Czy chcesz czytać najnowsze wiadomości i aktualizacje ze swoich ulubionych blogów w jednym miejscu?

Jeśli tak, to strony agregatora wiadomości są najlepszym rozwiązaniem dla ciebie. Te witryny automatycznie wyświetlają najnowsze treści z Twoich ulubionych witryn na jednej stronie.

W ten sposób możesz szybko uzyskać wszystkie wiadomości i aktualizacje bloga, nie tracąc niczego.

W tym artykule podzielimy się naszym wyborem najlepszych stron internetowych agregatorów wiadomości do wykorzystania w 2019 roku. Pokażemy Ci również, jak zbudować własną stronę agregatora wiadomości za pomocą WordPress.

Best News Aggregator Websites and How to Create Your Own

Czym są strony agregatora wiadomości?

Strony agregatora wiadomości pozwalają użytkownikom przeglądać wiadomości i aktualizacje z różnych źródeł w jednym dogodnym miejscu. Pobierają dane, porządkują je w tagach / kategoriach i wyświetlają je w odpowiedniej kolejności, aby ułatwić korzystanie z nich.

Możesz również myśleć o nich jako o kompilacji wiadomości i aktualizacji prezentowanych zgodnie z preferencjami użytkownika.

Korzystając z agregatorów wiadomości, nie musisz odwiedzać różnych stron internetowych, aby uzyskać ich najnowsze treści. Zamiast tego możesz znaleźć całą zawartość w jednym miejscu.

Istnieją różne rodzaje agregatorów treści w Internecie. Niektóre są jak Google News, które po prostu zbierają artykuły z popularnych gazet online i wyświetlają je w powiązanych kategoriach.

Z drugiej strony, istnieją inne, takie jak Feedly, które oferują bardziej spersonalizowane doświadczenie. Pozwalają na tworzenie własnego kanału z wybranymi wydawcami.

Subscribe to a website using Feedly

Większość agregatorów wiadomości nie publikuje własnych treści. Pobierają artykuły z innych stron internetowych za pomocą ich kanałów RSS, dlatego nazywane są również czytnikami kanałów.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze strony agregatorów wiadomości.

1. Feedly

Feedly News Aggregator  Website

Feedly jest jednym z najpopularniejszych agregatorów wiadomości w Internecie. Umożliwia tworzenie własnego strumienia wiadomości z najnowszymi treściami od ulubionych wydawców.

Korzystając z tej platformy, możesz subskrybować treści o szerokiej gamie tematów. Możesz użyć ich silnika sugestii treści, aby odkryć nowe strony internetowe według tematów.

Możesz także ręcznie dodać swoje ulubione serwisy informacyjne lub blogi. Na przykład możesz subskrybować WPBeginner dla artykułów związanych z WordPress.

Feedly jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Darmowy plan pozwala subskrybować 100 źródeł i tworzyć do 3 osobistych kanałów.

Możesz użyć Feedly w przeglądarce lub pobrać go jako aplikację mobilną lub rozszerzenie przeglądarki.

2. Wiadomości Google

Google News Aggregator

Google News to potężny agregator wiadomości oparty na zaawansowanych technologiach wyszukiwania Google, sztucznej inteligencji i własnej historii wyszukiwania użytkownika. Domyślnie pokazuje najlepsze wiadomości na podstawie Twojej lokalizacji geograficznej.

Oferuje najnowsze wiadomości i aktualizacje dla lokalnych, regionalnych, międzynarodowych, biznesowych, technologicznych, rozrywkowych, sportowych, naukowych i zdrowotnych.

Możesz zapisywać tematy, źródła i wyszukiwania, aby dostosować swój kanał.

Google News to darmowy agregator wiadomości, którego możesz używać w Internecie, na urządzeniach z Androidem i iOS.

Jeśli szukasz alternatywy innej niż Google, to Bing News i Yahoo News oferują podobną funkcjonalność.

3. Alltop

AllTop News Aggregator Website

AllTop agreguje wiadomości i artykuły na blogu z najpopularniejszych stron internetowych na świecie, takich jak TechCrunch, Mashable, BBC, CNN i innych. Wyszukuje i wyświetla zawartość w czasie rzeczywistym.

Istnieją oddzielne kategorie dla polityki, wiadomości techniczne, sport, rozrywka, styl życia, biznes, itp. Po kliknięciu na te kategorie Możesz znaleźć najpopularniejsze historie, a także najlepsze historie z najlepszych źródeł w powiązanym temacie.

Oprócz najnowszych wiadomości, ma kategorię wirusową, w której prezentuje najnowsze treści wirusowe i trendy.

4. Nowości360

News360 News Aggregator Website

News360 to jeden z najpopularniejszych agregatorów wiadomości w Internecie. To pozwala znaleźć wiadomości ze świata, jak również historie wokół swoich zainteresowań. Jest to doskonała alternatywa dla Google News i Feedly.

Rejestrując się w News360, możesz wybrać interesujące Cię tematy, a następnie pokaże Ci najnowsze treści na te tematy. Daje to zdrowy strumień wiadomości po wyjęciu z pudełka, który można dodatkowo dostosować, dodając lub usuwając tematy i źródła.

News360 pozwala uzyskać najważniejsze wiadomości z ponad 100 000 zaufanych źródeł w Internecie.

Możesz czytać News360 w przeglądarce, urządzeniach z systemem iOS i Android.

5. Panda

Panda Content Aggregator Website

W odróżnieniu od powyższych agregatorów wiadomości, Panda agreguje treści przydatne projektantom stron internetowych, programistom i przedsiębiorcom technologicznym. Gromadzi treści z Dribble, Behance, TechCrunch, Wired i innych podobnych stron internetowych.

Jako niszowy agregator wiadomości, Panda wyświetla wiadomości w bardziej angażującym układzie, umożliwiając odkrywanie najciekawszych treści. Kanał treści dla źródeł takich jak Dribble, Awwwards, to inteligentna siatka miniatur.

6. Techmeme

Techmeme Tech News Aggregator

Techmeme to strona agregatora wiadomości technicznych. Obejmuje on najważniejsze historie o technologii z różnych wiarygodnych źródeł, takich jak TechCrunch, Wired, New York Times i innych.

Strona główna zawiera najpopularniejsze wiadomości w dziedzinie technologii, posty sponsorów, oferty pracy i nadchodzące wydarzenia technologiczne. Użytkownicy mogą również przełączyć się na widok rzeki w celu aktualizacji w miarę ich pojawiania się lub widok tabeli liderów, który pokazuje zawartość według tematów.

Techmeme to dobry punkt wyjścia dla każdego, kto szuka łatwiejszego sposobu, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami technologicznymi.

7. Flipboard

Flipboard Blog Aggregator Website

Flipboard to doskonały agregator blogów, który pozwala tworzyć własny kanał treści w oparciu o twoje zainteresowania. Obejmuje szeroki zakres tematów, w tym wiadomości biznesowe, wiadomości techniczne, Podróże, wiadomości polityczne, piękno i wiele innych.

Możesz również użyć Flipboard jako lokalnego agregatora wiadomości, ponieważ ma kanały dla prawie wszystkich miast na świecie.

Flipboard ma oszałamiający układ w stylu magazynu, który zawiera interaktywne opcje Polubienia, komentowania i udostępniania treści w profilach mediów społecznościowych.

Flipboard jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android lub iOS.

8. Kieszonka

Pocket News Aggregator Website

Pocket to kolejna aplikacja agregatora wiadomości, w której możesz odkrywać najpopularniejsze treści w Internecie. Pozwala również tworzyć własne miejsce do czytania, zapisując treści, które lubisz.

Pocket oferuje różne rodzaje treści, w tym artykuły, filmy i historie z szerokiej gamy publikacji. Ma różne kategorie treści, takie jak lektury obowiązkowe, trendy, technologie, finanse, zdrowie itp. dla łatwego przeglądania.

Umożliwia zapisywanie treści do późniejszego czytania w podróży i jest dostępny jako rozszerzenia przeglądarki, a także aplikacje mobilne.

9. Inoreader

Inoreader

Inoreader jest potężnym Feedly alternatywą i doskonałe oprogramowanie feed-reader. Dostępny w Internecie, urządzeniach z systemem iOS i Android, Innoreader umożliwia łatwe dodawanie ulubionych stron internetowych lub znajdowanie nowych blogów do subskrypcji.

Oferuje mnóstwo opcji do zarządzania, zmiany układu i wyświetlania treści w różnych układach i schematach kolorów.

Jeśli korzystasz już z czytnika wiadomości, możesz łatwo zaimportować swoje subskrypcje. Wraz ze wzrostem liczby czytań będziesz mógł również zarządzać subskrypcjami w pakietach i tematach.

Wyróżnienia

Cóż, to była nasza lista agregatorów wiadomości do śledzenia w 2019 roku! Ale jest o wiele więcej agregatorów wiadomości. Oto kilka wyróżnień, które warto sprawdzić.

  • Nowości Apple: Agregator wiadomości dla użytkowników Apple.
  • Kurator: Agregator mediów społecznościowych.
  • TweetDeck: Agregator treści na Twitterze.
  • Reddit: Agregator wiadomości społecznych.

Jak zbudować stronę agregatora wiadomości za pomocą WordPress

Strony internetowe agregatorów wiadomości są niezmiernie przydatne, a jest tak wiele nisz, które są całkowicie niewykorzystane. Tworząc witrynę agregatora wiadomości obsługującą te nisze, możesz łatwo zarabiać w Internecie, sprzedając subskrypcje, sponsoring i reklamy.

Najlepsze jest to, że będziesz kuratorem treści, zamiast tworzyć własne oryginalne treści. Będziesz w stanie zaoferować użytkownikom bardzo przydatne informacje z najlepszych źródeł.

Przyjrzyjmy się, jak krok po kroku stworzyć własną stronę agregatora wiadomości.

Krok 1: Konfiguracja witryny agregatora wiadomości

Możesz utworzyć witrynę agregatora wiadomości, korzystając z innych kreatorów witryn lub pisząc własny niestandardowy kod. Obie opcje są dość trudne dla początkującego użytkownika poziomu bez umiejętności programowania.

Najprostszym sposobem na to jest użycie WordPress.

Istnieją dwa rodzaje stron internetowych WordPress, WordPress.com oraz WordPress.org będziesz potrzebował WordPress.org ponieważ daje pełną swobodę i elastyczność po wyjęciu z pudełka.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między WordPress.com vs WordPress.org.

Na początek WordPress.org, będziesz potrzebować konta hostingowego i nazwy domeny.

Zwykle nazwa domeny kosztuje $14.99 / rok, a plan hostingu WordPress kosztuje $7.99 / miesiąc. A teraz, ponieważ wszystkie strony internetowe potrzebują SSL, możesz dodać dodatkowe $69.99 / rok do tej sumy. To sporo pieniędzy.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom zniżkę na hosting z bezpłatną nazwą domeny + bezpłatny certyfikat SSL. Zasadniczo będziesz mógł zacząć za jedyne $2.75 / miesiąc.

Po prostu odwiedź Stronę Bluehost, aby sfinalizować zakup, a następnie przejdź do naszego przewodnika, w jaki sposób utworzyć witrynę WordPress, aby uzyskać instrukcje konfiguracji krok po kroku.

Krok 2: Zainstaluj i aktywuj wtyczkę agregatora WP RSS

Po skonfigurowaniu witryny WordPress następnym krokiem jest zainstalowanie i aktywacja wtyczki agregatora WP RSS. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę w WordPress.

Agregator WP RSS to najlepsza Wtyczka WordPress, która przekształca witrynę WordPress w agregator treści. Umożliwia importowanie, scalanie i wyświetlanie kanałów RSS w witrynie WordPress bez kodowania.

Po aktywacji odwiedź Agregator RSS ” Ustawienia z Pulpitu nawigacyjnego, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

WP RSS Aggregator Settings

Domyślne ustawienia będą działać dla większości stron internetowych, jednak nadal musisz je przejrzeć i zmienić w razie potrzeby.

Punkt 3. Add Feed Sources to Import feed Items

Teraz Twoja strona jest gotowa do rozpoczęcia wyświetlania kanałów informacyjnych. Wystarczy dodać źródła, które chcesz wyświetlić w swojej witrynie.

Agregator WP RSS może pobierać i wyświetlać zawartość z dowolnej strony internetowej, która ma kanał RSS. Większość serwisów informacyjnych i blogowych posiada kanał RSS.

Najpierw przejdź do Agregator RSS ” źródła kanałów strona z Pulpitu Nawigacyjnego, a następnie kliknij przycisk Dodaj nowy przycisk.

Add New Feed Source in WP RSS Aggregator

Następnie możesz dodać źródło kanału. Wprowadź nazwę strony źródła kanału, na przykład, WPBeginner.

Następnie musisz wprowadzić adres URL źródła kanału. W większości przypadków można po prostu wprowadzić adres URL witryny.

Możesz kliknąć link “Potwierdź kanał” pod polem adresu URL, aby przetestować Ważność kanału RSS.

RSS Feed Validation Service

Jeśli link jest poprawny, możesz opublikować źródło kanału.

Gdy to zrobisz, wtyczka natychmiast zacznie importować elementy kanału (w zależności od interwału przetwarzania kanału).

Możesz zobaczyć zaimportowane elementy kanału, przechodząc do Agregator RSS ” Feed Items.

WP RSS Aggregator Feed Items in WordPress Dashboard

Następnie powtórz proces, aby dodać więcej źródeł kanału do swojej witryny.

Krok 4: Opublikuj Agregator Treści Na Żywo

Teraz, gdy zaimportowałeś elementy kanału, możesz publikować zagregowane artykuły na żywo w swojej witrynie.

Utwórz nową stronę lub post, aby opublikować swój kanał treści. Następnie musisz kliknąć ikonę Dodaj nowy blok i wybrać Blok agregatora RSS WP w sekcji widżety.

Add WP RSS Aggregator Block in WordPress Page

Po zakończeniu wtyczka automatycznie załaduje Twój kanał WordPress.

RSS News Feed Added in WordPress Page

Teraz możesz opublikować swoją stronę i wyświetlić kanał treści na żywo. Oto jak to wyglądało na twojej stronie demo.

RSS News Feed in WordPress Site Demo

Krok 5: Dodaj więcej funkcji do agregatora treści WordPress

Agregator WP RSS pozwala dodać więcej funkcji do agregatora treści WordPress z dodatkami premium. Możesz wyświetlić dostępne dodatki, przechodząc do Agregator RSS ” więcej funkcji z Pulpitu nawigacyjnego.

WP RSS Aggregator Plugin Addons

Korzystając z tych dodatków, możesz importować swoje elementy kanału jako posty WordPress i tworzyć witrynę agregatora wiadomości z o wiele większą liczbą funkcji. Dodatek Feed to Post umożliwia dodanie tej funkcji, dzięki czemu każdy element feeda ma własną, niezależną zawartość.

Możesz także wyświetlać miniatury i fragmenty postów z kanałami. Aby dodać tę funkcję, musisz użyć dodatku fragmenty i miniatury.

Aby uzyskać szczegółowy przewodnik po zaawansowanych funkcjach wtyczki, zobacz nasz kompletny przewodnik po pobieraniu kanałów w WordPress za pomocą agregatora RSS WP.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych stronach agregatora wiadomości i jak zbudować własne w WordPress. Jeśli jesteś wydawcą treści, możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym optymalizacji kanału RSS. Pomoże Ci to uzyskać większy ruch ze stron internetowych agregatora wiadomości wyświetlających Twój kanał.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…