Prawie dwa miesiące temu został wydany WordPress 4.0. Przyszedł z mnóstwem nowych ulepszeń, takich jak ulepszony edytor postów, ulepszona obsługa internacjonalizacji, podglądy osadzania itp. Oczekuje się, że WordPress 4.1 zostanie wydany w drugim tygodniu grudnia, 2014. Nadchodzi z wieloma zmianami i nowym domyślnym motywem. W tym artykule pokażemy, co nadchodzi w WordPress 4.1 z funkcjami i zrzutami ekranu.

Możesz przetestować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Focus-Nowy Tryb Pisania Bez Rozpraszania Uwagi

WordPress 4.1 pojawi się z nowym i ulepszonym trybem pisania bez rozpraszania uwagi. Wielu początkujących zazwyczaj nie wie o edytorze bez rozpraszania uwagi, a ci, którzy o nim wiedzą, nie uważają go za bardzo pomocny. Nowy tryb pisania bez rozpraszania uwagi znacznie ułatwia przełączanie między zwykłym trybem pisania a edytorem bez rozpraszania uwagi.

Distraction free editor in WordPress 4.1

Zauważysz, że metaboxes i pasek administracyjny WordPress zsuną się z widoku i pozostaną ukryte tak długo, jak piszesz. Gdy tylko przesuniesz kursor, Pasek administratora i pola meta zostaną z powrotem wsunięte.

Ta funkcja jest domyślnie włączona w wersji beta. Jednak nie będzie on domyślnie włączony w ostatecznej wersji, a użytkownicy będą musieli kliknąć przycisk rozproszenia na ekranie, aby go włączyć.

Inline Image Editing

Początkujący WordPress często mają trudności z wyrównaniem obrazów w edytorze postów WordPress. Z 4.1 użytkownicy będą mogli kliknąć na obraz i natychmiast zobaczyć opcje wyrównania wraz z przyciskiem, aby usunąć wyrównanie. Przycisk ołówka nadal istnieje, co otworzy obraz w wyskakującym okienku, w którym użytkownicy mogą dalej edytować obraz.

Inline image editing toolbar in WordPress 4.1

Twenty Fifteen-Nowy Domyślny Motyw

Nadążając za tradycją co najmniej jednego nowego domyślnego motywu każdego roku, WordPress 4.1 dostarczy z dwudziestu piętnastu nowym domyślnym motywem dla WordPress.

Twenty Fifteen default WordPress theme
Twenty Fifteen to prosty motyw bloga z naciskiem na typografię. Używa czcionek Noto Serif i Sans firmy Google, które obsługują wiele języków. Dzięki temu Twenty Fifteen jest gotowy do użycia z dowolnym językiem bez zmiany czcionek.

Korzystając z narzędzia theme customizer, użytkownicy będą mogli wybierać spośród różnych schematów kolorów, dodawać obraz tła, zmieniać nagłówek itp. Pozwalając użytkownikom szybko i łatwo modyfikować domyślny motyw i uczynić go własnym.

Customizing Twenty Fifteen

Instalowanie Pakietów Językowych Z Obszaru Administratora

WordPress 4.0 wprowadził wybór języka podczas procesu instalacji. Co zapewniło użytkownikom nieszablonowe, zlokalizowane środowisko. WordPress 4.1 sprawi, że będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ użytkownicy będą mogli teraz zmienić język z Ustawienia ” Ogólne ekran.

Choosing a language for WordPress admin area from Settings screen

Po prostu wybierz język, który chcesz zainstalować z rozwijanego menu i zapisz ustawienia. WordPress automatycznie pobierze i zainstaluje dla ciebie pakiety językowe.

Ulepszenia dla programistów

WordPress 4.1 ma wiele nowych funkcji dla programistów do zabawy.

Customizer API-WordPress customizer API ma na celu zbudowanie kompletnego JavaScript API dla customizer. Istnieje wiele ulepszeń dla paneli kontekstowych, kontrolek i sekcji.

Tagi tytułu-Nowy tag tytułu dla motywów WordPress pozwoli twórcom motywów wyraźnie zdefiniować tytuł witryny i uniknąć konfliktu z tagami tytułu WordPress.

Ulepszenia zapytań-przepisane i ulepszone zapytania meta, data, komentarz i taksonomia w WordPress 4.1.

Mamy nadzieję, że ten artykuł podsumował to, co nadchodzi w WordPress 4.1. Daj nam znać, które funkcje są podekscytowani i co chcesz zobaczyć w przyszłym wydaniu WordPress?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

WPBeginner kończy 12 lat-refleksje i aktualizacje

W artykule: WPBeginner StoryAktualizacje OsobisteAktualizacje WPBeginnerAktualizacje Produktu / FirmyOddawanie / FilantropiaDziękuję Wszystkim…