In what feels like a different życie temu (ale był w rzeczywistości tylko 2010) zacząłem myśleć naprawdę bardzo ciężko o przyszłości WordPress, user experience I Web design. Był to proces, który zakończył się w 2015 roku z Upfront i który kończy się dzisiaj z bardzo mieszanymi emocjami i ogłoszeniem, które może cię zaskoczyć.

Tak więc dołącz do mnie na kolejny James-reflects-on-screwing-up-and-sets-wpmudev-up-for-a-better-future-Hope post™: D obiecuję, że ten będzie trochę krótszy.

Głównie dlatego, że w tym chodzi o produkt, a nie o mnie. Cóż, ja psuję produkt, więc trochę o mnie, ale z mniejszą ilością złych słów i większą nauką (bez uścisków), w każdym razie…

Dobrze nam szło…. to był haaaard.

Projektowanie stron internetowych (dla konsumenta) zostało/zostało złamane

Chciałbym argumentować, że “konsument” (tj. twój zwykły Joanne bez żadnego doświadczenia w rozwoju lub projektowaniu) jest prawie tak samo niezdolny do dostosowania wyglądu swojej strony internetowej dzisiaj, jak w 2010 roku. Zwłaszcza jeśli chodzi o WordPress.

Teraz, IMO to sprowadza się do całej masy powodów, z których najmniej jest efektem Geocities (jeśli nie ma czegoś takiego… powinno być), w którym każdy Nie-projektant, biorąc pod uwagę zdolność do projektowania, nieuchronnie sprawi, że wszystkie rzeczy będą tak brzydkie, jak to możliwe, tak szybko, jak to możliwe. Oczywiście.

Ale być może, myślę, głównie do połączenia złożoności wymaganej od standardowej strony internetowej (wskazówka: jest znacznie wyższa niż myślałeś) i dostępnych narzędzi do osiągnięcia tego (wskazówka: nie pozwalają Joanne osiągnąć tego pierwszego). Plus mała sprawa, że jeśli ktoś * nie * złamie powyższe, wyniki netto będą najbrzydsze z mdłych, gdzie każda strona wygląda tak samo minus nieco inne obrazy portretowe o wysokiej rozdzielczości.

Nie będę wdawał się w zbyt wiele szczegółów, bo jest tego po prostu za dużo, ale jak na przykład. Czego oczekują Twoi znajomi trenerzy personalni Joanne i Joe dla swoich indywidualnych stron treningowych? Powiem ci teraz, że jest zupełnie inaczej.

Jak zaspokoić ich oboje? Cóż, uh, myślę, że potrzebujesz potężnej, ale prostej platformy z kilkoma różnymi szablonami, z których mogą wybierać, i funkcjonalnością odpowiadającą ich wymaganiom, którą mogą po prostu zintegrować (na przykład Joanne chce Obszaru Członkowskiego, Joe chce sprzedawać kursy szkoleniowe). Łatwe, co? Nie. Zdecydowanej większości ludzi nadal trudno jest sformatować dokument Word … Jak myślisz, jak oni to osiągną?!?!?!?!

Daj mu kolejną dekadę lub dwie wraz z ogromnej ogromnej ilości inwestycji i miiiiight, tylko być może, dostać jakiś system AI / machine-learning, który faktycznie działa i który zasadniczo staje się Twoim automatycznym projektantem stron internetowych + programistą. Chociaż jestem dość sceptycznie nastawiony do tego (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będzie to konkurować ze znacznie wyższym standardem estetycznym) i że, mówiąc najprościej, koncepcyjnie i praktycznie, narzędzi po prostu nie ma.

Do tego czasu będziesz używać WordPress.com dla Twojego bloga, Shopify dla Twojego sklepu, Squarespace dla Twojego portfolio i dowolnej liczby innych platform dla twoich innych konkretnych potrzeb.

Lub projektant stron internetowych / programista, który wykona dla Ciebie niestandardowe wymagania i sprawi, że będzie wyglądał uroczo.

Jak Bezpieczny jest Twój lunch?

Co oznacza, że miałem rację co do przyszłości (choć nie jej bliskości), ale myliłem się co do konkurencji.

Wix, Weebly, Squarespace, Shopify itp. czy na pewno* nie * przyjadą i zjedzą nasz lunch … przynajmniej jeszcze nie, i prawdopodobnie nigdy, jeśli będą kontynuować swoje ścieżki.

Będąc tymi, które prowadzą bezpośrednio (lub przynajmniej przez najbliższą reklamę Super Bowl) do konsumenta. Osoba, która chce mieć stronę internetową już teraz i za jak najmniej gotówki, najlepiej za darmo. Dla osoby, która będzie zadowolona z oferowanych (lub przekonanych do tego) podstaw i zadowolona z ograniczeń w nich zawartych, ponieważ są one wymieniane dla wygody i kosztów.

Ale to nie znaczy, że WP jest bezpieczny przed konkurencją, chociaż jest to rodzaj konkurencji o zdrowie i witalność, a nie bezpośrednie zagrożenie ze strony otwartego źródła lub hostowanego rywala. Jest to raczej związane z wyzwaniem, przed którym stoi każdy całkowicie dominujący lider rynku-a mianowicie ciągłym doskonaleniem i innowacjami.

Na przykład w skoordynowanym i ukierunkowanym wysiłku w kierunku lepszego doświadczenia projektowego zarówno pod względem treści, jak i tematu. Takich jak Gutenberg.

WordPress tworzy zupełnie nowy edytor o nazwie Gutenberg, to całkiem niesamowite.

Więc Gutenberg przejmuje władzę?

Nie bardzo.

I to było moje inne największe wyzwanie, jestem po prostu* nie * doświadczony, utalentowany lub skupiony na tyle, aby móc stworzyć ostatecznego użytkownika, a nawet dewelopera (teraz, gdy mamy już naszych zwykłych Użytkowników z drogi) pakiet motywów. Byłem głupi myśląc, że kiedykolwiek będę. I myślę, że to bardzo prawdopodobne, że jeśli myślisz, że możesz, Jesteś głupi jak ja … Hej, powinniśmy pójść na piwo: D

Łamałem własną maksymę w zakresie ekspertyzy; Nie jestem projektantem, nie byłem zatrudniony przez nikogo do wdrażania projektów stron internetowych, a moje doświadczenie w zakresie tworzenia ich samodzielnie (co, jak wspomniałem, nie ma znaczenia, ponieważ nie są one moimi odbiorcami, jesteście) było w najlepszym razie ograniczone.

I są różne rodzaje was, są ćpuny z linii poleceń, są fanatycy shortcode, są tacy ludzie, którzy podążają za Genesis, jakby to była jakaś religia (geddit? ahhh) są Divi-division, Beaver-Builder-belt, the WPBakery-bunch (neé Visual-Composer-crew), a nawet iThemes-tubylcy (sorry za to ostatnie). Istnieje wiele, wiele sposobów na stworzenie budynku, a dla siły, żywotności i innowacji, które są wymagane do sukcesu WP, są absolutnie wymagane i nie mam wątpliwości, że w ogóle będą tylko kwitnąć.

Ale sama platforma (i nie wspominając wp.com ahem!) potrzebuje solidnego, wydajnego i dobrze przemyślanego narzędzia do projektowania wizualnego-inspirowanego i działającego obok wszystkich powyższych (i wielu, których brakowało I które przyjdą po). Po prostu nie wystarczy być narzędziem od tyłu do przodu, a Joanne, całkiem słusznie, domaga się lepszego doświadczenia w tworzeniu treści. To świetne miejsce na rozpoczęcie projektu.

A stamtąd … dlaczego WP nie miałby mieć solidnego kreatora treści wizualnych, a następnie edytora motywów??? Myślę, że powinno! Ale nie ma sposobu, i w rzeczywistości biorąc pod uwagę sposób, w jaki ludzie wprowadzają innowacje i powody, dla których kuratorzy projektu utrzymują go otwartym i rozwijającym się (zamiast zamykać go i ginąć), będzie to jedyny.

Dlatego…

Od teraz WPMU DEV <3S wy wszyscy 🙂

Pomyśl o tym … jaka jest nasza wiedza? Nadużywanie często nadużywanego terminu, jakie jest nasze DNA? Pomaga programistom tworzyć i zarządzać witrynami klientów. Czy to sklep internetowy dla 1-3 osób, pełnowartościowa agencja lub wewnętrzna rola zarządzająca korporacją lub instytucją (Witaj CampusPress!) miejsca.

I podczas gdy wszyscy pragniecie różnych rzeczy, przede wszystkim, założę się, że chcecie, abyśmy skoncentrowali wszystkie nasze wysiłki na wspieraniu was w tym, co wybierzecie, poprzez dostarczanie solidnych, kompatybilnych produktów i usług, wraz z szerokim i specjalistycznym wsparciem.

Heck, od lat aktywnie wspieramy WooCommerce, Divi i wiele innych narzędzi motywów. Więc zróbmy to oficjalnie.

Od dziś oficjalnie wspieramy i poświęcamy całe nasze wysiłki na kompatybilność z jak największą liczbą różnych dostawców motywów i projektów WP, a jeśli chodzi o Gutenberg ,jesteśmy * wszyscy*. Tak jak w, zróbmy to i skupmy się na każdym z naszych produktów i usług guten doskonała kompatybilność z ‘ berg 🙂

I tak na początek… pożegnanieeeeeeee

Tak, jak wspomniałem na początku, rozstajemy się z bardzo mieszanymi emocjami.

Ale, zasadniczo, myślę, że żegnamy się z bardziej naiwnym Jamesem, i miejmy nadzieję, że w rezultacie damy nam bardziej dojrzałą, dobrze zaokrągloną i dobrze ukierunkowaną firmę. Zasadniczo lepszy pakiet produktów i usług, które lepiej zaspokajają naszą publiczność i wiedzę.

A jeśli naprawdę utknąłeś w Upfront, mogę tylko przeprosić (patrz powody powyżej)i zapewnić, że nie Będziemy Cię wrzucać w kłopoty, to nie jest tak, że dziś wyłączamy przełącznik, w rzeczywistości będziemy nadal wspierać upfront (w końcu członkowie uzyskają wsparcie dla * anything* WordPress!) oraz upewnienie się, że wszystkie witryny z niej korzystające są bezpieczne i stabilne w przewidywalnej przyszłości.

Cały czas, przygotowując go do wydania na naszym koncie GitHub, gdzie będzie można grać, widelec i grzebać wokół z bestią, że jest w wolnym czasie.

W tym czasie i w dalszym ciągu, mogę was zapewnić, że będziemy podwojać wszystkie rzeczy, które naprawdę mają dla was Znaczenie, naszych członków.

Mówiąc o tym … jak również dając mi znać, jakim idiotą jestem w komentarzach( chociaż lepiej zrobisz, aby mnie prześcignąć, myślę, lol), proszę daj nam znać, co chcesz, abyśmy podwoili się, a także, teraz, gdy jesteśmy poza grą tematyczną, upewniając się, że jesteśmy pięknie kompatybilni z.

Do ciebie! Jeśli masz jakieś pytania, będziemy tutaj. Przykro nam, że z góry to robimy…ale podekscytowany poprawą integracji z naszymi partnerami.
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…