Squarespace vs porównanie WordPress

Squarespace i WordPress to dwa popularne kreatory stron internetowych, które pozwalają łatwo stworzyć stronę internetową bez żadnych umiejętności technicznych lub wiedzy programistycznej.

Ostatnio nasi czytelnicy poprosili nas o porównanie Squarespace vs. WordPress, ponieważ widzieli wiele reklam w telewizji dla obu platform.

W tym artykule porównamy Squarespace vs. WordPress z listą zalet i wad dla każdej platformy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego porównania, możesz wybrać, które z nich jest dla ciebie lepsze.

Squarespace vs WordPress comparison

Uwaga: to porównanie dotyczy Squarespace vs self-hosted WordPress (nie WordPress.com). zobacz różnicę między self-hosted WordPress vs WordPress.com.

Ponieważ chcemy stworzyć najbardziej szczegółowe porównanie WordPress vs Squarespace, podzieliliśmy artykuł na wiele sekcji. Przyjrzymy się każdej sekcji i zobaczymy, która platforma oferuje największe korzyści dla początkującego użytkownika.

 • Łatwość użycia
 • Koszty
 • Projekt i szablony
 • Rozszerzenia i integracje
 • E-commerce
 • Przenoszenie danych
 • Języki i internacjonalizacja

Gotowy? Zaczynajmy.

Łatwość obsługi i krzywa uczenia się

Większość właścicieli firm i użytkowników na poziomie początkującym nie zna HTML, CSS i innych rzeczy związanych z kodem. Chcą platformy, która pomoże im łatwo stworzyć stronę internetową bez zatrudniania programisty.

Zobaczmy, jak zarówno WordPress, jak i Squarespace układają się w tej kategorii.

WordPress

WordPress jest najlepszym wyborem wśród użytkowników, którzy chcą założyć bloga lub właścicieli małych firm budujących witrynę DIY. Ponad 32% wszystkich stron internetowych jest zasilanych przez WordPress.

Podczas gdy WordPress jest dość intuicyjny i łatwy w użyciu, zdecydowanie istnieje niewielka krzywa uczenia się.

Początkujący będą musieli zapoznać się z terminologią i pojęciami WordPress, takimi jak różnica między postami a stronami, kategoriami a tagami, zrozumieniem motywów i wtyczek.

Domyślny edytor treści WordPress jest dość łatwy w użyciu. Zawiera niestandardowe bloki do dodawania elementów treści do stron, dzięki czemu można tworzyć piękne układy z treściami bogatymi w Multimedia.

Default WordPress editor

Pomimo niewielkiej krzywej uczenia się, z naszego doświadczenia wynika, że większość użytkowników szybko dostosowuje się do WordPressa.

Squarespace

W przeciwieństwie do WordPress, Squarespace nie ma wielu opcji. Ten brak wyboru sprawia, że jest bardzo prosty i łatwy w użyciu. Nawet początkujący mogą szybko pisać i publikować treści.

Squarespace page editor

Squarespace używa również edytora bloków podobnego do WordPress. Dodawanie obrazów, filmów i plików audio jest prostsze niż WordPress. Istnieje wiele bloków treści i opcji sterowania układem w edytorze bloków.

Squarespace pozwala dostosować szablony i strony za pomocą edytora wizualnego. Możesz jednak ograniczyć się do opcji dostępnych w narzędziu dostosowywania. Jest to kontrolowane środowisko, co oznacza, że masz ograniczone możliwości.

Wniosek

Squarespace radzi sobie nieco lepiej niż WordPress po wyjęciu z pudełka pod względem łatwości użytkowania dla absolutnie początkujących. Jednak ograniczone funkcje mogą nie być idealne dla wszystkich właścicieli firm.

Z drugiej strony, WordPress oferuje początkującym wiele opcji od samego początku, co na początku może być mylące, ale na dłuższą metę jest o wiele bardziej elastyczne.

Istnieje kilka wtyczek do tworzenia stron WordPress, których możesz użyć do tworzenia całkowicie niestandardowych stron internetowych za pomocą przeciągania i upuszczania (bez zatrudniania programisty).

Koszty

Wiedza, ile kosztuje każda platforma, jest ważna w podejmowaniu decyzji biznesowych. Spójrzmy ile kosztuje Squarespace vs. ile kosztuje WordPress.

WordPress

Sam WordPress jest darmowy. Możesz pobrać, używać i budować na WordPress. Jest to oprogramowanie open source z licencją GPL, które daje Ci całą wolność i kontrolę.

Aby zbudować swoją witrynę za pomocą WordPress, musisz zarejestrować domenę i zarejestrować konto hostingowe.

W zależności od potrzeb możesz wybrać wspólny plan hostingu, hosting VPS, a nawet zarządzany hosting WordPress. Wspólne plany hostingowe działają dla większości małych witryn osobistych i biznesowych.

Zobacz nasz przewodnik, jak wybrać najlepszy hosting WordPress.

Koszt hostingu i nazwy domeny zależy od tego, z którym dostawcą hostingu idziesz. Jesteś odpowiedzialny za to, ile zasobów potrzebujesz na swoją stronę internetową i ile za nią zapłacisz.

Dzięki ponad darmowym szablonom 6800 + i darmowym wtyczkom 54,000 + możesz uruchomić swoją witrynę za jedyne $2.75 miesięcznie (w tym nazwę domeny i hosting-zalecamy Bluehost lub SiteGround).

Jednym z powodów popularności WordPress jest to, że całkowity koszt budowy witryny za pomocą WordPress jest bardzo niski.

Poza tym możesz zmienić swój plan hostingowy w miarę rozwoju witryny. Oznacza to, że zapłacisz tylko za zasoby, z których faktycznie korzystasz, więc łatwiej jest kontrolować koszty swojej witryny.

Mamy szczegółowy artykuł na temat kosztów budowy witryny WordPress i jak utrzymać ją w budżecie.

Squarespace

Osobisty plan Squarespace zaczyna się od $12 miesięcznie (rozliczane rocznie) lub $16 miesięcznie. To trochę więcej niż wspólny plan hostingowy dla WordPress.

Squarespace pricing plans

Jednak w przeciwieństwie do wspólnego planu hostingowego WordPress, ten osobisty plan ma bardzo ograniczone funkcje. Możesz dodać tylko dwóch współpracowników do swojej witryny i nie możesz sprzedawać produktów.

Podczas gdy możesz założyć sklep internetowy z WordPress za mniej niż to.

Plan biznesowy Squarespace zaczyna się od $18 miesięcznie (rozliczane rocznie) lub $26 miesięcznie. Obejmuje obsługę e-commerce, ale pobiera 3% opłat transakcyjnych. Plan biznesowy zawiera nieograniczoną liczbę współpracowników, stron i dodatkowych zaawansowanych funkcji.

Mają również oddzielne plany dla sklepów internetowych od $26 miesięcznie bez dodatkowej opłaty transakcyjnej.

Wniosek

WordPress bije Squarespace dzięki elastycznym planom cenowym dostępnym w różnych usługach hostingowych z całego świata.

Koszt zależy od tego, ile zasobów używasz, a otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji WordPress zaraz po wyjęciu z pudełka.

Projekt i szablony

Zarówno WordPress, jak i Squarespace są dostarczane z gotowymi szablonami i narzędziami do projektowania, aby ułatwić Ci stworzenie niestandardowej strony internetowej.

Zobaczmy, który z nich oferuje więcej opcji i narzędzi do tworzenia dobrze zaprojektowanych stron internetowych.

WordPress

WordPress oferuje dostęp do tysięcy darmowych i płatnych szablonów stron internetowych. Szablony te są wysoce konfigurowalne, dzięki czemu możesz używać własnego logo witryny, kolorów, przesyłać własne obrazy i wiele innych.

Wiele motywów WordPress ma wiele opcji układu, przeciągnij i upuść kreatory stron, suwaki, galerie zdjęć i mnóstwo innych funkcji.

Bez względu na to, jaką stronę budujesz, znajdziesz setki profesjonalnie zaprojektowanych szablonów do tego zadania.

Wordpress themes

Wielu początkujących uważa, że ta obfitość wyborów jest nieco przytłaczająca. Oto niektóre z naszych ekspertów wybiera najlepsze motywy WordPress dla różnego rodzaju stron internetowych.

 • Najlepsze darmowe WordPress Blog themes
 • Najlepsze motywy WordPress dla stron biznesowych
 • Najlepsze WordPress magazine themes
 • Najlepsze proste motywy WordPress

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł o tym, jak wybrać najlepszy motyw WordPress dla swojej witryny.

Alternatywnie, możesz również zacząć od motywu Divi, który jest motywem głównym z wieloma niestandardowymi skórkami i pełną kontrolą przeciągania i upuszczania.

Squarespace

Squarespace oferuje gotowe szablony stron internetowych uporządkowane w różnych kategoriach. Istnieją motywy dla wszystkich popularnych kategorii stron internetowych, z profesjonalnymi projektami, które wyglądają dobrze na wszystkich urządzeniach.

Squarespace templates

Jest to jednak duży obszar, na którym Squarespace poważnie pozostaje w tyle. Liczba gotowych szablonów jest bardzo ograniczona, a opcje projektowania są również ograniczone do zestawu funkcji dostępnych w Squarespace customizer.

Motywy mają ograniczoną liczbę opcji układu dla każdego szablonu. Nadal możesz wykonywać podstawowe kolory, czcionki, logo witryny i inne rzeczy, ale te szablony nie są tak konfigurowalne jak motywy WordPress.

Wniosek

WordPress jest wyraźnym zwycięzcą pod względem wyboru projektu, opcji dostosowywania i elastyczności. Squarespace oferuje świetnie wyglądające szablony, ale są one ograniczone w liczbie i nie są zbyt elastyczne.

Rozszerzenia i integracje

Extensions

Wszystkie kreatory witryn są dostarczane z kolekcją wbudowanych funkcji. Wraz z rozwojem witryny chcesz dodać więcej funkcji i połączyć witrynę, aby pracować z narzędziami i usługami innych firm.

Zobaczmy, jak WordPress i Squarespace działają w tym zakresie.

WordPress

Prawdziwa moc WordPress pochodzi z jego ogromnego ekosystemu wtyczek. Te wtyczki są jak aplikacje dla witryny WordPress, które można zainstalować, aby dodać nowe funkcje lub zmienić domyślne zachowanie witryny.

Obecnie istnieje ponad 54,000+ darmowych wtyczek WordPress wymienionych w WordPress.org sam katalog wtyczek. Istnieją również tysiące wtyczek premium WordPress dostępnych ze stron internetowych stron trzecich.

WordPress plugins

Jeśli możesz pomyśleć o funkcji, istnieje duża szansa, że łatwo znajdziesz wtyczkę WordPress, która to zrobi.

Wtyczki WordPress są tak solidne, że wiele z nich to pełnoprawne platformy z własnymi dodatkowymi wtyczkami i rozwijającą się społecznością zbudowaną wokół nich.

Mamy listę niezbędnych wtyczek WordPress, które każda strona powinna mieć.

Następnie masz wyspecjalizowane wtyczki do tworzenia witryn e-commerce, budowania społeczności członków, sprzedaży kursów online i innych.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz artykuł na temat wyboru najlepszej wtyczki WordPress.

Ponieważ WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych, większość usług i narzędzi innych firm ma własne wtyczki WordPress, które integrują ich usługi z witryną WordPress.

Wszystkie najlepsze usługi e-mail marketingu, narzędzia SEO, oprogramowanie do czatu na żywo i narzędzia do generowania leadów oferują bezproblemową integrację z WordPress.

Squarespace

Squarespace nie jest blisko WordPressa, jeśli chodzi o rozszerzalność i integracje.

Możliwe jest dodawanie integracji i dostosowań innych firm, ale w przeciwieństwie do WordPress, Squarespace nie ma potężnych interfejsów API, na których programiści mogą budować.

Squarespace integrations

Zapewniają one pewne oficjalne integracje stron trzecich, ale nawet te są ograniczone i nie wszystkie popularne usługi są obsługiwane.

W przypadku e-commerce możesz użyć ich wbudowanej platformy, ale nie możesz jej w żaden sposób rozszerzyć.

Squarespace nie ma funkcji pozwalającej na niestandardowe strony internetowe, które mogą być potrzebne do twojego pomysłu na biznes online.

Wniosek

WordPress jest wyraźnym zwycięzcą tutaj z niesamowitym ekosystemem tysięcy wtyczek i integracji na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony Squarespace ma bardzo niewiele integracji, a wiele z nich jest bardzo ograniczonych.

E-commerce

Budujesz sklep internetowy? Porównajmy funkcjonalność e-commerce WordPress vs Squarespace.

WordPress

WordPress umożliwia integrację i korzystanie z dowolnego procesora płatności lub platformy, którą chcesz.

Istnieje wiele wtyczek WordPress, które pozwalają łatwo akceptować płatności online za pomocą Stripe, PayPal, Google Checkout, 2Checkout, Payoneer, Skrill, a nawet Bitcoin.

eCommerce

WordPress ma wiele wtyczek eCommerce, które mogą zmienić Twoją witrynę w sklep internetowy w ciągu kilku minut. Najpopularniejsza na świecie platforma eCommerce, WooCommerce, jest wtyczką do WordPressa.

WooCommerce ma własny ekosystem z własnymi dodatkami WooCommerce i tysiącami gotowych motywów WooComemrce.

Nie ma ograniczeń co do tego, ile produktów dodajesz do swojej witryny, jak je wyświetlasz lub jak je sprzedajesz. Możesz uruchomić własny program partnerski i wykorzystać wszystkie sztuczki, aby zwiększyć sprzedaż bez żadnych ograniczeń.

Squarespace

E-commerce jest ograniczony na Squarespace. Możesz używać tylko Stripe i PayPal do przetwarzania płatności, które są dostępne tylko w wybranych krajach.

Nie ma innego systemu płatności, który ogranicza możliwość przyjmowania płatności od większej globalnej grupy odbiorców. Dla rozwijającego się biznesu rozpoczynanie od takich ograniczeń nie jest dobrym pomysłem.

Squarespace commerce

Poza tym możesz sprzedawać produkty tylko w planach biznesowych lub handlowych.

Załóżmy, że chcesz sprzedać tylko jeden produkt, nadal będziesz musiał zapłacić za biznesplan, a roczne koszty hostingu witryny z jednym produktem do sprzedaży będą znacznie wyższe niż wspólny plan hostingowy lub VPS dla WordPress.

Jeśli chodzi o usługi stron trzecich, istnieje bardzo niewiele usług zewnętrznych, które można zintegrować ze stroną Squarespace. Wpływa to na sposób promowania witryny i rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć sprzedaż i rozwijać swój biznes.

Wniosek

WordPress wyprzedza Squarespace, jeśli chodzi o prowadzenie witryny eCommerce. Ograniczenia Squarespace nie są tak dobre dla rozwoju biznesu online.

Ciekawą częścią WordPress jest to, że możesz go również używać wraz z Shopify. Zobacz nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.

Przenoszenie Danych

Podpisując umowę biznesową, zawsze masz klauzule bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli nie jesteś szczęśliwy, możesz odejść bez żadnych kłopotów.

Ta koncepcja obejmuje również firmy internetowe i nazywa się przenośnością danych. Jeśli nie jesteś zadowolony z platformy, powinieneś być w stanie zabrać całą swoją pracę i przenieść ją w inne miejsce.

Spójrzmy, jak WordPress i Squarespace porównują przenośność danych i swobodę przełączania.

WordPress

WordPress jest wyposażony we wbudowane narzędzia do łatwego eksportowania wszystkich danych. Nie tylko treści i obrazy, ale możesz także tworzyć kopie zapasowe motywów, wtyczek i całej bazy danych. Zobacz naszą listę najlepszych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Exporting content in WordPress

Następnie możesz łatwo przenieść tę zawartość do dowolnego innego systemu zarządzania treścią, który chcesz. Możesz przechowywać swoje treści w dowolnym miejscu i zmieniać hosty w dowolnym momencie.

Squarespace

Podobnie jak Wszystko inne, Funkcja eksportu w Squarespace jest również bardzo ograniczona. Niektóre części zawartości można wyeksportować tylko w pliku XML. Obejmuje to Twoje strony, galerie i jedną stronę bloga ze wszystkimi postami.

Strony produktów, strony albumów, bloki tekstowe, audio i wideo nie będą eksportowane.

Wniosek

Treści, które tworzysz w swojej witrynie, są Twoje i powinieneś mieć swobodę i narzędzia, aby móc je przenieść gdzie indziej. WordPress ponownie bije Squarespace dzięki łatwym w zarządzaniu narzędziom do eksportowania całej witryny.

Języki i internacjonalizacja

Żyjemy w globalnym świecie, a wiele firm obsługuje wielojęzyczną publiczność w różnych lokalizacjach geograficznych. Zobaczmy, jak Squarespace i WordPress radzą sobie z językami, wielojęzycznymi treściami i lokalizacjami geograficznymi.

Languages and localization

WordPress

WordPress jest w pełni przetłumaczony na dziesiątki języków. Użytkownicy witryny WordPress mogą wybrać własny język z ustawień profilu.

Większość motywów WordPress jest gotowych do tłumaczenia, a wszystkie popularne wtyczki WordPress są również tłumaczone na wiele języków.

Zasadniczo możesz zbudować witrynę WordPress w dowolnym języku. Możesz nawet przetłumaczyć WordPress samodzielnie, jeśli twój język nie jest jeszcze dostępny.

WordPress nie jest wyposażony w wielojęzyczną funkcjonalność po wyjęciu z pudełka. Istnieją jednak doskonałe wtyczki do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych, które są przyjazne SEO i niezwykle bogate w funkcje.

Squarespace

Platforma Squarespace jest w pełni przetłumaczona na sześć języków (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski i portugalski). Możesz zmienić język witryny i wybrać inną strefę czasową / kraj.

Możesz używać tylko walut obsługiwanych przez Stripe lub PayPal dla produktów sklepu.

Możesz tworzyć wielojęzyczne strony, w zasadzie powielając swoje strony. Będziesz musiał ręcznie utworzyć strukturę witryny lub utworzyć różne witryny dla każdego języka (będziesz rozliczany za każdą witrynę osobno).

Wniosek

WordPress jest daleko do przodu pod względem języków i opcji lokalizacji. Squarespace ponownie wychodzi jako bardzo ograniczony i całkowicie nieodpowiedni do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych.

Podsumowanie Squarespace vs porównanie WordPress

WordPress to znacznie lepsza Platforma niż Squarespace, jeśli chodzi o budowanie strony internetowej. Oto szybki podział zalet i wad obu platform.

Zalety korzystania z Squarespace

 • Łatwiejszy w użyciu dla małych stron internetowych
 • Dopracowane wrażenia użytkownika
 • Bezproblemowa konfiguracja strony

Wady korzystania z Squarespace

 • Koszty wyższe niż wspólna strona hostingowa
 • Ograniczone możliwości projektowania
 • Ograniczony zestaw funkcji
 • Ograniczenia stawiają cię w niekorzystnej sytuacji w rozwoju Twojej firmy

Plusy korzystania z WordPress

 • Łatwy w użyciu z lekką krzywą uczenia się
 • Niezwykle elastyczny w tworzeniu dowolnej strony internetowej
 • Ogromny zbiór motywów i wtyczek
 • Naprawdę potężna platforma eCommerce
 • Można uruchomić przy bardzo niskich kosztach

Wady korzystania z WordPress

 • Będziesz musiał zainstalować aktualizacje i tworzyć kopie zapasowe
 • Będziesz musiał ręcznie skalować zasoby, aktualizując hosting w miarę rozwoju firmy
 • Będziesz odpowiedzialny za zarządzanie bezpieczeństwem swojej witryny

Ważąc plusy i minusy, możemy śmiało powiedzieć, że WordPress jest lepszą platformą do uruchomienia strony internetowej.

Swoboda rozwijania witryny według własnego uznania jest ważna dla wszystkich firm. Nie powinieneś wymieniać tego za żadną cenę. WordPress zapewnia Ci tę wolność po znacznie niższych kosztach niż wszystkie inne platformy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zaoferował Ci porównanie WordPress vs Squarespace. Możesz również zobaczyć naszą pełną recenzję WordPress, aby uzyskać szczegółowy przegląd platformy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…