WordPress 3.9 Beta 1 został wydany wczoraj. Jest to główne wydanie, opracowane w ramach modelu rozwoju plugins-as-features. W tym artykule pokażemy, jakie nowe funkcje pojawią się w WordPress 3.9 wraz z ich zrzutami ekranu. WordPress 3.9 jest nadal w wersji beta, więc niektóre z tych funkcji mogą nie trafić do ostatecznej wersji.

Możesz przetestować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Podgląd widżetów na żywo w Theme Customizer

Dzięki WordPress 3.9 będziesz mógł zobaczyć podgląd widżetów na żywo w dostosowywaniu motywów. Widget Customizer pozwoli Ci edytować widżety, zmieniać ich układ, a nawet dodawać nowe widżety.

Widget customizer in WordPress 3.9

Ekscytujące jest to, że możesz zobaczyć to wszystko w okienku podglądu na żywo na tym samym ekranie. We wcześniejszych wersjach WordPress użytkownicy mogli edytować większość funkcji motywu z Dostosuj ekran z wyjątkiem widżetów. Teraz dzięki tej funkcji dostosowywanie motywu wygląda na kompletne i znacznie potężniejsze. W przypadku, gdy zastanawiasz się stary Widgety ekran nadal tam będzie, więc można zarządzać widżety staromodny sposób, jak również.

Aby wypróbować tę funkcję, możesz zainstalować i aktywować wtyczkę widget Customizer. Po aktywacji wystarczy przejść do Wygląd ” Dostosuj, gdzie można zauważyć sekcję widżetów dla każdego obszaru gotowego widżetu i paska bocznego obsługiwanego przez Twój motyw.

Playlisty Audio / Video

Dzięki WordPress 3.9 użytkownicy będą mogli tworzyć listy odtwarzania audio / wideo. Playlisty audio / wideo będą działać jako shortcode, podobnie jak galerie zdjęć. Będziesz mógł przesłać wiele plików audio / wideo i dodać je jako listę odtwarzania bezpośrednio z WordPress Media uploader.

Arranging a playlist in WordPress media uploader

WordPress będzie również starał się uzyskać dołączone informacje o okładce i albumie mediów za pomocą tagów ID3, ale będzie to podlegać funkcji motywu. Będzie to bardzo przydatna funkcja dla motywów WordPress dla zespołów i muzyków.

Aktualizacja edytora wizualnego TinyMCE aka

Edytor wizualny w WordPress jest oparty na edytorze TinyMCE, który jest kolejnym oprogramowaniem open source. TinyMCE niedawno wydała dużą aktualizację oprogramowania, więc w tej wersji WordPress TinyMCE zostanie zaktualizowany. Ta aktualizacja zaowocowała wieloma ulepszeniami w edytorze wizualnym. W rzeczywistości można powiedzieć, że WordPRess 3.9 koncentruje się na poprawie pisania/edycji w WordPress. Niektóre z tych ulepszeń to:

Będziesz mógł zobaczyć podgląd galerii na żywo w edytorze wizualnym. Po dodaniu galerii do postów obrazy będą wyświetlane w pięknej Siatce bezpośrednio w edytorze postów.

Live gallery previews inside post editor

Możesz również przeciągać i upuszczać obrazy bezpośrednio do edytora, a zostaną one automatycznie przesłane (to jest całkiem niesamowite).

Simply drag images to the editor for upload

Wprowadzono wiele innych ulepszeń w dodawaniu i edytowaniu obrazów podczas pisania postu. Na przykład, jeśli chcesz przyciąć i edytować obraz podczas pisania posta, nie musisz otwierać innego okna. Możesz to zrobić bezpośrednio, klikając obraz i zmieniając jego rozmiar, przeciągając uchwyty w rogu.

Resize and edit an image right inside the post editor

Wklejanie tekstu bezpośrednio z programu Microsoft Word nie spowoduje powstania dziwnych znaków. Nie musisz już naciskać przycisku “Wklej z Worda”. Jesteśmy pewni, że wielu początkujących ucieszy się z tego.

Ulepszony Ekran Dodawania Nowego Motywu

Zauważysz również dalsze ulepszenia ekranu motywów. Będzie nowy, elegancki i stylowy interfejs użytkownika, aby dodać nowe motywy w WordPress. Pobiera zrzut ekranu z polecanych motywów. Możesz także klikać karty, aby przełączać się między popularnymi tagami, filtrami i wyszukiwać nowe motywy z oficjalnego katalogu motywów.

Add new theme screen in WordPress 3.9

Dla Deweloperów

Oprócz godnych uwagi funkcji powyżej, pojawiło się kilka ukrytych aktualizacji, które mogą okazać się przydatne dla naszych programistów. Poniżej dwa, które nas interesowały:

  • Pozycja kadrowania obrazu WordPress – do tej pory dodatkowe rozmiary obrazów były przycinane do środka w poziomie i pionie. W tej najnowszej wersji pojawi się pozycja kadrowania obrazu, która pozwoli programistom decydować o pozycji kadrowania. (#19393)
  • Autosave Refactored-Autosave miał wiele ” ruchomych części “i na przestrzeni lat wiele dodatkowych funkcji zostało” przypięte ” do niego. W WordPress 3.6 większość dodatkowych funkcji została przeniesiona do heartbeat, takich jak Ostrzeżenie wylogowane, aktualizacja nonces itp. W tej wersji zapisywanie danych post jest przenoszone do heartbeat zgodnie z pierwotnym planem. (#25272)

To będzie ekscytujące nowe wydanie. Jesteśmy szczególnie podekscytowani aktualizacjami edytora wizualnego. Znacznie poprawi to wrażenia z pisania postów dla wielu użytkowników WordPress. Daj nam znać, jakie funkcje lubisz w WordPress 3.9 i co chciałbyś zobaczyć w nadchodzących wydaniach, zostawiając komentarz poniżej.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…