Jednym z pytań, które często otrzymujemy, jest: dlaczego powinienem używać WordPressa? Czy moja stara strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego muszę przełączyć się na WordPress z innej platformy? Jeśli zadajesz te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podzielimy się 6 ważnymi powodami, dla których powinieneś używać WordPress. Omówimy również wszystkie rodzaje stron internetowych, które możesz utworzyć za pomocą WordPress, a także zaprezentujemy popularne witryny, które używają WordPress.

Why you should use WordPress

Uwaga: W całym tym artykule, Kiedy mówimy WordPress, mówimy o WordPress.org znany również jako self-hosted WordPress. Proszę nie mylić tego z WordPress.com czyli usługa hostingowa. Szczegóły znajdziesz w naszym porównaniu WordPress.org vs WordPress.com.

Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat WordPressa jest to, że jest to tylko platforma blogowa.

Nie jest.

Podczas gdy WordPress zaczynał jako narzędzie do blogowania, przez lata ewoluował w potężnego kreatora stron internetowych i solidnego systemu zarządzania treścią (CMS).

Najlepszą częścią WordPress jest to, że jest łatwy w użyciu i wystarczająco elastyczny, aby tworzyć różne rodzaje stron internetowych. To główny powód, dla którego WordPress zyskał tak dużą popularność. Według niedawnej ankiety, WordPress zasila 32.3% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Ze względu na jego solidne funkcje, wiele z najlepszych marek korzysta z WordPress do zasilania swoich stron internetowych, w tym Time Magazine, Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times i innych.

Przyjrzyjmy się, dlaczego warto użyć WordPress, aby stworzyć swoją stronę.

1. WordPress jest darmowy jak w wolności

WordPress is free and open source

WordPress jest wolnym oprogramowaniem. Oznacza to, że możesz go pobrać, zainstalować, używać i modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami. Możesz go użyć do stworzenia dowolnej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego WordPress jest darmowy?.

Podczas gdy samo oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, aby je zainstalować, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu.

Nazwa domeny to adres Twojej strony internetowej w Internecie. To jest to, co użytkownicy wpisują w pasku adresu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do twojej witryny (na przykład wpbeginner.com).

Hosting to dom Twojej witryny, w którym przechowywane są wszystkie pliki Twojej witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych WordPress.

Oferują również użytkownikom WPBeginner zniżkę 60% na hosting i bezpłatną nazwę domeny. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Potrzebujesz więcej rekomendacji hostingowych? Zobacz nasz wybór najlepszych dostawców hostingu WordPress.

Jeśli chcesz, aby ktoś doświadczony skonfigurował Twoją witrynę WordPress, nasi utalentowani pracownicy chętnie pomogą Ci rozpocząć pracę. Najlepsze jest to, że oferujemy bezpłatną usługę konfiguracji bloga WordPress.

Możesz również zrobić to sam, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować WordPress.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z WordPress, po prostu wpisz swoje pytanie w Google i dodaj wpbeginner na końcu pytania. Prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na naszej stronie internetowej.

2. WordPress można łatwo dostosować za pomocą motywów i wtyczek

WordPress themes

Duża część osób korzystających z WordPressa nie jest ani projektantami stron internetowych, ani programistami. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna korzystać z WordPressa bez uprzedniej wiedzy o projektowaniu stron internetowych.

Dla osób nie znających się na technologii, WordPress jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ istnieją tysiące darmowych szablonów stron internetowych (motywów), z których możesz wybierać. Istnieje idealny motyw WordPress dla prawie każdego rodzaju strony internetowej (niezależnie od tego, czy jest to blog, strona biznesowa, czy sklep internetowy).

Motywy WordPress są łatwe do dostosowania, ponieważ wiele z nich ma własny panel opcji, który pozwala zmieniać kolory, przesyłać logo, zmieniać tło, tworzyć piękne suwaki i naprawdę dostosowywać je do swoich potrzeb bez pisania żadnego kodu.

Możesz również dodać niestandardowe funkcje do witryny WordPress za pomocą wtyczek. Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny, za pomocą których możesz dodawać zaawansowane funkcje, takie jak analityka, formularze kontaktowe, Obszar Członkowski i inne.

Podobnie jak motywy, dostępne są tysiące darmowych i premium wtyczek do użytku. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz artykuł na temat Czym są wtyczki WordPress i jak działają.

WordPress plugins

Oprócz dodawania dodatkowej funkcjonalności, niektóre wtyczki WordPress mogą pozwolić Ci przekształcić Twoją witrynę w zupełnie nową platformę. Spójrz na nasz wybór ekspertów niezbędnych wtyczek WordPress dla każdej strony internetowej.

3. WordPress jest przyjazny SEO

WordPress jest napisany przy użyciu standardowego kodu wysokiej jakości i tworzy znaczniki semantyczne. W kategoriach Nie-geeków, to sprawia, że Google i inne wyszukiwarki kochają WordPress.

Dlatego witryny WordPress mają tendencję do pozycjonowania wyżej niż inne w wyszukiwarkach.

Z założenia WordPress jest bardzo przyjazny SEO po wyjęciu z pudełka. Możesz również użyć wtyczek SEO WordPress, aby jeszcze bardziej zoptymalizować swoją stronę. Aby uzyskać pełne instrukcje krok po kroku, zobacz nasz najlepszy przewodnik SEO WordPress, aby właściwie zoptymalizować swoją stronę.

4. WordPress jest łatwy w zarządzaniu

WordPress jest wyposażony we wbudowany system zarządzania aktualizacjami. Pozwala to na aktualizację wtyczek i motywów z poziomu panelu administracyjnego WordPress.

WordPress powiadamia Cię również, gdy dostępna jest nowa wersja WordPress, dzięki czemu możesz zaktualizować swoją witrynę, klikając przycisk.

Aby chronić dane przed wypadkiem lub włamaniem, możesz łatwo użyć wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, aby automatycznie tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je bezpiecznie w zdalnej lokalizacji.

Możesz także zarządzać swoją witryną WordPress w podróży za pomocą aplikacji mobilnych WordPress.

5. WordPress jest Bezpieczny

WordPress security

WordPress został opracowany z myślą o bezpieczeństwie i jest uważany za bardzo bezpieczną platformę do prowadzenia strony internetowej. Jednak, podobnie jak w prawdziwym świecie, internet może być niepewnym miejscem.

Są intruzi, którzy chcą zdobyć jak najwięcej miejsc. Aby chronić swoją witrynę WordPress, istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby była jeszcze bezpieczniejsza. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik bezpieczeństwa WordPress krok po kroku dla początkujących.

Na naszych stronach internetowych używamy Sucuri w celu ochrony przed typowymi zagrożeniami, takimi jak ataki brute force i złośliwe oprogramowanie.

6. WordPress Może Obsługiwać Różne Typy Mediów

WordPress media types

WordPress nie ogranicza się tylko do pisania tekstu. Jest wyposażony we wbudowany program do przesyłania multimediów do obsługi obrazów, plików audio i wideo.

WordPress obsługuje strony internetowe z obsługą oEmbed, co oznacza, że możesz osadzać filmy z YouTube, zdjęcia z Instagramu, Tweety i dźwięk Soundcloud, po prostu wklejając adres URL w edytorze postów WordPress.

Jakie sposoby korzystania z WordPress?

WordPress może być używany na wiele różnych sposobów, od prostych stron internetowych po rynki e-commerce i wszystko pomiędzy.

Oto kilka przykładów różnego rodzaju stron internetowych, które możesz stworzyć za pomocą WordPress.

  • Załóż bloga
  • Stwórz stronę biznesową
  • Załóż sklep internetowy
  • Twórz stronę członkowską
  • Sprzedaj kursy online

Zobacz naszą pełną listę 19 różnych typów stron internetowych, które możesz zrobić za pomocą WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na twoje pytanie, dlaczego powinieneś używać WordPress. Najlepszym sposobem, aby naprawdę doświadczyć mocy WordPressa, jest jego użycie. Spróbuj i daj nam znać, co myślisz.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…