Syed Balkhi i Amanda Roberts z WPBeginner uczestniczyli w WordCamp Miami w miniony weekend 20 lutego. Po zapoznaniu się z prezentacją Jane Well i rozmowie z nią po jej przemówieniu, postanowiliśmy podzielić się ze społecznością WPBeginner tym, co nadchodzi w WordPress 3.0 pod względem funkcji.

WordPress 3.0 ma zostać wydany 1 maja, tego samego dnia co WordCamp San Francisco. Zamrożenie funkcji jest przesunięte na 1 marca 2010, kiedy to nie będzie żadnych nowych żądań funkcji (tylko poprawki błędów).

Funkcje WordPress 3.0

Jak już wspomnieliśmy, że zamrożenie funkcji ma miejsce 1 marca, dlatego lista ta będzie zawierać tylko główne funkcje, które jesteśmy dość pewni, że zostaną wprowadzone do wersji WordPress 3.0.

Scalanie WordPress MU + WordPress.org

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, czym jest WordPress MU, nie musisz się wcale martwić. WordPress MU to podobna platforma do WordPress, z tym że pozwala użytkownikom na uruchamianie wielu witryn w ramach jednej instalacji. WordPress.com działa na bazie kodu MU WordPress. Matt Mullenweg ogłosił merge news podczas WordCamp San Francisco 2009. Po roku ciężkiej pracy, pracownicy Automattic i Programiści rdzeni WordPress w końcu to zrobili.

Co to oznacza dla ciebie?

Możesz teraz mieć wiele witryn w jednej instalacji. Na przykład możemy mieć showcase.wpbeginner.com z jedną instalacją WordPress, jeśli chcemy. Jakie są możliwe wyniki? Jeśli masz teraz jedną witrynę i nie chcesz później dodawać więcej witryn, jest to całkowicie w porządku. Nic się dla ciebie nie zmieni. Jeśli korzystasz z WordPress MU, po aktualizacji Twoje witryny pozostaną takie same. Nic się dla ciebie nie zmieni.

Najważniejsze jest to, że nic się nie zmieni, jeśli nie chcesz tego zmienić. Ta funkcja to tylko dodatek, który pomoże użytkownikom, którzy chcą mieć wiele witryn. Pomoże to również użytkownikom WordPress MU, ponieważ pozwoli im to korzystać ze wszystkich WordPress.org wtyczki bez ich hackowania.

Mapowanie Domen – Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress MU, lub jeśli korzystałeś WordPress.com w przeszłości wiesz, że istnieje sposób na posiadanie domen najwyższego poziomu dla witryn sieciowych. WordPress.com umożliwia użytkownikom uaktualnienie subdomen do domeny niestandardowej. Ta funkcja nie będzie zawarta w rdzeniu. Nadal możesz użyć wtyczki, aby to działało.

Cross Network Search – Jeśli zdecydujesz się na wiele witryn w ramach jednej instalacji, cross Network search nie jest wbudowaną funkcją. Może to stać się podstawową funkcją w przyszłości, ale w WordPress 3.0 nie będzie to możliwe. Chociaż nadal możesz użyć wtyczki, aby to działało.

Podgląd

WordPress 3.0 Screenshot

Niestandardowe Typy Postów

Był duży szum na temat tej funkcji, gdy WordPress 2.9 został wydany. Z powodu pewnych trudności technicznych funkcja ta nie weszła do gry. Cóż, czekanie się skończyło, ponieważ zostanie uwzględnione w WordPress 3.0. Łączenie typów postów i taksonomii sprawi, że WordPress będzie znacznie bardziej solidną opcją CMS. Ta funkcja pozwoli Ci mieć różne typy postów, na przykład oferty Portfolio, produkty, a następnie zwykłe posty.

Uwaga: Ta funkcja nie zastępuje korzystania z kategorii. Nadal powinieneś używać kategorii. Ta funkcja pozwoli na inny sposób sortowania / wyświetlania i włącz inne opcje CMS w WordPress.

Podgląd: pierwsze wrażenie typów postów WordPress przez Franka z WPEngineer

Lepsze Menu Nawigacji

Niestandardowa Nawigacja Woo zostanie dołączona do rdzenia w tej wersji, aby umożliwić lepsze zarządzanie menu. Ten system menu ma łatwość przeciągania i upuszczania ekranu zarządzania widżetami, może łączyć strony, kategorie i linki. Umożliwia również możliwość ponownego zamawiania, wraz z podmenu, i ukrywanie konkretnych stron lub kategorii z menu całkowicie.

Podgląd:

WordPress 3.0 Woo Menu

Będzie to świetny dodatek do rdzenia WordPress i będzie bardzo pomocny dla użytkowników. Dziękuję pracownikom Woo za wkład tego systemu w rdzeń.

Nowy Domyślny Motyw 2010

Bye Bye Kubrick Theme. Witamy 2010. WordPress 3.0 pojawi się z nowym domyślnym motywem znanym jako 2010. Od tego roku, celem jest, aby nowy temat na każdy rok. Zastanawiasz się jak będzie wyglądał nowy motyw 2010?

WordPress 3.0 - 2010 Theme

Możesz sprawdzić wersję live tego motywu, klikając na obrazek powyżej.

Motyw ma niestandardowy nagłówek, niestandardowe tło, czysty projekt, wiele obszarów widżetów, kaskadowe menu i wiele więcej.

Niestandardowa Obsługa Tła

Wsparcie dla niestandardowego tła można wywołać, dodając tę linię w swoim funkcje.php:

add_custom_background();

Po dodaniu tego kodu zobaczysz ekran w panelu administracyjnym, który pozwoli Ci przesłać niestandardowy obraz tła, który zastąpi domyślne szare tło. Będzie działać tylko w tym temacie i innych tematach, które obsługują tę funkcję.

Szablony Specyficzne Dla Autora

Wiemy, że w WordPress 2.9 została dodana opcja, która pozwoliła projektantom tworzyć szablony kategorii za pomocą przykładowej kategorii slug-slug.php. W WordPress 3.0 możesz tworzyć konkretne szablony dla każdego autora. Funkcja get_author_template(); został rozszerzony w wp-includes / theme.php.

W WordPress 3.0 będziesz mógł nazywać pliki jak autor-syed.php.

Możliwość wyboru nazwy użytkownika podczas instalacji WordPress

Od teraz WordPress automatycznie przydziela pierwszy użytkownik z nazwą użytkownika “admin”. Jeśli przeczytałeś nasze 13 istotne wskazówki, aby chronić obszar administracyjny WordPress, lub usiadł przez którąkolwiek z prezentacji bezpieczeństwa Syed, wiedziałbyś, jak ważna jest ta funkcja. Teraz hakerzy nie mogą odgadnąć Twojej nazwy użytkownika, ponieważ nie będzie już “admin”. Wcześniej ci, którzy nie zmienili domyślnej nazwy użytkownika, pomagali hakerom, dając im połowę odpowiedzi.

Przewodnik powitalny w każdej instalacji

W przeszłości WordPress zawsze brakowało czegoś, co było bardzo ważne. Przewodnik powitalny, który pomoże użytkownikom zapoznać się z korzystaniem z WordPress. Wielu użytkowników skarżyło się na ten problem, więc w WordPress 3.0 będzie mile widziany przewodnik, który poprowadzi nowych użytkowników.

Wtyczki Canonical

Czy użyłeś wtyczki, którą pokochałeś, a autor zaprzestał udzielania wsparcia. Brak poprawek błędów, brak aktualizacji, a wtyczka początkowo psuje się w nowszych wersjach. Jest to częsty problem, dlatego w WordPress 3.0 istnieje misja, którą niesie Jane Wells, która polega na zjednoczeniu autorów wtyczek i wymyśleniu wtyczek kanonicznych. Wtyczki Canonical są rozwijane przez społeczność zamiast jednego dewelopera, więc jeśli jedna osoba ustąpi, wtyczka nie umiera.

Miejmy nadzieję, że ten pomysł zadziała, ponieważ będzie świetny dla społeczności.

Aby być na bieżąco z rozwojem WordPress wykonaj: http://wpdevel.wordpress.com/

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…