Nie tak dawno temu mówiliśmy o WordPressie 3.0, ale z wyglądu ścieżki rozwoju jesteśmy na drodze do WordPressa 3.1. Z zakresu, wygląda na to, że nowa wersja będzie się gdzieś w połowie grudnia 2010. Istnieje kilka bardzo ekscytujących funkcji, które zostaną dodane, więc przejdźmy od razu do niego.

WordPress 3.1 Funkcje

Feature freeze jest 15 października, więc w żadnym wypadku funkcje wymienione poniżej nie zostaną sfinalizowane. Nowe funkcje mogą być dodawane w międzyczasie, a niektóre funkcje mogą nie być dodawane. Ale oto ogólny zakres tego, co nadchodzi:

Łączenie Wewnętrzne

Jest to jedna z najbardziej poszukiwanych funkcji w tej wersji 3.1. Wszyscy wiemy, jak ważne jest wewnętrzne linkowanie dla WordPress SEO. Ta nowa funkcja pozwoli użytkownikom przeszukiwać istniejące posty na blogu i dodawać linki w treści. Przycisk zostanie dołączony do panelu zapisu postu, podobnie jak link zewnętrzny, w którym zobaczysz wyskakujące okienko, takie jak przycisk włączenia mediów. Pozwoli Ci wyszukiwać posty lub przeglądać listę istniejących treści według tytułu, daty, autora itp.i wybrać ją do włączenia. Pozwoli Ci to wprowadzić tekst, który chcesz połączyć, lub domyślnie użyje tytułu postu. (Bardzo podekscytowany tą nową funkcją)

Admin Bar

Jeśli pacjent zastosował WordPress.com blog, to jesteś już zaznajomiony z tym. W WordPress 3.1 zostanie dodany Pasek administracyjny, aby połączyć tylny koniec z przednim końcem bloga. Ta funkcja będzie najbardziej przydatna dla osób instalujących wiele witryn, ale będzie przydatna dla użytkowników z pojedynczą witryną również dlatego, że zapewnia dostęp 1-click do Pulpitu nawigacyjnego, nowego formularza postu itp. Będzie to mocno zainspirowane WordPress.com Poprawiono Pasek administratora i oryginalną wtyczkę paska administracyjnego Viper007Bond. Według Matta Mullenwega jest to”pierwszy krok w kierunku edytora front-end”.

WordPress Admin Bar

Uwaga: był pewien opór wobec tego, że jest w rdzeniu, a nie wtyczki. Omówiono kompromis polegający na uczynieniu go opcjonalnym. Najprawdopodobniej będzie to coś, co wymagałoby aktywacji za pomocą funkcji motywu.plik php (tak byśmy przypuszczali). Będziemy was informować na bieżąco w miarę zbliżania się tej wersji.

Ajaxified Admin Screens

Była to część projektu WordPress Google Summer of Code 2010 wykonanego przez “scribu”. Ideą tej funkcji jest umożliwienie sortowania na większości kolumn i ajaxify sortowania, wyszukiwania i paginacji. Wprowadza również nowy styl stronicowania do edycji.strony php w zapleczu wp. Na przykład na stronie edytuj posty, gdy masz mnóstwo postów, paginacja wymaga kilku kliknięć, aby przejść na stronę 10. Ta nowa wersja ułatwi to. Jane Wells określiła go jako paginację w stylu Hulu. Chodzi o to, że będziesz mógł wprowadzić numer strony w polu, a strona zostanie załadowana, zamiast klikać strzałki podziału stron.

Oddzielny Pulpit Sieciowy

Obecnie pulpit nawigacyjny wielu witryn jest niechlujny i mylący. Ta nowa funkcja oddzieli pulpit sieciowy od pulpitu nawigacyjnego witryny. Rozważono również opcję utworzenia osobistego pulpitu nawigacyjnego w celu zastąpienia globalnego Pulpitu nawigacyjnego dla tych użytkowników, którzy mają konto, ale nie mają witryny w wielu witrynach. Ta funkcja może zostać przełożona na WordPress 3.2 ze względu na złożony i czasochłonny charakter.

Tag Szablonu Quick Press

W pulpicie nawigacyjnym WordPress znajduje się niesamowita mała sekcja do szybkiego publikowania, znana również jako Quick Press. Ten nowy znacznik szablonu pozwoli na użycie go w interfejsie witryny do tworzenia szybkich postów. Byłaby to fajna funkcja dla zalogowanych redaktorów.

Ulepszony interfejs użytkownika do wyszukiwania i przeglądania zainstalowanych motywów

Celem jest przesunięcie aktualnego interfejsu użytkownika (UI) za pomocą WordPress.com interfejs, ponieważ jest znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika. Byłoby to bardzo przydatne dla witryn, które mają wiele zainstalowanych motywów, specjalnie dla użytkowników wielu witryn, którzy zazwyczaj mają zainstalowane Tony motywów.

Szablony Postów / Style Postów

Ponieważ WordPress staje się bardziej CMS, jest to bardzo potrzebna funkcja, która zostanie wydana w WordPress 3.1. Umożliwiłoby to projektantom / programistom tworzenie niestandardowych szablonów i stylów postów. Celem tej funkcji jest umożliwienie oznaczania postu jako określonego stylu / Typu / rodzaju. Niektóre przykładowe style są pomijane, Galeria, link, Cytat. Pozwoli to motywom odpowiednio stylować te posty. Ten pomysł jest podobny do sticky posts, ale przenosi go na wyższy poziom, ponieważ teraz możesz mieć wiele unikalnie stylizowanych postów. Poniżej znajduje się przykładowy interfejs użytkownika, ale znowu nie jest to sfinalizowany obraz. Tak to może wyglądać w WordPress 3.1.

Custom Post Styles

Zaawansowane Zapytania Taksonomiczne

To nie jest dla początkujących, ale uważamy, że deweloperzy będą z tego zadowoleni. Ta funkcja stworzy łatwiejszy sposób uruchamiania zaawansowanych zapytań. Na przykład, w tej chwili nie ma sposobu, aby poprosić o posty, które są w kategorii “Samochody”, ale brakuje tagu “BMW”. Powoduje to tworzenie złożonych systemów kategorii w celu symulacji wielu taksonomii. Dzięki temu sortowanie postów i innych typów postów będzie bardzo łatwe dla programistów, którzy chcą wypchnąć WordPress poza jego granice.

Konserwacja

Jak zawsze, będą poprawki błędów i ulepszenia interfejsu. Ponadto pojawią się małe poprawki do niestandardowego interfejsu API typów postów. Uwaga specjalna: będzie to ostatnia wersja obsługująca PHP 4. WordPress 3.2 będzie obsługiwać tylko PHP 5.2 i powyżej tylko. Jeśli twój host nie używa PHP 5.2, teraz byłby dobry czas, aby zacząć ich o tym niepokoić. Jeśli nie wiesz, której wersji PHP używa Twój host, możesz pobrać wtyczkę o nazwie Health Check. Ta wtyczka poinformuje Cię, na jakiej wersji PHP działa twój host.

Harmonogram WordPress 3.1

WordPress 3.1 ma zostać wydany w połowie grudnia, najlepiej nie później niż 15 grudnia, aby święta nie przeszkadzały w wydaniu. Daty wyglądają tak:

15 października-zamrożenie funkcji; po tym momencie nie dodano żadnych nowych funkcji, dzięki czemu można rozpocząć testowanie na stabilnym produkcie (w tym testowanie nowych funkcji w usabilty).

1 listopada – primary code freeze; wszelkie ostatnie poprawki oparte na testach po zamrożeniu funkcji powinny być już zakończone i skupić się na naprawianiu błędów, aby dostać się do stabilnej wersji beta.

15 listopada-okres Beta; od tego momentu nie ma już żadnych ulepszeń, tylko poprawki błędów.

1 grudnia-zamrożenie strun; Tłumacze radują się.

15 Grudnia-Wydanie WordPress 3.1

Możesz być na bieżąco z rozwojem odwiedzając Blog programistyczny WordPress lub możesz poczekać, aż cię zaktualizujemy ;)

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…