Szukasz najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki online dla WordPress? Większość przeglądarek ma wbudowane sprawdzanie pisowni, ale nie sprawdza gramatyki i czytelności. W tym artykule wybraliśmy najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki, których możesz używać w WordPress.

Online grammar checker tools for WordPress

Dlaczego warto dodać narzędzie do sprawdzania gramatyki dla WordPress?

Nawet najbardziej doświadczeni pisarze popełniają błędy. Korekta własnych artykułów często prowadzi do drobnych nieostrożnych błędów, ponieważ często spieszymy się z listą kontrolną przed publikacją.

Jednym ze sposobów na przezwyciężenie tego problemu jest głośne czytanie artykułów. Słuchanie własnego głosu może pomóc znaleźć błędy i poprawić ogólny wynik czytelności artykułów.

Aby pomóc ci w gramatyce i pisowni, możesz użyć narzędzia do sprawdzania gramatyki. Narzędzia te mogą wykrywać błędy ortograficzne i gramatyczne podczas pisania. Oszczędza to czas na korektę przy jednoczesnym ulepszaniu treści w całej witrynie.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki dla WordPressa, z których możesz korzystać.

1. Grammarly

Grammarly to popularne narzędzie do sprawdzania gramatyki online dostępne jako dodatek do przeglądarki dla Google Chrome, Firefox, a nawet Microsoft Edge. Sprawdza błędy gramatyczne i ortograficzne podczas pisania postów.

Grammarly

Wyświetli wskaźnik w prawym dolnym rogu obszaru pisania. Kliknięcie wskaźnika pokaże liczbę błędów. Błędy ortograficzne, gramatyczne i kontekstowe będą wyróżniane podkreśleniem podczas pisania.

Jedną z wad Grammarly jest to, że będziesz musiał przełączyć się na edytor tekstu w celu korekty.

2. Imbir

Ginger to kolejne przydatne narzędzie do sprawdzania pisowni i gramatyki, które poprawia umiejętności pisania i zwiększa produktywność. Jest dostępny jako dodatek do przeglądarki i oferuje przyjemne wrażenia użytkownika.

Ginger

Wyświetla małą ikonę w prawym dolnym rogu obszarów pisania, w tym edytora postów WordPress, Gmaila, Facebooka i innych. Sprawdza błędy podczas wpisywania i zaznacza błędy kontekstem.

Istnieje kilka wad korzystania z imbiru. Musisz przełączyć się na edytor tekstu w WordPress. Aby uzyskać lepszą korektę, musisz kliknąć ikonę, aby uruchomić Edytor Ginger.

3. Po Terminie

Po upływie terminu jest dostępny jako rozszerzenie Google Chrome. Jest wyposażony we wbudowane narzędzie do sprawdzania pisowni z opcjonalną gramatyką i sprawdzaniem czytelności.

Po zainstalowaniu dodatku w przeglądarce musisz go kliknąć i wybrać opcje. Spowoduje to otwarcie strony ustawień dodatku, na której możesz sprawdzić opcje, na które ma zwrócić uwagę dodatek.

After the deadline

Możesz uruchomić narzędzie podczas pisania postów na blogu, klikając ikonę sprawdzania pisowni w prawym dolnym rogu edytora.

4. Hemingway

Hemingway jest dostępny jako internetowy edytor tekstu, więc nie działa bezpośrednio w edytorze postów WordPress. Możesz jednak użyć ich darmowego edytora internetowego, aby sprawdzić swoje artykuły pod kątem czytelności, gramatyki i błędów ortograficznych.

Hemingway

Myśl o Hemingwayu jako o sprawdzaniu nie tylko gramatyki, ale i stylu. Ma na celu poprawę czytelności, pokazując wynik czytelności treści i sugerując ulepszenia. Aplikacja internetowa ma przejrzysty i pozbawiony rozpraszania uwagi układ, który może pomóc szybko ocenić treść przed naciśnięciem przycisku Publikuj w WordPress.

Hemingway jest również dostępny jako płatna aplikacja komputerowa dla Systemów Windows i Mac, która pozwala publikować bezpośrednio w WordPress.

5. LanguageTool

LanguageTool jest dostępny jako bezpłatny dodatek do Chrome, FireFox, Google Docs i LibreOffice. Jest również dostępny jako edytor internetowy i kompletna aplikacja komputerowa.

LanguageTool

Dobrą rzeczą w LanguageTool jest to, że działa z angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i ponad 20 innymi językami. To sprawia, że jest to szczególnie przydatne narzędzie dla wielojęzycznych stron internetowych i wielojęzycznych autorów.

Minusem jest to, że darmowa wersja jest ograniczona tylko do 20 000 znaków na czek, więc będziesz musiał uaktualnić do płatnych planów, aby uzyskać więcej funkcji.

6. Jetpack

Jetpack to pakiet wtyczek WordPress, który zawiera wiele przydatnych modułów. Jedną z jego podstawowych funkcji jest dodanie korekty do edytora postów WordPress.

JetPack

Aby sprawdzić rozszerzoną gramatykę, musisz odwiedzić JetPack ” Ustawienia strona. W zakładce pisanie zobaczysz sekcję pisownia, styl i gramatyka. W tym miejscu możesz włączyć różne opcje korekty, w tym reguły stylu.

Minusem korzystania z JetPack jest to, że wymaga WordPress.com konto, a otrzymasz również mnóstwo funkcji, które mogą nie być potrzebne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki online dla WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek do formularzy kontaktowych dla WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…