Przewodnik dla początkujących na temat publikowania strony internetowej w Internecie

Chcesz opublikować stronę internetową, ale martwisz się o kwestie techniczne?

Jest to błędne przekonanie, że musisz być projektantem stron internetowych lub programistą, aby kodować stronę internetową. Istnieje wiele narzędzi, które sprawiają, że bardzo łatwo umieścić swoją stronę online bez pisania kodu.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo opublikować stronę internetową z instrukcjami krok po kroku.

A beginners guide on publishing a website online

Używanie Kreatora witryn do publikowania witryny

Większość początkujących uważa, że muszą nauczyć się programowania i umiejętności projektowania stron internetowych, aby opublikować swoje strony internetowe.

To było prawdziwe w pierwszych dniach Internetu. W tym czasie firmy zatrudniały programistów internetowych lub musiały nauczyć się umiejętności kodowania, aby samodzielnie opublikować stronę internetową.

Jednak na przestrzeni lat wiele się zmieniło, a umiejętności techniczne nie są już przeszkodą w publikowaniu treści w Internecie.

W dzisiejszych czasach początkujący, firmy, a nawet programiści używają kreatorów stron internetowych, takich jak WordPress, do łatwego publikowania stron internetowych.

Ponad 69% wszystkich stron internetowych w Internecie jest budowanych za pomocą kreatora stron internetowych lub platformy CMS. Oznacza to, że nawet programiści nie muszą pisać kodu od zera, aby opublikować stronę internetową.

Platformy te pozwalają każdemu na świecie łatwo opublikować stronę internetową i umieścić ją w Internecie. Pokażemy Ci najprostszy i najpopularniejszy sposób publikacji Twojej witryny (nie wymaga kodowania).

1. Opublikuj stronę internetową za pomocą WordPress

WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych na rynku z hasłem “Demokratyzuj publikację”. Jest to wolne (jak w wolności) i otwarte oprogramowanie, które każdy może wykorzystać do budowy dowolnego rodzaju strony internetowej.

WordPress mission is to democratize publishing

Ponad 42% wszystkich stron internetowych jest zasilanych przez WordPress.

Aby rozpocząć korzystanie z WordPressa, potrzebujesz nazwy domeny (np. wpbeginner.com) i hosting (tutaj przechowywane są pliki Twojej witryny).

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Oferują użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny i hojny rabat 60% na hosting ($2.75 / miesiąc).

Jeśli chcesz spróbować alternatywy, zalecamy SiteGround lub którykolwiek z tych najlepszych dostawców hostingu WordPress.

Następnie musisz zainstalować WordPress. Mamy tutorial instalacji WordPress krok po kroku, który przeprowadzi Cię przez proces instalacji.

Po zainstalowaniu WordPressa zobaczysz pulpit nawigacyjny WordPress, który wygląda tak.

WordPress dashboard

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

SeedProd to najlepsza wtyczka do tworzenia stron WordPress. Pozwala szybko opublikować profesjonalnie zaprojektowane strony internetowe dla Twojej witryny za pomocą prostego interfejsu użytkownika przeciągnij i upuść.

SeedProd user interface

Jest bardzo łatwy w użyciu i pozwala szybko opublikować witrynę z profesjonalnymi projektami, które są już zoptymalizowane pod kątem sprzedaży, konwersji i SEO.

Alternatywy dla SeedProd

Istnieje kilka popularnych narzędzi do tworzenia stron dla WordPress. Możesz użyć dowolnej z poniższych opcji, aby opublikować swoją witrynę bez umiejętności kodowania lub projektowania.

  • Beaver Builder-przeciągnij i upuść Kreator stron WordPress z zaawansowanymi dostosowaniami motywów
  • Divi Builder-kolejny przyjazny dla początkujących Kreator motywów WordPress z mnóstwem gotowych szablonów
  • Elementor-potężne narzędzie do tworzenia stron dla WordPress odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i programistów

Wierzymy, że WordPress jest najbardziej przyjazną dla początkujących platformą do publikowania Twojej witryny.

Jest szeroko stosowany i zaufały mu miliony początkujących, a także wielkie marki, takie jak Microsoft, Facebook, a nawet rząd USA używa WordPress do zasilania strony Białego Domu.

Najlepszą częścią WordPress jest to, że istnieje ponad wtyczki 58,000 WordPress, które pozwalają dodać prawie każdą funkcjonalność do swojej witryny, taką jak sklep internetowy (e-commerce), formularz kontaktowy, funkcje SEO i inne.

Możesz myśleć o wtyczkach, takich jak dodatki lub aplikacje na iPhone ‘ a. Ułatwiają nawet początkującym użytkownikom konfigurację i publikację strony internetowej, którą uwielbiają wyszukiwarki i która jest łatwa w użyciu dla klientów.

2. Opublikuj stronę internetową z Web.com Kreator stron internetowych

Web.com jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych narzędzi do publikowania stron internetowych dla małych firm.

Web.com Website Builder Landing Page

Jeśli nie chcesz mieć problemów z zakupem usługi hostingowej, nazwy domeny i instalacją aplikacji internetowej, to Web.com Kreator stron byłby dla ciebie odpowiednim narzędziem.

Jest to narzędzie do publikowania stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”, które pozwala po prostu postępować zgodnie z kreatorem krok po kroku, aby opublikować stronę internetową. Odpowiesz na kilka pytań i wygenerujesz idealne układy wraz z pozorowaną treścią.

Oferują setki profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, z których możesz wybierać.

Web.com Website Builder Templates

Możesz dostosować swój projekt witryny w dowolny sposób za pomocą prostego interfejsu przeciągnij i upuść. Po zakończeniu kliknij przycisk Publikuj.

Web.com Website Builder

Najlepsza część o używaniu Web.com kreator witryn polega na tym, że nie musisz się martwić o hosting lub aktualizacje. Otrzymasz również niezawodne wsparcie za pośrednictwem czatu, telefonu i poczty e-mail.

Jeśli po prostu chcesz opublikować małą witrynę biznesową lub szybki sklep internetowy, wykonujesz zadanie przy bardzo niewielkim wysiłku.

Ich kreator witryn zaczyna się od $ 1.95 miesięcznie i zawiera własną nazwę domeny, firmowy adres e-mail i wiele innych.

Mają nawet niestandardową usługę projektowania stron internetowych, w której ich zespół ekspertów przygotuje dla ciebie witrynę. Oferują czytelnikom WPBeginner ekskluzywną zniżkę. Uzyskaj bezpłatną wycenę.

Alternatywy dla Web.com Kreator stron internetowych

Istnieje wiele innych w pełni hostowanych, przeciąganych i upuszczanych platform do publikowania stron internetowych podobnych do Web.com. Poniżej znajduje się kilka hostowanych kreatorów stron internetowych wybranych przez nasz zespół ekspertów.

  • Constant Contact Website Builder-Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” z inteligentnymi funkcjami sztucznej inteligencji. W zestawie bezpłatny okres próbny.
  • Wix-szybko rozwijająca się platforma do tworzenia stron internetowych, która ma wszystkie funkcje potrzebne do zbudowania strony internetowej.
  • Gator by HostGator-w pełni hostowany Kreator stron internetowych przez ludzi stojących za Hostgatorem. Jest wyposażony w intuicyjny edytor przeciągnij i upuść z pięknymi szablonami.
  • Domain.com Kreator stron internetowych – w pełni hostowany Kreator stron internetowych z pięknymi szablonami do szybkiego opublikowania strony internetowej.
  • GoDaddy-duży rejestrator nazw domen, który oferuje również narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Wszystkie te platformy są łatwe w użyciu i umożliwiają publikację witryny bez pisania kodu.

3. Ręcznie Opublikuj Swoją Stronę

Dla tych z was, którzy są chętni do nauki i chętni do nurkowania w podstawowym HTML, CSS i JavaScript, to jest droga, którą możesz obrać.

Uwaga: Jeśli nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia z tymi językami programowania, może to zająć trochę czasu, aby uzyskać wystarczającą podstawową wiedzę, aby zakodować rozsądnie reprezentacyjną stronę internetową i opublikować ją w Internecie.

Istnieje kilka platform kursów online dla studentów oferujących kursy na temat tworzenia stron internetowych dla początkujących. Zalecamy zapoznanie się z ofertą CodeAcademy.

Możesz stworzyć stronę internetową na swoim komputerze, ale nadal będziesz potrzebować nazwy domeny (adresu internetowego dla swojej witryny) i usługi hostingowej, aby opublikować ją online.

Wszystkie strony internetowe w Internecie potrzebują hostingu. Zapewnia miejsce na serwerze internetowym, na którym można przesyłać i przechowywać pliki witryny.

Możesz zarejestrować się w Bluehost, która jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Oferują użytkownikom WPBeginner Hojny rabat + bezpłatna nazwa domeny + bezpłatny certyfikat SSL.

Po zarejestrowaniu konta hostingowego możesz przesłać pliki witryny z komputera do witryny za pomocą klienta FTP.

Alternatywnie, jeśli twój dostawca usług hostingowych ma cPanel, możesz użyć wbudowanego menedżera plików do przesłania swojej witryny do folderu public_html. Dzięki temu nie nauczysz się korzystać z serwera FTP.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak łatwo opublikować stronę internetową. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia profesjonalnego biznesowego adresu e-mail i uzyskiwania Wirtualnego numeru telefonu biznesowego dla małej firmy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…