Często jesteśmy pytani o to, jaki jest najlepszy edytor kodu do modyfikowania plików WordPress? Cóż, możesz użyć dowolnego zwykłego edytora tekstu, takiego jak Notatnik, jednak istnieją lepsze edytory z funkcjami takimi jak podświetlanie składni, Zaawansowane wyszukiwanie i zastępowanie, integracja FTP itp. W tym artykule pokażemy Ci jedne z najlepszych edytorów kodu dostępnych dla użytkowników komputerów Mac i Windows.

1. Notepad++

Notepad++

Notepad++ to darmowy i otwarty Edytor kodu źródłowego dla systemu Windows. Jest łatwy w użyciu dla początkujących i bardzo wydajny dla zaawansowanych użytkowników. Jest wyposażony w podświetlanie składni dla wielu języków, w tym PHP, JavaScript, HTML i CSS. Jest również wyposażony we wbudowaną wtyczkę FTP, która pozwala połączyć się z serwerem i edytować pliki bezpośrednio bez opuszczania edytora.

2. TextWrangler

TextWrangler

TextWrangler wyszedł z popularnego edytora tekstu BBEdit. Ten potężny i funkcjonalny edytor tekstu jest darmowy. Jest wyposażony w bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który sprawia, że bardzo łatwo przeglądać pliki i pracować nad projektami. Posiada zaawansowane narzędzia wyszukiwania i wymiany oraz może bezpośrednio edytować i zapisywać pliki na serwerach FTP, SFTP. Oferuje podświetlanie składni dla wielu języków programowania, w pełni obsługuje utf-8, a nawet pozwala konwertować kodowanie znaków dokumentów tekstowych.

3. Coda

Coda

Coda jest prawdopodobnie jednym z najbardziej lubianych edytorów do tworzenia stron internetowych i programowania dla komputerów Mac. Słynie z śmiesznie dobrze wyglądającego interfejsu i inteligentnych zaawansowanych funkcji. Pozwala edytować lokalne lub zdalne pliki, zarządzać projektami, pracować nad wieloma plikami jednocześnie z łatwym przełączaniem między kartami. Posiada wbudowany terminal, debugger, podgląd web kit i inspektor, i tak wiele niesamowitych funkcji.

Kod kosztuje $ 99 za jedną licencję, ale jest całkowicie wart swojej ceny.

4. Wysublimowany Tekst

Sublime Text

Sublime Text to wieloplatformowy edytor kodu dla komputerów Mac, Windows i Linux. Zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od potężnego edytora kodu, a następnie jeszcze więcej. Wygląda pięknie i możesz dostosować wygląd, aby był dla Ciebie wygodniejszy. Sublime Text jest wyposażony w zaawansowane funkcje edytora kodu, które pozwalają na autouzupełnianie, autouzupełnianie, funkcję odniesienia w pliku, wielokrotne zaznaczanie, dzielenie edycji i wiele innych.

Sublime Text jest dostępny w wersji próbnej, a pojedyncza licencja kosztuje 70 USD.

5. TextMate

TextMate

TextMate obiecuje wprowadzić podejście Apple do systemów operacyjnych do edytora tekstu. TextMate to prosty, ale bogaty w funkcje edytor kodu dla komputerów Mac. Łatwe zarządzanie płytką clip, wyrafinowane wyszukiwanie i zastępowanie, autouzupełnianie, składane bloki kodu to tylko niektóre z zaawansowanych funkcji TextMate.

TextMate jest dostępny za $ 60. Jest również dostępny do pobrania za darmo.

6. Atom

Atom

Atom to wieloplatformowy edytor kodu stworzony przez programistów dla programistów. Jest open source i podobnie jak WordPress, użytkownicy Atom mogą przesyłać pakiety i motywy dla oprogramowania. Wygląda ładnie i możesz zmienić wygląd, instalując motywy. Jest wyposażony we wbudowany menedżer pakietów, aby go rozszerzyć, inteligentne uzupełnianie, przeglądarkę systemu plików, wiele paneli, znajdź i zamień.

7. BBEdit

BBEdit

BBEdit to piękny edytor kodu i HTML dla komputerów Mac. Zawiera wszystkie zaawansowane funkcje potężnego edytora kodu. Podświetlanie składni, Zaawansowane wyszukiwanie i zastępowanie, autouzupełnianie, szybkie wyszukiwanie, wiele kart, dzielone okna edycji i wiele więcej.

BBEdit kosztuje $49.99, można również pobrać bezpłatną wersję próbną.

8. UltraEdit

UltraEdit

UltraEdit to potężny edytor HTML i kodu Dostępny dla komputerów Mac, Windows i Linux. Jest wyposażony we wbudowane narzędzie do porównywania plików, autouzupełnianie, zaawansowany układ, edytory wielu kart, wielu okienek i podświetlanie składni dla najpopularniejszych języków programowania.

UltraEdit kosztuje $79.5 z ograniczoną bezpłatną wersją próbną dostępną do pobrania.

9. Vim

Vim

Vim to zaawansowany edytor tekstu, który wnosi moc Vi do równie potężnego zestawu funkcji. Vim jest open source i Dostępny dla Mac, Windows i Linux. Vim jest tak potężny i zaawansowany, że jest uważany za IDE na swój sposób.

10. Wsporniki

Brackets

Brackets został założony przez firmę Adobe, aby wprowadzić edytory stron internetowych w nową erę. Twierdzi, że jest zaawansowanym edytorem kodu, który rozumie projekty stron internetowych. Nawiasy mogą pobierać podpowiedzi z pliku PSD i umożliwiają szybsze i lepsze pisanie kodu. Wsporniki są open source i dostępne dla komputerów Mac, Windows i Linux.

11. Edytor HTML CoffeeCup

CoffeeCup HTML Editor

CoffeeCup HTML Editor to łatwy w użyciu edytor HTML dla systemu Windows. Obsługuje PHP, HTML, Markdown, CSS i pozwala korzystać z autouzupełniania, walidacji składni, kodu semantycznego i wielu innych funkcji. CoffeeCup HTML editor nie jest idealnym edytorem kodu dla wielu innych języków, ale jeśli chcesz nauczyć się pisania PHP, HTML i CSS, to CoffeeCup HTML editor jest dobrym miejscem na początek.

Edytor HTML CoffeeCup kosztuje $69 z ograniczoną bezpłatną wersją próbną dostępną do pobrania.

12. Espresso

Espresso

Espresso to narzędzie do tworzenia stron internetowych dla komputerów Mac. Jest wyposażony w potężny edytor kodu i wbudowany CSSEdit. Jest wyposażony w piękny interfejs i zaawansowane funkcje, takie jak przeciąganie i upuszczanie fragmentów kodu, składanie kodu, Nawigator, stylizacja na żywo i podgląd rentgenowski.

Espresso jest dostępne w cenie 75 USD.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć idealny edytor kodu dla Twoich potrzeb. Możesz także zapoznać się z naszą ściągawką motywu WordPress dla początkujących

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…