Dlaczego darmowa strona to zły pomysł

Myśl o uzyskaniu darmowej strony internetowej jest kusząca. Internet jest pełen firm oferujących bezpłatny hosting stron internetowych, nawet dla samodzielnego hostingu WordPress.

Pewnie zastanawiasz się, gdzie jest haczyk? Dlaczego wszyscy inni nie korzystają z darmowej strony WordPress?

W tym artykule podzielimy się 36 powodami, dla których posiadanie darmowej strony internetowej jest złym pomysłem i czymś, czego należy unikać za wszelką cenę.

Why free website is a bad idea

Co rozumiemy przez bezpłatną stronę internetową?

Większość początkujących, którzy chcą założyć własną stronę internetową, chce utrzymać niski koszt, co jest zrozumiałe.

Więc zazwyczaj Google termin bezpłatna strona internetowa i znaleźć wiele firm oferujących bezpłatne usługi hostingowe za darmo.

Myśl o bezpłatnym hostingu i budowaniu witryny bez płacenia czegokolwiek jest kusząca.

Dopóki nie sprawdzisz rzeczywistości. Po zarejestrowaniu się w tych tak zwanych “darmowych usługach internetowych” powoli zaczynasz odkrywać ograniczenia, a wiele z nich okazuje się wcale nie darmowych.

Jeśli ty lub Twój znajomy myślisz o uzyskaniu darmowej strony internetowej, zatrzymaj się teraz.

I przeczytaj te 36 powodów, dla których darmowe strony internetowe są prawie zawsze złym pomysłem.

1. Niezwykle powolne strony internetowe

Większość darmowych dostawców hostingu umieszcza setki stron internetowych udostępniających ten sam serwer. To sprawia, że wszystkie ich strony ładują się z bardzo niską prędkością. Powolne strony internetowe tworzą złe wrażenia użytkownika i są złe dla SEO.

2. Nieprofesjonalny adres www

Posiadanie adresu strony jak mysmallbusiness.Freewebsite.com nie wygląda profesjonalnie. Odwiedzający Twoją witrynę i potencjalni klienci będą mieli trudności z poważnym traktowaniem Twojej witryny, gdy nie masz nawet odpowiedniej nazwy domeny.

A Kiedy poprosisz te firmy o domenę niestandardową, zwykle musisz zapłacić premię – coś w stylu $19 – $25 za domenę, która zwykle kosztuje $10.

3. Usługa próbna nie jest naprawdę Darmowa

Wiele z tych bezpłatnych usług internetowych często okazuje się ograniczonymi próbami. Po pewnym czasie zostaniesz poproszony o zapłacenie za to. W większości przypadków cena ta jest zwykle znacznie wyższa niż normalne usługi hostingowe WordPress. Jeśli dodałeś kartę kredytową podczas rejestracji, mogą Cię obciążyć bez ostrzeżenia.

4. Ukryte opłaty za darmo strony internetowej

Jak każda inna firma, te darmowe firmy internetowe również muszą zarabiać pieniądze. Niektóre z nich pobierają opłaty od swoich użytkowników za dodatkowe usługi, takie jak hosting obrazów, konta e-mail, Dostęp FTP, transfer witryny itp. Opłaty te są często skandalicznie wysokie.

5. Mogą zablokować Twoje dane

Wielu użytkowników, którzy rozpoczynają darmową stronę internetową,a następnie chcą przejść do płatnej usługi, nie ma możliwości przeniesienia danych swojej witryny. Ci dostawcy usług nie oferują żadnych narzędzi do łatwej migracji witryny. Użytkownicy płacą freelancerom za ręczne eksportowanie treści, co może szybko zwiększyć rachunek.

6. Nieistotne reklamy na twojej stronie

Większość z tych bezpłatnych usług internetowych jest wspierana przez reklamy. Tworzysz treści i budujesz swoją witrynę, ale oni otrzymują wynagrodzenie za reklamy. Często te reklamy są rozpraszające, natrętne i wyglądają brzydko.

Najgorsze jest to, że czasami twoi doświadczeni konkurenci mogą płacić tym darmowym firmom hostingowym za reklamowanie się na twojej stronie. Mów o sabotowaniu twojego biznesu.

7. Mogą zamknąć Twoją stronę

Warunki tych usług wyraźnie stwierdzają, że mogą one zamknąć witrynę w dowolnym momencie bez podania przyczyny. Jeśli zamykają witrynę, zwykle nie podają danych ani nie zapewniają sposobu zapisywania treści.

Site not found

8. Firmy te mogą zniknąć w każdej chwili

W każdej chwili bezpłatna firma internetowa może zdecydować się spakować swoją firmę i odejść. Po prostu zamkną swoje serwery, a ty stracisz swoją witrynę i wszystkie dane. Ich warunki świadczenia usług zapewniają im pełną ochronę prawną.

9. Stracisz adres swojej strony

Jeśli zdecydują się zamknąć usługę lub zamknąć witrynę, stracisz swój adres internetowy. Najczęściej jest to subdomena związana z serwisem. Nie można replikować tego adresu ani przekierowywać użytkowników do nowej witryny w innym miejscu.

10. Mogą sprzedawać Twoje informacje

Pamiętaj, że te usługi muszą jakoś zarabiać pieniądze, aby pozostać w branży. Dobrą zasadą jest to, że jeśli nie płacisz za to, to jesteś produktem.

Firmy te znajdują inne sposoby zarabiania pieniędzy, takie jak sprzedaż adresu e-mail, danych osobowych i adresu witryny innym firmom. Ich warunki, których nikt tak naprawdę nie czyta, zapewniają im całkowitą immunitet prawny.

11. Brak narzędzi do budowy witryny

W przeciwieństwie do prawdziwej usługi hostingowej, firmy te oferują bardzo ograniczone narzędzia i usługi swoim użytkownikom. Za pomocą tych narzędzi strona, którą stworzysz, będzie wyglądać jeszcze bardziej nieprofesjonalnie.

12. Brak WordPressa

Wiele z tych bezpłatnych usług nie pozwala zainstalować WordPress na swojej darmowej stronie internetowej. WordPress wymaga nieco więcej zasobów niż bezpłatna usługa internetowa może sobie pozwolić.

13. Ograniczony WordPress

Nawet jeśli pozwalają na hostowanie WordPressa, ich serwery po prostu nie są w stanie go uruchomić. Natkniesz się na wiele błędów i zrujnuje to twoje wrażenia z WordPressa.

14. Dystrybucja złośliwego oprogramowania

Darmowe usługi internetowe są znane z dystrybucji złośliwego oprogramowania. Może to wynikać z ich słabego bezpieczeństwa lub mogą to robić dla korzyści pieniężnych. W obu przypadkach szkodzi to reputacji Twojej witryny i SEO.

15. Możesz stać się częścią farmy linków

Powodem, dla którego usługi te znikają, a następnie pojawiają się ponownie, jest to, że próbują generować pieniądze za pomocą nieetycznych metod. Budowanie Farm linków jest jedną z takich praktyk, w których sprzedają tysiące stron stworzonych przez ich użytkowników spamerom, fałszywym narkotykom i witrynom hazardowym, oszustom online itp.

16. Ograniczona przepustowość

Przepustowość to ilość danych przesyłanych z serwera do przeglądarki użytkownika. To kosztuje, a większość darmowych stron internetowych ma bardzo ograniczoną przepustowość.

17. Niska pamięć dyskowa

Darmowe firmy hostujące strony internetowe hostują setki stron internetowych udostępniających ten sam serwer i dyski twarde. Zazwyczaj zapewniają one bardzo ograniczoną przestrzeń dyskową do przechowywania danych. Kiedy osiągniesz ten limit, często musisz zapłacić za więcej miejsca.

18. Podatny na próby włamania

Hacked websites

Ze względu na słabe bezpieczeństwo, darmowe strony internetowe są często bardziej podatne na próby włamania. Jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana, odzyskanie jej będzie o wiele trudniejsze, ponieważ firmy te zapewniają bardzo ograniczony dostęp do własnych plików i danych.

19. Strony tylko HTML z ograniczoną liczbą stron

Niektóre z tych bezpłatnych firm internetowych oferują tylko ograniczoną liczbę stron w Twojej witrynie. Jeśli chcesz dodać więcej stron, musisz uaktualnić do płatnego planu.

20. Niska wiarygodność wśród użytkowników

Gdy Twoja witryna jest hostowana w bezpłatnej usłudze, użytkownicy będą czuć się mniej skłonni do zaufania. Jeśli użytkownicy nie czują się komfortowo dzieląc się swoimi informacjami, zabije to cały cel tworzenia strony internetowej.

21. Ograniczone możliwości projektowania

Design and layouts

W przeciwieństwie do samodzielnie hostowanej witryny WordPress, w której możesz wybierać spośród tysięcy motywów WordPress, darmowe witryny oferują tylko garść źle zaprojektowanych szablonów. Nie możesz używać własnych projektów ani innych projektów z sieci.

22. Brak pomocy i obsługi klienta

Te darmowe strony internetowe nie oferują pomocy użytkownikom. Będziesz musiał samodzielnie skonfigurować swoją witrynę za pomocą bardzo ograniczonej i źle przedstawionej dokumentacji. Jesteś całkiem zdany na siebie, jeśli nie możesz tego rozgryźć.

23. Nie możesz wyświetlać reklam ani zarabiać

Nawet jeśli twoja bezpłatna firma internetowa prowadzi własne reklamy w Twojej witrynie, nie pozwalają na wyświetlanie reklam ani zarabianie pieniędzy na Twojej witrynie. Nie będziesz mógł dodawać linków partnerskich ani dodawać Google Adsense do swojej witryny.

24. Nie ma kopii zapasowych

Nie ma koncepcji regularnych kopii zapasowych na tych darmowych stronach internetowych. Nie wykonują kopii zapasowej danych, a jeśli coś złego stanie się z Twoją witryną, nie ma możliwości przywrócenia danych.

25. Trudno się pozbyć

Firmy oferujące te usługi często zarabiają na treściach tworzonych przez użytkowników takich jak ty. Celowo utrudniają usunięcie własnej strony internetowej. Oznacza to, że Twoja strona pozostanie na ich serwerach i będziesz miał trudności z jej usunięciem.

26. Brak statystyk i przyzwoite analizy

Dzięki dobrej firmie hostingowej możesz uzyskać bezpłatne statystyki dotyczące odwiedzających Twoją witrynę. Możesz nawet zainstalować Google Analytics lub inne liczniki ruchu. Na darmowych stronach internetowych nie pozwalają na dodawanie Google Analytics, ponieważ uruchamiają własny kod analityczny na twojej stronie.

27. Będziesz kierowany ofertami e-mail

Pamiętaj, że firmy te muszą pokryć swoje koszty, zarabiając pieniądze za pomocą alternatywnych metod. Będą stale wysyłać e-maile z ofertami specjalnymi. Nie wspominając już o tym, że mogą również sprzedać twój adres e-mail innym firmom marketingowym.

28. Brak wsparcia dla urządzeń mobilnych

Nie można aktualizować witryny za pomocą urządzeń mobilnych lub ręcznych. Darmowe firmy internetowe mają głównie swoje pulpity zaprojektowane na pulpit. Utrudni to aktualizację witryny z telefonu komórkowego.

29. Brak responsywnych projektów

Większość darmowych firm internetowych oferuje projekty stron internetowych, które są bardzo stare i nie działają na telefonach komórkowych. Użytkownicy mobilni stanowią znaczną część ruchu internetowego. Brak responsywnego projektu spowoduje utratę wszystkich tych użytkowników.

30. Brak markowego e-maila

Nie można tworzyć kont e-mail z własną nazwą domeny. Oznacza to, że będziesz musiał korzystać z konta e-mail Gmail lub hotmail, które nie wygląda bardzo profesjonalnie.

31. Brak formularzy kontaktowych lub wiadomości e-mail

Każda strona internetowa w Internecie potrzebuje dobrego formularza kontaktowego. Te darmowe firmy internetowe nie mają sposobu na dodanie niestandardowych formularzy kontaktowych. Nie możesz również przekazywać wiadomości e-mail otrzymanych na własnych źle skonfigurowanych skryptach formularzy.

32. Ograniczone funkcje przesyłania plików

Dzięki płatnym firmom hostingowym możesz przesyłać nieograniczoną liczbę plików do swojej witryny za pomocą klienta FTP lub programu do przesyłania multimediów w WordPress. Darmowe firmy internetowe oferują tylko interfejs internetowy, w którym można przesłać jeden plik na raz.

34. Brak możliwości ustawienia przekierowań

Dzięki WordPress możesz skonfigurować przekierowanie na wiele różnych sposobów. Jest to bardzo przydatny sposób na utrzymanie wyników SEO witryny. Dzięki darmowym witrynom internetowym nie można w ogóle skonfigurować żadnych przekierowań. Nawet jeśli później przejdziesz do płatnej usługi,nie będziesz mógł przekierować użytkowników z bezpłatnej witryny.

35. Inwestowanie czasu na darmowej stronie jest niemądre

Jeśli masz poważny zamiar budowania czegoś w Internecie, nigdy nie powinieneś zaczynać od darmowej strony internetowej. Jak już przeczytałeś w tym artykule, są one zawodne, niebezpieczne, trudne i poważnie ograniczyć możliwości wzrostu.

36. Nawet na trening

Darmowe strony internetowe są straszne, nawet jeśli chcesz po prostu ćwiczyć.

Dobre alternatywy dla Darmowej Strony Internetowej

Najlepszą alternatywą dla darmowej strony internetowej jest oczywiście płatna strona internetowa. Istnieje wiele usług hostingowych oferujących hosting WordPress po bardzo niskich kosztach.

Możesz zacząć od Bluehost, oferują one wspólną usługę hostingu witryny i są jedną z oficjalnych usług hostingowych WordPress. Dla czytelników WPBeginner oferują 60% dodatkowego rabatu i bezpłatną domenę.

Możesz śledzić nasz przewodnik krok po kroku, jak zrobić stronę internetową (we właściwy sposób).

Jeśli w ogóle nie chcesz płacić, a po prostu chcesz się uczyć, możesz ćwiczyć na własnym komputerze. Możesz łatwo zainstalować WordPress na komputerze z systemem Windows za pomocą Wamp lub Mamp for Mac.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego posiadanie darmowej strony internetowej jest złym pomysłem. Oto kilka świetnych powodów wyjaśniających, dlaczego warto korzystać z WordPress.

Pomocne byłoby również przeczytanie: dlaczego WordPress jest darmowy, jakie są koszty i jaki jest haczyk?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…