Po wydaniu WordPress 4.1 rozwój następnego głównego wydania rozpoczął się w pełnym rozkwicie. WordPress 4.2 będzie pierwszym głównym wydaniem 2015 roku i planowane jest wydanie do końca kwietnia. Wokół niego dzieje się wiele ekscytujących rzeczy. W tym artykule pokażemy, co nadchodzi w WordPress 4.2 z funkcjami i zrzutami ekranu.

Możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

WordPress 4.2

Nowa i ulepszona obsługa Emoji

Czy używasz Emoji w wiadomościach tekstowych, statusach na Facebooku itp? Cóż, teraz możesz go używać również w postach na blogu WordPress.

Emotikony są fajnym i zabawnym sposobem wyrażania swoich uczuć w komunikacji tekstowej. WordPress miał podstawowe emotikony przez długi czas i chociaż użytkownicy mogli dodać obsługę emoji do WordPressa, nie był obsługiwany przez rdzeń.

Dzięki WordPress 4.2 Twoje witryny WordPress będą miały wbudowaną obsługę emoji. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możesz łatwo dodawać emotikony do swoich postów, komentarzy, kategorii i w większości miejsc, w których możesz pisać tekst. Dotyczy to również ślimaków pocztowych.

Native support for emojis in WordPress 4.2

Aktualizacja: zdaliśmy sobie sprawę, że wielu użytkowników nie było tak podekscytowanych emoji i wolałoby inne funkcje. Chcieliśmy podkreślić, że wsparcie Emoji wyszło z podstawowej pracy, którą należało wykonać, aby poprawić bazę danych WordPress i umożliwić natywne używanie znaków Han (chiński, japoński, koreański itp.) w WordPress.

Jak można sobie wyobrazić, jest to ogromna rzecz dla dużej populacji świata.

Przełączanie motywu w dostosowywaniu

WordPress 4.2 przyniesie ulepszenia w sposobie instalacji, przeglądania i podglądu motywów za pomocą WordPress customizer. Teraz będziesz mógł przełączać, wyświetlać podgląd i aktywować motywy na ekranie dostosowywania motywów.

Theme switcher in WordPress 4.2

Możesz także kliknąć przycisk “Dodaj nowy”, aby przeglądać i instalować nowe motywy.

Szybsza instalacja i aktualizacje wtyczek

Instalacja wtyczki zostanie usprawniona w WordPress 4.2. Teraz użytkownicy będą mogli instalować wtyczki bezpośrednio z “Dodaj nową wtyczkę” lub wyników wyszukiwania.

Faster plugin installation in WordPress 4.2

Wtyczki nie tylko zostaną zainstalowane, ale również zostaną aktywowane. Zmniejszy to jeden krok i dwie strony ładowania z procesu instalacji wtyczki.

Jeśli chcesz zainstalować wtyczkę i nie aktywować jej, musisz wrócić do ekranu zainstalowanych wtyczek i dezaktywować wtyczkę.

To samo dotyczy aktualizacji, użytkownicy będą mogli aktualizować wtyczki z ekranu zainstalowanych wtyczek bez opuszczania strony.

Nowe i ulepszone Naciśnij ten przycisk

Naciśnij jest to mało znane narzędzie w WordPress, które zyskuje odrodzenie w WordPress 4.2. Istnieją dwie główne ulepszenia.

Press This in WordPress 4.2

Pierwszym z nich jest bookmarklet, który można przeciągnąć i upuścić na pasek zakładek przeglądarki. Po prostu kliknij na tę zakładkę, gdy chcesz opublikować temat, który przeglądasz w Internecie. Otworzy Edytor postów WordPress wewnątrz wyskakującego okienka i automatycznie pobierze tytuł strony, obraz i fragment ze strony z linkiem do oryginalnego źródła.

Press This popup in the upcoming WordPress 4.2

Możesz go używać w dowolnym miejscu w Internecie. Jeśli jesteś na stronie z włączoną funkcją oEmbed, takiej jak YouTube, Twitter, Vimeo, Instagram, automatycznie pobierze również kod do osadzania.

Drugie naciśnięcie tego narzędzia to prosty link, który można otworzyć w przeglądarce mobilnej i dodać go do ekranu głównego / zakładki.

Adding Press This to your Home Screen in mobile devices

Pod Maską Ulepszenia

Istnieje kilka drobnych zmian w domyślnym schemacie kolorów dla obszaru administracyjnego WordPress. (#31234)

Warunki wspólne dla różnych taksonomii będą teraz dzielone, gdy jeden z nich zostanie zaktualizowany. Rozwiąże to problem warunków współdzielonych pokazujących aktualizacje z różnych taksonomii. (#5809)

Nowa funkcja w wp.funkcja a11y. speak() umożliwi czytnikom ekranu odczytywanie odpowiedzi generowanych przez JavaScript. (#31368)

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci wgląd w to, co nadchodzi w WordPress 4.2. Daj nam znać, które funkcje są podekscytowani, i co chcesz zobaczyć w przyszłym wydaniu WordPress?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…