Znalezienie najlepszej usługi CDN WordPress

Szukasz najlepszej usługi CDN WordPress dla swojej witryny?

Usługa CDN przyspiesza szybkość witryny, serwując buforowaną zawartość statyczną z serwerów znajdujących się w pobliżu lokalizacji geograficznej użytkownika.

W tym artykule pokażemy Ci najlepsze usługi CDN WordPress i jak CDN pomaga przyspieszyć witrynę WordPress.

Finding the best WordPress CDN service

Co to jest CDN?

Content Delivery Network lub CDN to sieć serwerów, która dostarcza buforowaną statyczną zawartość ze stron internetowych w oparciu o lokalizację geograficzną użytkownika. Aby uzyskać więcej informacji, spójrz na naszą infografikę na temat tego, dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress?.

What is a CDN

CDN nie jest usługą hostingową WordPress. Nadal będziesz potrzebował usługi hostingowej WordPress, aby zbudować swoją witrynę.

Jak CDN przyspiesza WordPress?

Zwykle Twoja firma hostingowa WordPress obsługuje Twoją witrynę z jednej lokalizacji. Wszyscy odwiedzający Twoją stronę mają dostęp do tego samego serwera.

Jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu, wszystkie te żądania użytkowników spowolnią Twoją witrynę. W godzinach szczytu ruchu może nawet zawiesić serwer, co sprawi, że Twoja witryna będzie tymczasowo niedostępna.

Badanie przeprowadzone przez Strangeloop odkrył, że jedna sekunda opóźnienia w szybkości witryny powoduje 11% mniej wyświetleń strony i 7% mniej konwersji.

Website speed and how it affects your conversions and page views

Tu wkracza CDN. CDN buforuje statyczne zasoby serwera, takie jak arkusze stylów, javascript i obrazy.

Gdy użytkownik żąda Twojej witryny, wszystkie zasoby statyczne są obsługiwane przez serwery CDN. Zmniejsza to obciążenie serwera hostingowego i sprawia, że jest szybszy i bardziej wydajny.

Statyczna zawartość jest obsługiwana przez sieć serwerów zlokalizowanych w różnych lokalizacjach geograficznych na całym świecie. Każde żądanie użytkownika jest obsługiwane przez serwer najbliższy lokalizacji użytkownika. Zmniejsza to szybkość ładowania strony, a witryna staje się zauważalnie szybsza dla wszystkich użytkowników.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych usług CDN WordPress i jak układają się ze sobą.

1. Bunny.net

BunnyCDN Logo

Bunny.net jest najlepszym WordPress CDN na rynku. Mają centra danych na całym świecie z bardzo przystępnymi planami cenowymi dla małych firm i programistów.

Bunny jest bardzo łatwy w konfiguracji w WordPress. Mają własną wtyczkę WordPress lub można jej używać z innymi popularnymi wtyczkami buforującymi WordPress, takimi jak WP Rocket i W3 Total cache.

Możesz zarządzać zużyciem CDN za pomocą przyjaznego dla początkujących Panelu sterowania. Pozwala wyczyścić pamięć podręczną, przeglądać raporty, lokalizacje konfiguracji i wiele innych. Bunny CDN pozwala również dodać certyfikat SSL lub użyć współdzielonego certyfikatu SSL, aby upewnić się, że buforowana zawartość jest obsługiwana przez SSL/HTTPS.

Korzystamy z Bunny CDN na naszym produkcie OptinMonster, ponieważ ich ceny są bardzo przystępne i mają 54 lokalizacje PoP (point of presence) w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Oceanii.

Oferują również rabat ilościowy, co czyni je najlepszym WordPress CDN zarówno pod względem jakości, jak i cen.

Stopień: A+

Cennik: Już od $1 / miesiąc

2. Sucuri

Sucuri

Sucuri jest popularną firmą zajmującą się bezpieczeństwem stron internetowych. Oferują potężną zaporę WordPress i CDN, które chronią Twoją witrynę przed atakami DDOS, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami bezpieczeństwa WordPress.

Ich zapora aplikacji internetowej skanuje wszystkie żądania użytkowników do twojej witryny, zanim dotrze do serwera hostingowego. Blokuje to wiele ataków spamu, złośliwego oprogramowania i DDOS.

Ponadto ich sieć anycast jest rozproszona na całym świecie, więc Twoi użytkownicy nigdy nie są daleko od najszybszych serwerów. Ich firewall ma podwójne zalety: szybkość i bezpieczeństwo.

Możesz użyć Sucuri jako CDN lub obok innych CDN tej listy. Używamy go na WPBeginner (zobacz, jak Sucuri pomógł nam zablokować 450 000 ataków WordPress) jako zapory sieciowej CDN i aplikacji internetowej. Znacznie zmniejsza to obciążenie serwera, ponieważ Sucuri firewall blokuje wszystkie złe żądania przed żądaniem zawartości buforowanej z naszego serwera SiteGround.

Stopień: A

Cennik Już od $9.99 miesięcznie za jedną stronę internetową.

3. Cloudflare

Cloudflare

Cloudflare jest najbardziej znany ze swojej bezpłatnej oferty CDN dla małych stron internetowych. Należy jednak pamiętać, że ich bezpłatny plan obejmuje ograniczoną ochronę przed atakami DDoS i nie ma wszystkich funkcji zawartych w płatnych planach.

Łatwo jest skonfigurować Cloudflare CDN w WordPress. Posiada dużą sieć globalnie rozproszonych serwerów i automatycznie buforuje statyczną zawartość. Cloudflare ma łatwy w użyciu panel sterowania do czyszczenia pamięci podręcznej i monitorowania wydajności.

Mają również funkcję “jestem w trybie ataku”. Pokazuje użytkownikom stronę bezpieczeństwa na kilka sekund podczas analizy ruchu i wysyłania ich do twojej witryny.

Zobacz nasze porównanie Cloudflare vs Sucuri, aby zobaczyć, jak chronią Twoją witrynę przed atakami DDoS i skokami ruchu.

Stopień: A

Cennik: Płatne plany już od $20 miesięcznie. Mają wiele dodatków, które są sprzedawane oddzielnie w zależności od użycia.

4. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN to kolejna dobra opcja dla usługi CDN WordPress. Oferują potężną sieć serwerów rozsianych po Ameryce Północnej, Europie i regionach Azji i Pacyfiku.

Jest łatwy w konfiguracji na wielu popularnych platformach, w tym WordPress. Plany obejmują również łagodzenie DDoS, bezpłatny i Niestandardowy SSL, obsługę HTTP / 2, obsługę Restful API, serwery SSD i potężny panel sterowania.

KeyCDN oferuje plany pay as you go, co oznacza, że płacisz za to, czego używasz, zamiast stałej miesięcznej płatności. Może to obniżyć ceny dla mniejszych stron internetowych, ale nieoczekiwany wzrost ruchu może również zwiększyć koszty.

Stopień: B+

Cennik: Pay as you go zaczynając od $0.04 za GB. Minimum $40 rocznie.

5. StackPath

StackPath

StackPath oferuje solidny CDN zbudowany na stale rosnącej platformie. Mają większą sieć serwerów rozsianych w wielu krajach na całym świecie.

Ich Bezpieczny CDN chroni Twoją witrynę przed atakami DDoS dzięki funkcjom równoważenia obciążenia i blokowania. Wszystkie plany obejmują zaporę sieciową, która dodatkowo zmniejsza obciążenie serwera w witrynie i zwiększa czas ładowania strony.

Jest łatwy w konfiguracji dla właścicieli witryn i zawiera przyjazny dla programistów zestaw narzędzi i interfejsów API. Dzięki temu programiści mogą integrować swoje aplikacje lub strony internetowe z interfejsem API StackPath i korzystać z jego potężnego interfejsu.

Stopień: B-

Cennik: Już od $20 miesięcznie.

6. Rackspace

Rackspace

Rackspace to dobrze znana nazwa w chmurze obliczeniowej, hostingu i rozwiązaniach chmurowych na poziomie korporacyjnym. Oferują również rozwiązanie CDN zbudowane w oparciu o potężną infrastrukturę chmury.

Konfiguracja jest nieco bardziej skomplikowana niż niektóre inne usługi CDN. Rackspace oferuje również wiele innych rozwiązań chmurowych, co sprawia, że znalezienie drogi jest nieco skomplikowane.

Działa dobrze z WordPress i może być łatwo używany z popularnymi wtyczkami WordPress. Jednak w ogóle nie oferuje on łagodzenia DDoS. W celu ochrony przed atakami DDoS musisz użyć Sucuri lub Cloudflare.

Stopień: C

Cennik Zapłać już od 0,16 USD za GB.

7. Incapsula

Incapsula

Incapsula to kolejne popularne rozwiązanie WordPress CDN. Mają strategicznie zlokalizowane serwery na całym świecie, w tym centrum danych w Ameryce Południowej. Jest łatwy w konfiguracji i działa dobrze z buforowaniem WordPress i innymi wtyczkami.

Incapsula oferuje zaporę aplikacji internetowej, SSL, wsparcie 24/7 i łagodzenie DDoS w ramach płatnych planów CDN. Mają również bezpłatny plan CDN, który nie zawiera tych funkcji.

Stopień: C

Cennik: Płatne plany już od $59 miesięcznie.

Wniosek

Po dokładnej ocenie wszystkich tych najlepszych usług CDN WordPress, jedno było jasne, że Bunny.net jest najlepszym WordPress CDN na rynku. Oferują najbardziej wszechstronny zestaw funkcji, w rozsądnej cenie i konfiguracji przyjaznej dla początkujących.

Polecamy również Sucuri, ponieważ zapewnia dostęp do zapory sieciowej i serwera proxy w chmurze. Możesz także użyć Sucuri z innymi CDN, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność swojej witryny.

Jeśli masz napięty budżet, bezpłatny plan CDN Cloudflare może wykonać zadanie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie WordPress CDN dla Twojej witryny. Możesz również zobaczyć nasze porównanie najlepszych wtyczek SEO WordPress i najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…