Najszybszym sposobem na założenie darmowego bloga jest zarejestrowanie się na WordPress.com. wielu nowych blogerów zaczyna w ten sposób. Chociaż jest to świetne miejsce na początek, WordPress.com ma kilka ograniczeń, które szybko stają się widoczne w miarę rozwoju bloga. Jeśli chcesz przekroczyć te ograniczenia, musisz przekonwertować swój WordPress.com blog do WordPress.org. w tym artykule pokażemy Ci 8 powodów do konwersji WordPress.com blog do WordPress.org.

Reasons to transfer your blog from WordPress.com to WordPress.org

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

1. Wtyczki

Prawdziwa moc WordPress pochodzi z wtyczek, które pozwalają zrobić prawie wszystko, co chcesz ze swoją stroną internetową. Obecnie dostępnych jest ponad 30 000 darmowych wtyczek na WordPress.org tylko repozytorium. Tysiące płatnych wtyczek są dostępne z różnych innych źródeł, jak również.

You can install from thousands of plugins available only to self hosted WordPress.org sites

Wtyczki pozwalają robić wszystko, co chcesz, takie jak tworzenie listy e-mail, tworzenie sklepu eCommerce i wiele innych.

Kiedy cokolwiek mówimy, to znaczy, że cokolwiek. Jeśli możesz wymyślić jakąś fajną funkcję, aby dodać do swojego WordPress.org witryna, to jest duża szansa, że ktoś już stworzył wtyczkę, aby to zrobić.

Sprawdź listę niesamowitych wtyczek, których używamy na WPBeginner w naszym planie.

2. Tematy

Thousands of themes available for WordPress.org sites

WordPress.com oferuje ograniczony zestaw motywów do zainstalowania. Niektóre z nich to motywy premium o cenach zaczynających się od $50. Niemniej jednak dostępnych jest tylko kilkaset tematów WordPress.com miejsca.

Z drugiej strony dostępne są tysiące motywów do samodzielnego hostowania WordPress.org miejsca.

Niektóre z naszych ulubionych sklepów z motywami WordPress to StudioPress, Elegant Themes i ThemeLab.

3. Uruchamianie reklam na twojej stronie

WordPress.com wyświetla reklamę na darmowych blogach WordPress, która zapewnia im dochody z płacenia za bezpłatne blogi. Nie masz kontroli nad tym, jakie reklamy pojawiają się w Twojej witrynie.

Możesz zapłacić za uaktualnienie, aby wyłączyć reklamy,ale to będzie cię kosztować.

Nie możesz wyświetlać reklam na swoim darmowym WordPress.com blogi korzystające z zewnętrznych programów reklamowych, takich jak Google Adsense, BuySellAds, Lijit, Vibrant Media itp.

Możesz dodawać linki partnerskie, publikować sponsorowane posty lub uczestniczyć w programie reklamowym o nazwie WordAds. Jednak wejście do programu WordAds jest ograniczone do WordPress.com użytkowników o dużym ruchu i odpowiedniej treści. Istnieją nawet ograniczenia dotyczące tego, jakiego rodzaju linki partnerskie możesz dodać.

Na własnej hostowanej witrynie WordPress decydujesz, czy chcesz wyświetlać reklamy, czy nie. To Ty decydujesz, jakie reklamy będą wyświetlane w Twojej witrynie. Możesz dodać linki partnerskie do swoich blogów lub dołączyć do dowolnego programu reklamowego i wyświetlać reklamy na swojej stronie (zobacz jak dodać Google Adsense do swojej witryny WordPress).

Możesz nawet zarządzać własnymi reklamami za pomocą najlepszych wtyczek reklamowych. Co najważniejsze, to Ty będziesz zarabiać pieniądze na tych reklamach.

4. Twoja Własna Marka

Z własnym hostingiem WordPress.org strona, otrzymasz własną nazwę domeny. Ta nazwa domeny to Twoja tożsamość marki.

Na pewno nie chcesz dzielić się swoją marką z adresem internetowym, takim jak JohnSmith.wordpress.com kiedy możesz uzyskać własną nazwę domeny. Mamy listę niesamowitych narzędzi i wskazówek, aby wybrać najlepszą nazwę domeny dla swojego bloga.

Z większością dostawców hostingu WordPress otrzymujesz swój markowy adres e-mail, taki jak you@yourdomain.com co świetnie wygląda na Twoich wizytówkach.

WordPress.com pozwala uzyskać własną nazwę domeny za $13 rocznie. Ale ta domena nadal będzie hostowana na WordPress.com serwery. Nie otrzymasz żadnej usługi e-mail dla nazwy domeny. Jeśli chcesz skorzystać z usługi poczty e-mail dla domeny zakupionej od WordPress.com, następnie będziesz musiał kupić usługę e-mail od jednego z dostawców usług e-mail za dodatkowe pieniądze.

5. Opcje Monetyzacji

Darmowe blogi na WordPress.com przyjdź bez rozwiązań eCommerce. Jeśli chcesz dodać funkcje eCommerce do WordPress.com blog, wtedy trzeba by uaktualnić do WordPress.com biznes plan, który kosztuje $299 rocznie i ma tylko dwie opcje shopify lub Ecwid.

Jedną z wielkich zalet hostingu własnego WordPress.org witryna polega na tym, że możesz łatwo dodać do swojej witryny pełnoprawne rozwiązanie eComemrce, takie jak WooCommerce lub Easy Digital Downloads.

Dzięki temu możesz sprzedawać rzeczy ze swojej witryny, oferować treści premium i rozwijać swój biznes. Nawet jeśli dopiero zaczynasz jako mały blog, nadal chcesz zachować tę opcję otwartą.

6. Swoboda poruszania się, skalowania, rozwoju

Managing the growth of your blog

WordPress.com pozwala eksportować dane w dowolnym momencie i przenieść się do własnej hostowanej witryny. Jednak przeprowadzka to dużo kłopotów. Również z WordPress.com jesteś ograniczony tylko do jednej firmy hostingowej. Ich WordPress.com program VIP jest fantastycznym rozwiązaniem dla większych stron internetowych, ale jest również dość drogi.

A WordPress.org strona jest całkowicie twoja. Możesz wykonać kopię zapasową całej witryny WordPress ze wszystkimi danymi i przenieść się do innej firmy hostingowej w dowolnym momencie. Jeśli Twoja strona nagle przekroczy Twoje oczekiwania, będziesz miał do wyboru ogromną różnorodność opcji w różnych przedziałach cenowych.

Od udostępnionych usług hostingowych WordPress, takich jak BlueHost i Siteground, po zarządzane rozwiązania hostingowe WordPress, takie jak Pagely i WPEngine, dostępnych jest wiele opcji i opcji dla samodzielnych hostowanych witryn WordPress.

7. Budowa Nieruchomości www

Budowanie strony internetowej na własnej nazwie domeny jest o wiele bardziej praktyczne i ma większy potencjał, jeśli chcesz przyciągnąć przyszłe inwestycje lub chcesz sprzedać swoją nieruchomość internetową.

Możliwe jest przeniesienie WordPress.com blog do innego użytkownika. Jednak, jak każdy, kto ma do czynienia ze sprzedażą i kupnem Web properties, powiedziałby, że istnieje bardzo mały potencjał dla stron internetowych hostowanych na darmowych subdomenach.

Jeśli poświęcisz trochę czasu i wysiłku na zbudowanie swojego bloga, własna hostowana witryna WordPress ma znacznie większy potencjał niż witryna hostowana jako bezpłatna WordPress.com blog.

8. Dostosuj Kod

Dzięki własnej hostowanej witrynie WordPress możesz edytować kod i dostosowywać wszystko, co chcesz. Możesz uzyskać dostęp do plików PHP swojego motywu i wtyczek oraz wprowadzić w nich zmiany.

Możesz nawet utworzyć własny motyw potomny i dodać kod do własnej wtyczki specyficznej dla witryny. Zobacz Przewodnik dla początkujących do wklejania fragmentów z sieci w WordPress.

Możesz również modyfikować rzeczywiste pliki rdzenia WordPress, jednak nie jest to w ogóle zalecane.

Z drugiej strony, WordPress.com oferuje ograniczoną możliwość dodawania niestandardowego CSS do motywów. Nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby zmodyfikować dowolny plik PHP, aby dodać własny niestandardowy kod.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył ci wystarczająco dużo powodów do konwersji WordPress.com blog do WordPress.org.

Jeśli jesteś gotowy do zmiany, sprawdź nasz przewodnik, jak prawidłowo przenieść bloga z WordPress.com na WordPress.org.

Nie chcesz tego zrobić sam? Możesz skorzystać z naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…