WordPress 4.1 został wydany dzisiaj z wieloma nowymi funkcjami i ulepszeniami. To wydanie będzie ostatnią wersją WordPress dla 2014 i pochodzi z błyszczącym nowym domyślnym motywem dla 2015. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.1 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

Należy pamiętać, że WordPress 4.1 jest główną wersją, więc nie zostanie automatycznie zaktualizowany. Musisz zainicjować aktualizację. Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej witryny przed aktualizacją.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Twenty Fifteen-Nowy Domyślny Motyw

WordPress 4.1 jest wyposażony w nowy piękny domyślny motyw o nazwie Twenty Fifteen. Jest to elegancki, czysty, ale bardzo konfigurowalny temat blogowania. Został zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych i świetnie wygląda na wszystkich urządzeniach. Twenty Fifteen ma również ulepszone wsparcie dla internacjonalizacji za pomocą rodziny czcionek Noto Google. Projekt Noto font family ma na celu obsługę wszystkich języków i skryptów obsługiwanych przez unicode.

Twenty Fifteen the new default theme in WordPress 4.1

Twenty Fifteen ma na celu maksymalizację wykorzystania narzędzi dostępnych w Personalizatorze. Użytkownicy będą mogli w pełni dostosować wygląd swojego motywu za pomocą narzędzia dostosowującego. Twenty Fifteen ma również 6 schematów kolorów do wyboru.

Customizing Twenty Fifteen Theme

Odświeżony i odmłodzony tryb bez rozpraszania uwagi

WordPress 4.1 jest wyposażony w całkowicie odnowiony tryb pisania bez rozpraszania uwagi. Wystarczy kliknąć na przycisk distraction free editor, aby uruchomić, a gdy tylko zaczniesz pisać, wszystkie zakłócenia na ekranie znikną.

Launching distraction free mode in WordPress

Koncepcja nowego trybu pisania bez rozpraszania uwagi polega na tym, że zakłócenia na ekranach edytora postów są w rzeczywistości bardzo przydatnymi narzędziami, których użytkownicy potrzebują podczas pisania postów. Poprzednia wersja zabrała te narzędzia i aby uzyskać do nich dostęp, użytkownik musiał przełączać się tam iz powrotem.

Nowy edytor bez rozpraszania uwagi po prostu zanika pola meta z ekranu edycji postu, wszystkie pola meta znikają z powrotem, gdy tylko przesuniesz mysz lub wyjdziesz z edytora postów.

New distraction free writing mode

Wbudowany Pasek Narzędzi Do Edycji Obrazu

Wielu początkujących WordPress ma problemy ze zrozumieniem, jak wyrównać obrazy w edytorze postów. WordPress 4.1 jest wyposażony w Nowy wbudowany pasek narzędzi do edycji obrazu, który pozwala użytkownikom łatwo wyrównać obrazy bez otwierania ich w edytorze multimediów.

Inline image toolbar

Zainstaluj pakiet językowy i Przełącz język z obszaru administratora

Jeśli nie wybrałeś języka podczas instalacji, WordPress 4.1 pozwala zmienić język z Ustawienia ” Ogólne ekran. Po prostu wybierz swój język z rozwijanego menu, a WordPress zainstaluje dla ciebie pakiet językowy.

Switching WordPress to your language

Rekomendacje Wtyczek

Od wersji 4.1 WordPress będzie próbował polecić wtyczki do wypróbowania. Zalecenia są oparte na tym, jakie inne wtyczki zostały zainstalowane i jakich innych używają. Możesz zobaczyć propozycje na Wtyczki ” Dodaj Nowy ekran klikając na Polecane tab.

Plugin Recommendations

Ulepszenia dla programistów

WordPress 4.1 zawiera kilka bardzo ekscytujących zmian skierowanych do programistów.

Złożone zapytania – Twórcy motywów i wtyczek mogą teraz używać zaawansowanej logiki warunkowej, zagnieżdżonych wskazówek i wielu operatorów w zapytaniach meta, date i term.

TAG Title – WordPress pozwoli teraz twórcom motywów kontrolować tytuł dokumentu, a nie kolidować z tagami tytułu generowanymi przez WordPress.

Customizer API – WordPress customizer API ma na celu zbudowanie kompletnego JavaScript API dla customizer. Istnieje wiele ulepszeń dla paneli kontekstowych, kontrolek i sekcji.

Istnieje wiele więcej pod maską poprawek i ulepszeń. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przegląd tego, co nowego w WordPress 4.1. Szczególnie cieszy nas zabawa z nowym domyślnym motywem i interfejsem API dostosowywania. Daj nam znać, które funkcje najbardziej Ci się podobały?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…