Funkcje Plupload

Jednym z celów podstawowego zespołu WordPress jest wydawanie wielu głównych aktualizacji każdego roku z szybkim cyklem rozwoju. WordPress 3.2 został wydany w lipcu 4th i chłopiec przyszedł z niesamowitymi funkcjami. Rozmowy i prace nad WordPressem 3.3 zostały już rozpoczęte. WordPress 3.3 wydanie oczekuje się pod koniec tego roku z datą docelową listopada 15, 2011. Rzućmy okiem na to, co może nadejść w WordPress 3.3.

Ulepszenia Media Uploadera

Mówiono o ulepszeniu Media uploadera, ale zawsze był odsuwany. Wreszcie w wersji 3.3, zobaczymy ulepszony uploader. W planach jest integracja Plupload z dashboardem. Plupload to bardzo użyteczny program do wysyłania plików, który umożliwia przesyłanie plików za pomocą HTML5, Gears, Flash, Silverlight, BrowserPlus i good ‘ Ol normal upload.

Plupload Features

Projekt ten jest realizowany przez Jacoba Gillespie w ramach projektu Google Summer of Code (GSoC).

Potencjalne nowe funkcje, które można dodać, to:

  • Wiele transportów plików, począwszy od HTML5, z fallback do Flash, a następnie do HTML4
  • Przeciągnij i upuść przesyłanie
  • Zmiana rozmiaru obrazu w locie
  • Haczyki do przetwarzania obrazu w przeglądarce (tak, że plugin może dodać pre-upload sepia tone na przykład)

Powinno to zdecydowanie poprawić ogólne wrażenia użytkownika z wysyłania plików. Będzie to również dobra podstawa dla przyszłości, ponieważ będzie stopniowo poprawiać się w oparciu o przeglądarkę użytkownika i środowisko.

Istnieje duża szansa, że zauważymy poprawę w naszej sekcji manipulacji obrazem i zarządzania galerią. Istnieje sugestia, aby pozbyć się thickbox i przenieść wszystko w linii, więc zobaczymy, czy to sprawia, że w czy nie.

Nowe Doświadczenie Użytkownika

Podczas pierwszej konfiguracji Gmaila lub konta hostingowego cPanel pojawia się ekran powitalny po raz pierwszy, który prowadzi nowego Użytkownika za pomocą pomocnych przewodników. WordPress nie ma tej bardzo potrzebnej funkcji i zostanie dodany w WordPress 3.3. Propozycja polega na zainstalowaniu po raz pierwszy ekranu powitalnego, który będzie zawierał tekst wprowadzający i listę kontrolną kroków, aby rozpocząć; ekran powitalny po aktualizacji po raz pierwszy i wyskakujące okienko ekspozycji po raz pierwszy dla nowych funkcji.

Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla początkujących użytkowników, ponieważ pulpit nawigacyjny może być przytłaczający dla początkujących.

(P. S. zawsze jesteśmy tutaj dla początkujących WordPress, więc nie zapomnij śledzić nas na Twitterze (@wpbeginner) i polub naszą stronę na Facebooku).

Responsywny Interfejs Administratora

Responsive Admin User Interface

Widzieliśmy przegląd interfejsu użytkownika w WordPress 3.2, A teraz celem jest sprawienie, aby wyświetlał się ładnie na urządzeniach o różnych rozmiarach ekranu (w tym szerszych ekranach) i mechanizmach interfejsu człowieka, takich jak dotyk.

Popraw Pasek Administratora

WordPress Admin Bar został wprowadzony w wersji 3.1. Celem w WordPress 3.3 jest poprawa interfejsu użytkownika Administratora poprzez połączenie paska administratora (na pulpicie nawigacyjnym) z nagłówkiem administratora, aby zmniejszyć duplikację i zaoszczędzić miejsce w pionie.

Poprawa Wydajności

Istnieje ogromna sprawa wokół wysoce pożądanych struktur permalink nie są skalowalne. Chris Coyier miał poważne problemy z wydajnością swojej witryny i wyjaśnia historię kopania w blogu WordPress. Mam nadzieję, że po wydaniu WordPress 3.3, możesz mieć przyjazne adresy URL SEO (struktura Permalink) bez żadnych kar za wydajność.

Poprawka zostanie wprowadzona w odniesieniu do problemów ze znakami specjalnymi w linkach stałych przy użyciu procedury aktualizacji. Istnieje kilka poprawek, które zostaną wprowadzone w celu poprawy wydajności menu WordPress.

Pakiety Językowe

Pod warunkiem, że istnieje tłumaczenie, powinieneś być w stanie pobrać pakiet językowy z Glotpress, aby zlokalizować swoją witrynę WordPress. Działałoby to dla wtyczek, motywów i rdzenia WordPress. Będzie to wynik pracy Marko Novakovica w jego projekcie GSoC. Oto zrzut ekranu, jak to może wyglądać:

Language Packs

Dopóki to nie wyjdzie, zawsze możesz użyć natywnej wtyczki Pulpitu nawigacyjnego, aby zmienić język Pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Motywy potomne w repozytorium

Nastąpił silny nacisk na używanie motywów potomnych, aby przyspieszyć rozwój i uczynić kody bardziej bezpiecznymi i zoptymalizowanymi. Jednak do tej pory programiści nie mogą hostować swoich motywów potomnych w oficjalnym repozytorium WordPress. Rzeczy mogą się zmienić w tej dziedzinie, jako jeden z najbardziej niesamowitych programistów WordPress, Otto, przejąć władzę i dodać tę funkcję do WordPress.org strona w wersji 3.3.

Torba Mieszana

Istnieje wiele aktualizacji, o których warto wspomnieć, ale nie mieszczą się w samej kategorii. Więc są one wymienione tutaj:

  • Po zmianie motywu widżety znikają. Mam nadzieję, że w WordPress 3.3, możemy zachować nasze widgety i dokonać zmiany motywu
  • Wypowiedzenie admina
  • Ulepszenia ustawień i Meta API

Które z tych funkcji jesteś podekscytowany, aby zobaczyć w WordPress 3.3?

Bądź na bieżąco z WPBeginner na Twitterze i Facebooku, abyśmy mogli informować cię na bieżąco o postępach.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…