Jak zawsze, jesteśmy z powrotem, aby dać Ci aktualizację nowej wersji WordPress 3.3. Nie tak dawno temu rozmawialiśmy o tym, co może nadejść w WordPressie 3.3, ale teraz, po zamrożeniu funkcji i wersji beta, możemy pokazać, co tak naprawdę tam będzie. Więc pozwala wskoczyć i sprawdzić niektóre z nowych funkcji, które nadchodzą w WordPress 3.3!

O dla tych z Was, którzy są ciekawi, przewidywana data premiery to 29 listopada 2011. Tak więc, aby zachować to bezpieczne, powinniśmy mieć WordPress 3.3 przed Świętami Bożego Narodzenia :)

Kiedyś było tak, że wysuwane menu pojawiało się tylko wtedy, gdy menu zostało zwinięte, ale zostało to zmienione w nowej wersji. Teraz dostajesz flyouts nawet w pełnym menu, które z pewnością zaoszczędzi Ci dodatkowego kliknięcia myszką.

Flyout Menus

Niektórym ludziom w społeczności nie spodobała się Ta funkcja. Podczas rozmowy z @ Otto42 na WordCamp Louisville, również widzieliśmy niektóre problemy, które ludzie mogą mieć z tym menu. Dla większości ludzi jest to świetna funkcja. Ale są niektórzy z nas, którzy mają wiele elementów w jednej karcie (na przykład nasza zakładka Ustawienia). Mamy wiele niestandardowych wtyczek, które są tam. Więc nasze menu wysuwane zajmuje całą wysokość ekranu w tym sensie. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy lubią możliwość pionowego rozwijania i zwijania elementów menu, to dzięki Aaronowi D. Campbellowi możesz to zrobić za pomocą jego wtyczki o nazwie Expanded Admin Menu(twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript, który większość robi tak).

Admin Bar Odnowiony

Nowy pasek administratora jest również znacznie bardziej responsywny i łatwiejszy w użyciu. Zawiera rozwijane menu, które reagują na Hover, po raz kolejny zapisując cenne kliknięcia. Menu zostało również przearanżowane, dzięki czemu o wiele łatwiej jest znaleźć to, czego szukasz. Dodano również kilka rzeczy,z których najbardziej oczywistą jest ikona WordPress po lewej stronie paska. Ta ikona wyświetla menu z wieloma przydatnymi linkami, w tym kodeksem i forami wsparcia.

Admin Bar

Wcześniej można było wyłączyć pasek administratora podczas przeglądania pulpitu nawigacyjnego, po prostu odznaczając pole w obszarze profilu użytkownika. W WordPress 3.3 ta opcja jest usuwana na dobre. Główny zespół postanowił zredukować przestrzeń pionową i zwiększyć funkcjonalność, łącząc obszar Howdy i pasek administracyjny. Szczerze mówiąc, uwielbiamy ten nowy projekt paska administracyjnego. Jest prosty i elegancki.

Wydajniejszy Media Uploader

Jedną z najfajniejszych funkcji, które pojawią się w WordPress 3.3, jest nowy program do przesyłania mediów typu “przeciągnij i upuść”. Zespół WordPress sprawił, że niezwykle łatwo jest przeciągać pliki z pulpitu i po prostu upuszczać je w instalatorze. Nie tylko to, ale także wzięli wszystkie przyciski” Dodaj media ” i połączyli je w jeden, aby interfejs był o wiele prostszy i bardziej przejrzysty. Nowy uploader ma również wsparcie dla HTML5 i Silverlight.

Uploader

Nowa funkcja podpowiedzi aka wskaźniki

Ilekroć jest nowa funkcja dodana w WordPress 3.3 podpowiedzi powiadomi użytkowników o dodaniu. Powinien to być mile widziany dodatek szczególnie dla tych z Was, których klienci nie są bardzo skłonni do WordPressa.

Admin Tooltips

Widzieliśmy już programistów wtyczek korzystających z tych wskaźników na swoją korzyść. Yoast niedawno wyszedł z nowszą wersją swojej wtyczki WordPress SEO od Yoast. Możesz zobaczyć, jak wykorzystuje te wskaźniki, aby poprowadzić użytkowników w całej swojej wtyczce:

Yoast WordPress SEO Pointers

Responsywny Panel Administracyjny

Chociaż wiele responsywności pozostawiono WordPress 3.4, oczywiste jest, że podjęto kroki w kierunku uczynienia tego wydania responsywnym. Warto się nim bawić, ale zasadniczo widżety są zmieniane, a panel administracyjny dostosowuje się, gdy zmniejszysz rozmiar okna przeglądarki (lub rozmiar ekranu).

Tak więc widziałeś witryny w całej sieci, odwołujące się do przyjaznej SEO struktury URL w WordPress. Najczęściej te artykuły odnoszą się do prostych %postname % lub / % category % / % postname%/. Faktem jest, że do wersji 3.2.1 te reguły permalink mogą powodować poważne problemy z wydajnością, jeśli witryna ma wiele stron. Heck to zmusiło @ chriscoyier do zmiany całej struktury permalink na swojej stronie. Andrew Nacin (@nacin) poruszył kwestię, że wielu użytkowników korzysta z tych struktur permalink, więc powinniśmy rozwiązać ten problem i naprawić go na dobre. I oto to jest ustalone! W WordPress 3.3 główny zespół postanowił dodać nazwę postu jako jedną z sugerowanych opcji permalink.

New Permalink Rule in 3.3

Demo Na Żywo Dla WordPress 3.3

Jest wielu z nas programistów, którzy po prostu instalują lokalną instalację WordPressa i sami testują rzeczy. Ale cały ten proces zastrasza początkujących. Dlatego, podobnie jak ostatnim razem, zapewniamy witrynę demonstracyjną na żywo, aby wypróbować wszystkie nowe funkcje i zapoznać się z WordPress 3.3. Live WordPress 3.3 Demo

Daj nam znać, co myślisz!

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…