Zawsze skupiamy się na naszej witrynie WordPress tak laserowo, że czasami łatwo jest zapomnieć, że problemy z nią nie mogą wynikać ze sprzecznych wtyczek, zhakowanego loginu lub nadętego motywu. Czasami wina leży po stronie serwera www.

Z mojego doświadczenia wynika, że Firmy hostingowe nie zawsze są najłatwiejsze do pracy, gdy coś pójdzie nie tak w Twojej witrynie. Czasami dzieje się tak dlatego, że masz naprawdę tani plan, a oni po prostu nie zapewniają mu wsparcia. Czasami ich zespół wsparcia nie jest wykwalifikowany do obsługi problemów, które napotykasz. I, niestety, czasami znajdujesz się w pracy z nieuczciwą firmą, która nie chce przyznać, że ich awarie serwera są spowodowane wadliwą infrastrukturą.

Niezależnie od tego, co się dzieje, musisz natychmiast rozwiązać te problemy w swojej witrynie. Odwiedzający nie będą rozumieć powolnej witryny, nie reagującej witryny, nieistniejącej witryny lub wyraźnie zagrożonej witryny, nawet jeśli wiedzą, że podstawowy problem dotyczył serwera. Powierzyłeś swoją stronę temu dostawcy usług hostingowych, więc wina ostatecznie spadnie na ciebie.

Kluczem do szybkiego rozwiązania tych problemów z serwerem jest zrozumienie, jakie problemy mogą wyniknąć z podstawowej technologii serwera. Rozumiejąc źródło problemu, możesz bardziej pewnie i efektywnie poradzić sobie z tymi problemami u swojego dostawcy usług hostingowych.

Problemy Z Serwerem 8, Które Mogą Mieć Wpływ Na Twoją Witrynę WordPress

Frustrujące jest myślenie, że pomimo całej ciężkiej pracy, aby zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem wydajności i utwardzić ją przed złośliwymi naruszeniami, coś złego może się z nią stać. Co gorsza, problem może nie mieć nic wspólnego z żadnymi działaniami, które podjąłeś, ale twój klient nadal wyładowuje swoje frustracje na Tobie, ponieważ oczekuje, że będziesz wszechwiedzącym mistrzem WordPress.

Problemy z serwerem są trudne. Spędzasz cały ten czas, przeglądając konfigurację WordPress i bazy danych, nawet sięgając po wtyczki i motywy, ale brakuje Ci. Zdajesz sobie sprawę, że problem jest z serwerem … więc co robisz? Czy po prostu powiedz swojemu klientowi, aby skontaktował się z firmą hostingową, aby rozwiązać problem? A może wkroczysz i pomożesz im to rozwiązać?

Idealnie, będziesz pracować w połączeniu ze swoim Klientem i dostawcą usług hostingowych, aby rozwiązać problem. Jednak, jak wspomniałem wcześniej, obsługa hostingu nie zawsze jest najlepsza. Więc musisz się przygotować.

Poniżej znajdziesz kilka typowych i nie tak typowych problemów, które mogą pojawić się w Twojej witrynie WordPress. Podczas gdy niektóre z nich mają potencjalne poprawki front-end, które możesz wypróbować, inne będą wymagały pomocy od firmy hostingowej.

1. Strony ładują się zbyt wolno.

Załóżmy, że zrobiłeś absolutnie wszystko, co mogłeś zrobić, aby przyspieszyć WordPress. Jeśli potwierdziłeś, że to nie twoje połączenie internetowe powoduje powolne ładowanie na Twoim końcu (co możesz zrobić za pomocą narzędzia do testowania prędkości), nadszedł czas, aby spojrzeć na serwer.

Najpierw zacznij od sprawdzenia statusu serwera firmy hostingowej. Podczas gdy wszelkie zgłaszane tutaj problemy zwykle prowadzą do całkowitego upadku witryny, nadal warto to sprawdzić. Większość firm hostingowych będzie zawierać stronę o nazwie”Status serwera”:

Server issues - Server Status
Strona statusu serwera z Bluehost.

Lub”Status Systemu”:

Server issues - System Status
Strona statusu systemu z DreamHost.

Jeśli coś jest nie tak z serwerami, informacje znajdziesz tutaj. Dobrą rzeczą w Bluehost jest to, że pozwalają sprawdzić serwer konkretnej domeny pod kątem problemów. Jeśli Twoja witryna znajduje się na współdzielonym serwerze Bluehost, pamiętaj, aby użyć tego narzędzia.

Jeśli jest to przyczyną wolnych prędkości, natychmiast skontaktuj się z hostem, aby dowiedzieć się, kiedy problem zostanie rozwiązany. Jeśli istnieje schemat tego typu spowolnień, porozmawiaj z jednym z przedstawicieli wsparcia, aby sprawdzić,czy to coś na stronie sąsiada wpływa na Twoją. Jeśli tak jest, może nadszedł czas na uaktualnienie do hostingu w chmurze lub VPS.

Jeśli nie ma problemu z przestojami, sprawdź, co dzieje się z przepustowością serwera. Jeśli w Twojej witrynie występuje wzrost ruchu i jesteś już przygotowany na jego obsługę, problemem mogą być ograniczenia przepustowości.

W ramach konta hostingowego powinien znajdować się widżet związany z ustawieniami serwera lub wydajnością.

Server issues - Bandwidth Server Management
Sprawdź w Panelu sterowania nadwyżki przepustowości.

Zapoznaj się z systemem monitorowania przepustowości i zanotuj wszelkie duże wzrosty ruchu.

Server issues - Bandwidth Data
Użyj danych, aby określić, czy przepustowość jest problemem w Twojej witrynie WordPress.

Jeśli wielokrotnie wysoki ruch odbija się na zdolności witryny do pozostawania lub wystarczająco szybkiego ładowania, prawdopodobnie w porządku jest aktualizacja planu hostingowego lub przeniesienie do nowego typu.

2. Nie odbiera wiadomości e-mail.

Dzięki wielu planom hostingu będziesz mieć możliwość tworzenia adresów e-mail oznaczonych marką w swojej domenie internetowej. Na przykład, jeśli witryna została wywołana www.macncheeseplease.com, następnie możesz utworzyć e-maile dla [email protected] oraz [email protected] żeby się z tym pogodzić.

Co jednak zrobisz, jeśli połączyłeś wszystkie swoje formularze kontaktowe z tymi e-mailami, a nawet opublikowałeś adresy e-mail w witrynie WordPress, ale nic nie przechodzi? Przypuśćmy, że odwiedzający kopiują i wklejają twój e-mail do pola “do:” i że poprawnie wpisałeś swój adres e-mail na zapleczu formularza, nadszedł czas, aby rozpocząć rozwiązywanie problemów.

Najpierw wyślij sobie wiadomość na ten adres e-mail, używając innego aliasu. W rzeczywistości, niech kilku innych ludzi zrobi to samo. Jeśli nikt nie otrzyma wiadomości o tym, że skrzynka odbiorcza jest pełna, nie ma problemu z maksymalną ilością miejsca na serwerze.

Następnie, jeśli przesyłasz wiadomości z poczty e-mail hostingu na inne konto, sprawdź, czy problem nie dotyczy sposobu skonfigurowania przekazywania.

Server issues - Email Configuration
Upewnij się, że Twój hostingowy adres e-mail jest połączony z dostawcą, którego używasz do monitorowania wiadomości.

W ustawieniach aplikacji e-mail powinieneś znaleźć sekcję poświęconą kontom e-mail i przekierowywaniu. Upewnij się, że twój e-mail hostingowy jest tam wymieniony. Jeśli tak, to nadszedł czas, aby zalogować się na swoje konto hostingowe.

Przejdź do narzędzia do zarządzania pocztą e-mail na koncie hostingowym. Stamtąd możesz otworzyć skrzynkę odbiorczą i potwierdzić, że e-maile przychodzą. Jeśli tak nie jest, problem dotyczy konfiguracji, co oznacza, że musisz skontaktować się z hostem internetowym, aby poprosić go o zbadanie problemu.

3. Aktualizacje nie odzwierciedlone na stronie.

Buforowanie witryny WordPress wydaje się taką łatwą rzeczą do wdrożenia i opanowania dzięki wielu dostępnym wtyczkom do buforowania WordPress.

Ale powiedzmy, że masz już zainstalowaną i skonfigurowaną wtyczkę buforowania. Próbowałeś wyczyścić przeglądarkę. Witrynę otworzyłeś również z innej przeglądarki i urządzenia. Próbowałeś nawet usunąć całe dane przeglądania, pliki cookie i historię. Mimo to zmiany wprowadzone w witrynie nie są wyświetlane w interfejsie. Co tu się dzieje?

Twój folder cache_temp może działać nieprawidłowo lub może to być coś zupełnie innego po stronie hostingu. Jeśli jest to problem z buforowaniem po stronie serwera, musisz skontaktować się z obsługą hostingu w celu uzyskania pomocy.

4. “Serwer nie istnieje.”

Jeśli ty (lub twoi goście) widzisz pustą stronę z Komunikatem “serwer nie istnieje”, natychmiast Zaloguj się na swoje konto hostingowe.

Ten rodzaj komunikatu o błędzie zazwyczaj wskazuje na zawieszenie konta. Może nazwa domeny lub plan hostingu nie zostały odnowione, może przepustowość i pamięć były regularnie przekraczane poza ograniczeniami planu, a może dostawca hostingu postanowił zawiesić konto z innego powodu. Cokolwiek się stało, musisz natychmiast skontaktować się z nimi, aby przywrócić witrynę online.

5. “Błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych.”

Technicznie, jesteś odpowiedzialny za problemy, które występują w bazie danych witryny. Istnieją jednak przypadki, w których ten błąd może pojawić się na froncie witryny i nie ma związku z niczym, co zrobiłeś.

Po pierwsze, potwierdź, że informacje w wp-config.plik php jest poprawny. W szczególności spójrz na pola Nazwa użytkownika, hasło i nazwa hosta. Jeśli coś jest niepoprawne, zaktualizuj, Zapisz i sprawdź swoją witrynę.

Gdy jest zauważony błąd połączenia z bazą danych, ale wszystko wygląda dobrze w wp-config, zazwyczaj istnieją dwa inne powody, dla których może się to zdarzyć.

Po pierwsze, twoja strona została naruszona. Następnym krokiem powinno być przeprowadzenie skanowania Bezpieczeństwa. Jeśli masz członkostwo WPMU DEV, możesz uruchomić to skanowanie za pomocą WP Checkup. Jeśli nie, możesz użyć jednego z tych bezpłatnych narzędzi do skanowania zabezpieczeń.

Jeśli nie wykryto naruszenia, skontaktuj się z hostem. Podobnie jak w przypadku wydania #4, dostawca mógł podjąć się tymczasowego wyłączenia bazy danych z powodu nadmiernego użytkowania lub innego naruszenia umowy. Mogą też wystąpić problemy z serwerem, które nie zostały jeszcze zgłoszone użytkownikom. Wyciągnięcie ręki jest jedynym sposobem, aby potwierdzić, co się dzieje.

6. Błąd wyczerpania pamięci.

Gdy wystąpi ten błąd, otrzymasz biały ekran śmierci (ugh) lub zobaczysz “błąd krytyczny”, który określa, ile pamięci zostało wyczerpanych. Zwykle dzieje się to bezpośrednio po próbie zainstalowania wtyczki WordPress lub pliku motywu, który przekracza dopuszczalny limit.

Jeśli widzisz ten błąd, poprawka jest dość prosta. Po pierwsze, Przywróć witrynę do stanu, w jakim była przed próbą przesłania wtyczki lub motywu. Następnie zwiększ domyślny limit pamięci PHP, jeśli chcesz spróbować ponownie wykonać ten krok.

Aby to zrobić, zaloguj się na konto Panelu sterowania i przejdź do menedżera plików lub FTP. Otwórz wp-config.plik php, a następnie dodać następujący kod, aby zwiększyć limit pamięci:

define ('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

Jeśli ponownie spróbujesz zainstalować wtyczkę lub motyw i zobaczysz ten sam błąd, może być konieczne zwiększenie limitu pamięci poprzez edycję php.ini. Jak sugeruje Kodeks WordPress,jest to coś, co powinien zrobić hosting.

7. Maksymalny czas wykonania przekroczył błąd.

Jest to podobne do tego, jak domyślne limity pamięci mogą spowodować, że WordPress “pęknie”, gdy je przekroczysz. W takim przypadku, jeśli widzisz błąd informujący, że wykonanie żądanego zadania zajmuje zbyt dużo czasu, powinieneś wydłużyć czas wykonania w backendzie.

W menedżerze plików otwórz swój .plik htaccess do edycji. Ten plik jest zazwyczaj ukryty, więc upewnij się, że” odkryjesz ” wszystkie ukryte pliki przed otwarciem cPanel.

Następnie zapisz kopię .plik htaccess. Kliknij Edytuj i dodaj następujący wiersz do pliku:

php_value max_execution_time 60

W ten sposób dasz serwerowi trochę więcej czasu na przetworzenie żądanego zadania. Jeśli to nadal nie zadziała, powinieneś skontaktować się z dostawcą usług hostingowych. Może być coś innego, co mogą zrobić na swoim końcu-na przykład edytować limity w php.ini-aby dostosować wniosek.

8. “Wewnętrzny Błąd Serwera.”

Chociaż ten błąd informuje, że problem jest związany z serwerem WWW, błąd nie zawsze leży w podstawowej technologii. Ten błąd może również pokazać, jeśli zainstalujesz uszkodzoną wtyczkę lub motyw. Jeśli podejrzewasz, że tak jest, proponuję uruchomić przez proces rozwiązywania konfliktów wtyczki.

Jeśli wtyczki i motyw nie są problemem, jest to związane z domyślną konfiguracją serwera. Ten powinien być w stanie naprawić na własną rękę.

Najpierw sprawdź limit pamięci PHP. Jeśli zakończyłeś poprawkę w kroku #6 i nadal pojawia się wewnętrzny problem z serwerem, nadszedł czas, aby spojrzeć na .plik htaccess.

W tej sytuacji nie ma linii kodu, którą można dodać do naprawy serwera. Zamiast tego musisz całkowicie zastąpić plik, ponieważ może to być uszkodzenie .htaccess powoduje problem.

Aby to zrobić, przejdź do menedżera plików lub FTP i znajdź plik. Zmień nazwę na “.htaccess old (ang.). Jeśli błąd nie pojawia się już w WordPress, jest jeszcze jeden krok do zrobienia.

Przejdź do zakładki Ustawienia w WordPress i znajdź Permalinks. Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany na tej stronie ustawień–nawet jeśli wszystko, co robisz, to kliknij przycisk “Zapisz”–Twój serwer automatycznie resetuje .plik htaccess.

Server issues - Permalinks Save
Za każdym razem, gdy ” zapisujesz “tę stronę, automatycznie odświeżasz.plik htaccess.

Kliknij przycisk “Zapisz”, a następnie powinieneś być gotowy do pracy.

Jeśli … htaccess rewrite nie był poprawką, której potrzebujesz, jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz wypróbować przed skontaktowaniem się z hostem internetowym. Zasadniczo musisz przywrócić główne pliki serwera do pierwotnego stanu instalacji. W szczególności musisz zastąpić wp-includes i wp-admin.

Przejdź do strony WordPress i pobierz nową instalację WordPress.

Server issues - Download WordPress
Możesz pobrać świeżą kopię potrzebnych plików z WordPress.

Rozpakuj plik i znajdź foldery wp-includes i wp-admin.

Server issues - WordPress Folders
Są to dwa foldery, które musisz skopiować na swój serwer.

Następnie wróć do menedżera plików. Stąd możesz przesłać oryginalne foldery WordPress dla wp-includes i wp-admin. Skutecznie usuwa to wszelkie uszkodzenia, które mogły istnieć w najnowszej wersji plików.

Server issues - Replace Server Files
Poszukaj dwóch folderów w menedżerze plików, a następnie zastąp je nowymi z WordPress.

Po ich wymianie Wyloguj się i wróć do WordPress. Jeśli nadal widzisz wewnętrzny błąd serwera, nawet po odświeżeniu ekranu, skontaktuj się z hostem, aby uzyskać dalszą pomoc.

Wrapping Up

Jest do bani, gdy coś idzie nie tak w WordPress. Jest do bani, nawet bardziej, kiedy twoi klienci krzyczą na ciebie, żebyś to naprawił, ale jesteś prawie pewien, że problem jest poza Twoją kontrolą.

Mam nadzieję, że powyższe problemy z serwerem dadzą Ci lepsze wyobrażenie o tym, co może się dziać za kulisami. A jeśli sugerowane poprawki nie zadziałają,będziesz przynajmniej miał dobry pomysł, co powiedzieć hostowi, gdy dotrzesz do niego. Możesz nie być w stanie tego naprawić, ale będziesz miał wiedzę, która pomoże Ci to szybko zrobić.

Czy kiedykolwiek napotkałeś błąd, który zarówno ty, jak i dostawca usług hostingowych byli absolutnie zdumieni? Co się stało w rezultacie?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…