samsung galaxy s22

Stały rozwój technologii sprawia, że od swoich urządzeń mobilnych oczekujemy coraz więcej. Obecnie nikogo już nie dziwi, że profesjonalne zdjęcia są wykonywane przy pomocy smartfona, ponieważ nie brakuje modeli, które zostały stworzone właśnie z myślą o zdjęciach. Doskonałym tego przykładem jest innowacja w postaci Nightografii – czyli kadry tworzone pod osłoną nocy. Ale jak robić zdjęcia nocą telefonem, skoro mamy ograniczony dostęp do światła? Cóż, tutaj potrzebny jest prawdziwy aparat do zdjęć nocnych – a ten możemy znaleźć w smartfonie Samsung Galaxy S22 5G. Poznaj go bliżej.

Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonem

Coraz więcej produkowanych obecnie smartfonów jest wyposażonych w naprawdę wysokiej jakości aparaty, które w dodatku oferują funkcje na profesjonalnym poziomie. Jak się okazuje, najnowsze modele mogą nierzadko zastąpić aparat fotograficzny z prawdziwego zdarzenia, co jeszcze kilka lat temu wydawało się jedynie marzeniem, w dodatku niemożliwym do zrealizowania.

Mimo to wciąż nie mogliśmy raczej liczyć na wykonanie wyraźnych zdjęć po zapadnięciu zmroku. Jeżeli do dyspozycji mamy jedynie miejskie oświetlenie i te pochodzące z naszego otoczenia, raczej się nie spodziewamy, że nasz smartfon poradzi sobie w takich warunkach. Tymczasem okazuje się, że i to jest teraz możliwe – jeden z najnowszych modeli z rodziny Galaxy, Samsung Galaxy S22 5G, posiada właśnie aparat do zdjęć nocnych.

To zapoczątkowało trend Nightografii – czyli kadrów, a nawet materiałów wideo powstających pod osłoną nocy. Niemożliwe? Przyjrzyjmy się bliżej aparatom w Galaxy S22, żeby się przekonać, czy rzeczywiście możemy tutaj liczyć na udane ujęcia nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Aparat do zdjęć nocnych w Samsung Galaxy S22 5G

Jak każdy nowoczesny smartfon, Samsung Galaxy S22 5G posiada kilka aparatów. Przedni aparat selfie 10MP występuje tutaj w towarzystwie trzech wariantów tylnych: aparatu szerokokątnego 50MP, aparatu ultraszerokokątnego 12MP oraz teleobiektywu 10MP z 3x zoomem optycznym.

By Nightografia rzeczywiście stała się możliwa, aparat nocny w tym smartfonie powstał przy użyciu zaawansowanych rozwiązań i z użyciem materiałów o wyjątkowych właściwościach. Zastosowano tu matrycę z większymi pikselami – aparat wykrywa słaby dostęp światła, a wówczas piksele grupują się i zwiększają swój rozmiar, co pozwala na maksymalne wykorzystanie nawet najmniejszego źródła oświetlenia. Oprócz tego uruchamia się przetwarzanie niskiego szumu, co pozwala dodatkowo wyostrzyć zdjęcie.

Żeby zagwarantować jak najlepszy efekt, przednia część tylnego aparatu została pokryta ultraprzejrzystym szkłem ze specjalną nanopowłoką minimalizującą odblaski światła w soczewce. Dzięki temu mamy tutaj spore wsparcie w trakcie powstawania idealnego kadru w trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie nawet niewielki odbłysk może zaważyć na jakości ujęcia.

Jak zatem widać, Samsung Galaxy S22 5G to narzędzie, które może sprawić wiele frajdy nie tylko amatorom fotografii, ale także tym bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…