WordPress 3.5 jest mniej niż miesiąc. Będzie to drugie Główne wydanie dla 2012 roku (ostatni jest WordPress 3.4 na Czerwiec 13, 2012). Oczekuje się, że zostanie wydany w grudniu 5th, 2012, WordPress 3.5 jest już w trzecim wydaniu beta. Oznacza to, że kandydat do wydania jest bardzo blisko. Dlatego pomyśleliśmy, że powinniśmy poinformować Cię o niektórych ekscytujących nowych funkcjach, które pojawią się w WordPress 3.5.

Linki / Blogroll jest ukryty

Link Manager Removed in WordPress 3.5

Pisaliśmy o tym we wrześniu, że Menedżer linków aka Blogrolls będzie ukryty w WordPress 3.5. W przeszłości używaliśmy sformułowania “jakby usunięte”, które zdezorientowało ludzi. Jeśli korzystasz obecnie z menedżera linków, pozostanie on taki, jaki jest. Jednak dla tych użytkowników, którzy go nie używają lub mają świeżą instalację WordPress 3.5, menedżer linków będzie domyślnie ukryty.

Funkcję menedżer linków można włączyć za pomocą Menedżera linków wtyczek.

Ta decyzja została podjęta, aby rdzeń WordPress lżejszy i pozostawić określoną funkcjonalność wtyczkom.

Nowy Ekran Powitalny

WordPress 3.5 New Welcome Screen

Panel administracyjny WordPress może być dość skomplikowany dla początkujących. Dlatego mamy bezpłatny kurs wideo WordPress, który poprowadzi cię przez cały pulpit nawigacyjny. W ciągłych wysiłkach poprawy doświadczenia użytkownika, zespół WordPress postanowił poprawić ekran powitalny. Chodzi o to, aby podkreślić wszystkie podstawowe zadania, które użytkownik może potrzebować.

Łatwa Instalacja wtyczki z ulubionymi

Często zwykli użytkownicy i Programiści narzekali, że instalacja tej samej listy wtyczek na wielu stronach była trudna. Ludzie mawiali, że byłoby naprawdę miło, gdybyśmy mogli po prostu wyciągnąć wszystkie nasze wtyczki w jednym miejscu na pulpicie nawigacyjnym. Następnie zainstaluj je do naszego serca. To życzenie spełniło się dzięki Otto. WordPress.org repozytorium posiada funkcję o nazwie ulubione. Gdy przejdziesz do określonej strony wtyczek, zobaczysz ulubiony przycisk poniżej przycisku pobierania.

Favorites Feature on WordPress.org

Możesz Ulubione wszystkie wtyczki, które lubisz i wyświetlać je na swoim profilu. W WordPress 3.5 możesz teraz zobaczyć listę ulubionych wtyczek dowolnego WordPress.org użytkownik w swoim backendzie. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do tagu wtyczek i kliknąć Dodaj nowy. Kliknij kartę ulubione. Wpisz swój WordPress.org nazwa użytkownika lub niczyja inna nazwa użytkownika. Na przykład, jeśli wpiszesz “smub”, otrzymasz nasze ulubione wtyczki.

Favorites Plugin in WP Admin

Ulepszenia Mediów

WordPress Media uploader ma gruntowny remont. Interfejs użytkownika został ulepszony, aby ułatwić początkującym i przeciętnym użytkownikom WordPress. Na przykład nie było przycisku, aby kliknąć Prześlij / Wstaw Multimedia. Po prostu pokazał tekst z ikoną. Podczas szkolenia klienta powiemy, że Kliknij przycisk Dodaj media, a on powie, gdzie to jest? Takie drobiazgi mają długą drogę.

Add Media Button

Wielki remont nastąpił z prawdziwym uploaderem. Jeśli klikniesz przycisk Dodaj Multimedia, zostaniesz przeniesiony do nowego lightboxa.

WordPress 3.5 Media Lightbox

Jeśli spojrzysz na powyższy zrzut ekranu, zobaczysz kilka różnych rzeczy. Cały układ jest inny, aby wszystko działało. Po kliknięciu obrazu, zamiast otwierania karty ze wszystkimi ustawieniami obrazu, wszystko jest widoczne, pokazując ustawienia specyficzne dla obrazu po prawej stronie. W przeszłości użytkownikom bardzo trudno było korzystać z wbudowanych galerii. Możesz używać tylko obrazów, które przesyłasz w określonym poście, będziesz musiał użyć wszystkich przesłanych obrazów, chyba że użyłeś krótkiego kodu galerii i wykluczyłeś każdy obraz ręcznie. Dzięki nowemu interfejsowi problem ten został rozwiązany. Możesz wybrać obrazy za pomocą interfejsu wizualnego (nawet w bibliotece multimediów), a następnie utworzyć nową galerię. Daje to możliwość wykluczenia lub włączenia obrazów według własnej woli. Możesz również wstawiać obrazy wsadowe w swoim poście, jeśli chcesz.

Całe doświadczenie medialne jest ulepszone. To jest niesamowite.

Twenty Twelve Theme

Twenty Twelve Theme

Nowy domyślny motyw zostanie dostarczony z WordPress 3.5. Twenty Twelve jest już dostępny do pobrania w repozytorium motywów WordPress dla tych, którzy chcą z niego korzystać. Posiada czysty responsywny projekt przy użyciu wszystkich podstawowych funkcji WordPress.

Inne Ulepszenia

Oczywiście było mnóstwo innych ulepszeń i poprawek błędów. Postaramy się wyróżnić niektóre z nich:

 • Ulepszony statyczny interfejs strony głównej w Ustawieniach ” Czytanie.
 • Zmień nazwę karty edytora “HTML” na “tekst”
 • Poprawka błędu: Zapobiegaj wizualnemu promowaniu kategorii potomnych na najwyższy poziom po szybkiej edycji.
 • Panel sterowania HiDPI (retina display ready).
 • Nowy Próbnik Kolorów do Prezentacji motywów na żywo
 • Ulepszona nawigacja za pomocą klawiatury i obsługa czytnika ekranu.
 • Domyślnie włączona obsługa XML-RPC
 • Natywne wsparcie oEmbed dla SoundCloud, Slideshare i Instagram. Teraz obsługuje również połączenia SSL. Ale znowu, jeśli śledziłeś WPBeginner i korzystałeś z naszych samouczków dla Slideshare, Instagram i SoundCloud, prawdopodobnie powinieneś je usunąć w WordPress 3.5. Ponieważ rdzeń już go wspiera.
 • Aktualizacja Bibliotek Zewnętrznych-TinyMCE 3.5.6. SimplePie 1.3. jQuery 1.8.2 jQuery UI 1.9 (i jeszcze nie został wydany). Dodali również Backbone 0.9.2 i Underscore 1.3.3, i możesz używać linków względnych protokołu podczas zapytań o skrypty i style.
 • WP Query może teraz poprosić o otrzymywanie postów w kolejności określonej przez post _ _ in.
 • Ulepszenie interfejsu Posts API-główne ulepszenia wydajności podczas pracy z hierarchiami stron i przodków postów. Ponadto możesz teraz “włączyć” natywne niestandardowe kolumny dla taksonomii na ekranach edycji postów.
 • Comments API-Wyszukiwanie komentarzy o określonym statusie lub za pomocą zapytania meta (tak samo jak w przypadku WP_Query).

Skąd to wszystko wiemy? Nie, Nie jesteśmy wyjątkowi niż jakikolwiek inny użytkownik WordPressa. Jeśli chcesz wypróbować wersję beta WordPress 3.5, wszystko, co musisz zrobić, to użyć wtyczki Beta Tester WordPress. Nie zalecamy korzystania z tej wtyczki w witrynie NA ŻYWO. Utwórz stronę demonstracyjną i użyj jej tam.

Która funkcja Twoim zdaniem jest najlepsza w WordPress 3.5? Na co czekasz? Którą funkcję chciałbyś mieć, ale nie? Daj nam znać w komentarzach.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

WPBeginner kończy 12 lat-refleksje i aktualizacje

W artykule: WPBeginner StoryAktualizacje OsobisteAktualizacje WPBeginnerAktualizacje Produktu / FirmyOddawanie / FilantropiaDziękuję Wszystkim…