, zauważa, że ” mózg może zostać uwolniony do bardziej rozbieżnego myślenia, umożliwiając łatwiejsze tworzenie nowych skojarzeń między różnymi pojęciami.”

Nic dziwnego, że nie mam blokady pisarskiej, kiedy jestem Śpiąca.

Nocne sowy są niezwykle inteligentne

Psycholog Satoshi Kanazawa zbadał tysiące nastolatków i odkrył, że ludzie o wysokiej inteligencji są bardziej narażeni na nocne sowy. Inne badania sugerują, że sowy nocne mają wyższy poziom zdolności poznawczych.

Nocne sowy mają również większe sieci społecznościowe i odgrywają bardziej centralną rolę w swoich sieciach niż wczesne ptaki. Nic dziwnego, że wszystkie inne ptaki starają się być tak fajne jak nocne sowy.

5 musi dołączyć do Slack Workspaces dla profesjonalistów i programistów WordPress

Illustration of Hustle with a Beer
Blondynki Nocne sowy mają więcej zabawy

Early bird go home, you ‘ re drunk

Badania wskazują, że funkcjonowanie bez snu po 17 do 19 godzinach jest podobne do BAC (stężenie alkoholu we krwi) 0,05. Możesz dostać jazdę pod wpływem w USA za BAC powyżej 0,08. Jeśli poświęcasz sen, aby wcześnie się obudzić, to prawdopodobnie nie jest najlepszy pomysł.

Istnieją lepsze sposoby, aby uzyskać więcej zrobić, dzięki czemu można zwiększyć swoje dochody.

Wczesne ptaki są podatne na męczenie się wcześniej niż późne ptaszki. W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Leige w Belgii mierzono czas reakcji wczesnych ptaków i sów nocnych. Obie grupy punktowały podobnie rano, ale nocne sowy wykazywały szybszy czas reakcji wieczorem i były w stanie utrzymać swoją czujność umysłową przez dłuższy okres czasu.

Nocne sowy są lepszymi Baseballistami

W badaniu na graczy Major League baseball, early birds dostał więcej trafień rano i nocne sowy dostał więcej trafień, gdy mecze zaczynają się w godzinach wieczornych, nic dziwnego tam. Ale nocne sowy grają lepiej w ciągu dnia niż wczesne ptaki grają w nocy. Więc nie baw się przed snem.

Może dlatego, że nocne sowy mają super siłę? Badanie przeprowadzone przez University of Alberta przetestowało wytrzymałość nóg sów nocnych i wczesnych ptaków. Badanie wykazało, że wczesne wstawki doświadczają szczytowej aktywności mózgu rano, która zanika wraz z upływem dnia. Podczas gdy nocne sowy doświadczają zwiększonej kory ruchowej i pobudliwości rdzenia kręgowego w godzinach wieczornych, dając im wybuch siły w tym czasie. Wczesne ptaki nie doświadczyły tego zjawiska.

Illustration person asleep at their desk
Nie palić świecy na obu końcach

Dlaczego nocne sowy mają to Ostro

Więc są pewne wady bycia nocną sową. Po pierwsze, idziesz pod prąd i możesz doświadczyć “społecznego jetlag”. Będziesz naliczać więcej długu snu i może być chronicznie pozbawiony snu, jeśli Twoje zobowiązania społeczne nie wysiąść z preferowanej rutyny.

Jak chronić swoją firmę WordPress przed poważną zmianą życia

Nocne sowy również wpadają w kłopoty, gdy idą wbrew ich naturalnemu rytmowi dobowemu. Jeśli twoje ciało wchodzi w tryb odpoczynku i postu, aby przygotować się na nadchodzącą noc i przestraszyć go kawą, przekąską o północy i jasnym pomysłem, nad którym chcesz pracować, będą kłopoty. Może to być powód, dla którego nocne sowy mają większe ryzyko rozwoju zaburzeń metabolicznych i sercowo-naczyniowych. Jejku!

Więc co robi Nocna sowa? To samo, co inne zwierzęta.

Różne rodzaje

Nie wszyscy należą do kategorii nocnych sów lub wczesnych ptaków. Na pewno nie. jestem gdzieś w “wake me up before the sun and I ‘ll cut you group” środek.

Na The Power of When, Dr. Breus identyfikuje cztery różne rodzaje chronotypów:

  • Lwy są twoimi sterotypowymi wczesnymi ptakami, które lubią budzić się bardzo wcześnie.
  • Niedźwiedzie są najczęstszym wzorem snu. Pomyśl o nich jak o 9-5. Budzą się wcześnie, ale nie za wcześnie i idą spać w rozsądnym czasie.
  • Wilki to nocne sowy. Są bardziej produktywne późno w nocy
  • Delfiny są bezsenność grupy i nigdy naprawdę dobrze spać w ogóle.

Teraz to ma sens. Oto quiz, aby dowiedzieć się, czym jesteś.

Co to może nam powiedzieć o tym, jak odnieść większy sukces?

Z całą powagą możesz być szczęśliwy, zdrowy i udany bez względu na swój chronotyp. Oferuję ten post, aby zrównoważyć wszystkich przegranych! Śpi! Nie osiągam! Potop, który może sprawić, że poczujesz się źle, że nie obudzisz się o 4 nad ranem. W końcu nie jesteś ptakiem, Niedźwiedziem czy delfinem, ale człowiekiem!

Jak utrzymać swoją witrynę WordPress zajęty podczas wakacji

Zamiast marnować energię walcząc z prawdziwą naturą i zmuszając się do brutalnej rutyny, powinieneś użyć swojej energii, aby ćwiczenia stały się priorytetem, obserwować, co jesz i utrzymywać stałą rutynę. Pomoże Ci to bez względu na Twój chronotyp, ale szczególnie pomoże nocnym sowom ograniczyć szkodliwe skutki konieczności życia we wczesnym świecie ptaków.

Nasi superbohaterowie wiedzą co nieco o spóźnianiu się do walki z przestępczością i ulepszaniu WordPressa. Jeśli zostajesz do późna, ponieważ próbujesz zrobić za dużo i jesteś przytłoczony, wypróbuj WPMU DEV za darmo. Możemy pomóc ci stać się bardziej wydajnym i generować dodatkowe dochody.

Więc jeśli już porzuciłeś swoją rozdzielczość “Obudź się wcześnie”, odpoczywaj z zadowoleniem wiedząc, że podążasz za swoim naturalnym rytmem.

A co z Tobą, Czy masz jakieś wskazówki dotyczące produktywności, które nie wymagają wstawania przed świtem?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…